Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

warrenur

V dobe svojho vzniku by som dal mozno o hviezdu viac. Pozerajuc to vsak teraz nemohol som sa sem-tam pousmiat nad amatercinou a miestami hlupymi dialogmi. Rozumny bol vsak dostatocny uvod, v ktorom divak videl prerod naruseneho chlapca az po tu bezcitnu masinu za maskou. Inak nic extra, bol to len jeden z "restou", ktory som si chcel pozriet a vela som nastastie ani neocakaval. ()

Yarwen odpad!

Sekvence logických kiksů prolínajících se s nesmysly. Nemá to hlavu a patu a tím to začíná i končí. Jediný světlý bod spatřuji v závěrečné písni, ale to na dvacet procent nestačí. ()

Darren98

Takhle realisticky dokáže vypadat psychologické zachycení čistého zla, pokud není jeho nejvýznamnější část vyplýtvána na krátkometrážní jednorázové překvapení diváka (že šlo o malého chlapce). Nejenže je celý Michael Meyers i se svou aurou o seriózní poznání více děsivý než starobylejší verze, ale finální sekvence jednoduchého stíhání oběti vrahem je obměněná navýsost výborně a nejlépe z původního Předvečeru, jelikož ze závěrečného střetu nejhlavnějších postav (včetně zaskočujícího nejasného zakončení) bylo znovuvytvořeno několikero skutečně strašidelných minut i na soudobé poměry. ()

Aurus

Tak tenhle ten Halloween je podle mě naprostá pecka.Příběh hlavní postava a ostatní postavy velmi perfektní. Tohle je podle mě 2. Nejlepší Halloween. Je mnohem lepší než ten originální z roku 1978. Nic bych v tomto filmu nevytknul. ()

Trešlson

Zkalmani... Nic nez zklamani. Bohuzel tenhle film sliboval mnohem vic, nez nakonec predvedl, prvnich cca 40 minut vypadalo na to, na co jsem se tesil, a sice na poradne rozviti osobnosti Michaela Myerse, ale po "Love Hurts" (coz je pisen, kterou bych v tomto filmu opravdu necekal) se "to" zvrhne jen v tuctovou vyvrazdovacku a navic mi v druhe polovine filmu prichazela na mysl otazka: Kde jen jsem tohle uz videl? Odpoved je jasne, ze v puvodnim Halloweenu, druha cast cast je totiz opravdu jen znovunatoceny puvodni film, az na zaver, ktery je trosku pozmeneny a musim rict, ze znacne horsi. Alespon, ze si Rob Zombie nenechal (snad) otevrene dvere pro pripadne pokracovani. A musim priznat, ze jsem hodne dlouho premyslel, jestli mam dat dve nebo tri hvezdy, ale diky vice nez kvalitnimu uvodu jsem zvolil hvezdy tri... ()

stansrac

samozřejmě se připojím k ostatním, možná právě proto, že ta první půlka je skoro celá podle Zombieho, je skvělá. Kdežto druhá část, která je už čistým remakem, je v porovnání myslím docela slabá. Rok 1978 zůstává nepřekonaným! úsek při "Love hurts" byl ale jeden z nejlepších filmových momentů co jsem zažil 3+ ()

FilmWave

Geniální první polovina, ale k uzoufání nudná a dlouhá druhá část. Zombie je mistr v prezentování syrového a živočišného násilí a díky tomu je jeho úvod o dětství Michaela Meyerse mrazivé a uvěřitelné vyprávění o chlapci s chorou myslí. Jakmile ale Michael odroste a navlékne masku, sledujeme pouze nekonečnou sérii mordů, které nedávají smysl, a původní skryté Michaelovi motivy jsou úplně zapomenuty. ()

Judas odpad!

Tak to je opravdu hrůza !!! Souhlasím naprosto s komentářem od Lima. Talent pro děsivost tam bude, ale ten scénář! Dokonalost od Johna Carpentera, takovýmto způsobem zničena. Měl se raději vrhnout na pokračování na něm není co zkazit o to se již částečně zasloužili tvůrci H20 a Zmrtvýchvstání. Možná, bych dal jednu hvězdu za scény vražd, ale z úcty ke Carpentrovu odkazu to prostě nelze. ()

paolito

Po skvele prvni polovine se Halloween meni v naprosto standartni slasher, kde inteligence obeti ciselne nepresahne jejich vek. Vyslednemu dojmu skodi i zbytecne natahovany konec, takze vlastne jedine, co me na filmu potesilo, byla hudba. A vzkaz pro dalsi filmare: nechte Michaela Meyerse uz konecne odpocivat v pokoji,prosim. ()

Rado-KE

film ako celok ma hodnotu 2, kvoli jeho lahkej citatelnosti deja vopred, avsak vdaka svojim neskutocnym priam vtipnym (samozrejme mam na mysli cierny humor) momentom davam 2,5. ()

Prolog

První polovina se mi líbila moc! Detailní rozebrání psychiky masového vraha a přerod od normálního dítěte do totálního psychopata. Druhá polovina filmu je, ale naprostý opak a moc mě nebrala. Sledovat skoro hodinu jak 2 metrový hromotluk zabíjí vše co se hne bez zjevného důvodu??? Nevím...nic pro mě. ()

Thoughtless126

hudba byla super!!!! Jinak sem se docela bavil az na to jak ke konci porad utikala a on ji chytal a zase utikala nakonec ho odbouchne a mi víme že to neni nic platné . Když ode mě II dostala 3* tak tohle si ty 4* zaslouží ! ()

gootchy

Ze začátku jsem si nedělal velké naděje, avšak postupem děje, jsem byl víc a víc nadšen. Nejenže pan Zombie odpověděl na otázky PROČ a JAK, ale nabídl taky porci výborné zábavy. Líbilo se mi to víc než ten původní. ()

mala_kea

Rob prostě ví, jak mě zaujmout. Předhazuje mi přesně horor podle mého gusta. Zajímavá děj, ve kterém během 109 minut přijde o život více lidí, než v jiných hororech. Rob se s tím zkrátka nemazlil. Vyvraždil, co se dalo a umožnil Tylerovi Maneovi, aby pozabíjel ještě více lidí v napínavější a nekompromisnější dvojce, která také stojí za shlédnutí. Robe, jsi kanec. ()

BathoryMan

Prvá polka,ktorá predstavila Meyersové detstvo bola ešte zaujímavá ale v tej druhej,ked sa všetko strhlo v obyčajnú a už milion x - krát vydenú vyvraždovačku bez štipky nápadu to išlo s filmom rapídne dole a dostavila sa nuda,nuda a zasa len nuda obohatená niekolkými obnaženými prsaticami.Od Zombieho som proste čakal trochu viac než len toto zbytočné klišé! ()

DHDV

Tento „restart“ není úplně nejhorší a celkově první půlka je docela hodně nadprůměrná. V druhé půli filmu dostanete to co čekáte, kdyby si film udržel napětí z první půle bylo by hodnocení vyšší! ()

Puol

V rámci žánru kvalitné remeslo, ktoré by zaslúžilo i vyššie hodnotenie, ale subjektívne ma už tie mordy v druhej polovici trošičku nudili. V každom prípade Rob Zombie potvrdzuje, že predchádzajuci Vyvrženci pekla neboli žiadna náhoda a že je nielen skvelý hudobník. ()

Hapretor

Až psychologický rozbor psychopata nám nabízí remake hororu od pana Tesaře, který umí horory točit podstatně líp než pan Zombie, ale toto se povedlo snad nejlíp jak mohlo v rámci možností onoho pana Zombie. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)