Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

hackstolle

Al Pacino mne notne pripominal feldkurata Katze z Dobreho vojaka Svejka. Skoro jako by mu z oka vypadl. No, ale ted vazne. Dle meho nazoru druhy nejlepsi dil z cele trilogie, pricemz ten prostredni byl pro me asi nejslabsi. ()

makakus

Jedna věc je nesporná - "trojka" je v hlubokém stínu předchozích geniálních dvou dílů. Důvod se mi zdá logický - celé dílo nebylo původně koncipováno jako trilogie, toto pokračování bylo domyšleno až dodatečně, po šestnácti letech. Není to tedy jako Pán prstenů, vrcholící ve trojce. A zestárnul nejen Michael Corleone, který už nemá zdaleka tolik vitality, rozhodnosti a charismatu - totéž potkalo i Coppolu a Puza... Proto je zde snad až příliš nostalgického vzpomínání a rozjímání, naopak málo dějem nabitých nebo opravdu silných scén. Úvod se společenskou oslavou až příliš kopíruje to samé z "jedničky", není ale natolik živý a je trochu rozvláčný. A Sofia Coppola je rozhodně lepší režisérka než herečka... Ale přesto - 80 % si celek zaslouží. Hlavně za precizně dokončené a silné téma osudovosti - jakoby Shakespeare povstal z hrobu. Dále za skvěle pojatou a zahranou postavu Andy Garcii. A určitě za dechberoucí finále v opeře, které patří do klenotnice světové kinematografie a které inspirovalo podobné operně-zabijácké scény v Bondovi i Mission Impossible. ()

frxXx

3. Kmotor odstupom casu, (16 rokov) sa dost vzdaluje od svojich predchodcov, stráca svoje caro a pripravuje nas na filmy ktore budeme vidiet v 90. rokoch, Zasa, nevyrazny "zly" gangster, horkokrvny Vincenzo, prisluchajuci radam Michaela, ktory chce byt uz asi donom celeho sveta... cele je to uz niekde inde, nove postavy mi pridu ako nasilu narychlo nastrcene... aj ked ako samostatný film urcite nie zly, no ak ho porovnávam z predchodcami musím ísť s jednou hviezdičkou dolu :) ()

helrohir

Vynikajúce zakončenie legendárnej filmovej trilógie. Spočiatku mi tento film prišiel tak trocha rozpačitý a uvažoval som o horšom hodnotení, ale keď sa začalo všetko postupne zamotávať a vyústilo to do najemotívnejšieho záveru zo všetkých troch filmov, bolo mi jasné, že aj tento film je hoden rovnakého hodnotenia ako prvé dva diely trilógie. Zaujímavosťou bola zápletka týkajúca sa nekalých praktík vo Vatikáne, ktoré sa tvorcovia nebáli naplno odhaliť. Herecké výkony sú z väčšej časti vynikajúce, najmä Al Pacino a Andy García sa svojím rolám oddávajú naplno. Na záver dodávam, že sa bez pochýb jedná o jednu z najlepších ság v histórii kinematografie. ()

Petule3

Michal Corleone forever! Závěrečná scéna, kdy před divadlem zabijí Mary (Sofia Coppola) je tak emocionálně nabitá, že jsem doslova čuměla bezeslov! Neuvěřitelný, že Al Pacino nedostal Oscara, byl dokonalej! Andy Garcia taky výborný! Tento film jsem si zamilovala! ()

MirkaP

Úžasné finále filmu i celé trilogie. Třetí díl v sobě nese životní pochopení a smíření, ale jen tak v pozadí. Sicílie teď a tehdy... A ten konec! Vlastně dva konce, jeden na schodech, který zvedne ze židle i spícího, a druhý v zahradě. Silné, silné, silné. ()

Brano

Posledný a zároveň najslabší diel z celej trilógie. Už ide len o dokreslenie výborného príbehu o rodine Corleonových, hlavne z toho psychologického hľadiska. V rámci série je dobré si pozrieť aj záverečnú časť, ale raz stačí. ()

mrclTV

Zakončenie veľkej trilógie sa podarilo. Snímka zobrazujúca starnúceho Corleoneho ako sa s pomocou cirkvi, ktorej nie je nič sväté, sám snaží stať svätcom. Ale ak je človek raz zapletený v prstoch mafie, je v nej celý život a nedá sa z jej uchopenia uniknúť. Viac ako dve hodiny trvajúca predohra k veľkolepému 30 minútovému finále za doprovodu burácajúcej opery. Vyhrať nad mafiou nemožeš, možeš byť iba porazení..... ()

AgnesDee

Dost jsem přemýšlela nad tím, jak asi Coppola zakončí snad jeho největší životní dílo. Dost mě konec překvapil. A vlastně i celkový děj. Není už tak složitý, takže ztratil mnoho z kouzla, které v sobě měl např. první díl. Hodně věcí, co ve filmu jsou, jsou hodně podobné jedničce i dvojce, např. tanec s dcerou, atentát atd. Chování postav se totálně změnilo a opravdu nechápu, proč do filmu o mafiánech cpou církev. Chápu, že se chtěl Michael polepšit a "očistit svou duši", ale nemá to už takový efekt, jako klasika. Ale Sofia Coppola, možná to ještě nepoznám, mi nepřipadala tak hrozná. Možná jako herečka nestojí za nic, ale ani její režijní výkony za moc nestojí. ()

johnny01

Zápletka s církví je povedená, jinak ale trojka trpí stejnými nevýhodami jako předchozí díly, na rozdíl od dvojky je však ucelenější a vyrovnává se jí. ()

horor2

Pár let je pryč a člověk by si řekl, že se dá dožít v poklidu. Opak je pravdou. Staré pravdy, lži a vraždy musejí jednou na povrch, jako samotný trest. Zakončení Kmotra je zakončením trilogie, ve které si nikdo není jistý vlastním životem. ()

ACDCKL

Nejslabší díl z celé trilogie, avšak pořád si to zaslouží plný počet, jediná kaňka na filmu je doopravdy výkon Sofie Coppolové, ta se hrát nikdy nenaučí, ale za to režisérka to je dobrá. Andy Garcia do filmu dodal mladický elán, Al Pacino je zde pořád démonický, i když již strhaný bojem o moc. ()

0verseer

"Just when I thought I was out... they pull me back in." Každý jedenkrát potom, čo dopozerám záverečný diel kultovej trilógie Godfather, koketujem s myšlienkou zdvihnúť mu hodnotenie na maximum. Keď však začnem porovnávať s prvými dvoma príde mi vždy o chĺp slabší. Každopádne ide o viac ako dôstojné zakončenie (podľa môjho skromného názoru) najlepšej filmovej trilógie vôbec, ktoré rozhodne v ničom nesklamalo. Len tých silných momentov bolo tentoraz o niečo menej. Možno preto, že Al Pacinovi, ktorý práve v poslednej časti jednoznačne korunoval svoj výkon v úlohe Michaela Corleone, chýbalo o niečo charizmatickejšie garde. Škoda absencie Roberta Duvalla, Elli Wallach a Andy Garcia predviedli veľmi slušné výkony, ale oproti jednotke, ktorá stála na trojici Brando-Pacino-Caan a dvojke, v ktorej hralo prím duo Pacino-De Niro, mi v tu chýbala výraznejšia postava, ktorá by Ala v jeho hereckom koncerte doplnila. Na záver ešte musím skloniť poklonu za odvahu poukázať na prepojenie medzi Vatikánom a mafiou, to sa určite prvej skupine nepozeralo ľahko ;) 8,5/10 ()

subic

Třetí díl je takový poměrně rozvleklý, za to s velkým finále, ale téměř už i po 30i letech je to slušná podívaná. Značná část děje se odehrává na Sicílii a taky v opeře, kde se také odehraje velké finále příběhu. Paradoxně trojka byla kdysi první díl celé trilogie, co jsem viděl v kině a mám pocit, že to tenkrát bylo v kinech od 15i, možná i od 18i. Jen takovou poznámečku, z tohoto námětu asi čerpali i tvůrci Mission: Impossible - Národ grázlů, který část děje vsunuli do Vídeňské opery a taky se tu střílí. ()

ostravak30

Třetí pokračování už nemá tu atmosféru z jedničky. Michael Corleon bilancuje, často lituje svých hříchů a nehodlá dělat nové. Už to skoro ani není mafiánský film, jako spíš vnitřní hloubání jednoho bývalého mafiána, který ví, že věk nejde zastavit. Na druhé straně si F. F. Coppola bere na paškál církev a její nešvary. Změna prostředí prospěla. Vedle klasického filmu Kmotr jde o i jakousi psychologickou analýzu svědomí a jeho praktické využití po letech v podání naší postavy. Vedle toho ostře kontrastuje Vincent Manicini, který by rád ještě konal a to pořádně. Přesto přese všechno je to důstojné zakončení trilogie. ()

Mire

Dôstojné zakončenie Krstného otca a záverečná suita v opere s neuveriteľnou gradáciou napätia je najlepšia polhodinka z celej trilógie. ()

adamix

V prvých desiatich minútach zistíte, ktorá postava má aký motív, čo ich spája a čo cíti k tej druhej, kto bude zradnou sviňou, kto približne v prvej pol hodine schytá guľku do hlavy, o čom asi film bude a ktorým smerom sa bude dej uberať. Potom sa udeje film a príde výborný záver v opere a nakoniec dorazia aj tie emócie. Nie som vyslovený hejter tretej časti série Krstný otec ale úprimne chápem, prečo veľa ľudí tento film neznáša. V porovnaní s predchodcami je iný. Dej sa odohráva v sedemdesiatych rokoch, ale film pôsobí ako z deväťdesiatok. Dôležité momenty sú príliš zrýchlené a emócie nemajú dostatok času a priestoru zažiariť. Snáď väčším hercom ako Pacino je tu mladučký Garcia a to už je čo povedať. Pacinov Michael sa zmenil. Už to nie je ten chladný rešpektuhodný mafiánsky kráľ, ale starý ľutujúci sa človek, ktorý sa kája za svoje staré hriechy a ktorý prenecháva priestor a moc skôr mladšej generácii ako sebe a svojim rovesníkom. Beriem to však ako zámer pretože záver a jeho citeľnú bolesť divák vidí a aj chápe. Religiózny kabát filmu prospel a celkovo aj keď je naň dodnes veľká kritika, myslím si že svoje meno a postoj si dokáže v rámci série obhájiť. Nič svetoborné, pretože u mňa ani dvojka nebola ktovieako geniálna, ale chápem, že príbeh mafiánskej rodiny Corleonovcov a Michaelov príbeh musel byť dokončený. ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)