Jurský park 3

• Česko Jurský park 3 (viac)

Doktor Alan Grant (Sam Neil), paleontológ svetového mena, sa i naďalej venuje štúdiu dinosaurov. Práve sa mu podarilo dokázať, že velociraptory disponovali vysokou inteligenciou a schopnosťou vzájomnej komunikácie. Ale na otrasné osobné stretnutia s pravekou faunou sa snaží zabudnúť. Závratná finančná ponuka manželov Kirbyovcov (William H. Macy, Téa Leoniová), ktorí si chcú zalietať nad Isla Sorna, spôsobí, že sa spolu so svojím asistentom stane ich odborným sprievodcom. Keď však lietadlo zamieri na pristátie, pochopí svoj omyl. Tí dvaja – nie príliš bohatí rozvedení partneri – práve na Isla Sorna stratili štrnásťročného syna Erica (Trevor Morgan) a sú odhodlaní ho zachrániť stoj čo stoj. Niekdajšia základňa Jurského parku je v troskách, ale dinosaurom sa tu darí a človek je pre nich nevítaným votrelcom... (TV JOJ)

Metal.God

Určitě lepší než dvojka a možná lepší než jednička. Ale není zde skvělý Jeff Goldblum. Celkem dobré po akční stránce. Spinosaurus je zde udělán jako nejstrašlivější dinosaurus pravěku. Umí dokonce dýchat pod vodou!!! To je přece neuvěřitelné ! A co teprve raptoři. Ti byli inteligentní jako lidé!!! A i když se to nezdá možné nic na lidi neútočilo z vody!!! I přes tyto blbosti se mi minimálně souboj Spinosaura a Tyranosaura líbil a scéna, kde jde poprvé slyšet mobil a najednou se tam objeví Spinosaurus je děsivě skvělá. ()

Marty_cz

O proti předchozích dílech o něco málo slabší, ale pořád skvělé. Sice na třetím filmovým plátně nenajdeme v hlavní roli T-Rexe, ale Spinosaura, který má jedinou výtku a to, že podle mých dostupných informací by se vůbec nechoval tak jako ve filmu a pár dalších drobností, které by dinosauři nebyli schopní, tak mohu říct, že jsem si to opět užil. ()

prochyn

Cesta do pravěku 3 mě lehce zklamala. Nejvíc prudila paní Kirbyová. Tée Leoni nedalo moc práce zahrát psychopatickou blbku. Sice vnášela do děje napětí, ale kdyby ji dinosauři posnídali v první třetině filmu, bylo by všechno veselejší. Vizuální efekty a Sam Neill film trochu zvedají, ale do prvního dílu to má velmi daleko. Ale proč se nesvést na úspěchu jedničky. ()

Juuroo

Tak tento film už taká sláva veru nie je. Herecké výkony ( okrem Sama Neilla ) tiež za veľa nestoja. Keď to išlo v kinách tak sa mi to páčilo, po rokoch som si to pozrel znovu a už to také super nebolo. Za pozretie to samozrejme stojí, ale ťažko si niekto tento film obľúbi tak ako Jurský Park a Stratený svet. 2* ()

elCarda odpad!

Opravdu to neslo prekousnout. Tento film by mohl byt v ucebnicich jako esence klise. Ta pani byla uplne nejvic hystericka a uplne nejvic kricela a diky uplne nejvic nelogickemu cineni vsichni okamzite museli resit boj o zivot. Muj mozek se pokusil vyskocit uchem ven a v tu chvili jsem to musel vypnout. Divat se jen na vlastni nebezbeci. ()

eMeMko

Nepřítomnost Stevena Spielberga na režisérské židli je u tohoto snímku znát. Už jenom fakt, že stopáž se oproti předchozím dílům zkrátila o půl hodiny napovídá, že se zde jede jen na ždímání značky. Příjemným překvapením byl návrat Sama Neila, nepříjemným naopak odchod Jeffa Goldbluma. Jinak není moc o čem psát. Příběh je dosti přehnaný a neobsahuje již vtipné hlášky, herecké výkony nevýrazné a tempo dosti zběsilé. Dinosauři naopak více "zpočítačověly", ale stále vypadají přesvědčivě. Z neznámých důvodů se zde však objevuje o poznání více brutálních prvků, krve a "hororovější" atmosféra. Bohužel tím nemyslím kouzlo prvního dílu, kde stačilo pár záblesků Tyranosaura a jeho řev, ale klasické lekavé momenty dnešní rádoby hororů. Ve finále se tedy jedná o slabý průměr. ()

J.Mayen

Trojka vubec neni spatna a dokonce bych rekl, ze v nekterych pasazich slape svym predchudcum na paty, za Sama Neilla jsem moc rad, vyborny herec, ktery ma charisma. Na vsechny Jursky parky se vzdy rad podivam pokud bezi v TV, nenarocna odpocinkova podivana. ()

blondboss

Tretie pokračovanie Jurského parku, v ktorom už badať, že kvalita ide značne dolu. Je vidieť, že Spielberg už nedrží režisérske opraty a navyše dejovo už je to skôr také plytké a nezaujímavé. Taktiež T-Rex tu už má obmedzenejší priestor a aj keď velocyraptori sú zaujímavé stvory, neutiahnu to až tak. Poteší ale návrat Sama Neilla. Každopádne som stále fanúšikom série a aj keď toto trošku pokulhávalo, až tak ma to neurazilo a štvrtú hviezdičku jednoducho musím pridať. 70 % ()

blazma

Jurský park je klasika, doufám že i za 20 let to budou lidi pořád milovat. Jasně skoro jako každá série trpí na to že první díly se těžko překonávají. V tomto dílů chtěli tvůrci přivést dvě věci co lidi milovali na prvním díle. Hlavní postavu a Velociraptory. Bohužel to však nestačí. Nic méně jako fanda série si i tento kousek zaslouží dobré hodnocení. ()

Nikolas__

Docela solidní dinosauří film, fakt mě celkem potěšil. Dvojka mi ovšem sedla ještě o něco více, ale trojka mě zase zaujala více než jednička. ()

moviepill

Samozrejme, že punc originality a nadšenia, ktorý definuje prvý film, tu už nie je, stále sa však jedná o dobrý, svižne plynúci film s veľmi sympatickou stopážou. Oproti JP 2 sú tu aj pomerne sympatické postavy, ak si teda odmyslím Teu Leoni. Oddychovka na piatkový večer. ()

PaTeXx

Těžko říct. Scénář je fakt sakra jednoduchý, těžce předvídatelný a chování postav nepochopitelné. Přesto se mi líbily akční sekvence a mám nutkání tam tu trojku dát. Atmosféricky jsem na to nebyl tak naladěn, jak na dvojku, ale zlé to asi nebylo. Důstojné zakončení. ()

Salus

Tohle je slušně odvedené řemeslo. Kulisy jsou známé, výsledky rovněž, a tak už jen zbývá věrohodným způsobem zdůvodnit výskyt dalších lidí na ostrově. A pak už jen lov na lidi. Takhle se Jurská serie může točit do nekonečna. ()

Vlado_B

Fajn ukážka čistého a vcelku vydareného popcornu. Film bez dlhých rečí začne diváka zabávať a zasypávať ho akciou, aby sa nemal čas nudiť. To všetko aj s pauzičkami veľmi zručne naservírované. Uvedomujem si, že je to scenáristicky slabé a tá vreštiaca ženská musela mnohým liezť na nervy, ale pre dinosauríky mám slabosť a bavil som sa viac ako pri Stratenom svete. somarina, viem, ale ... 70%. ()

david666

Tento díl, už byl podle mě zbytečný - kažpodádně co se týká zápletky. Větší klišé už snad ani není - vše jede podle klasické šablony. Rodinka k sobě najde cestu, mladý archeolog udělá chybu, ten starší se na něj zlobí a nakonec lituje toho co mu řekl. Dávám za *** kvůli dinosaurům, na "ještěrky" jsem totiž zatížen. Navíc scény s nimi mají pořád svou kvalitu. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že pokud by se v této sérii "přitvrdilo" mohla to být fakt super trilogie. Ale to by asi zejména v USA nepřekousli - jo tržby jsou tržby. ()

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Dva snímky se v posledních týdnech dostaly do vážnějších potíží, ale podařilo se je včas zachránit před tzv. development hell (peklem nikdy nezrealizovaných projektů). Mark Waters, od něhož brzy… (viac)