Halloween 6: Prekliatie Michaela Myersa

• Česko Halloween: Prokletí Michaela Myerse (viac)

V neúprosném budování strachu, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech, se nic nevyrovná filmu Halloween VI: Prokletí Michaela Myerse, nejstrašlivější kapitole děsivé série Halloween! Jediná hrůzná noc teroru ukrytého pod maskou Michaela Myerse změnila osud jednoho malého města navždy. Nyní, šest let poté, co měl zemřít v plamenech, se Myers vrací, aby znovu zabíjel - a tentokrát není možné uniknout! Jak vražedná zuřivost, při níž se vám zrychlí tep, směřuje k vrcholu, jsou postupně odhalována dlouho skrývaná tajemství nejmaniakálnějšího vraha filmového plátna a jsou skutečně šokující! (oficiálny text distribútora)

lykan9

Jako správný fanda béčkových hororů jsem z Prokletí M. M. nadšen. Tento díl má vše, co má správné několikáté pokračování mít. I když nejsem vyloženě perverzák, tak konečně se znovu vrátila nahota, která je nepsanou nutností pro správný béčko horor. I obsazení je opět slušné a příběh je konečně zase zajímavý, díky čemuž se vrátilo opět napětí. Jediná věc, která mě rmoutí je, že jsme se tímto dílem museli rozloučit s panem Donaldem Pleasencem aka Dr. Loomisem. ()

VanTom

Michael Myers prostě musí vykuchat úplně všechny své příbuzné, i ty nejvzdálenější, kam zřejmě patří i noví nájemníci jeho domu. :-) Tentokrát na to ale náš mytický "zplozenec pradávného zla" není sám, pomáhají(?) mu jacísi okultní "muži v černém", kteří po něm zametají a perou zakrvácené cíchy. Anebo taky ne, v poslední, chaoticky prostříhané třetině už tento špatně zrežírovaný i zahraný paskvil nedává vůbec smysl. Ovšem ve výsledku s ním mám menší problém než s ultranudnou 5kou. ()

Ichabod

Dal bych mozna i dve hvezdicky za pomerne unosnou technickou kvalitu a za to ze se v tomto dile pomerne dost udalo oproti treba 4. ci 5. dilu. Ovsem to ze z Michaela udelaji pouhou loutku pod vlivem jakesi kletby, kterou nejaky odrostly teenager zlomi pomoci run a par kapek krve.... to je proste prilis... Omlouvam se za pripadny spoiler, ale jednak je mala sance ze ten film kdy uvidite a hlavne neni vubec o co stat protoze tento dil deklasuje minimalne dva dalsi zpetne. ()

masw odpad!

Pro mně rozhodně zklamání, díl se moc do série nehodí, je to jen vábička na peníze, která stojí za prd. ()

Guzo

A pak mi někdo říkejte, jak to jde se "Saw" zkopce.. Šestý díl Halloweenu už přišel i o to nejlepší z minulých dílů - hudbu. Zde je upravena do "moderního hávu" a absolutně ztrácí na atmosferičnosti. A děj? Tak nevím, jestli jsem nedával moc pozor nebo se v tom vůbec nedá vyznat, protože mně to na sebe nijak nenavázalo.. ()

Kosmik 1

Ubírám hvězdu za zbytečnost tohoto dílu. A za to, že zjištění, co je zač ten tajemný symbol a muž v černém z pátého dílu, nám v podstatě nic převratného nepřinese. Dvě hvězdy však ponechám, protože Michael tu parádně řádí. Zvlášť když ke konci najde dlouhou kudlu, s kterou podřeže celý sál doktorů. Šmejdi jedni, stejně si to zasloužili. 50% ()

fiLLthe3DD

Producer`s cut je svým způsobem mnohem zajímavější,než ta oficiální. Snaží se více vysvětlit přítomnost okultismu,svou atmosférou připomíná první dva Halloweeny z roku 1978 a 1981,má lepší závěr... Nic víc,nic míň... Oficiální verze 50%/Producer`s cut 65% ()

zsn

Když to porovnám s předchozími díly, musím dát čtyři hvězdy, jinak by to byl jasný odpad. Dosud nejlepší a nepřekonaný z celé 11-ti dílné série je Halloween H2O. ()

Šakalík odpad!

Když jsem v předchozím díle pranýřoval scénáristy za ten dementní konec, nemohl jsem tušit, do jaké žumpy stáhnou tuhle sérii v šestém díle. Je až k nevíře, jak amatérsky napsaný příběh H6 má. Tohle je prostě úděsná blbost, která neobsahuje jediný slušný moment. Logické centrum divákovo dostává opakovaně těžké údery a už jen ty bláboly o keltských rituálech a existence jakéhosi temného bratrstva jsou pro tuto sérii přímo fatální. Dokonce i samotný Michael Myers je už nudný, jeho vraždy postrádají nápaditost a šmrnc, je to prostě jen řezník, který podřeže všechno a všechny. Ale to je NUDA! Navíc je to celé tak blbě sestříhané, že by se v tom nevyznal snad ani samotný pan režisér (který ale nelenil a o rok později se podílel na prznění další hororové legendy – tentokráte Hellraisera). Tímto dílem si Halloween šáhl na samé dno a tahle série tak navěky ponese jizvu zmrvené klasiky. ()

Arkanoid odpad!

V prvých minútach sledujeme už dospelú Jamie, ktorá v budove nejakého kultu prináša na svet svoje dieťa. Úvodné 2 killy nepotešia, sú nezaujímavé. Útek ženy v domácnosti pred Michaelom je otrasne natočený. Najprv začne kvalitným pudom sebazáchovy, aby sa neskôr pud sebazáchovy vytratil. Filmu sa dá udeliť cena za najhoršiu hudbu v danom roku či najnezmyselnejší strih, vďaka ktorému je film skoro nepozerateľný. Napätie tu vďaka nekvalitnej forme a nezaujímavému obsahu nefunguje. Herecky to tiež nie je bohviečo. Donaldovi Pleasanceovi bolo stále málo. V piatom pokračovaní série sa zhovädil, ale predsa chcel viac. Našťastie, tu nie je jeho výkon tak zlý ako v minulej časti, no kvôli vysokému veku pôsobí nechcene smiešne. Paul Rudd sa snaží, ale kvalitný výkon som od neho ešte nevidel, no vypracovaný chrbát sa mu veriť dá. Scéna z WC je samozrejme slabá, najlepšiu som videl v Haute tension. Autonánačka tiež nepoteší, fanúšikovia carsplotation obídu naprázdno. Dotkneme sa aj iných démonov, ako maniackeho zabíjania, ako napr. domáceho násilia či pýchy. Ale ozaj len dotkneme. V závere prišlo niečo zaujímavé. Nebolo už čo ponúknuť, tak sa tvorcovia rozhodli spraviť scénu rýchlym strihom striedania svetla a tmy, samozrejme striedaním krvavých výjavov. Tak varujem epileptikov, ale netrvalo to dlho, len pár sekúnd. Michaelove vraždenie vysvetlené okultizmom tu nefunguje a celá tá okultistická partia je len zbytočnou výplňou príbehu. Žiadny element tu nefunguje na 100% a tak neostáva nič iné, ako siahnuť po najnižšom hodnotení. ()

Forsberg11

Odhliadnuc od toho že scenár je absolútny nonsens a samotná zápletka s pokusom vysvetliť Myersov origin je totálny prešľap, som sa na počudovanie celkom slušne bavil. Určite o stupeň viac ako pri posledných dvoch návštevách Haddonfieldu. Srať na dejovú líniu, či logiku. Kto by už len od šiesteho filmu v hororovej franšíze mohol čakať niečo progresívne. Ale film proste odsýpa, baví, sem tam privodí aj to správne hororové svrbenie, slušné mordy a na odľahčenie nudného večera si len ťažko predstaviť niečo vhodnejšie a pritom tak ľahko stráviteľné. Páčila sa mi atmosféra filmu, vynikajúco dotváraná Carpenterovým hudobným doprovodom,... tématicky vyzdobené, divákovi už dobre známe ulice malého mestečka s temnou históriou. Chodníky a trávniky pokrité napadaným lístim, decká v maskách tešiace sa na koledovanie a na pozadí toho všetkého maskovaný zabijak pomaly sa prikrádajúci a striehnúci na svoje obete. Jednoduchý slasher z 90-tych rokov, od ktorého netreba veľa čakať, no rozhodne neurazí a určite sme už videli v tomto subžánri aj omnoho horšie kusy... 55 %!! ()

BlackTom

Spŕšku tých najchujnejších nápadov (sekta, mytológia Halloweenskej série na cucky) prekvapivo nemusí zachraňovať nikto a nič, pretože sú tak naivne blbé, že to človek ani nepostrehne. Michael s rozcuchaným három je v šestke už pevnou súčasťou popkultúry, ale sláva mu vďakabohu do hlavy nestúpla a tak sa vracia z postu sériového vraha č. 1, aby spôsobil šok v pivnici a neskôr moc šokov v špitále sekty. Len škoda, že Donalda Pleasenca sme si už moc neužili (R.I.P.). Namiesto neho je tu viac k videniu trtko Paul Rudd. Napriek chaotickosti a množstvu motívov to nie je až tak zlé. ()

bruceman7

Sice opět prapodivný začátek, ale jinak poměrně slušná řezačka, MM se konečně naučil efektivně ohánět. Nebejt podivně zakomponovaného finále (léčebna plná fanatiků a pak najednou pustoprázdno, zároveň bez jakéhokoliv vysvětlění), mohl jsem dát více..6,5/10 ()

Loki_Six

"A long, long time ago, it was a night of great power. When the days grew short, the spirits of the dead, returned to their homes to warm themselves by the fire's side. All across the land, huge bonfires were lit. Ohhh, there was a marvelous celebration. People danced, and they played games, and they dressed up in costumes, hoping to ward off the evil spirits. Especially the boogey man." ()

Han22

Když jsem tak koukal na xtý reboot Halloweenu, uvědomil jsem si, že jsem nikdy neviděl zakončení původní série. První dva díly dávali v televizi a šly a na videu, trojka se nedá počítat, čtverku a pětku jsem shlédl v rámci projíždění klasických hororů, které sem ale skončil rokem 1990. Takže Halloween 6 je dost bez kontextu toho co se v roce 1995 točilo, samozřejmě pár filmů jsem kdysi viděl, ale je to dávno. Jestli je šestý Halloween 4 nejvíce hodnocený horor za ten rok, tak to muselo být fakt zlé. Halloween 6 je totiž krystalické 80s béčko. Mike Myers utíká po 6 letech ze spárů kultu, zabije teď už dospělou Jamie a jde po jejím děcku. Do cesty se mu staví různé postavy které chcete aby rychle vykuchal, což Michael rychle, krvavě a efektně plní. Do toho dementní příběh o druidské sektě, kletbě a laborce, který je stupidní ale je spíše v pozadí. V popředí je to klasický krvavý, akční a brutální slasher s parádním finále a já říkám proč ne? 3*. ()

AdamesWWE

[2/10] Skoro všetko zle :D . Po štvorke, pätke, už zase pokles kvality série. Príbeh úplne nezaujímavý, je to natočené celé veľmi divne a hlavne nudne. Dva body za soundtrack a Mayersa. ()

colapso

Na rozdíl od všech ostatních já si na tento film stěžovat nemůžu,na první dva to sice nemá,ale přesto si myslím,že je to koukatelné. ()

Paldiny

Prekliatie Michaela Myersa chcelo poňať obitú látku v trochu serióznejšom duchu ako tomu bolo pri humorne ladenej “päťke“, ale hrá s totálne vybitými baterkami, čo radí epizódu k zatiaľ najslabšiemu Halloweenu. Film je neprehľadný, bez atmosféry, montuje sa do okultizmu a vôbec utrpenie predstavuje vydržať úvodných 40 minút, kde máme dočinenia s príšerne naťahovaným prológom, či následnou zoznamovacou časťou s bandou nesympatických nováčikov. Keď už som myslel, že ma nuda celého pohltila sa Mike zmohol na nečakaný svetlý okamih, ktorý mal všetko čo miestna komunita od tohto maníka očakáva. To všetko nosila scénka s práčkou, ktorá dala spomenúť na najlepšie okamihy v sérii. Chvíľu na to predvedie ešte zopár pekných momentov, v jednom dokonca za doprovodu známej Carpenterovej melódie, ale to je od maníka v lacnej maske všetko. Film ako blbo začal, tak aj skončil a ja by som ho nedoporučil ani pod hrozbou opätovného zhliadnutia. Čo to koho napadlo aby Michael pri záverečnej nakládačke stonal a pri lapaní obetí dokonca zrýchlil krok? Tak sem rýchlo s tou "vodou" čo mala sériu opäť priviesť k životu. ()

Martin_W

A ono je to pořád a pořád horší.. Hloupější chování postav jsem snad v jiném hororu ještě nezažil, příběh je úplně mimo a Michael už prostě neba. Třetí díl bez Michaela byl mnohem lepší! Prozatimní pořadí série (bez H2O a remaků): 2, 1, Resurrection, 4, 5, 3, 6. 24% ()