Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

-OverLord-

Soudní drama, nebo horor o vymítání? Trochu od obojího. Dobrá podívaná, kde by klidně mohla být dána větší pozornost právě na to vymítání a horor celkově. ()

S.Quentin QUALE

Derricksonovi spojení detektivky ze soudní síně s posedlostí ďáblem funguje bez většího skřípotu. Rozhodně jeden z těch lepšich výmítačských filmů. 70% ()

misterz

Dlho som tento horor s tématikou posadnutosti odkladal, ale bola to veľká chyba. Odrádzala ma hlavne forma. Takmer celý príbeh sa totiž odohráva v súdnej sieni a až na základe spomienok a popisov udalostí sa nám pred očami odvíja príbeh jednej nešťastnej, posadnutej ženy - Emily Rose. Všetko mimo súdnej siene, ako napr. scénky s advokátkou alebo kňazom vo väzení sú len doprovodné. Moje obavy však boli zbytočné, chytilo ma to hneď od začiatku, po obsahovej aj technickej stránke. Niektoré miesta (prvé kontakty s diabolskou silou, exorcizmus.....) boli veľmi pôsobivé, vlastne si ani nespomínam, kedy som videl niečo lepšie čo sa exorcizmu týka. Nechýbalo ani pár ľakačiek a hustá atmosféra, ktorá vydržala až do konca. Pustite si film neskoro večer a on sa vám o zábavu určite postará :). 85/100 ()

Aidan

Film je zajímavý spíš jako soudní drama než jako horor. Překvapivě nepředpojatě - různým klišé navzdory - totiž ukazuje téma exorcismu. Adjektiva jako "dogmatická" a "zaslepená" bývá zvykem lepit na církev, zde se však takovou zdá být spíše redukcionistická věda povýšená na univerzální vykladatelku světa. Lze připustit alespoň možnost posedlosti? Byl to farář, kdo způsobil dívčinu smrt, anebo se mýlili lékaři? Tahle otázka rozděluje a zároveň vytváří překvapivé spojence: v soudním procesu agnostická právnička hájí katolického kněze, zatímco křesťanský (!) žalobce povolává za svědky rozzlobené profesory medicíny. Drama je založeno na skutečném případu exorcismu provedeného na německé dívce Anneliese Michel v polovině 70. let 20. století. Navzdory mnohým filmařským nedostatkům jistě stojí za vidění. ()

Peytl

Protože film v tv končil o půlnoci, počkal jsem raději s hodnocením až na ráno, je mi tak nějak líp po těle. Nechtěl jsem snímek dramaticky zdrbat, ale je fakt, že plky o temných silách a "skutečných událostech", které jsem měl na jazyku, se píší opravdu lépe za světla....tak nějak je snadněji vidět, nebo co...Tím máme vyřešenou atmosféru. Ta je u mě za bůra. Škoda jen těch "skutečných událostí", ty v mých očích filmu dost ublížily (ač jsou vesměs brány jako super reklama). Je pak jasné, že bylo natáčeno lehce tendenčně. Na druhou stranu ...v Americe je možné všechno. Jennifer byla neskutečná, hrála a blekotala bezvadně a je tedy jasné, proč jí tak miluji nejen v Dextroušovi. Takže za atmo 5, za herce 4/5, za příběh (kdyby byl smyšlený) 5, ale protože to bylo skutečné(!!!!) pak 3. Vychází mi to na slušné 4, velice dobrá záležitost.....třeba tohle v noci zase smažu, až na mě někdo zavrčí. ()

mchnk

Ano, za hororové výjevy dám tři. Jinak zoufalé lekací scény a hlavně celá podstata zla, které se Emily zmocnilo, byla zastíněná šalamounským soudním procesem, který v divákovi uměle vyvolával sympatie ke sličné obhájkyni a jejímu snažení zdárně ukončit soudní případ, který samozřejmě ovlivňuje sám ďábel. Velká škoda ztraceného potenciálu. ()

mzss1

(83%) V moci ďábla je opravdu kvalitní snímek o vymítání. Musím se přiznat, že zpočátku jsem byl trochu zmatený. Úplný úvod mě moc nechytl a poté se vše rozvíjelo jinak, než bych o klasickém hororu o exorcismu očekával. Obviněný kněz, který dle právního systému mohl za smrt mladé dívky posedlé démony a následný počátek soudního procesu? No, po cca první třetině snímku jsem se z tohoto netypického pojetí vzpamatoval a začal si film užívat až do poslední chvíle. Takže opravdu už jsem těžko mohl hledat zásadní chyby. Mám rád filmy o soudním jednání apod, k tomu zde bylo vsunuto plno zajímavých flashbacků, kdy vidíme pád a utrpení oné mladé dívky, které posedli démoni či co … Takže se asi nebudu moc rozepisovat, vše mě celkem bavilo, možná poslední slovo soudkyně bylo trochu nečekané, ale chápal jsem to. Zamrazí, že to bylo podle skuteční události. Ty scény s posedlou holčinou byly opravdu mrazivé – chválím, jak to bylo realisticky podané. Herecké obsazení bylo výborné a i hudba byla přijatelná. Určitě bych ještě něco k úplné dokonalosti vypiloval, na to, že to mělo dvě hodiny, mi to uteklo rychle. Žánrově je to takový hororový thriller, který je trochu chladný, ale to neva. I tak jsem spokojen a ještě se k tomu někdy s radostí vrátím. ()

kingik

Nepřišlo mně to tolik přesvědčivé. Neobvyklé spojení soudního dramatu s hororem spolu po celou dobu svádělo litý souboj, který z žánrů bude mít více navrch, a u mě jednoznačně vítězily hororové scény s běsnící Jennifer Carpenter. Tu snad skutečně musel posednout ďábel, protože si jinak nedovedu vysvětlit její autentický výkon a kdykoliv šíleně zaječela, zvedlo mě to ze židle. Se zbytkem filmu je to horší. Kněz Toma Wilkinsona obviněný ze zabití dívky během procesu vymítání a jeho sympatická obhájkyně Laura Linney nepodávají nijak mimořádné herecké výkony. Vždy když byli na scéně, tak dávali vyniknout nevěrohodnosti zápletky, a proto jsem začal brát upozornění, že je film natočen podle skutečných událostí, s velkou rezervou. V soudní síni to bylo nenapínavé, v hororových retrospektivách se při popisu událostí, které předcházely smrti dívky, činila právě jen Carpenterová, která uměla vylekat, marně se režisér snažil vyděsit mě bouchajícími dveřmi nebo padající skleničkou z dřezu. Navíc v druhé polovině film opustí zcela hororovou rovinu a divák si vyslechne osvobozující rozsudek nad knězem v soudní síni bez většího zájmu, protože si k postavám stejně za celou dobu nenašel žádný vztah. Film měl možná i na víc, ale jeho jediným trumfem se stala překvapivě mrazivě přesvědčivá Jennifer Carpenter a několik zdařilých scén, navozujících strašidelnou atmosféru. 50% ()

Omnibus

Porota se radí, zda jim ďábel vadí.“ Ctihodnosti, námitka, žalobce užívá SPOILERY! Lucifer je línej jako veš. Na pomoc si vzal pět dalších démonů a pro gangbang posednutí si vybral slečnu, kde půl práce už za něj udělala příroda. Opuchlou ošklivku, která i zdravá vypadala hůř, než leckterá posedlá, takže by měla na ksicht nosit zbrojní pas a plynovou masku. Takové krasavici křivit hubu do hrůzných šklebů, tomu se říká nosit dříví do hnusnolesa. KATO(LICK)É OKÉNKO: [][] Father Moore udělal chybu. Jakou? Že na Emily zkoušel exorcismus, místo aby povolal Svatou Trojici. Kadeřníka, kosmetičku a plastického chirurga se specializací na koňské obličeje. [][] R.I.P. strašidlo Carpenterovské. V soudní síni teď místo ní straší tmářství, mesiášského kněze arcizmrdi z arcidiecéze a ďáblovu advokátku straší ego, průvan v ložnici a démonem zlomyslně zaklapnutý budík. A otázky. Co je psychospirituální šok? Proč vytuhlou Emily zvedali naplacato, jak žehlicí prkno? A proč vlastně žalobce zpochybňuje existenci démonů?! Viz soudy v USA a přísaha na Bibli: „..nic než pravdu, k tomu mi dopomáhej Bůh.“ Čili nebe úředně existuje, ale peklo ne? Tsss. A co sadističtí exorcisti, existují? ()

dr.horrible

Čo sa Derricksona týka, dosť podobné ako Hellraiser: Inferno. Film, ktorý funguje v detektívnej rovine (hlavne scénami na súde), avšak po hororovej stránke je miestami na smiech. A herci bohužiaľ priemerní (a to jak moja obľúbená Laura Linney, tak dokonca aj Wilkinson). V rámci exorcistických filmov nadpriemer. 70% ()

Carol Pifková

Nakoľko sa bojím pozerať horory s duchmi a kde sú nadprirodzené sily film som si musela pozrieť cez deň, keďže nik nebol ochotný zdieľať strach so mnou.. no a výsledok? Tak či tak som bola strachom bezseba. Už len z toho dôvodu, že to bolo podľa skutočnej udalosti... Znesiem odtrhnuté hlavy, odťaté ruky, vyrvané črevá... ale takéto horory ma proste zaklincujú ku gauču a sedím tam jak schúlený ježko... ()

Anderton

Derrickson ma dostal do svojej moci, aj keď diabolskými prostriedkami, pretože film až tak kvalitný nie je, aby dostal 4 hviezdy. Niekedy mi stačí jediná myšlienka vo filme, s ktorou sa stotožním a tvorcovia to u mňa vyhrajú. Keď tolerujeme vieru v boha a jeho existencia by pre nás nebola prekvapením, prečo neakceptujeme aj možnú existenciu diabla? A Laura Linney v rokoch je stále kočka. ()

JosefGruber

Opět jeden z dalších vymýtačských nesmyslů. Nechápu proč při každém podobném filmu musí bezdůvodně poletovat věci. O přeměně řetězu v hada ani nemluvě...film se snaží být autentický, ale podobné nesmysly mu to zjevně kazí. ()

Socrates

Docela nášup. Soudní líčení prošpikovaný parádními horrorovými vstupy. A podle skutečný události, to žeru! Jennifer Carpenter je s tím svým tak nějak pokrouceným ksichtíkem přímo stvořena hrát holky posedlý čímkoliv. Slabších pět nebo silnější čtyři? Vzhledem k docela příšerný kvalitě horrorů posledních let si tohle rozhodně zaslouží spíš ten plnej počet. ()

Frajer42 odpad!

Docela netradiční kombinace krimi s několika mála hororovými prvky. Těžko říct, která část je méně povedená. Přišlo mi, že tvůrcům vůbec nešlo o to, aby vyděsili diváka, ale znovu chtěli poukázat na střet víry s vědou. Ta soudní část byla příšerná. Naprosto slabé argumenty všech zúčastněných jsou ubíjející a mnohokrát se o mě pokoušel spánek. Hororová část je také o ničem. Děvče se párkrát křečovitě přetočí a párkrát zakřičí a to má být z toho děsivého asi vše. Když už jsem zavětřil nějaký náznak solidně tajemné atmosféry, tak to netrvalo ani pár minut a přešlo se do soudní síně, kde se opět nic nedělo. Vůbec mi nesedl tento styl vyprávění. Bylo to uděláno naprosto blbě. Ve finále film nepůsobí ani jako dobrý horor a ani jako dobré soudní drama. Za sebe tvrdím, že tohle je jeden z nejhorších filmů s vymítačskou tématikou. Ani se mi nechce věřit, že stejný režisér později vytvořil velmi solidní Sinister. Pěknější odpádek. ()

Kothy

Parádní horor. Prý je to podle skutečné události. Je to snad nejlepší a nejautentičtější film o posednutí a vymítání, jaký jsem viděl. To samotné vymítání bylo brutální. Opravdu skvělá atmosféra. Většina filmu se odehrává u soudu. Otec Richard Moore je v obviněný ze zabití Emily Rose pomocí vymítání. Erin Brune ho u soudu obhajuje. Jennifer Carpenter je jako Emily úžasná. Vážně jí to člověk věří. Já ji znám až z Dextera. "Ve 3 hodiny ráno jsou démoni nejsilnější." ()

teutates

„Já vytvářím světlo a tvořím tmu, působím pokoj a tvořím zlo, já Hospodin konám všechny tyto věci“ (Iz 45,7).Oceňujem tento príbeh,ktorý je založený podľa skutočnej udalosti tak ako hudobný podtón tohto filmu!Ale tento snímok si priam žiada lepšie spracovanie a následné prevedenie na filmové plátna!Film je slušne prevedený,ale nič viac.Pár vyslovene mrazivých scén vďaka vedomiu,že ide o skutočnú udalosť plus pochmúrna a spomalená dejová línia.Rád by som videl viac snahy,napätia,mysteriozity a hlavne exorcizmu-PRIEMER! ()

swamp

Velmi volný přepis reálných událostí kolem exorcismu německé dívenky Anneliese Michel. Samotný film se pak nezabývá přímo vymýtáním, ale soudním přelíčením, které nastalo po úmrtí dívenky (ve filmu se postava jmenuje "překvapivě" Emily Rose a hraje ji Jennifer Carpenter). V tomto přelíčení je za zabití z nedbalosti souzen farář, který exorcismus prováděl (Tom Wilkinson), jeho obhájkyni pak ztvárnila Laura Linney. Ve skutečnosti byli souzeni a odsouzeni faráři dva a zároveň oba rodiče zesnulé (což ve filmu nebylo a asi by mělo být, protože mi to nedávalo smysl). Ale jinak je zde poměrně slušná atmosféra (hudba: Christopher Young), která sice nedosahuje takových výšin, jako ve snímku The Exorcist, ovšem podívaná to je zajímavá. ()

DwayneJohnson

Konečně nějaký „ normální“ horor, v tom nejlepším slova smyslu. Nikde nic nelítá, nikdo nikoho nevraždí, vlastně není tam vůbec nic, tak typického pro tenhle žánr. Jen naprosto věrohodný, inteligentní příběh, který je napínavý, i přes absenci výše uvedených věcí. A hlavně konec, při tom mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Ten pocit byl naprosto tíživý, až děsivý a jenom dokonale zapadnul do tohto povedého filmu. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)