Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiálny text distribútora)

Flynn

V Moci Ďábla na mě docela zapůsobilo. To jsem ani nečekal. Poměrně hezké hrátky se zvukem, škoda že se docela velkou část příběhu tvořilo soudní přelíčení. Uvítal bych ještě delší dějovou stopu přímo s Emily a s věcma kolem jejího šílenství. Chvílema jsem měl fakt mražení po zádech. Povedené..... ()

J0hny5

Zajímavé, mě u toho celkem i mrazilo. Film byl určitě přibarvený tak aby to co nejvíce ukazovalo na tu posedlost ďáblem i když to podle mě bylo ve skutečnosti docela jinak. Film mě nutil sympatizovat s "otcem" richardem avšak ve skutečnosti na něco takového nevěřím a sympatizuji spíš s cestou medicíny, ikdyž trochu jiné než byla prezentována ve filmu. 75% za zajímavý námět ()

pufina

Strhující příběh s mrazivou atmosférou. Většinou moc neregistruju, jestli je film inspirován skutečným příběhem nebo není, protože většina hodnocích už z principu dává hvězdy navíc (brr, jaký to hrozný zlozvyk). Ovšem zde nálepka "podle skutečné události" způsobuje, že je film o tolik víc důvěryhodnější a díky tomu jsem se bála o to víc.. A nejlepší je zde z herců jednoznačně Jennifer Carpenter! ()

destroy83

Komentář může obsahovat případné spoilery. Netradiční a vůbec ne špatný hororový počin, který démoničnost celkem zdařile kloubí se soudním dramatem. Divák v dílku dostává klasické schéma posedlého jedince, zde se jedná o mou oblíbenou herečku (sestru „zabijáka ze zálivu“ Debru), která se podrobuje exorcismu otce Moorea. Jelikož část snímku tvoří soudní proces, je všem jasné, že se otci exorcismus nezdaří a posedlá dívka démonům podlehne. Případu se ujímá mladá atraktivní obhájkyně, která je schopna pro slávu a prachy udělat cokoliv. Na druhé straně vede obžalobu typický americký křesťan – divákovi od začátku krajně nesympatický. Horová část snímku je vynikající, disponuje slušnou atmosférou a řadou parádních scén, to se bohužel nedá tvrdit o části „soudního dramatu“, které těžce zaostává a dostavuje se při něm často nuda. Samotné pátrání mladé obhájkyně se svým asistentem toto trošku vyvažuje – není radno si zahrávat se silami temna. Herci jsou přesvědčiví, příběh slušně vystavěn, ovšem stopáž přepálená, zejména o plamenné projevy v soudní síni. Ve výsledném dojmu se přesto jedná o velmi dobrý exorcistický flák, který pod čtyři hvězdy hodnotit nemůžu – třeba už jen kvůli morálnímu vzestupu některých protagonistů. ()

PROCESOR

Vymítání ďábla samo o sobě bylo zfilmované mnohokrát a i když máte moderní počítačové triky k dispozici, vždy to působí trochu úsměvně. Šílená oběť se různě kroutí v křečích a do toho hulákají verše kněz a pomocníci. Tady se asi nic jiného vymyslet nedá, ale to, že nejde o vymítání, ale o soudní proces o vině či nevině faráře, kam až při vymítání zašel posouvá snímek do úplně jiné úrovně. Dostává nálepku z lékařského-vědeckého pohledu a věci mezi nebem a zemí zatřesou i skalním ateistou. To, že to bylo natočeno na motivy skutečně žijící oběti přidává samozřejmě na popularitě. ()

Juto

Film je čiastočne drámou zo súdnej siene, čiastočne šokuje nadpozemským svetom. A tým dokáže zmiešať hrôzu s drámou. 8/10 ()

emo

Veľmi nepríjemný film, na ktorý len tak skoro nezabudem. Oproti EXORCISTovi, ktorého považujem za primitívnu, vulgárnu nechutnosť na intelektuálnej úrovni Texaského masakra motorovou pílou, sa vás Exorcismus nesnaží len samoúčelne vystrašiť, ale kladie aj mnoho otázok, na ktoré si musí odpovedať každý sám. Film sám o sebe je vcelku klasickým počinom, s pár skutočne mrazivými scénami, pár vydarenými a dobre vypointovanými dialógmi, ale aj pár lacnými a naivnými scénami plnými klišé...Kvalitné herecké výkony a zaujmavý uhol pohľadu však zaručujú, že sa rozhodne nudiť nebudete... ()

campix

''Proč jste byla vzhůru ? To je jedno. Útočí na vás! O čem to mluvíte ? Nacházíte se v duchovní válce Erin.'' Zajímavě pojatý horor. To je film V moci ďábla. Odehrává se převážně v soudní síni a zákulisí tohoto soudního sporu a hororové momentky jsou většinou formou flashbecků během výpovědí svědků u soudu. Riskantní krok, ale alespoň to film nějak odzválštňuje od další masy hororů a také nemůžu říci, že by ty soudní scény nějak kouskovali nebo rušili napětí. Bál jsem se celkem i tak a několikrát mi nepříjemně přejel mráz po zádech. Dobře udělané jsou scény z vymýtání a celkově všechny scény ve kterých se objevila Jennifer Carpenter, která i v realu vypadá tak trochu jako zombie. Velmi povedený horor. Alternativy: Vymítač ďábla,Obřad,Americká kletba. ()

forsythia

Děsivý, ale přitom vlastně střízlivý vstup do míst, kde se střetává realita s mýtem. A na konci krásné agnostické krédo: nevím, ale je to možné? Působivá atmosféra, přesvědčivé herecké výkony. Jestli se vzbudím ve tři ráno, asi mi ztuhne krev v žilách. ()

majo25

Velmi dobre spracovaný horor, ktorý sa opiera o skutočné udalosti z roku 1976 v Nemecku. Výborná atmosféra, kamera, dramatično, výkon hercov. Trošku škaredá herečka, ale to je subjektívne. Celý film je zaujímavý, graduje a nenudí napriek svojej dlhšej stopáži. Moje hodnotenie: 85% ()

WolfR

Duchařina v podobě vymítačského hororu, který pomocí soudního procesu nabízí jak pohled skrz věřící tak pohled skrz vědu. Ale je to vážně horor? To bych neřekl. Spíše drama s prvky duchařského hororu, 4 hvězdy. ()

3n3my

Výborne natočená téma posadnutosti. Keď si tak pri pozeraní človek predstavuje, že toto sa malo skutočne stať, ide z toho ešte väčšia hrôza. Nebyť súdu, ktorý prerušuje scény posadnutosti, bol by hororový zážitok ešte intenzívnejší. Mrazivú atmosféru (najmä vďaka skvelej hudbe) si však treba vychutnať pri nočnom pozeraní!!! ()

Nivenx

Scott Derrickson je vynikající režisér. Dokázal vskřísit sérii Hellraiserů po hrozném čtvrtém dílu a jeho umění točit horory mu vychází na jedničku. V moci d'ábla je jedno z těch lepších vymítacích filmů, kde se odehrává provinění otce Moorea za to, že vymítání provedl špatně a že mohl za smrt Emily a zároveň se nám promítají výbuchy a život samotné Emily. Film je hodně drsný a parádně natočený. Děj se sice díky průhlednému scénáři jasný od začátku, ale i tak moc velká spokojenost. 80% ()

Aargh

Horor to moc není, spíš mrazivý film a předevší výtečné soudní drama. Vymítání je jedna z nejpůsobivějších scén, kterou jsem poslední dobu viděl. Jen škoda, že scénáristé přiliš nadržovali jedné ze soudících se stran. ()

Triple H

No teda! Občas sa z čista jasna vynorí vynikajúci film, o ktorom predtým človek nič nevedel. Všetky zložky filmu klapú na sto percent. Laura Linney a Tom Wilkinson sú zárukou výborných výkonov. Príjemne ma prekvapil Campbell Scott a aj mladá Jennifer Carpenter. Film mimoriadne efektívne kombinuje súdnu drámu s hororom. Scény zo súdnej siene sú nadmieru zaujímavé a strašidelné scény sú OZAJ desivé. Nepamätám sa kedy naposledy som mal pri filme taký nepríjemný pocit napätia a strachu. Scott Derrickson je talent a som zvedavý na jeho ďalšie postupovanie. No a samozrejme treba vyzdvihnúť onu dvojznačnosť. Podobné filmy vždy spadnú na jednu, alebu druhú stranu. Tu je to na vás. Bola Emily posadnutá diablom? Alebo išlo len o psychický stav? Istí si najskôr nemôžeme byť ani jedným. Zostáva buď uveriť jednému vysvetleniu, alebo pochybovať. Veľmi zaujímavý film. ()

matezzz

U každého filmu platí, že záleží na situaci, kdy se na něj díváte. U hororu to však platí obzvláště. Pokud byste se dívali ve dne, se spoustou lidí kolem sebe, a třeba i s neustále otravujícím psem nebo dalšími rušivými aspekty, určitě by jste si to neužili tak, jak si film zaslouží. Ale když je to přesně naopak, bát se budete možná víc, než by jste sami chtěli. Přesně tohle jsem zažil u tohoto filmu, a proto jej můžu jen doporučit. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Scott Derrickson si vybral další zajímavý projekt. Režisér hororů V moci ďábla, Sinister a Chraň nás od zlého sice chystá natáčení marveláckého Dr. Strange, hodlá při něm ale pracovat na svém dalším… (viac)

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi

31.08.2007

Ne, nechystá se pokračování Matrixu, v němž létající kungfista napodobí trik Christophera Reevea z prvního Supermana s obletováním Země takovou rychlostí, až dojde k jejímu zastavení. Řeč je o remaku… (viac)