Jurský park 3

• Česko Jurský park 3 (viac)

Doktor Alan Grant (Sam Neil), paleontológ svetového mena, sa i naďalej venuje štúdiu dinosaurov. Práve sa mu podarilo dokázať, že velociraptory disponovali vysokou inteligenciou a schopnosťou vzájomnej komunikácie. Ale na otrasné osobné stretnutia s pravekou faunou sa snaží zabudnúť. Závratná finančná ponuka manželov Kirbyovcov (William H. Macy, Téa Leoniová), ktorí si chcú zalietať nad Isla Sorna, spôsobí, že sa spolu so svojím asistentom stane ich odborným sprievodcom. Keď však lietadlo zamieri na pristátie, pochopí svoj omyl. Tí dvaja – nie príliš bohatí rozvedení partneri – práve na Isla Sorna stratili štrnásťročného syna Erica (Trevor Morgan) a sú odhodlaní ho zachrániť stoj čo stoj. Niekdajšia základňa Jurského parku je v troskách, ale dinosaurom sa tu darí a človek je pre nich nevítaným votrelcom... (TV JOJ)

beso74

Síce najslabšia časť z doposiaľ natočenej trilógie, snáď zapríčinená neúčasťou mága Spielberga, snáď absenciou poriadneho scenára, ale aj tak stále zábava na vysokej úrovni. Nové druhy dinosaurov sa rovnajú novým druhom hrozieb. Veľká škoda, že tu nikto nechcel zariskovať a vsunúť do príbehu nejaký nový element, ale hralo sa, ako to pri väčšine takýchto pokračovaní býva, na istotu. ()

DaveSmith

Po nepovedené dvojce jsem toho moc nečekal. Možná i proto mi celý film přišel o maličko lepší než předchozí titul. Stopáž je tentokrát trochu rozumnější, takže se divák ani nemá moc čas nudit a pozastavovat se nad logickými chybami. Hodnotím za 3,5. ()

DavidWebb

Podľa mňa je tretí Jurský park celkom zábava. Pravdu povediac som dvojku kvôli komentárom ani nikdy nevidel a k trojke som sa dostal iba náhodou keď som prepol TV a ubehnutých bolo možno len 5 minút. No už po pár záberoch a dialógoch som sa do toho zahryzol a užil si slušnú jazdu s W. H. Macym, Samom Neillom, T. Leoni atď., atď. Jasné, že chápem všetky tie trojhviezdičkové hodnotenia, predsa len, diváci, ktorí mali určité očakávania (navyše v roku svojho vzniku) z toho asi moc odvarení neboli, ničmenej, mne sa to páčilo. Celkom podarený dabing, primeraná akcia, kvapka humoru - a papučovo fotelková zábava je na svete. Ja som dostal ešte o chĺpok viac než som očakával, takže... 70%. ()

Scraffy

Už to nie je originálny Spielberg, ktorý vymýšľa stále niečo nové. Už sa z toho stala viackrát ohraná téma. Ale aj tak je to priemerný film! ()

Petike

Toto bolo sklamanie už v čase, keď som bol na premiére (to je už naozaj tak dávno ?). Vcelku remeselne zvládnuté, ale skutočne len tak remeselne. (A niekde trochu nešikovne - spinosaurus má v svojej úvodnej akčnej scéne viacero "gumených" momentov.) Ukážkový príklad filmu v rámci nejakej série, ktorého podtitul by mohol byť "Dodatky" alebo "Čo nám zvýšilo". Scenár v porovnaní s prvými dvomi dielmi jednoznačne zabŕda do béčkových vôd, hlavne podstatne silenejšími a menej dôvtipnými pokusmi o humor. Nájde sa tu pár dobrých momentov, hlavne v Grantovom podaní, ale inak je všetko vrcholne rutinérske. Záver je tak neuveriteľne náhly a nechcene komický, až nadobudnete dojem, že na poslednú chvíľu rýchlo prepísali scenár. ()

ANTYCHRYST

Pro celou tuhle dinosauří sérii mám slabost :) jakmile se přistane na ostrově.. tak to začíná.. krásná zelená džungle..a spousty vyhynulých potvůrek.. ta ujecena máma mě dosti srala.. mohl ji nějakej ten ještěrak zdlabnout..:) líbí se mi jak na konci Pterodactylove letí za svobodou :) 80% ()

papadoce

Návrat Sama Neila do série je jedným z mála pozitív tohto do tej doby najzbytočnejšieho dielu Jurskej ságy. Pre komunitu sexom posadnutých jedincov je druhým pozitívom slušne ohýbateľná Téa, ale so zlým účesom a rolou jebliny. David vedel prečo treba preskúmať jej akta X. A nakoniec som rád, že aj minutáž tu nastavili na béčkovú kategóriu, lebo to v zásade pomáha pozerateľnosti tejto zbytočnosti. Takže je tu vlastne tých pozitív celkom dosť. Dinovia papajú ľudí, najväčší priestor dostali raptory, neviem prečo som trojku predtým tak degradoval. Vlastne viem, nepriniesla nič nové do dino sveta a bola aj o čosi naivnejšia než predchádzajúce diely. Ale aj tak pridám jednu hviezdu. Oddychovka. ()

Vikinec

Jedno z nejdražších Béček, co jsem viděl. Skvělé efekty, ale chatrný děj. Naštěstí to první převýšilo to ostatní a tak třeba úchvatný a kupodivu prohraný souboj T-Rexe s nějakým ...saurem mne na nějakou dobu omráčil tak, že jsem odpouštěl a odpouštěl. Naštěstí pro toto pokračování byla natočena i "dvojka", která by do vyššího hodnocení poslala i Carnosaura. Alespoň tedy u mne. Supergeniální velociraptory si scénárista mohl odpustit, stejně jako další hromady Spielbergovských klišé. Ale to už by byl asi jiný film. Poctivé 3 ()

Black3R

Vynikajúce ako predchádzajúce 2 diely :) Taká "Rozprávka pre dospelých", vynikajúca grafika a scény ktoré sa nedajú dopredu predvídať robia jurský park takým dravým u mňa :) ()

ratpile

Ultra-jednoduchá nonstop akce (útěk) bez větších ambicí. Johnston řemeslo ovládá slušně, avšak co do atmosféry i napětí za Spielbergem značně zaostává. Nakonec i ta "dinosauří poetika", tolik sršící z prvních dvou dílu, prakticky vymizela. Na druhou stranu - víc, nežli akční jednohubku, už snad z Jurského parku vytěžit nešlo. ()

PeterFLJilek

Okrem vždy sympatického Sama Neilla si môžete v tomto filme pozrieť herecké faux-pas Téy Leoni a ďalších známych hollywoodskych tvárí. A koniec v štýle kapitalistického realizmu, kde americká armáda vyrieši problém ako deus ex machina. No typický príklad toho, ako má vyzerať trápny dobrodružná schéma pre retardovaných, ktorá lapá po dychu jednotke. ()

tartan

O dve triedy lepšie ako nevydarená dvojka. Allosaurus vs. tyranosaurus. Pterodaktyly. A tiež - Sam Neill is back... Svižné tempo a rozumná dĺžka svedčia tejto dobrodružnej jazde po ostrove plnom dinosaurov, počas nie celkom vydarenej záchrannej akcii pri hľadaní strateného syna... ()

greymon

V tomto pokračování Jurského parku je sice větší akce, více dinosaurů a možná více napětí. To co mi vadí nejvíc je to, že pro mě tam už není nic co by mě nadchlo. Vše jsem viděl v předchozích filmech Jurského parku a tady jsem nenašel skoro žádnou (až na herce) originalitu. Kdyby se ve filmu objevilo aspoň něco málo nového tak jsme s filmem trochu spokojen. Za pochvalu stojí prostředí a dinosauři. ()

Kubi21

Kupodivu povedený návrat mezi dinosaury. Není to sice úplně ono (navazovat na Stevena je proklatě těžké), ale po celou dobu to nenudí a odsýpá ke zdárnému konci. Lehce nadprůměrné tři. ()

thepeabody

„Nobody move a muscle.“ – asi tak bych zhodnotil třetí sequel mé nejoblíbenější filmové série vůbec. Ne, není to Spielberg. Ano, je to vtipné, svěží, má to spád a hlavně si to na pana mistra nehraje, nesnaží se vtírat mezi rádoby umělecké kousky a snaží se zabavit. Téa Leoni vříská vcelku důvěryhodně a Sam Neill nemusí vypustit z úst ani slovo, aby vypadal, že se pro dinosaury prostě narodil. Hlavního cíle Johnston dosáhl bez sebemenších problémů a film se s odstupem času i po několikátém zhlédnutí okoukává pomaleji než předchozí díl. Jurský Park 3 zkrátka není vůbec žádná ostuda a dovedu si představit jak hltám další pokračování, i kdyby nic nového nepřineslo. ()

Havala

Málokdy se stává, že pokračování série - o to méně třetí díl bude alespoň tak úspěšný jako jednička, v tomto případě je tento díl nejlepší z celé série. Děj je o mnoho rychlejší, svižnějším občas vidíme klišojidní scénky, celkově se jedná podle mého o velmi povedený akční nářez který by se nemusel stydět kdyby vyšel sám o sobě. Snad až na poslední scénku s obří armádou film nemá chybu - zvláště zvuková stopa na BD je špica!!! Potvrzuju komentář golfisty. ()

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Dva snímky se v posledních týdnech dostaly do vážnějších potíží, ale podařilo se je včas zachránit před tzv. development hell (peklem nikdy nezrealizovaných projektů). Mark Waters, od něhož brzy… (viac)