Jurský svět křídový kemp: Skryté dobrodružství

• USA Jurassic World Camp Cretaceous: Hidden Adventure

Po divoké bouři je o potravu nouze a všude se potulují hladoví dinosauři. Zahrajte si vzrušující interaktivní speciál a pomozte partě z kempu přežít! (Netflix)

Renie42

Jako bych se po třiceti letech vrátila do dětství a znovu se před očima objevili velociraptoři, tyranosauři, compsognati, parasaurolofusové a tak dál, bože ta gramatika, jak napsat tyto názvy, aby to nevypadalo, že to píše nějaký neandrtálec. Líbí se mi to, ale jak to je moderní, tak musí být zastoupeny všechny možné lidské rasy, ale světe div se, nevadí mi to tu zde. Jsou jiné snímky, kde se to nehodí. Dokonce jsem párkrát prožívala dojetí nad těmi tvory, prostě duše dítěte se nezapře v každém věku. ()

HERGImanCZ

Solidní interaktivní speciál. Pro začátek je podle mě dobré dát této „hříčce“ menší kontext, protože synopse od Netflixu v tom neodvádí nejlepší práci. Skryté dobrodružství je poměrně pevně vsazeno mezi druhou a třetí sérii Křídového kempu. Pokud speciál mezi sériemi vynecháte, chybět vám v podstatě nebude. Opačně to ale nefunguje a pustit si jej bez sledování seriálu v podstatě nemá smysl. Skryté dobrodružství prožíváte z pohledu Daria, což vzhledem k plochosti jeho charakteru ve výsledku funguje lépe, než v klasickém Křídovém kempu. Na základě rozhodnutí během stopáže vás čekají celkem tři základní konce, i když některé dialogy se mohou mírně lišit. A právě tyto mírné změny mě velmi příjemně překvapily. Přestože je tu pořád očividná velmi mladá cílovka a některá rozhodnutí nevedou nikam, trvůrci se snažili počet slepých cest maximálně omezit a naopak odměnit ty, kteří si příběh prožijí znovu s nějakými změnami. A právě ty nejbanálnější rozhodnutí občas vedly k pěkným hřejivým či úsměvným momentům. Výsledný obsah je přesto spíše jen jakýsi filler k seriálu. Jedná se ale vlastně o jednu z lepších epizod. Postavy se nechovají zase tak hloupě, objeví se nový druh dinosaura a podíváte se do nové části Isla Nublar. Myslím si, že tady děti budou zkrátka nadšené. ()

Janega

Dobrý nápad, debilne urobené. Miesto toho, aby sa príbeh každým rozhodnutím rozvetvoval, máte v podstate na výber len správnu a nesprávnu odpoveď, pričom pri tej druhej vás to vráti späť a autori v podstate aj tak vyberú za vás. Škoda, mohlo to byť zaujímavé aj pre starších, takto sa pobavia len malé deti, ktoré aj tak tento priamočiary dej čoskoro omrzí. ()