Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

Painer

Lucifer vtělený do mladé dívky Emily ztěžuje život její rodině i knězi Rogera Moorea. Po její smrti je obviněn právě kněz, kterého obhajuje krásná Laura Linney a její metody zprvu nejsou přesvědčivé, ale po postupném odhalování příběhu se začne přiklánět k verzi kněze, který věří, že Emily byla skutečně posedlá. ()

zorrra

Oblubujem filmy, na ktore len tak skoro nezabudnem. Na tento film skutocne nezabudnem tak skoro, lebo minimalne mesiac som sa po pozreti tohto filmu budila v noci a cakala, pokial prejde tretia hodina v noci s nadejou, ze nebudem citit nejaky podozrivy spaleny smrad. Videla som tento film pred 3 rokmi, avsak dodnes nechapem, ako to mohla Jennifer Carpentrova tak skvele zahrat. Ja som jej verila fakt vsetko!!! *** Ludia hovoria, ze Boh je mrtvy. Ale ako si to mozu mysliet, ked im ukazem diabla? *** ()

hooonza

"Lide tvrdi, ze Buh neexistuje. Jak to vsak mohou rikat, kdyz ja jim ted ukazu dabla?!" pise Emily po nezdarenem exorcismu otcovi R. M. a jiz vi, ze take zemre. Pokud srovname toto dilko se slavnym Friedkinovym Exorcistou, tak nas prekvapi jen jedine: toto byla realita, tamto fikce a presto tak (v tom podstatnem) podobne! A ze Emily ceka urcite jednou svatoreceni, myslim jen dokazuje, ze cil povedet nam vsem "pribeh o Emily", se povedl na vybornou. ()

tekedozai

Casti filmu v ktorych vystupoval Lucifer a jeho pat spolocnikov boli spracovane bravurne, plne napatia, najma predstavitelkou emily, krcovite vyrazy, tvare neschopnosti nieco ucinit, taktiez strach, uzkost, no proste mnamka ktora si zasluzi 5 hviezdiciek. To iste sa ale neda povedat o druhej casti filmu, ktora sa odohrava v sudnej sieni. Pripada mi to ako taky nemastny neslany podmaz, kde divak premysla aj tak o druhej polovici filmu. Neautenticke, prilis vysilene, vtierave vykony, no proste max 3*. Suma sumarum to bol film ktory mal veliky potencial prebit aj napriklad takeho exorcistu, ale nakoniec predsa len tie 4 dam... ()

dc

No pokud je to založeno na skutečných událostech, tak potěš... Atmosféra je solidně stupňována až do mraziva, výkony Laury Linney stojí také za pozornost. Myslím, že mohu s čistým svědomím doporučit komukoliv. ()

Stilios

Díval jsem se na tento film s tím, že horory nejsou moje parketa ale musím uznat, že mě tento film velmi příjemně překvapil a proto mu i dávám takové hodnocení. Nekonaly se žádné vyloženě nechutné scény, které mně u těchto filmů kazí atmosféru tajemna a mystiky a proto po hodně dlouhé době dávám hororu více jak dvě hvězdy. ()

Tina.T

Mám ráda tyhlety filmy, kdy divák neví, na kterou stranu se přiklonit, jestli na stranu fakt a zdravého rozumu, nebo víry a přiznání si věcí nadpřirozených. Velmi autentické. Shodou okolností jsem ten rok, kdy jsem to viděla poprvé, viděla i německou verzi vymítání Emily Rose, pod názvem Requiem. Byl to první film na festivalu v Karlových Varech ten rok, asi dvě hodiny po příjezdu do Varů. Dost šok, venku rozjásané davy, slunce, barevné plakáty a já vlezu nic zlého netuše do kina a tam tohle. Navíc ta německá verze je upjatější, těžko rozlišitelnější linie mezi realitou a nadpřirozenem. Obě verze jsou dobré, tahle je víc hororovější, ale obě jsou mrazivé. Oba filmy jsou inspirovány skutečným příběhem německé dívky Anneliese Michel a je jen na divákovi, na kterou stranu se přikloní. Já mám celkem jasno. ()

phoebinka

Film je lepší než profláknutý Vymetač, ale moc mě to nechytlo... bála jsem se jenom místy a nějak jsem tušila, jak to dopadne. Celý film bych charakterizovala jako až moc americký. ()

qnnaire

Tento film nemá originálny námet. Nemá ani originálny záver. Má ale Lauru Linney a Jennifer Carpenter. Tá prvá má na svedomí ľudskú a čiastočne aj racionálnu stránku celého filmu. Tá druhá má zasa na svedomí všetky zimomriavky, zľaknutia a strach, ktorý Vás premôže pri sledovaní tejto snímky. A Tom Wilkinson im skvele sekunduje. Vďaka týmto trom hercom a výbornej hudbe predsa len dávam 4*. Už dávno som tu nebol horor, pri ktorom by sa človek naozaj bál. ()

shagisson

Od prvního tónu, od samého začátku, jsem seděl zkoprnělým a jakýmsi mrazivě katatonickým způsobem až do samého konce, kdy jsem vydechl a podíval se, kolik je zrovna hodin. Atmosféra filmu úžasná, stejně jako Laura Linney a Jennifer Carpenter, to vše umocněno ještě navíc tím, že je to podle skutečné události....což mě trošku děsí a zároveň vzbuzuje velký respekt. ()

Baworak39

Horory obecně nepatří k mým oblíbeným žánrům, ale tento kousek si 5 * zaslouží. Je to jeden z mála hororů u kterých jsem si neříkal jaká je to blbost, nesmál jsem se absurditě dialogů a scén, které jsou už jakoby nedílnou součástí hororové tvorby. Lehké mrazení mě provázelo téměř v každé scéně kdy se na obrazovce vyskytly jevy poukazující na existenci nadpřirozena a tak to má být. Navíc byl film inspirován skutečnou události což mu také přidalo na opravdovosti. ;) ()

Devils_PIMP

Už začátek filmu napovídá, že tohle pohádka pro malé děti nebude, skvěle zpracované efekty a mrazivá atmosféra všude kolem - člověk se klepe strachy a ani nedutá - toto bohužel zazdí fakt, že jsem jaksi čekal trošičku víc. Více originálních záznamů, více dokumentace, větší propojení se skutečným příběhem. Nutno podotknout že to kupříkladu "Vymýtači ďábla" (1973) nesahá ani po kotníky. Prostě a jednoduše k dosažení 4. hvězdy tomu něco chybí. Neexistují zde vlastně žádné lekačky - či temné stíny... I přes to všechno je to jeden z těch lepších hororů a jeho shlédnutí doporučuji. ()

lineker

Tak tohle se fakt povedlo. Doporučuji zhlédnout někdy v pozdním večeru, nejlépe když je člověk doma sám. Based on a true story poté už udělá své. Té noci se mně opravdu neusínalo dobře. ()

karmalat

Tak tohle není ani justiční drama, ani pořádný horror. Je tam pár pěkných duchařských scén podpořených dobrou hudbou, ale jinak je to klasický film o prudérní katolické USA, kde navíc všichni se soudí se všemi o každou blbost. Mě to tedy nepřesvědčilo a po shlédnutí bych dal jasně zapravdu žalující straně. A to jsem založením spíš věřící na ty různé nadpřirozené úkazy a podobně. Zbytečný film. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)