Vojenské špecialistky Alice a Rain vedú elitné komando do obrovského podzemného zariadenia tajomnej spoločnosti na genetický výskum Umbrella Corporation, v ktorom sa vymkol spod kontroly smrtiaci vírus, schopný zahubiť celé ľudstvo. Stihol už prakticky zabiť všetkých vedcov, ktorých však premenil na ľudožrútskych nemŕtvych. Alice a jej tím majú iba tri hodiny na to, aby udržali vírus vnútri podzemného komplexu, pretože hrozné kreatúry by ovládli celú planétu. Situácia sa však zhorší, keď si záchranný tím uvedomí, že po temných chodbách sa nepotácajú iba nemŕtvi ľudia, ale aj oveľa horší nepriateľ. (TV JOJ)

TDLmarek

Napoprvé ve mě tenhle film žádný zvláštní dojem nezanechal. Ale když jsem si ho nedávno pustil znovu, uvědomil jsem si, že je to výborný snímek. Blízká budoucnost nasycená vědou a technikou, tajné výzkumné zařízení, typicky americká vojenská jednotka s výraznými charaktery, napínavý příběh plný otazníků a nejasností, neobvyklá hlavní hrdinka a naprosto nečekaný závěr filmu. Tohle všechno zabalené do výborné atmosféry spolu s působivou hudbou. Co víc bych si mohl přát? Dávám 4.5 hvězdičky. btw: Občas si před spaním pustím výbornou úvodní znělku, abych měl trochu veselejší sny :) ()

vofo

Paul umí. Jeho filmy dle počítačových hitů jsou vždy příjemným překvapením. V rámci tohoto "žánru" patří mezi špičku - i když Gant se Silent Hillem vede. OST je velice stylový a hlavní theme Marylin Mansona je správně herní. A překvapivě je to hodně věrné prvnímu a druhému dílu. ()

sus

Jako fanda zombie se mě film libil, ale pokazila ho, teda aspoň podle mne, ta příšera ( tuším jí říkali NEMESIS nebo jak). Jinak Michelle Rodriguez taky můžu, na roli se bezvadně hodila. Perfektní soundtrack. Dávám 80%, jelikož na Dawn of the dead(2004) jsem dal sto a tenhle film na něj rozhodně nemá. ()

crow-x

Dřív než jsem film viděl, slyšel jsem o něm jako o filmu, kde se pořád něco děje, s čímž mi nezbývá než souhlasit, tento fakt podtrhuje velmi silná hudební stránka filmu, (hlavní melodie je opravdu nezapomenutelná). Pokud nemáte ovšem rádi filmy o hordách zombie a mluvících superpočítačích se zobrazením v malé holčičce, které za každou cenu musí zachránit zemi, nebude to zřejmně váš šálek kávy (či čaje). Můj ano. ()

jukyn

Mě se film líbil,obsazení i nějaká ta zápletka,jako zatím jediný díl z prozatimní trilogie má i nějakou tu logičtnost..proto čtyři hvězdy:) ()

Belerofon

Průměrné béčko uplácané z celkem nadprůměrné hry, kde je životním posláním vraždit co se hýbe. Další charakteristiky jako nějaký virus nejsou podstatné. Pak se to jen mlátí hlava nehlava...výsledek je jasný jako u každého zpacování videohry...Milla je fajn a sexy, ale takových slečen je v Hollywoodu tuna...A ta chodba je fakt "přísná". ()

Sonick

Oceňuji napínavý příběh a hrdinku v červeném oblečku. Na motivy PC hry se konečně podařilo natočit celkem obstojnou akční hororovou podívanou. Zajímavě otevřený závěr, dává naděje na slibné pokračování všem, kteří si první díl oblíbili. ()

l.bejk

Slušně natočený film na motivy hry Resident Evil se skvělou heročkou Millou Jovovich.Velmi akční podívaná plná ZOOMBI. ()

Zabuza

Hoci som hernú predlohu nehral, a tým pádom nepoznal atmosféru Racoon City, film aj celková atmosféra, ktorá dýchala z podzemného mesta, sa mi páčili (úvodný theme song nemal chybu). Milla Jovovich bola jednoducho neodolateľná a postava akčnej hrdinky Alice s figúrou modelky jej sadla ako uliata. ()

Sunwise

Tento žánr filmů vůbec nemusím, a nic jsem neočekávala ani od Resident Evil - jen jsem doufala, že násilí nebude moc explicitní a příšery příliš odporné. Asi právě proto jsem byla příjemně překvapena: rozhodně jsem se nenudila, film byl i díky své rozumné délce (100 minut) napínavý od začátku do konce, postupně se rozkrývaly souvislosti, a všechno se vyjasnilo až v samotném závěru. I když - ne úplně, závěr považuji za nejslabší místo celého filmu, protože měl v podstatě jen podobu pozvánky na další díl. Zombie sice odpor vzbuzovaly, a celková atmosféra byla hodně stísněná, přesto jsem se ale nijak zvlášť nebála a ani nelekala, některé "vtipné" scény (rozčtvrcení laserem atd.) nebo hlášky jsem si i docela užívala, a to je co říct. Vrcholem pro mě ovšem byla Milla Jovovich, příjemně mě překvapila - v Johance z Arku se mi vůbec nelíibila, ale tady byla opravdu pěkná a sexy, ozdoba celého filmu. Na akční film hodně dobrý zážitek, a proto dávám čtyři hvězdičky. A uvažuji, jestil mě lákají další díly. ()

HakuSaku

Ako velký fanúšik hernej verzii podla ktorej bol film natočený som sa pochopitelne na neho už s predstihom moc tešil. Potom ako som videl prvé trailery ma zamrazilo, že moje očakávania čo sa týka deju hry tvorcovia filmu poriadne odkročili mimo herný originál. Dal som filmu šancu a samozrejme som si ho pozrel, ale konečné sklamanie predstihlo celkom podarený scénar a sexy Mila Jovovic, ktorej rola sedela fakt bravúrne. ()

blekekeke

Jaká hra, takový film. Obojí má své fanoušky, kteří za hlavní hrdinku rádi položí život. A co já? Alice pískne a už běžím :o) ()

jjjerry

Začátek filmu je perfektní, líbil se mi retro pohled jak unikl virus. Vše je tajemné, napínavé. Ale jak se začnou objevovat zoombii tak sem se v nudil, přišli mi trapní než strašidelní. Hra měle určitě větší potenciál pro vznik lepšího filmu, škoda... ()

bulawaio

Tak nejprve k věcem, které se ve filmu povedly. Výborné zpracování akčních scén a nezapomenutelný momemt v podobě nehezky vypadajících pejsků. Dobře rozpracované charaktery postav, které postupně odhalují své pozice a původní cíle, které měli. Na závěr celkové vizuální prostředí a zvraty v ději a jako třešnička na dortu krásná Milla Jovovich. Teď k horším věcem. Bohužel nelogika chování postav spolu s příšernými dialogy a hereckými výkony vetšiny zůčastnění film schazují. A nesmím zapomenout na hudbu, která mě doslova rušila při prožitku scén. ()

E.T.Martin

Víte, co se stane, když vás kousne zombie? Sami se v ni přeměníte. Resident Evil je ale podstatně nebezpečnější: hrozí vám, že se sami ukoušete nudou. Kultovní snímek mě zklamal mnohem více, než jsem vůbec čekal. A to jsem od něj vlastně nic nečekal. Jak jsem pochopil, šlo zřejmě o počítačovou hru převedenou na plátno. Alespoň mi to tak připadalo. Žádný smysluplnější scénář, jen cesta z jednoho levelu do druhého. Do toho všeho rádoby cool videoklipovitě udělané záběry a toporná Milla Jovovich, které jsem tu superdrsňačku nevěřil ani minutu. ()

Xpat

Asi nejlepší díl z trilogie o počátcích zamoření Světa virem. Ovšem co se týče scénáře, tak žádná sláva. Proto hvězdička dolů. ()

BlueNeon81

Slušná "zombiovka" inšpirovaná hernou sériou. Celkom príjemný, i keď nie veľmi originálny film, v ktorom Milla Jovovich konečne hraje a na nízkonákladové pomery aj slušné vizuálne efekty. ()

Willynka

První a poslední fajn RE film. Fajn hudba, fajn režie, fajn postavy (i když ne ze hry - nejspíš je to tak jedině dobře) a hlavně příjemně mrazivé prostředí Umbrelly. Jen tu Millu nemůžu pořád po těch letech vydýchat. Ta ženská prostě neumí odehrát ani dvě věty, což bohatě vynahrazuje Michelle, která se fakt měla stát hlavní ženskou hrdinkou místo ní. Jinak by bylo za pět. Díky. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (viac)