Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

weca

Tak já nevim.Nějak nechápu, co lidi na tomhle filmu tak bere.Přijde mi to jako průměrnej americkej horror, těžící jenom z toho, že to je remake.Nebýt původního Halloweenu a známého Mayerse, tak po tom neštěkne ani pes.Tak a teď konkrétně - a sice, že jsem se v kině KUREVSKY nudil.Od horroru čekám něco šokujícího, něco, co mě donutí se zamyslet nebo ve mě vyvolá aspoň strach, když nic jinýho.Bohužel, ničeho takovýho se mi od Halloweenu nedostalo.Škoda.Za nejzajmavější považuju část o Meyersově dětství, ale z tý se dalo taky vyždímat víc.Druhá půlka už stojí za hovno...Takže slabší 3*. ()

zekon

Slušný remake klasiky, které by se dnes teenageri smály a my jako teenageri u něj báli :) Zombiemu se povedlo natočit Halloween 0 o tom jak to začalo, nicméně druhá půle která překrývá Carpenterovu 1 je jakási špatná. Každopádně se vidět dá a jako horror 3+. ()

schindler

Když už se někdo rozhodne natočit remake měl by novému filmu vdechnout něco nového a to se přesně povedlo Robu Zombie, když děj první části filmu přesunul do Myersova dětství. Ten klučina to zahrál na jedničku, úplně mu to kouká z očí. Druhá část filmu už jede v zajetých kolejí té starší série až s tím rozdílem, že Rob Zombie dává celému násilí tak neskutečnou sílu, jak to dokáže v současnosti jenom on. ()

Trescha

Zombieho remake osciluje mezi silnými třemi až čtyřmi hvězdičkami.Vynikající úvodní polovinu střídá rutinní vyvražďovací druhá.Ovšem i ta je poměrně zručně natočená.Navíc teens jsou pěkné,kozy venku,kloním se ke čtyřem;-) ()

uprchlice

"Halloween" z roku 2007 je ukázkovým příkladem toho, jak má vypadat slušný remake. Nekopíruje originál. Pouze nám vysvětluje některé nedostatky, které jsme v originále nedostali. Dostává se více do hlubin myšlení vraha Michaela Myerse. Víc vypráví a víc se také dozvíme. Režisér Rob Zombie se do "Halloweenu" pustil zodpovědně a na talíř nám naservíroval parádní jízdu, kterou si opravdu užijete! S tímto režisérem mám dobrou zkušenost, co se horrorů týče. Ani ne před rokem jsem viděla jeho film "Dům tisíce mrtvol" a byla to opravdu zábava! Při "Halloweenu" se dost zapotil a myslím si, že výsledek opravdu stojí za to. Obsadil skvělé herce a Michaelovi Myersovi dal novou tvář, což si myslím, že není špatný nápad. V roli Michaela Myerse se představil Daeg Faerch, který byl hrůzostrašný a měl ďábelské oči. Zkrátka se do role perfektně hodil. Jako dospělého Michalel Myerse poté skvěle zahrál Tyler Mane a skvělého doktora Loomise Malcom McDowell. "Halloween" jsem brala jako horror dokonalý s pěknou dávkou krve. Pak ale přišla část druhá. Nudní a dětinští teenageři a jejich dialogy typu "Čau kočko" nebo "Nemyslím si, že si štětka!" atd. :-/ I přesto "Halloween" hodnotím jako nadprůměrný snímek s velkou dávkou krve a pořádnou akcí! ()

Filatov

Rob Zombie pojal Halloween prostě po svém. Podrobnější představení Michaela Myerse se mi líbilo a v původním filmu vlastně chybělo. Už to malý dítě bylo fakt docela vyšinutej ďábel. Z originálu si Rob bere jenom základní mustr a na něm staví vlastní film, ale mně chyběla ta ona strašidelná hororová Carpenterova atmosféra. V tomhle ohledu film dost pokulhává a nejvíc ztrácí v mým hodnocení. Člověk je zvyklej prostě na vysokej standard. Chválím výběr hereček (snad všechny se mi líbily) a i vraždy byly nekompromisní. Myers je v Zombieho podání mašina na smrt. P.S. "Temné duše nejsou ty, které se potulují v hlubinách pekla, ale ty které se rozhodnou je opustit a vplížit se tiše mezi nás." ()

P@\/EL

Povedený horor, který si na nic nehraje a svou formou se s ničím nepáře. Film začíná pěkně zostra několika promyšlenými brutalními vraždami, což se mi moc líbilo. Film nabídne parádně mrazivou atmosféru, která vás místy bude naplňovat depresivními pocity. Děj, jenž je nastartován více než zajímavou zápletkou, se naplno rozjíždí a nechybí mu syrovost, napětí, hrůza, a ani potoky krve. Trošku jsem byl ovšem zklamán závěrem, kde byl hlavní záporný hrdina na můj vkus až moc nesmrtelný. ()

Hellbilly

Zombie poňal svoj Halloween iným spôsobom ako originál, čo je rozhodne dobré, ale na druhej strane, tu väzí aj môj hlavný problém s filmom. Psychologická prvá časť filmu je v žánri netypická, ale neviem, či je to práve pri tejto látke vhodné-Mikea Myersa som mal vždy zafixovaného ako stelesnenie čistého zla, a Zombie sa mu rozhodol dať tvár, backstory a motiváciu, čím premenil nadprirodzeného démona na konfekčného vraždiaceho maniaka. McDowell je obsadený výborne, a film je svižný a zručne natočený, vidno že Rob sa v horore vyzná a cíti ako doma, ale jeho uchopenie látky proste nie je podľa môjho gusta. Preto 3*, hoci sú to silné 3. ()

Hrobař

Ne. Dvě hodiny je dlouho a přesně vím, kde bych si užil práci střihače - na konci. Ten je totiž tak nechutně vleklej, natahovanej, že už jsem běsnil. O to víc z dívčí představitelky oběti. Prosím, natočte už někdo horror, kde se teenager/ka nebude chovat jak úplný dement, bude alespoň trochu jednat se zvířecími pudy sebezáchovy. Děkuju. Jinak vize Mayersových mi sedla, dialogy velmi vydařené a to hlavně u teenagerů a gore na úrovni. I když o tom Halloween asi nikdy moc nebyl jinak by Michael zabíjel občas i něčím jiným než pouze nožem, to je totiž dost jednotvárný. Hudební složka ctí klasiku tam není co vytknout. Všehovšudy dodávám, že strach jsem teda moc neměl ... první díl mi pocuchal nervy víc. ()

Helled

Tento halloween přišel po letech diváků se jen hrnulo do kina aby viděli new halloween někteří ho milovaly jiní tento film nenávideli pro mě je to skvělé a po letech práce producentů staré serie se vyplatila Rob Zombie boužel jen zkousl míň fantasie a upravil minulou verzi ta změna se mi nelíbila Zombie kameru s nahradní baterii protože tohle bylo zdlouhavé až příliš moc.Ale ten začátek byl výborný prvních 50 minut jsem viděl uplně nový film další čast byla jen dožívání původního dílu se změnami které moc nesedly za to se mi líbil přehnaný počet obětí ve které dal kapku a Pola který se objevil jen krátce s Annie zabil za to nechal Annie naživu vraždy byly asi nejlepším nábojem filmu nemůžu si pomoct ale tento díl není lepší než klasika v roce 1978 vražda rodičů Strodeových byla přímo skvělá i tak jsem si nezvykl na nové herce v klasických postavách ale bylo to jen pár postav můj názor na film to nezměnilo jako remake je to dostatečné. ()

Lockdown

Rob Zombie je fakt zvláštní týpek. Fakticky by mě zajímalo, jak se s člověkem jako je on dá pracovat tak, aby vám po natočení filmu zůstalo všech pět pohromadě. Ten film totiž posouvá nahoru právě Zombieho odlišnost, což je docela překvapivé, protože ostatní jeho filmy jsou odlišné asi už trochu moc, což né každému sedne. O horor ani tak nejde, jako spíš o smutný pohled do duše člověka, který díky prostředí ve kterém vyrůstal nejspíš začal dělat, to co dělal. Musím totiž přiznat, že z toho prostředí by hráblo nejednomu děcku. První část, která popisuje právě Mikovo zrození patří k tomu nejlepšímu na celém filmu. Druhá část už je poněkud přitažená za vlasy, kdy našeho dvoumetrového zabijáka neskolí prakticky nic a 20cáková čepel nože mu v těle nenadělá žádné bebí. Druhej průser je obrovská nelogičnost Mikova pohybu mezi barákama. Chvilku je borec v jednom baráku, o pět minut pozdějc už páře holku v jiném baráku buhví jak daleko, načež za pár minut je zase zpět v baráku číslo jedna. Pokud tedy zvládne běhat ulicemi jako sprinter z místa na místo aniž by si ho někdo všiml(což nejspíš nebude problém, když to v každém záběru vypadá, že celá ulice jako by na Halloween někam odešla). Takže jak tady už dost lidí psalo. Film se opravdu dělí na dvě části, z nichž ta první budí hrůzu a ta druhá smích. 60% ()

finkie

Originální Michael Myers byl substanciální zlo, nestal se tím, kým byl z nějakého vnějšího důvodu (například kvůli rodinným problémům v dětství nebo šikaně), už se takový zkrátka narodil. Rob Zombie se od tohoto pojetí odchýlil a postavu nezastavitelného vraha psychologizoval, budiž. Problém vidím v tom, že zatímco dětský Myers je úplně jiný, než jak ho známe z kánonu halloweenského univerza, dospělá verze v druhé polovině filmu už je zase ten starý dobrý netečný, strojově chladný zabiják bez jakékoli osobnosti. Zjevný rozpor. Pokud už chtěl Zombie Myersovu postavu přepracovat a promyslet v novém kontextu (ehm), neměl se zastavit v půli cesty. Jak zde napsali mnozí další, druhá půlka je již naprosto generický slasher, ale mě nijak zvlášť nepřesvědčila ani první část. Je to možná krvavé a nechutné, ale strašidelnost si představuji jinak. Autorům filmových kriminálek a hororů by také možná mohl někdo prozradit, že existují i jiné klasické skladby než Bachova Árie na struně G, stává se z toho poněkud trapné klišé. V tomto případě o to trapnější, že sám pan režisér je hudebník, ačkoli působící v jiném žánru. ()

Egito

Tento Halloween je z celé "série" nejlepší ze všech, má výborné scény i příběh. Jedná se o malého Meyerse a je tu vysvětleno proč dělá co dělá. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)