Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

Jandiczek

Miluju Sicílii, Mafii a pana Copolu.....víc asi netřeba, celá trilogie absolutně TOPka! Al Pacino a De Niro skvělí už za mlada.. Doporučuji v původním znění,sám jsem to shlédl i bez titulků, jen tak v Italštině a dá se říct, že to na mě dýchlo tu správnou atmosféru 😁 ()

Daumatin

Po prečítaní niekoľkých komentárov od top užívateľov a na základe hodnotenia som dospel k názoru, že to je jeden z najlepších filmov, aký bol kedy natočený. Ako pre koho najlepší. Mafiánske filmy nikdy neboli mojou parketou a ani tento film nezmenil môj názor. Bez emočné hranie na štýl Chucka Norrisa je v mafiánskom filme asi normálne, ale na druhej strane je takéto hranie prázdne a nezáživné. Napriek úctyhodnej dĺžke som sa veľmi nenudil a čas rýchlo ubehol. Každý fanúšik mafiánskych filmov si určite prišiel na svoje, ale pre ostatných je to iba ďalší film, ktorý nijako nevyčnieva z radu a v ničom nie je výnimočný. Mierne nadhodnotený film, ktorý nie je ničím špeciálny a zanechal vo mne zmiešané pocity ako rovnako mierne nadhodnotený One Flew Over the Cuckoo's Nest. ()

APLSMLS

V pubertě nezaujalo; pak jsem četl knihu, která je naprosto výborná a v dospělosti po letech konečně docenil i film, který si dává na čas (protože tehdy si to ještě mohl dovolit), a kdo si na něj ten čas udělá a ponoří se do jeho příběhu, odnese si jeden z největších filmových zážitků. Mistrovské. ()

Deddyberki

Tak vyjadriť sa je tazke pretože tento film som prežíval neskutočne inak sa to nedalo myslel som si že čo ďalšia Gangsta mafiánov ale toto už ukazuje fakt tu podstatu až do hĺbky korena mafie . Silny zážitok vynikajuce herecké výkony ,, nemám slov zbytočne komentovat keby je desať hviezdičiek dám desať . Neskutočne ()

andy60

Po přečtení knihy jsem si řekl - tak tohle bych rád viděl zfilmované. A stalo se. Na VHS, s českým dabingem a obrazovou kvalitou připomínající jen barevné šmouhy. Přesto jsem byl nadšený. A teď - s odstupem čtyřiceti let, jsem se rozhodl ke Kmotrovi vrátit, s kvalitním zvukem i obrazem, kterými DVD disponuje. Ale musím říct, že zmiňované nadšení se již neopakovalo. Dělalo mně problém se soustředit na děj, jež zabere 3 hodiny. A snad to způsobil i fakt, že za ta léta jsem shlédnul spoustu filmů s mafiánskou tématikou a některé u mě prostě zabodovaly víc (Tenkrát v Americe, Casino...) ()

Ruthen

Smola. Čítal som knihu (a nie raz, ani dvakrát...) a tá patrí medzi moje naj. Takže trilógia je pre mňa veľkým sklamaním. Hneď úvodná scéna na svadbe, kde Brando akože krstný otec so všetkou charizmou mručí, bručí ako napitý medveď, mi skazila celý dojem. Herci ani náhodou nezodpovedajú opisu v knihe a akokoľvek uznávaní, pre tento film maximálne nevhodní. Al alias Mike - no to snaď nie, Brando ako don Corleone úplny hnus a Sony, ten vychrtlý pajác má byť obávaný člen rodiny? No, osral to pes. Tretina filmu v taliančine takže divák je v prdeli o čo vlastne ide, keďže dialógy sú v podstate nosným pilierom celého filmu. Myslím, že bestsellery by sa nemali sfilmovávať lebo čitatelia potom zažívajú trpké sklamanie. ()

olivertris

Kmotr - Francis Ford Coppola - Tohle je vysoce kontroverzní názor, jelikož mají lidi pocit, že Kmotr je Nedotknutelný film, který nemá chyby. Ovšem já nekritizuji jen chyby, mně jde spíše o čas, O ČAS. Film Kmotr má 3 hodiny, ale pocitově trvá hodin 6. Mám pocit, že i jízda v tramvaji je větší zábava, někde tam nějaká ta hádka, občas trochu tramvaj nadskočí, a hlavně se jedná často o jen 10 minut mého života. Kmotra bych přirovnal k jizdě do Vladivostoku přes Transibiřskou Magistrálu, jak pobavením tak časově. Po dokoukání jsem se necítil zvláštně, na film jsem se podíval z jednoho prostého důvodu "Druhý na IMdB, Top 10 na ČSFD, tak to bude asi dobrý". Z filmu si odnáším jedinou dobrou emoci, a tou je „Aspoň jsem si udělal názor“. Je to jednoduše nadhodnocený film, řekl bych maximálně 7/10 (3-4 hvězdy pro ČSFD uživatele). Slyšel jsem quote od Stanleyho Kubericka, který tvrdí „Film Kmotr má nejlepší obsazení a tak se může jednat o nejlepší film vůbec“, a já jakožto Cynik 14 úrovně musím říct, že to s tím obsazením je pravda. Marlon Brando je krásně obsazen do role chladného Dona Corleone, a zároveň mladý Al Pacino se nádherně hodí na postavu Michaella Corleone, to je podle mě veliké plus, které filmu nejde vytknout. Kdyby film byl kratší, scény byly zajímavější, jednalo by se pravděpodobně o nejlepší film vůbec, ale jednoduše řečeno, je to nuda. ()

Foltest

Kmotr je vynikající film, který stojí především na bravurním vykreslení postav. Každému je věnována potřebná část děje a divák tak má šanci se v rodině a jejích vztazích zorientovat. Hlavní osou snímku je rozhodně Michaelův přerod ze skoro bezúhonného muže v obávaného bosse. Sám to asi ani nechtěl, ale osud ho už takto zavál. Tato změna je vykteslena dokonale a závěrečná scéna s novým donem Corleonem byla pro mě nejsilnějším momentem filmu. Zvláštní vyzdvižení si také zaslouží děj na Sicílii a obecně celá tamní romantická linka. Ta byla bezchybná a moc se mi líbila. Opravdu jsem hlavní postavě přál štěstí, je ale pravda, že tragický konec jeho sicilského manželství ještě lépe následně podtrhl sílu jeho přerodu v bezskrupulózního muže. Kmotr je tak rozhodně filmem, který doporučuji ke zhlédnutí. ()

Conriocht

Kto nevidel krstného otca nevie čo je to kinematografia. A kto ho videl a dal menej ako štyri hviezdy je zasa dement. Kryštalicky dokonalý Meisterstück. ()

StarFsh

Tento film je prelomový, pretože úplne zmenil pohľad spoločnosti na mafiánov. Ukázal, že aj oni sú len ľudia a bez ohľadu na to, aké zločiny spáchali vedia byť aj milujúcimi otcami svojich vlastných rodín. Niekto si tento film môže vysvetľovať tak, že je adoráciou mafie a násilia, ale nie je tomu tak. Iba ukázal, že nik nie je absolútne zlý ani dobrý, lebo všetci od policajtov, cez politikov až po mafiánov sú skorumpovateľní, alebo skorumpovaní. Tu nie je dobro a zlo. Dokonca ani menšie a väčšie zlo. Tu v tomto filme je výlučne iba zlo. ()

Osemhodin

OOOOOOO ano. Marlon Brando je neuveritelný herec. Krstný Otec ma hneď od začiatku chytil a už nepustil. Ale keby som si mal vybrať medzi Apokalypsou alebo Krstným Otcom musel by som zvolit Apokalypsu fakt sorry. Ale iba o trošičku. PS: Krstný Otec 2 bol taktiež úžasný a mám ho skoro rovnako rád ako jednotku. A trojka je najslabšia za mňa ale stále je to perfektné. ()

SLPHR

Je málo filmů, které můžete sledovat pořad a stále vás nezačnou nudit. A Kmotr mezi ně určitě patří. Nejvíce bych asi vyzdvihl herecký výkon Marlona Brandona, který po celý film udržuje laťku hodně vysoko a zaslouženě získal Oscara za herecký výkon. Moje doporučení je, přečíst si před zhlédnutím knižní předlohu, která je velice dobře napsána a po přečtení si hned budete chtít pustit celou trilogii najednou. ()

dzzarka

Tenhle film vznikl o 12 let dříve než jsem se narodila...kdy kinematografie nebyla na dnešní úrovni, ale tenhle film je postavený na knize od autora, o kterém se musí naše děti učit na základní škole....asi sentimentální výlev, ale....AL...ať je to film z roku 1972 či 2021 je to pořád pan HEREC... A i po letech se ráda vracím k těmto filmům, ač z nostalgie či k úctě ke klasické kinematografií...za mě u tohoto filmu 100% ()

krysonoha

Tento film se řadí k mým nejoblíbenějším ať se jedná o kinematografii která je skvostná díky stínům, úžasným hercům, nebo neuvěřitelnému příběhu o přeměně člověka. Nemám co jiného říct je to zážitek na který jen tak nezapomenete. - 100% - perfektní film ()

mp5991

Zas jeden z výborně hodnocených filmů, který mne osobně spíše zklamal, ale zas ne úplně. Řada scén sama o sobě vypadá velmi slušně, jako celek to ale působí poněkud chaoticky. Na to, že má film téměř 3 hodiny, prakticky úplně postrádá úvod, kde by se měl člověk možnost seznámit s postavami a hlavní zápletkou, často se tak o někom mluví, ale pořádně nevíte, o kom, stejnětak se objevují scény, u kterých není jasné, kdo v nich vystupuje a jaký mají pro celkový děj význam. Velmi tomu nepomáhá ani celková nevýraznost naprosté většiny postav, což ještě snižuje jejich zapamatovatelnost nebo možnost vytvořit si k nim vztah. Reálně zajímavé jsou tu dvě postavy, proto dost zamrzí, když z filmu obě skoro ve stejný čas, byť dočasně, vypadnou. Ale jak mne film moc nepřesvědčil sám o sobě, tak docela dobře působí jako úvod k pokračování, takže téhle trilogii asi ještě dám druhou šanci. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)