Terra Nova

Ukážka z filmu 1
Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

Ukážka z filmu 1

Okara

Naprosto impozantní novodobý seriál ala minulost. Zápletky možná nejsou úplně originální, ale ta počítačem vytvořená krajina, která spolykala tolik z rozpočtu, Stephen Lang a sem tam nějaký vtípek si seriál u mě drží vysoko. Třebas u osmého dílu scéna "Vešel sem oknem" jsem se válel smíchy, i když to asi záměr scénáristů nebyl. 65% ()

Terva

PILOT - ČÁST 1 a 2 - NOVÝ ZAČÁTEK: Na začátku 22. století je svět na pokraji ekologického kolapsu. Vyřeší tento problém cesta do minulosti? V současnosti je nutné regulovat populaci aby nedošlo k přelidnění. Vzduch je plný jedovatých zplodin. Jsou vybrány určité rodiny a odeslány do hluboké minulosti, aby zde mohli žít. CITÁT - Rodina jsou čtyři......... Sledujeme cestu z "pekla" do "ráje" jedné konkrétní rodiny, která chce začít nový život. Ne vše proběhne tak jak by mělo, ale nakonec se do minulosti dostanou. CITÁT - Do předsíně by se pro začátek hodil malý běhoun z dinosaura........... Jenže žádný začátek není lehký, protože vás nejen ohrožují dinosauři, ale i lidé samotní. Scéna se stonožkou mě rozesmála. První setkání s dinosaury je sice zábavné a hezké, ale jsou to jen býložravci. Poteče i krev. Společnost nazvaná Terranova začíná svůj nový život. O filmu se dá s trochou nadsázky říci - že zde "včera znamenalo zítra". Pilotní příběh, který mimo jiní produkoval Steven Spielberg, který má s dinosaury už své skušenosti, je povedený a navnadil na další pokračování těchto lidských osudů. Hudba - Brian Tyler. ČÁST 3 - INSTINKT: Režie - Jon Cassar. CITÁT - Jak můžeš mít hlad, když jsi právě čistila záchod??!!........ Příběh o tom, že přírodě se nedá moc rozkazovat a že zvířata i lidé mají své instinkty. A tak obyvatelé Terranovy čelí těmto instinktům. O lásce a rozmnožování, dalo by se říci. CITÁT - Byla to krušná noc, půjdu si zdřímnout.......... ČÁST 4 - NÁKAZA: Režie - Nelson McCormick. DIALOG: DOKTOR - Už jste ho našli? VELITEL - Jen jeho boty. DOKTOR - To chodí venku bos? VELITEL - V botech byly i jeho chodidla........... Nemoci, jejich svízele a jejich léčení, to je téma tohoto příběhu. CITÁT - Zapomněl jsem o čem jsem mluvil........... ČÁST 5 - UPRCHLICE: Režie - Jon Cassar. CITÁT - Má kytku, co žere brouky.......... Skupina nazvaná Šestky (šestá výprava do minulosti) opět dělají problémy. Příště už by to mohla být i válka. Příběh o špionech v Terranově. ČÁST 6 - VYHOŠTĚNÍ: Režie - Nelson McCormick. CITÁT - Ikdyž máte zásobu kuřat, krvavým biftekem nepohrdnete......... Tento příběh má kriminální nádech. Terranova prožívá první vraždu. CITÁT - Jak zabijete někoho dinosaurem?.......... ČÁST 7 - SOUMRAK: Režie - Jon Cassar. Elektromagnetický výbuch vyřadí veškerou elektroniku. CITÁT - V takovém případě si člověk uvědomí, že jednodušší věci jsou lepší.......... Tento příběh obsahuje devíti metrovou tasemnici v žaludku - hnusné. ČÁST 8 - DŮKAZ: Režie - Bryan Spicer. CITÁT - Když jsem přišel do Terranovy, tak ryby bylo to jediné, co jsem mohl lovit a ne naopak.......... Kdo je Hexton? Další příběh s kriminálním nádechem. ČÁST 9 - STŘET: Režie - Bryan Spicer. CITÁT - Když vám budu vyprávět vše, co nevím, tak tu budeme pěkně dlouho........... V tomto příběhu je použita vážka jako poštovní holub. Tento příběh doprovází poctivost, spravedlnost a důvěra. Je zde nalezena mrtvola neznámého člověka. Kdo to je a jak zemřel? Také se dovíme jak vznikla skupina nazvaná Šestky. ČÁST 10 - TEĎ MĚ VIDÍŠ?: Režie - Karen Gaviola. Je možné zprůchodnit portál oběma směry? Trochu již omletý scénář. Zde opět někdo vydírá někoho tím, že drží jeho blízkého a hrozí mu ublížením. To už tady bylo několikrát. Tohle je trochu profláknutý příběh. CITÁT - Tohle je seznam. Špion je na něm. Jen ho najít........... ČÁST 11 - ODHALENÝ: Režie - Karen Gaviola. CITÁT - Mám zaracha od té doby, co jsem prošel portálem.......... Zde se řeší samotná existence Terranovy. Dojemný příběh, kde jsem uronil i slzu. ČÁST 12 - SOUKROMÁ ARMÁDA: Režie - Jon Cassar. Očekávaný příchod jedenácté výpravy by nemusel nadejít. Místo ní by se totiž mohla objevit soukromá armáda a začít zabíjet lidi a drancovat nerostné suroviny. Ano minulost obsahuje spoustu nerostných surovin a ta je cílem několika magnátů z budoucnosti. CITÁT - Bombáááááá!!!!........ Tady si tvůrci trochu zahráli na divákovo city. Tohle je nejsmutnější příběh. ČÁST 13 - HNUTÍ ODPORU: Režie - Jon Cassar. CITÁT - Jste snadno ovlivnitelný hypochondr, měl by jste navštívit lékaře........... Příběh o dětech, obětech a obětování. CITÁT - Přemýšlím, kolik lidí ještě musí zemřít, než tohle skončí??............ Tak jo. To je konec. Sice je pár otázek nedořešených, ale jakž takž je to u konce. Divák lačnící po dalších dílech bude zklamán. Bylo rozhodnuto, že se v seriálu nebude "zatím" pokračovat. () (menej) (viac)

KevSpa

Pilot: Mix všech možných filmů a seriálů (Jurský park, Lost, Avatar, Stargate atd.), na který se ovšem dobře kouká. Je jasné, že kromě triků půjde v seriálu i o řešení záhady, tak jen doufám, že se do toho tvůrci příliš nezapletou jako v případě Lost. Mírně iritující je vše točící se okolo "hlavní" rodinky, což je jedno velké klišé (snad těch "objímacích" scén bude co nejméně). Terra Nova se ale netváří, že chce být něčím víc než výpravnou seriálovou oddechovkou, tak nebudu zatím příliš kritická. Mimochodem Stephen Lang, který dostal roli očividně na základě jeho postavy z Avataru, je jako vždy výtečný a má na to, aby tenhle seriál utáhnul. 1. díl - 80%, 2. díl - 60%, 3. díl - 40% WTF? Útok "ptáků" a řešení vyumělkovaných rodinných krizí - to bylo jako všechno?, 4. díl - 20% Seriously?, 5. díl - 40% Až teď mi došlo, že je to komedie!, 6. díl - 40 % Celý díl promarněný pseudo vyšetřováním vraždy. Tímto s Terra Novou končím, lepší už to nebude. ()

D.Moore

Pilotní díl... A vím, že další vidět nechci, protože mě k tomu nic neláká. Čert vem, že Terra Nova míchá dohromady Jurský park (líbilo se mi obrácení jeho myšlenky naruby - uvnitř druhohorního světa jsou lidé zavření v ohradě), Hvězdnou bránu, Avatara... Ale je to nuda. Klišé se skrývá za každým rohem a prakticky všechno je "rádoby" - drsní muži, dramatické zápletky, humorná odlehčení, napětí... Ani triky nejsou bůhvíco. Tohle se opravdu příliš nepovedlo. ()

Rosaviva

Začalo to zajímavě, úvodní díl mě nalákal na něco podobného Jurskému parku, ne tak kvalitní samozřejmě, ale přece jen. Jenže jak seriál postupoval, tak nabíral na demenci a dinosaurů tam bylo pořád míň a míň. Na konci už se ani nebáli stanovat v džungli, protože je žádný dinosaurus neobtěžoval. Takže ve výsledku jsem neskutečně zklamaná, půlka dílů byla o ničem a i ten závěr jsem čekala jiný, aspoň trochu akce, těch pět minut co tam bylo mi vážně nestačilo. Upřímně se ani moc nedivím, že druhá řada není. Váhám mezi 2* a 3*, nakonec dám snad 3*, protože i přes to všechno se na to jednou podívat dalo. Ale nic od toho nečekejte. ()

• Pokračování seriálu mělo být dle scénáře zrušené druhé série podstatně vážnější a temnější. Například velitel Taylor (Stephen Lang) měl postupně přicházet o rozum, z čehož mělo vznikat zvýšené napětí mezi ním a samotným Jimem Shannonem (Jason O'Mara), který měl z těchto důvodů nakonec velitele Taylora svrhnout a nahradit. (kkomtu)
  • Skupina vojáků, která se vydala do Badlands, měla být dle scénáře zrušené druhé série rozmetána dosud neznámým druhem vysoce inteligentních dinosaurů, kteří by pak v této druhé sérii hráli významnou roli v příběhu. (kkomtu)
  • Natáčení mělo původně probíhat na Hawaii, ale Steven Spielberg byl výrazně proti, protože se obával, že by seriál byl ztotožňován s filmovou sérií Jurským park. Nakonec byl vybrán Queensland v jihovýchodní Austrálii. (chaometic)

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (viac)