Reklama

Reklama

Jurský park 3

  • Česko Jurský park 3 (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Doktor Alan Grant (Sam Neil), paleontológ svetového mena, sa i naďalej venuje štúdiu dinosaurov. Práve sa mu podarilo dokázať, že velociraptory disponovali vysokou inteligenciou a schopnosťou vzájomnej komunikácie. Ale na otrasné osobné stretnutia s pravekou faunou sa snaží zabudnúť. Závratná finančná ponuka manželov Kirbyovcov (William H. Macy, Téa Leoniová), ktorí si chcú zalietať nad Isla Sorna, spôsobí, že sa spolu so svojím asistentom stane ich odborným sprievodcom. Keď však lietadlo zamieri na pristátie, pochopí svoj omyl. Tí dvaja – nie príliš bohatí rozvedení partneri – práve na Isla Sorna stratili štrnásťročného syna Erica (Trevor Morgan) a sú odhodlaní ho zachrániť stoj čo stoj. Niekdajšia základňa Jurského parku je v troskách, ale dinosaurom sa tu darí a človek je pre nich nevítaným votrelcom... (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (588)

genetique 

všetky recenzie používateľa

Sterilita scenára najviac ubližuje tomuto poctivému béčku. Vďaka-bohu sa film nesnaží hrať na nejaký veľký trhák, podriaďuje tomu minutáž, ale tá okubijúca absencia deja ma absolútne zarazila. Spielberg sa pod film podpísal len ako producent, takže aspoň ako-tak dohliadol na svojou spoločnosťou na audio-vizuálnu stránku filmu. Postavy a dialógy škrípu, úplne v rovnováhe nie je ani realistickosť, ale napokon sa to dalo odsledovať bez ujmy na zdraví. 60%. ()

BadoXXII 

všetky recenzie používateľa

Erik Kirby: Četl jsem vaše knížky. Ta první byla lepší. Než jste byl na ostrově. To jste je měl ještě rád. dr. Alan Grant: Tenkrát mě ještě nechtěli sežrat...... Môj vek v čase premiéry - 14 rokov a pravdepodobne najslabší Jurský park. Okrem nadšenia z návratu Alana Granta na scénu film nemá žiadne zaujímavé postavy. Po temnej dvojke (síce blbá, ale dinosaury mali aspoň poriadny apetít čo sa počíta) sa tu jedná až o príliš detskú verziu (kde nezomrie takmer nik) s jedným premúdrelým otravným deckom, ktoré išlo neuveriteľne na nervy (celý čas som si prial nech ho už niečo zožere). Aj napriek tomu sa na scéne našťastie často objavujú veľmi podarené dinosaury (efekty parádne). Nové atrakcie (prevareného T-Rexa nahradil Spinosaurus, okrídlené nebezpečenstvo v podobe pterodaktylov a nový pohľad na vzhľad a inteligenciu velociraptorov) a neskutočne rýchle akčné tempo však nedovolujú žiadnu nudu. Svižná dinosauria jednohubka. P.S.: Kedy už konečne bude Jurský park 4? ()

Reklama

Ainy 

všetky recenzie používateľa

O něco lepší pokračování Jurského parku než předešlé. Sice se zde opět musí zákonitě objevit někdo hysterický, nervózní, někdo kdo má vlastní hlavu a co mu jsou platný rady odborníka ...že... Ztratit svůj satelitní telefon se rovněž nevyplácí, naštěstí je vedlo jeho zvonění k místu, kde ho zase mohli najít - v metrové kupě dinosauřích h .... tento ... no výkalů. Film má spád, akci, člověk se u sledování nenudí, takže hodnotím celkem vysoce. ()

B!shop 

všetky recenzie používateľa

No tak tohle uz je vyslovene dojeni zajimavyho napadu a dost zbytecny pokracovani, navic film uz zavani lehkou beckovosti a nenatocil ho Spielberg, ale i pres tohle vsechno se musi uznat, ze to je zabavna a napinava jizda. Veliky plus je, ze ma film jen 80 minut, triky dinosauru pokrocily a jsou tady naprosto bezchybny a je tu Sam Neill a v jedny z roli fajn Macy. Takze celkove zabavna beckova jizda v provarenejch kulisach. ()

Kusko.t2 

všetky recenzie používateľa

Tento tretí diel osviežil doterajšie série Jurského parku, pretože je natočený v inom duchu ako predošlé 2 (kvalitou ho hodnotím rovnako ako druhý diel aj keď sú rozdielne poňaté). Jurský park 3 má dobrú vizuálnu stránku, akciu, ale nie je to nič hlbšie. Je to taký tradičný film do kina, pri ktorom si zaspomíname na prvý výborný diel od Spielberga, ale ani tento ma neurazil. Príjemný oddych a relax s dinosaurami. ()

Galéria (59)

Zaujímavosti (37)

  • Když žoldáci ukazují zbraň, jeden z nich řekne, že jde o „Iron Horn 20mm s výbušnými náboji“. Žádná taková zbraň samozřejmě neexistuje. Jde o Barrett M82A2 ráže 50. Zároveň, pokud jde o údajné výbušné střelivo, při útoku Spinosaura po přistání na ostrově, můžeme v pozadí slyšet zvuky výstřelů, ale žádný výbuch. (Guilemot)
  • Až do poslední chvíle se do příběhu počítalo i s Jeffem Goldblumem (Malcolm). Několik dní před natáčením si ale zlomil nohu, takže scénář se musel upravit. (cariada)
  • V původním scénáři (i ve storyboardech) byl hlavním zvířetem Baryonyx, což byl blízký příbuzný Spinosaura, kterému se i podobal, avšak byl menší a neměl hřbetní ploutev. Joe Johnston však chtěl stvoření, které by si nikdo nepletl s Tyranosaurem. (TwoFace)

Súvisiace novinky

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Dva snímky se v posledních týdnech dostaly do vážnějších potíží, ale podařilo se je včas zachránit před tzv. development hell (peklem nikdy nezrealizovaných projektů). Mark Waters, od něhož brzy… (viac)

Reklama

Reklama