Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

OG_Swifty

Remake klasiky z konce 70. let (kterou jsem neviděl, stejně jako žádný další ze 7 předchůdců) a tudíž nevím, jestli se jednalo o debilní původní film, nebo jestli zafungoval element Rob Zombie. Pravda je taková, že se jedná o zcela nesmyslný slasher plný idiotských nelogičností a debilních, nesympatických postav. Údajně se Rob Zombie věnoval psychologickému profilu Michaela Meyerse, já z toho akorát pochopil, že žil v debilních rodině a byl už od začátku totální dement, takže jsem doufal, že mu Ronnie tu trapnou klaunskou masku prošlápne i s ksichtem - nuže, nestalo se, a já musel pak protrpět dalších 30-40 minut s totálně zteplalou blonďatou máničkou (zřejmě efekt Rob Zombie - všechny mužské postavy krom policajtů a Loomise byly máničky) a pak následoval slasher ze současnosti, který byl o trochu zábavnější, než ta dětská část. A ačkoliv měl Meyers přes dva metry, pořád to byla do očí bijící píčovina, jak 4x střelenej a bodlej obrovskym kuchyňskym nožem vesele běhá jako cigoši pro dávky... Jednu hvězdu nechám za to, že slasher nebyl gore, takže mě prostřední část (likvidace studentek, rodičů a milenců) celkem bavila. ()

SonG

Velmi silnému a dobře gradovanému začátku podkopává nohy druhá půle, která celý horror shazuje na úroveň laciného béčka.... ()

kagemush

Že bych se nějak extra děsil to asi ne. Zombie netočí horrory ,ale děsně dobře(zručně) natočený krváky,o nějaký zásadní atmosféře nemůže být řeč.Ale odsejpá to,je nekorektní,talentovaný a evidentně při chuti. Pokud se to nezvrhne (jako třeba u Raimiho,-viz.Spiderman) a zůstane u toho co mu fakt jde (ale jó,nějaký to jeho CD taky snesu),je to dobrá zpráva pro všechny fanouše tady toho. I pro mě. ()

Hennes

Jeden z těch lepších remaků. Návrat k původnímu Haloweenu se celkem povedl a Meyers je zase dobře vyvedené vraždící psychopatické monstrum. Samozřejmě se dá pár věcí vytknout, ale u jakého remaku ne ? Podle mě celkem slušně odvedená filmařská práce. Rob Zombie se nemá v tomto případě za co stydět. ()

Martin741

Rob Zombie ako reziser proste vie ako natocit uspesny horor, coho dokazom je Halloween 1. Mozeme tu sledovat mladeho Mika Myersa a jeho povod v rozvratenej rodine, dalej pekne drsne, brutalne a extremne vyvrazdovacky. A objavi sa tu aj moj oblubeny herec Malcolm MCDowell /Clockwork Orange, Evilenko/. 85 % ()

Wiikii

Rob Zombie udělal film s moc hezkými slashery, které ale někdy až moc přebírají nadvládu nad snímkem a trochu ustupuje logika věci. Zároveň ale super rozjezd celého příběhu, kde se dokonce inspiroval opravdovým vrahem Jeffrey Dahmerem, načež další velká pochvala patří za zpracování hlavní postavy vraha Michaela. Ale naopak velká škoda je, že v každé části celého filmu je cítit určitá režisérská nezkušenost, kterou jakoby Rob Zombie pokoušel vyplnit něčím co viděl v jiných slabších horor movies. .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

Vyhy

Tak vám nějak nevím. Žádná atmosféra, strach o hlavní hrdiny. Meyers to tam kosí jak na jatkách, aniž by měl nějaký důvod. Zajímavé ale bylo vidět jeho vznik a a dětství. Jinak ale o ničem. Bez nápadu, energie a prostě jen vyvražďovačka. ()

Jino

Remake starého Halloweenu Robu Zombiemu vyšel. To co Carpenter nechával jen na divákově fantazii bylo naplno odhaleno a výborně natočeno. Remaky nějak moc nemusím, ale tohle Robovi opravdu vyšlo a je to lepší než nějaké další nudné pokračování. Ale Carpenterově skvělé atmosféře se to samozřejmě nevyrovná. ()

cariada

Tak tohle mě velice příjemně překvapilo. Hned od začátku pěkný maso tak jak se na Roba sluší prvních 40 minut je to velice brutál akce hlavně díky malému Michaelovi,pak po letech je z něho docela hustý monstrum ,ale až příliš se to drží originálu což bych mu vytkl. Jinak vraždy jsou super napětí taky. Robův drsný styl tomu sluší. ()

Rodriguez

John Carpenter musí být zklamán ostudným remakem, který originálu nesahá ani po kotníky. Vzít osobně roli Dr. Loomise by bylo pro mě v tomto případě ostudou než výzvou, jak by na to příšel výborný herec Donald Pleasence. A pokud každý kdo viděl originál ze 78" musí uznat, že role Laurie s úžasnou Jamie Lee Curtis je daleko lepší než ta dnešní. Holt filmový svět je zrádná "děvka" a tak i takových to zrádností se dočkáme, jen aby na tom tvůrci vyškrábli co nejvíce chechtáků. Slabších 50%. ()

Petoss1

Zase, zase, zase je tu Michael, ktorého nemožno zabiť. Remake je celkom podarený, ale nepreháňajú to trochu? Koľko ich ešte bude? 55% ()

Rocky88

Zombieho "remake" se mi líbí daleko víc než Carpenterův originál. Hlavně díky psycho začátku (kde Zombie naplno využil svůj cit pro zobrazení dokonalé rodinné idylky), který dával jakýs takýs podnět k Michaelovu chování. Druhá půlka už je sice jen prachprosté kuchání šoupajících dvojic (kazišuk jeden), ale aspoň to není nuda. ()

Mefistofelle

Pro Michaela Myerse mám docela slabost a proto jsem se nemohla dočkat, jak remake původní série dopadne. A musím říct, že zklamaná jsem nebyla, spíš naopak. Převyprávění poněkud drsné story v podání Roba Zombieho nezklamalo a přináší i spoustu nového. Zatímco originální série neřeší důvody, proč se Michael Myers zvrhnul, zde je velká část věnována právě tomuto tématu. Zombie se inspiroval v dětství Jeffreyho Dahmera a popisuje Michaela jako děcko z rozvrácené rodiny, které od zabíjení menších zvířat záhy přejde k něčemu mnohem drsnějšímu, což mu nakonec vynese nedobrovolnou několikaletou "dovolenou" v blázinci. Postava legendárního zabijáka tak dostává divácky trochu pochopitelnější charakter, což je ale na druhou stranu něco, co rozpolcuje halloweenské fanoušky. Jedni říkají, že z postavy Michaela Myerse se tímto vytrácí záhadnost, která jej obklopovala, jiní zase, že je to originální oživení. Já osobně patřím spíše k té druhé skupině... Jako další klad filmu bych označila typický Zombieho syrový a brutální styl, který mi k danému tématu prostě sedne, a atmosféru, která je temná a ponurá od začátku až do konce. Michaelovy vraždy nejsou sice kdovíjak nápadité, ale zato náležitě brutální. Co se hereckého obsazení týče, Malcolm McDowel v roli doktora Loomise nedělá ostudu. Naproti tomu herečka, která si střihla roli Laurie, mi po celou dobu svou uječeností a pubertální demencí děsně lezla na nervy a nebojím se říct, že jsem tak trochu doufala, že ji Michael brzo oddělá (bohužel se nestalo). Tahle postava mi dost silně kazila dobrý dojem, který jsem z filmu jinak měla. Co říct závěrem? Snad jen, že Zombieho Halloween je kvaliním znovuoživením série, která už dávno ztratila tempo, a rozhodně stojí sa zhlédnutí. ()

moviefreak

Konecne Halloween ako ma byt. Myslim si ze je lepsi ako prvy film od Carpentera. Aj ked sa mi zda Michaelova rodinka az pritiahnuto za vlasy zmagorena ale preco nie. Michael je legenda, magor musi byt a scenar je scenar. A druha polka ktora sa skoro nikomu nepaci sa mne o to viac. Michael je doslova monstrum. Skor sa mi vidi s tym mega telom ako ma v predchádzajucich dieloch. Z takeho Michaela mam strach, a necakam len na body count. ()

cubajz

klasická vyvražďovačka, kde dvoumetrový a nezranitelný kazišuk Michael Myers kuchá všechny, kdo se mu připlete pod kuchyňský nůž - většinou souložící nebo právě dosouloužící teenagery. A je samozřejmé, že malý Mikey v dětství rád mučil zvířátka a vyvraždil celou svou rodinu - prostě nic nového pod sluncem, i když musím uznat, že tento kousek patří k těm povedenějším a rozhodně se na něj kouká líp než na původní sérii. ()

Azrael515

Mohla to byt plna palba, ak by to nemalo viac koncov nez LOTR.. :D Excelentny lore building prvej polovice totalne pochovaju problemy s tempom polovice druhej.. And on and on it goes, for no particualar reason. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)