Vojenské špecialistky Alice a Rain vedú elitné komando do obrovského podzemného zariadenia tajomnej spoločnosti na genetický výskum Umbrella Corporation, v ktorom sa vymkol spod kontroly smrtiaci vírus, schopný zahubiť celé ľudstvo. Stihol už prakticky zabiť všetkých vedcov, ktorých však premenil na ľudožrútskych nemŕtvych. Alice a jej tím majú iba tri hodiny na to, aby udržali vírus vnútri podzemného komplexu, pretože hrozné kreatúry by ovládli celú planétu. Situácia sa však zhorší, keď si záchranný tím uvedomí, že po temných chodbách sa nepotácajú iba nemŕtvi ľudia, ale aj oveľa horší nepriateľ. (TV JOJ)

ZeeZee

Som fanúšička hororov a napriek tomu,že si viem predstaviť aj lepšie scény, celková atmosféra filmu ma dostala.A takisto aj Milla. ()

qwertasip...

Každý, kdo hrál tuhle hororovou sérii ví, že děsivou atmosféru hry, kdy se bojíte otevřít každé dveře, nebo máte nepříjemný pocit, byť jen procházíte kolem rohu, se filmu nikdy nepodaří napodobit a nepovedlo se to ani tentokrát. Namísto toho je to ale skvělá a dynamická akce. Musím především vyzdvihnout dobře zpracovaný děj a svižné tempo, což znamená jednak absenci zdlouhavých a mnohdy zbytečných dialogů a jednak to, že film má spád a prostě „odcejpá“. A tak to má být! ()

Evbad

Scénárista hned na začátku dramaticky zredukoval počet postav, asi aby se divákovi nepletly. Pak následoval už jen zběsilý úprk před bandou zdivočelých vědců lačnících po krvi, bačkorama nakonec zaklepal i strašlivý netvor a došlo i na drzý počítač, kterému shořely pojistky. No hlavně že to celé nepřesáhlo únosnou délku. ()

DansteR

"The T-virus is protean, changing from liquid to airborne to blood transmission, depending on its environment. It is almost impossible to kill."....Tak právě tady to začíná, kdo by byl tušil, že z Resident Evilu se stane slušná vyvražďovací série. I když film občas působí trochu zdlouhavě a mdle, tak akce, slušní zombíci a Alice v kratkých červených šatičkách to dostatečně vynahrazují. 70% ()

Jack_F.

Na rozdíl od fanoušků tédle trapárny(Sorry Millo, i když tě mám rád, tak je to tak) jsem to viděl asi před dvěma lety a to co jsem dostal byl teda slušný brak. Dvě hvězdy za solidní start. ()

LeePriest

První díl se povedl. Hudba dobrá, atmosféra taky ujde. Akce samozřejmně nechybí a příběh a děj rozhodně lepší než ve 4. (Afterlife) a 5. (Odveta). Fanoušci séri by měli být spokojeni. ()

kishi_SO

tak som sa konecne pustil aj do Resident Evil. Mam velmi rad zombie filmy a rozne post-apo a tuto seriu som prave aj preto zacal pozerat. No uvod ma trosku sokol. Prvu polovicu filmu by som este bral. Ake take intro co sa vlastne stalo a postupne dobijanie sa do "Ula" bolo fajn. Ale ako nahle sa tam zjavili zombieci zacalo to trochu zadrhat. Trochu chaoticke postavy, jednotlive sceny, debilne dialogy a spusty dalsich veci. I tak sa ale tesim na dalsie diely v tuzbe odhalit vsetky spinavosti korporacie Ubmrella. Snad to nabuduce vyjde :) ()

HennessyVSOP

První díl béčkových zombie filmů. Nepůsobí zas až tak moc akčně, na druhou stranu má své prvky, kterým se daří navodit atmosféru. Mile chybí v jedničce sex-appeal, Michelle je totálně nudná, stejně jako zbytek hereckého obsazení. Triky samozřejmě staršího data, takže ta zmutovaná mrcha nepůsobí moc hezky (například se rozhodně nedá důvěryhodností srovnat s o 20 let starší Vetřelcem...). Ústřední hudební motiv se povedl, stejně jako téma a motiv celé série. Jako rozjezd to špatné není, ale jinak nic moc. ()

RomanBond007

Výborný hororový zombie film plný napetia a falošnej nádeje na spasenie ľudstva. V tzv. spoločnosti Umbrela , v ktorej unikne smrtiaci T-vírus , ktorý zabíja ľudí a mení ich na požieračov ľudského mäsa. Super, prečo nie. 90% ()

Richi007

Někdo říká, že jednička je nej, ale já se prostě nudil až usínal. Shlédl jsem film až letos, dříve jsem se k němu nedostal. Chtěl jsem si dát maraton Residentů, ale když se člověk nudí u jedničky, jak může pokračovat dál? ()

Desmi

Jako počítačová hra by mě to bavilo asi o dost víc, než se na to dívat... Milla to dost zachraňovala, ten její nepřítomnej a nechápavej výraz to fakt držel nad vodou. Dalším pozitivem byla rychlost snímku. Žádné zbytečné zdržování, hned na věc a hned velmi rychlé porcování záchranné jednotky. Jinak to ale nebyla zas taková smršť a boj s mutovanou dogou byl vážně slabej.. Většinou taky nemusím ty umělé konce, kdy si scénáristé hodí lano pro další pokračování, ale tady mi to celkem pasovalo.. ()

Tomko87

K prvému Residentovy nemám nejak veľa na vyčítanie. Anderson spravil bèčko ako remeň a funguje skvele. Krásna Milla, sympatická Michelle, a celkom dobrá atmosfèra . Ale to vďačím podzemným priestorom. Akcia je prehľadná a dobre spracovaná. No nebola by taká, keby nemala vkusne vybratý soundtrack, na čele s Marylinom Mansonom. Ten dal akčným scénam poriadne grády. Ešte teraz so ho len tak pustím. Škoda že s nasledujúcimi dielmi ide kvalita rapídne dole. Hlavné však je, že nerobí hanbu hernej predlohe. Posledné dva dieli už hej, ale nieje to taký prúser ako Návrat do Silent Hill. ()

Karin00

Resident evil..........to je pro mě prostě vrchol :)) Nikdy se neokouká. Milla Jovovich je úchvatná, bojovnice se vším všudy, role jí seděla na míru. Akční dost, krve dost. Souboje Milly nezapomenutelné. Nemrtví se mi taky líbili. A všudypřítomná UMBRELLA CORPORATION. ()

Desmond04

První tři díly Residenta Evila jsem viděl ještě jako malý hoch, ale kromě pár kultovních scének mi z nich v hlavě moc nezbylo. Tudíž jsem si řekl, že si v nejbližší době dám maraton a zkouknu všechny, i ty co jsem viděl,l i ty co jsem neviděl. Měl jsem trošku obavy, jaký pocit budu mít z 14 let starého sci-fi, jelikož podobně starý první díl X-Manů mě při zpětném zhlédnutí zklamal. Naštěstí prvotina Residenta Evil je výborná. Atmosféra je po letech stále stejně hutná a Mila Jovovich nadpozemsky sexy..co víc si přát, že? Převod z videohry se zde povedl na výbornou. Uwe Boll by se mohl učit. Co mě přijde skvěle zvládnuté jsou modely zombie... U zombie snímků to občas bývá problém, že vám styl nemrtvých zkrátka nesedí, naštěstí není to případ Residenta Evila. Co bych vytknul, tak je to způsob jakým se divák dozvídá o tom, kdo mohl za vypuštění T-Virusu a za jakým důvodem se tak stalo. Přijde mi to velice zmatečné a ani další díly mě v orientaci moc nepomohli. ()

LencaN

Ne zrovna můj šálek čaje, ale pro rozšíření obzorů super. Videoherní střílečka s kráskou v hlavní roli. Sem tam nějaká blbost ve scénáři nebo nelogičnost, ale čert to vem. Jsou tam zombíci (přičemž nevím, co na nich kdo vidí tak úžasného), střílí se tam, napětí, co se stane dál je všudypřítomné. Nevím, co víc od takového filmu čekat. Některé filmy prostě slouží pro vypnutí mozkových závitů převážně mužské části populace, na tom není nic zlého. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (viac)