Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

ronin zabak

můj osobní názor je ten, že tento film je lepší než vymítač ďábla i když ho bereme už jako klasiku. Má to zkrátka víc šťávy a všeho. Více mě vtáhl do děje. ()

onevoice

Zimomriavky som mal počas celého filmu. Vynikajúci horror so skvelými Wilkinsonom a Linney. Najlepší výkon tu ale podáva samotná Emily Rose tj Jennifer Carpenter. Je smutné ako sa cirkev stavala k tomuto prípadu a nechala otca Moora napospas. Aj keď sa film prevažne odohráva v súdnej sieni dej má výborný spád. Scény zobrazujúce exorcizmus sú natočené brilantne a vierohodne. ()

baronGrga

Velmi slušný film umně snoubící dva žánry a dvě dějové linky. Na jedné straně soudní drama a příběh obhájkyně balancující mezi ratiem a nadpřirozenem, na druhé horor pohrávající si s tématem exorcismu. Tím vzniká důvod vyhnout se srovnání s Exorcistou a ocenit tento na skutečné události se zakládající polo-horor jako samostatný film. ()

-krusty-

(z EHF): Tenhle vymítačsko-soudní kočkopes nebyl špatný....mám rád nadpřirozeno, ale byl bych raději sledoval solidní soudní thriller než tohle. Přiznávám se, že nejsem objektivní, poněvadž případ Anneliese Michel (opravdové "Emily Rose") jsem viděl lépe, racionálněji a emotivněji zpracovaný ve formě filmu "REQUIEM" - kterýžto tímto doporučuji. "THE EXORCISM OF EMILY ROSE" je jako hollywoodská zakázka. Strašení, lekačky, zlý žalobce... Už od začátku je nám předkládáno čemu smíme věřit (ale to už je vlastnost filmových zpracování :-) Scény exorcismu a zjevování duchů jsou povedené, leč očekávané a vlastně nic na nich nelze inovovat. A nic na nich také inovováno není. Při jejich sledování jsem se těšil, co se stane za moment v soudní síni - a tímto vyzvedávám střídání děje "soudní proces - minulost - soudní proces - minulost...". SPOILER: Za naprosto nejlepší a nejděsivější moment filmu považuji moment, kdy se přítel hlavní hrdinky probudí sám na posteli na ubytovně a na zemi leží v křeči zkroucená Emily. Mrazivé, nechutné, opravdové, strašidelnější než cokoliv jiného v tomto snímku. Jenom kdyby nechtěla vykřiknout a otevřít pusu dokořán.....to jsme zase spadnuli do multiplexového strašení teenagerů.... ()

batuzekk

Doporučuji ! Vřele ! Zpracování filmu mě dosti udivilo. Čekal jsem něco na styl The Exorcist, ale po shlédnutí filmu jsem si dohledal informace o Anneliese Michel, poslechl si nahrávky ze skutečného exorcismu a uznávám že film si 4 * právem zasouží ! Jinak autentický záznam podle kterého je film (údajně) natočen : http://www.youtube.com/watch?v=x4n9vK0_mdk ()

Lodovico

Grisham to nie je... Konzistencia postáv a nedostatok konkurencie nadhodnocujú celkové hodnotenie. Je to skôr mysteriózna dráma než horor. Občas som sa skoro nudil a premýšľal nad korektnosťou filmu, pretože väčšie šponovanie strán konfliktu by filmu prospelo a vyťažilo viac zo súboja racionalita vs. viera. Cenou bol slabý dramatický vývoj postáv a ich fádna drobnokresba. Nevyužitý bol hlavne potenciál rodiny Emily. ()

oleg121

Príjemne sa na to pozerá, hoci to nie je horor v pravom zmysle slova. Ako sa striedajú scény zo súdnej siene a z temnejšej Emilyinej minulosti, diváka iba udržuje v pozore. Iba samotné vyháňanie diabla sa mi zdalo slabšie. ()

Meego82

Horor v súdnej sieni to znie takmer ako sarkazmus, lenže už aj Devils Advocate ukázal že horor môže byť aj z právnického prostredia a práve Exocism Of Emily Rose sa pokúša spojiť horor a právnickú drámu do jedného celku. K príbehom s nápisom BASE ON TRUE EVENT pristupujem trocha ináč ako k ostatným filmom síce takmer vždy sa ta TRUE upraví aby vyhovovala filmu ale keď sa zachová aspoň to TRUE jadro tak celý film má trochu inú rovinu. DEJ: Film začína atmosferickou scénkou pri ktorej v starom zničenom dome coroner obhliada telo mladej dievčiny táto obhliadka končí hláškou “prepáčte ale nemôžem potvrdiť že to bola prirodzená smrť“ a keďže toto je väčšinou hláška do Columba tak sa začína vyšetrovanie ktoré ukáže že za smrť tohto dievčaťa bol zodpovedný kňaz Otec Moore. Na scénu nastupuje bohabojný prokurátor Ethan Thomas ktorý je pripravený Moora poslať na misiu do basy a neveriaca obhajkyňa Erin Bruner. Takže karty sú hodené a boj medzi dobrom a zlom sa môže začať... Pýtate sa kde tá hororová zložka filmu?? Ta je do deju včlenená vo forme výpovedí svedkov a objasňovaní dôkazov. Horor začína hneď na začiatku spomínanou scénkou potom sa na malú chvíľu odmlčí aby začal okolo 20 minúty kedy sa konečne začíname dozvedať čo sa to vlastne dialo, vypočujeme si rôzne vysvetlenia ale strach Vás neopustí dobrú hodinu po 80 minútach filmu sa už pocit strachu vytratí ako Róm pri spomenutí slova ROBOTA a nastupuje čisto právnická dráma ktorá Vás už nestraší ale napína ako to skončí. Herci: Campbell Scott ako tvrdý prokurátor je uveriteľný po všetkých stránkach vie byť milý, sarkastický, tvrdý ale aj ľudský síce len málo ale aj to je niečo. Tom Wilkinson podal asi najlepší výkon pretože úplne som mu uveril že chcel tomu dievčaťu pomôcť a nieje to nejaký bláznivý náboženský fanatik a jeho “súboj s Luciferom“ patrí k tomu najlepšiemu z celého filmu. Laura Linney mi tam trocha nesedela ale ani za svet neviem prísť na to prečo, ešte som ju v žiadnom filme nevidel tak neviem či dokáže zahrať aj niečo iné ale niečo mi na nej vadilo. Jennifer Carpenter bola vynikajúca a v niektorých momentoch prekonávala aj Wilkinsona hlavne v scéne vymietania to bol fakt nárez. Kamera a Hudba boli skvelé ale réžia sa nevedela rozhodnúť či chce točiť horor alebo drámu, pretože keď mi už začal chodiť mráz po chrbte tak sa dej zasa presunul do súdnej siene a celé to mrazenie bolo rázom v čudu. EOER je kvalitný hybrid medzi hororom a drámou je minimálne o 2-3 triedy lepší ako patetický Exorcist:Begining ale slabší ako pôvodný Exorcist ale aj tak si to pozrite najlepšie sami v noci(23:00) zo slúchadlami na ušiach a zaručujem že sa aspoň trochu budete báť. ()

oli1va

Jelikož se chystáme na režisérův nejnovější počin, tak jsem chtěl nejprve shlédnout něco z jeho tvorby. Duchařské a jiné spirituální filmy mám rád, a dle místních recenzí jsem byl na V moci ďábla natěšený. Při sledování jsem si říkal, že přesně tohle jsem očekával od Vymítače ďábla, což byla neskutečná nuda a kravina. Toto je ukázka děsu ve filmu. Tleskám a těším se do kina. ()

p.hubicka

Až za uima sem byla podělaná :D tři noci sem pak nespala a když jdu náhodou v noci ve tři hodiny čůrat, mám zadek staženej že by tam ani korunu nestrčil :D fakt super horor ()

ES13

Já mám a vždy asi budu mít pro tyhle druhy hororů slabost. Celkově je film bez chyby, aspoň tedy pro mě. Herci jsou skvělí a svoje role hrají na jedničku! Sám o sobě je film ještě strašidelnější, díky jeho založení na skutečné události. Tedy, klobouk dolů. Jeho německé zpracování ve filmu ,,Requiem" nemá zdaleka na tento americký snímek. ()

lahvi

Na todle nemam. To si fakt nepustim. Jedine nekdy s nekym a bez tmy. Kdyz jsem byl mladsi, tak jsem horory snasel lip. Ale tydle ducharsky s dablem apod. to je peklo.) ()

xase

Dost dobrý film o vymítání ďábla. Jennifer předvádí opravdu dobrý a přesvědčený herecký výkon! Doporučuji ke shlédnutí. Efekty jsou dobré,lekavé a film je celkem napínavý. 75% ()

ciapok

tento film je silný, vo mne zanechal hlbokú stopu a je taktiež koncipovaný ako silný, ktorý má zanechať stopu... filmársky má chyby, je určite pozérsky a schematický, ale je tiež kúsoček odtrhnutý z tejto reťaze, akoby ušiel sám pred sebou :) Dávam mu plný počet, pretože mnou pohol, možno dobrým zaranžovaním, hudbou, herectvom "Emily", neviem ... ()

Blackwolfik

Nechápu, že mi tenhle kousek utekl. Nicméně musím říct, že jsem byl mile překvapen. Film mě úplně pohltil a dlouho jsem nebyl tak vtažen do děje jak u tohoto snímku. Střídání soudního drama s hororovými prvky mě fakt bavilo. Perfektní herecké výkony a super hudba. Já dávám 9/10. ()

Terik88

Zajímavě pojaté, celý příběh je vlastně postupně odhalen v průběhu soudního procesu. Při některých scénách jsem s sebou vážně i trhla. Dobře zahrané. Jo, mi se to líbilo. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)