Vojenské špecialistky Alice a Rain vedú elitné komando do obrovského podzemného zariadenia tajomnej spoločnosti na genetický výskum Umbrella Corporation, v ktorom sa vymkol spod kontroly smrtiaci vírus, schopný zahubiť celé ľudstvo. Stihol už prakticky zabiť všetkých vedcov, ktorých však premenil na ľudožrútskych nemŕtvych. Alice a jej tím majú iba tri hodiny na to, aby udržali vírus vnútri podzemného komplexu, pretože hrozné kreatúry by ovládli celú planétu. Situácia sa však zhorší, keď si záchranný tím uvedomí, že po temných chodbách sa nepotácajú iba nemŕtvi ľudia, ale aj oveľa horší nepriateľ. (TV JOJ)

lobo87

Jeden z top filmov mojej puberty. Krásna Milla v sexi šatách vraždí bezkožných dobermanov a zombiekov. K tomu ďalšia z mojich top hrdiniek, nasraná Michelle. Tajomný príbeh, ktorý veští, že nie je koniec a môžeme sa tešiť na pokračovanie... 75% ()

Bajislaw

Resident Evil rozhodně není, stejně jako naprostá většina herních adaptací, věrný své předloze. Společnými znaky jsou pouze oživlé mrtvoly, místopis a pohříchu slabé dialogy. Herní a filmová série nicméně začali s časem konvergovat, takže jsou si dnes mnohem podobnější než před dvanácti lety. První díl ságy Resident Evil je akční sci-fi horor jako řemen, ve kterém se mezi spoustou nudných, ošklivých trapných scén najde několik skvělých momentů (není jich vyloženě málo), které by mohly sloužit, co by manifest samotného žánru. ()

Marty_cz

Počátek téhle zombie série mě docela oslovil. Oproti jiným zombie filmům co jsem viděl, to bylo jiné a to mě na tom bavilo. Chvilka trpělivosti než se na scénu dostanou, naše 1. zmíněné příšerky se vyplatila. Jediné co mě zaráželo, tak to jak občas autoři natahují film, jak to jen jde. Ano mluvím o scéně, kde se potkají prvně zombíci. Myslím, že většina lidí by začala střílet na hlavu hlavně tým speciálně vycvičené jednotky, kteří to tam do nich začali pálit, jak Talibánci z kalachu. Od pasu a u toho akorát řvou, co se děje proč neumírají? Ó můj bože co to je? No nic méně je tohle jenom drobný detail a i tak jsem se u filmu nenudil. Jsou to trošku starší efekty, ale kolikrát je důležitější propracovanost děje než jest-li zombie vypadá jako člověk co se koupal v kečupu nebo jako nelítostná krvelačná bestie co má pořád hlad, pak nakonec jen někoho kousne a jde po někom dalším. ()

Saiffer

Scenár a jeho zvraty ma milo prekvapili (keďže som očakával úplný akčný výplach). Latku zvyšuje aj brutálne sexi Milla Jovovich, ktorá tam ukáže viac ako by človek čakal :) ...a zároveň jeden z najlepších kopov z otočky, aké som kedy videl. Potešili aj vtípky a originálne akčné scény. Na druhú takmer všetky úmrtia (ktoré tam hrdinovia hrozne prežívajú) na mňa vôbec nefungujú. I tak mám chuť vidieť dvojku a dozvedieť sa kam sa dej vyvinie. ()

Juuroo

Ako to často býva, aj v prípade série Resident Evil platí, že prvý diel je najlepší. Keď som to videl prvý krát, veľmi sa mi to páčilo, ale po rokoch na tom vidieť všetky klišé a ešte k tomu tie príšerné počítačové efekty...z nejakej nostalgie dávam 3*. ()

Wulz

Andersonuv prvni Resident (kousek) je skveli. Uz ma svoje léta to nerikám..ale díl je to dobrý. Snad i jeden z nejlepších. ()

moviefan4

V skutku fajn film ktorý ma ako menšieho megamoc bavil. Odstupom času je tomu tak stále. Resident Evil ma neprestal baviť(asi ani neprestane), či už ako prvý film alebo ak celá séria. Prvý diel ma stále svoje čaro a švih, uvidím ako obstoja dalšie dieli. Po dlhej dobe kúsok nostalgie nezaškodí. Teraz k hodnoteniu. Vyzuálna stránka filmu nieje zlá, maximálne iba CGI licker na konci filmu. Úl vyzeral dobre a dosť sa mi páčilo ako ból spravený. Dej filmu ako prvá časť bol dobrý a mňa oslovil už od začiatku. Keď sa k dobrému deju pripoja aj dobrí herci nieje čo vytknuť(Milla a Michelle sú naozaj perfektné). Akčnosť filmu je na ten rok veľmi dobrá a zábavná, takže film nijak extra nenudí. Aj atmosféra bola mega a hlavne pomalé odhalivanie pravdy okolo Úlu a Umbrelly boli naozaj na mieste. Pre mňa jedna veľká spokojnosť až na pár maličkých nedostatkou. Zaslúžené 4*. ()

blondboss

Tak som sa zaradil do sveta počítačových maniakov a našliapol som na Resident Evil vlnu, ktorá sa rozbehla celkom slušne a atmosfericky, ale stále som mal pocit, že film sa snaží vyžmýkať čo to z Votrelca, čo to z Doom a tak nejak to celé namixovať. Miestami skvelé, miestami trápne, miestami hlúpe, ale zároveň miestami brutálne atmosferické. Celkovo teda mám trošku rozporuplné pocity, ale po pravde som čakal väčší bullshit, akého sa mi dostalo. A Milla Jovovich sexi doplnok, ktorý poteší. 60 % ()

Raskoslav

Jedinej díl, na kterej se dá jakž takž koukat (kamarádi, tuna chipsů a nějaký halucinogeny jsou i tak potřeba), hvězdička navíc za nostalgii a další bonusová za scénu s rozčtvrceným týpkem. ()

blazma

Nejsem extra velký fanda herní série, takže nemůžu posoudit jak moc se to této série drží nebo ne. Každopádně jako zombii post apo příběh mě tento snímek mega bavil. Herecké obsazení je výborné. Milla Jovovich za mě skvělá. Jako rozjezd této série zkrátka film který neurazí a pro mnohé asi nejlepší díl, protože se to nejvíc drží té hororové atmosféry, postupem času spíše přejdou více na scifi než horor, což může zklamat, ale někdy je to dobře. ()

J.Mayen

Musel jsem zmenit svoje hodnoceni ze 4 na 5, jelikoz film povazuji za skovst a to co se natacelo pote mi dostlova rvalo oci z dulku. Dalsi pokracovani rozhodne nestaci na tenhle snimek a je to jak se rika jenom honba za levnou koristi filmaru. Stydte se. ()

Nikolas__

(Jsem velký fanoušek herní RE série) U mě přibližně na úrovni Andersonového AvP. Občas je to relativně dost k smíchu, ale začátek a parádní konec dojem vylepšují. Monstra nic moc, ale např. hudba, to je teda něco. Takhle dobrá hudba se v akčním béčku jen tak nevidí. 69% ()

Mikecat

Úvod bombastický - zaujal. Perfektná Milla v červených šatočkách na ramienkach fakt desne sexi, podobne ako Michelle: až se odsud dostanu, pořádně si zašukám. Uvidíme modelku Millu nahú bez viditeľných intímnych partií. Zombie mašinéria sa pomaly rozbieha a prepuka z úľa von. Výborné prestrihy spomienok zabudnutej pamäti. Červená kráľovná ako UI strážca spoločnosti UMBRELLA. Záver na spustosenej ulici s brokovnicou veští sľubné pokračovanie. ()

Rychloskot

Je to legendární béčko podle počítačovky a trochu se to podle toho musí hodnotit. Ale má to zvládnutý příběh, záporáky i vysvětlovačky, nenudí to a dobře se to sleduje. Vlastně mě to neurazilo. ()

halo

"Resident Evil si hraje na neco lepsiho a je tak spatny, jak jen mohlo cilove publikum doufat." Trochu lepsi nez Zoldak, ovsem pochybuji, ze i lepsi nez Mortal Kombat. Herecke vykony bohuzel film nezachranuji. ()

Spazz

Atmosfera je pomerne hutna, hudba pomerne cool a konec je pomerne na hovno...teda ne uplny konec...ale ten zaverecny "boss" je fakt smesny ()

TesterX

Kdyby tam aspon byla nejaka krev... tohle dilko se stejnojmennou pocitacovou hrou nema nic spolecneho..az na zombies, ktere ale ve filmu vypadaji trapne. Jinak uchazejici akce na jedno skouknuti. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (viac)