Mol

Mnohem napínavější než jednička. Mariňáci jsou výborný a jejich technika taky. Takhle má vypadat nabušenej akční sci-fi film. ()

tomeek

Viděl jsem prodlouženou verzi a musím uznat, že to byl snímek, jak má být. Akční orgie, hutná atmosféra a mateřský pud, který překonává ty nejhorší situace. Scéna s automatickými kulomety v chodbě nemá obdob. Pálím pěti. ()

sir-dave

Zatímco Ridley Scott si zakládal na atmosféře, James Cameron vyrukoval s akčními prvky. Do party přibral několik vojáku, plnou palebnou sílu a z jednoho udělal vetřelců několik. Každá verze má své kouzlo a stojí za shlédnutí. ()

Nivenx

James Cameron se ujal Vetřelců po svém a vůbec nesoupeřil s prvním dílem, protože jde o úplně jinou podívanou. Druhý díl je pořádná Scifi akce, které není co vytknout. 100% ()

eisha3

Podle mého je méně hororové atmosféry na úkor akce jen a jen na škodu. Jednička mě bavila pro své tajemno, kdežto tady se na všechno šlo až moc zhurta s velkým arzenálem zbraní. Ripleyová mě celý film hrozně srala a celé to podtrhl příšerný konec, který mi úplně pokazil dosavadní filmový zážitek. ()

dr.fish

Počátení demostračka síly a dokonalosti armádního vybavení mne dosti iritovala, ale jen do té chvíle, než ty tvrdý hochy a děvčata rozprášili Vetřelci do všech koutů základny hned po prvním setkání. Celkově je tento díl velice povedený, má spád a myšlenku. Navíc bych řekl výtvarně velmi na úrovni. Obrazový i zvukový zážitek. 90% ()

alchac

Když jsem si Vetřelce (jakože akuzativ plurálu) pouštěl nedávno na doboru noc, mírně jsem se u toho klimbání zkusil dopočítat, kolikrát jsem si již tímto filmem hobloval sítnice. Nedopočítal jsem se, pouze jsem zjistil, že během posledních tří měsíců asi čtyřikrát, a že jsem mou oblíbenou emzáčí genocidu navštívlil dvakrát v kině. Zcela určitě jedno z nejlepších sci-fi a podle mě bez diskuze nejlepší militaří sci-fi evr, které, žel, už asi nikdo netrumfne, když už bylo Blomkampovi zatrženo pokračování (se asi duchovní otec bál, aby opět nebyl někým cizím máznut na krajíc jako zde Cameronem) a nedá se počítat s tím, že by někdo obdobně kvalitně zfilmoval něco ze světa Tannhäuseru (jakože ne Wagner, ale ta deskovka). Naprosto nepřekonatelná ponorkoidní vyvražďovačka nejmariňáčtějších mariňáků a dokonale kreaturitivních (jakože gigrovksých) emzáků, v níž se potoky čerevné a vitriolu rozhodně nešetří. Víc netřeba dodávat. ()

SeanLSD

James Cameron natočil najlepšie dve pokračovanie všetkých čias (a nemyslím tým PIRAŇU). Premeniť tiesnivý horor o desivej kreatúre z hlbín studeného vesmíru na veľkolepú akčnú epiku s hustou atmosférou, ktorá za 30 rokov vôbec nezostarla, jednoznačne je dôkazom vizionárstva, ktoré sa v súvislosti s týmto úžasným tvorcom často spomína. ()

Deyw

film je naprosta klasika - akcni alien, skvele zbrane (smartgun,pulse rifle...plamenomet) motion tracker, skvely az kultovni zvuky pulzni pusky,vetrelci,trackeru..kultovni font budov,pc - struktura hnizda,kralovna,alieni - vse dalo vzniknout legendarnim hram avp1,2.. skvely marinaci - ta uniforma,brneni klasika! update: tezko to, ale zestarlo, hloupej scenar (nejdu tam, jo du tam ale vyhladite je - stim tam dem - o 5min pozdeji je to zachrana mise blabla..nebo ty marinaci kurva to sou takovy drevaci ze by je tam vypleskal i chuck norris ve spodarach..drzeni zbrane,pohyb..to je strasny takhle se fakt pohybujou marinaci! radoby drsna kravka,vtipalek, drsnej sef - klasicka sestava, ktera je klise jako prase..ta krava nese smartgun tezkej jak kreten on jim rekne ze sbira munici ona mu ji da a z kapsy si da novej zasobnik a nese 2metrovej kanon/ uz vidim jak to taham kdyz bych vtom nemel naboje = sef marinaku je dement.. :D a takovyhle picovin je celej film.. + to umasteny dite me tam fakt sere! update2: kralovna je fakt skvela,pulzni pusky kurva! uz instaluju avp! hudba je skvela ma to tempo..prez to ze je to hloupa picovina ten film je proste legenda a bavi jako svine a hlavne to sype od zacatku do konce! ale jednicka neprekonana! update3: jeste je prdel jak jim rika ze jeden alien vyrubal celou jeji posadku a on jim pak rekne nestrilejte odevzdat zasobniky a to ze je proti nim neco co nevi co je a vyrubalo celou posadku a dou tam po hlave to sou srdcari jako svine :D ()

Radiq

James Cameron Ridleyho Scotta zastoupil úctyhodně a kvalita dvojky se krásně vyrovná jedničce. Skoro. Protože tohle je přesně ten případ, kde platí: méně je někdy více. Ale na druhou stranu - dostali jsme Královnu Matku a to je zas přidaná hodnota. Škoda těch hereckejch výkonů - včetně Sigourney Weaver - dokud byla součástí větší skupinky, hrála často dost otřesně. Pak ji na štěstí už nezbývalo než to vzít do vlastních rukou a hned tu máme několik vyjímečných scén - vetřelec vynořující se z vody, pálení vajec, férovka s vetřelcem pomocí nakladače atd. Ale než tu skvadru mariňáků eliminovali, museli jsme snášet karikaturu vedle karikatury, vyloženě trapně napsané postavy (i zahrané). Viděná verze: Special Edition, která byla možná až zbytečně moc natáhlá, ale na druhou stranu: proč ne. Jo a v té scéně kdesi ze začátku, kde vystupuje i kapitán Hollister, jak tam okřikují ty děcka - zdálo se mi to, nebo ten malej klučina na té tříkolce vypadal jak ten z Kubrickova Osvícení? ()

vesper001

Filmoví mariňáci bývají obvykle jen tupým namachrovaným stádem určeným k rychlému transportu na kompost. V tomto případě – je to přesně tak, ale předtím je přeci jen poznáme trochu blíž, abychom při jejich nehezkých závěrech kariéry věděli, koho litovat a koho škoda není. Chránit jednu hezkou holčičku je mnohem efektnější, než aby po plátně lítala (další) banda ječících postav v různých stádiích sežranosti. Vetřelčí máma má mezitím napilno, aby zavedla doma pořádek, bohužel kvůli přehnané horlivosti několika hrdinů pro i proti své vůli tohle Velikonoční pondělí nedopadlo úplně podle jejích představ. ()

Columbus

Co na to rict? Hlavne diky Jimmymu, ze neposlapal cest jednicky a sel na to odjinud a trefa do cerneho! Adrenalin pumping action from distant planet!!!! ()

Decker

Tak tohle je opravdu bomba. Film jsem videl snad milionkrat a stale se na nej muzu divat. Marinaci jsou naprosto bozi a Paxton v roli Hudsona je naprosto super. Skvele nadobavany, bezchybny "kecy". Atmosfera vyhnana do maxima. Divat se na film sam v noci tak ve dve rano o 100 % vetsi zazitek. Za pet je malo ! ()

Cedr

Podle mě o chlup slabší než jednička, ale díky týmu mariňáků boj proti vetřelcům získává nový a stejně zábavný rozměr. Prostě pecka. Legenda. Povinnost. ()

COF_666

Moje nejoblíbenější dětská (ano dětská, mamka mi rozšířila obzory o hororech poměrně brzy ^^) klasika. Hlášky, postavy, atmosféra, akce.....mám to až moc rád než abych tomu cokoliv vytýkal. "Možná že si nesledoval poslední události, ale dostali sme na p*del kámo!", "Tahle holčička to tady přežila mnohem déle a neměla žádné zbraně ani výcvik" - "Takže z ní bude velitel??!" ()

eJacques

V žánru sci-fi se stalo kultem pouze pár ság/pokračování/sérií - Star Wars, Star Trek a Vetřelec... Druhý film o tvoru, který přežívá nezatížen morálkou a emocemi za každých okolností, je skvělý a téměř se vyrovnává filmu prvnímu... Oba lze jen těžko srovnávat, jiní režiséři volili jiný přístup a téma (hororový boj o přežití vs. vojenská akce), oba jsu skvělé na plný počet hvězdiček... První film o vetřeleci bude ale vždy tím prvním, vize Ridleyho Scotta, na kterou James Cameron skvěle navazuje... ()

chelseaman22

Po Vetřelci jsem byl nadšen, po Vetřelcích uchvácen. Je dokonalé, jak film dokáže diváka vtáhnout do děje! Divák prožívá strach a hlavně napětí, které je všudepřítomné. Vetřelci mají své OHROMNÉ kouzlo, které z tohoto snímku učinilu kult. Úspěch lze přičítat samotnému J. Cameronovi, jehož impuls posunul Vetřelce do nebes. Efekty na svou dobu dokonalé a hlavně "matka" Vetřelců byla opravdu úchvatným pokoukáním. 100% ()

Estrellita

Dle mého je tohle pokračování lepší než jednička. Rozhodně méně nudy... Bohužel taky méně logiky. Ale to v takovemhle filmu většinou nějak moc nevadí... A ještě mi vadila předvídatelnost. Na pět to tedy není, ale pěkné čtyři hvězdičky to jsou. 75% ()

LeoH

Baví mě, jak se Cameronovi povedlo zachovat úspěšný obchodní model, ale uhnutím do žánru akční řežby vytvořit odlišnou kvalitu, pokračování, které má smysl (z toho důvodu dávám mírnou přednost původnímu kinosestřihu s radikálnějším tahem na bránu, i když automatičtí strážní v director's cutu mají taky něco do sebe; u přidaných scén s Ripleyovou si nejsem jist, jestli opravdu hloub prokreslují její postavu nebo z toho jen dělají větší limonádu, a bez úvodu v kolonii bych se obešel rozhodně). Baví mě akční řežba samotná, její feministické interpretace, baví mě humor; baví mě, že ten biják není blbej a je dotaženej po všech stránkách, to se v téhle branži málo vidí. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015