Jermann

Napínavá dechberoucí akční řežba, dokazující, že Cameron není jen génius ve tvorbě svých vlastních světů, ale brilantně si dokáže osvojit i svět daný. Každý aspekt filmu .. design scény, monster a rekvizit, vizuální efekty, hudba, obsazení, střih a gradace příběhu .. všechno je v ALIENS dokonale vychytané. Pro mě zkrátka neopakovatelné sci-fi veledílo. Jelikož kotoučovou projekci v kině těžko někdy zažiju, nedávné shlédnutí Director's cutu v remasterovaném full HD mi bylo malým osobním svátkem. ()

c.tucker

Pokračování jak má být, Cameron dosadil velké množtví akce, která dorovnává vostrou atmosféru z jedničky. A prostě sweet director's cut. ()

messiah

Říká se že druhý díl už nebývá takový jako první...Vetřelci jsou v onom nepřeberném množství pokračovacího braku onou pověstnou vyjímkou potvrzující pravidlo. Více akce, více napětí, možná jen méně strachu. Zpracování exteriérů planety je perfektně ponuré. Komplex budov a technického vybavení ještě dnes působí velice reálně. Do toho semtam nějaká průpovídka mariňáků, ovšem není to přehnané. Závěrečný boj na lodi pomocí robota je skvělý. Opět jako v prvním díle musím mluvit v superlativech. Vetřelci vlastně byli mou první zkušeností s touhle ságou, asi nikdy nezapomenu na týden škemrání u rodičů, spoustu ústupků a přijatých podmínek jen abych se mohl dívat na Vetřelce. Není to pro děti jsem samozřejmě tehdy nebral jako odpověď .o) Dnes musím přiznat že něco pravdy na tom asi je, ono v tom věku (nevím kolik mi mohlo být, ale počítam že maximálně deset?)jsem si film nějak moc nevychutnal, ač sémě bylo vzklíčeno a po pár letech jsem se musel vrátit a proniknout. No ještě ke Cameronovi, trošku mě mrzí jeho nenávist Mr.Finchera za třetí Vetřelecké pokračování. Hlavně proto že Fincher měl natáčení ještě mnohonásobně těžší než Cameron a přesto z toho dokázal vysekat rovnocenej film! No na druhou stranu, pokud si vůbec někdo může dovolit kritizovat, tak je to Cameron za to co všechno dokázal. Amen. PS: Rozhodně doporučuji sehnat na DVDčku SE, která je narozdíl od prvního dílu skutečně obohacena o několik zajímavých scén. ()

BoXBe

Druhé pokračování unikátního Aliena dostal na starost, jak se později ukázalo, jeden z největších vizionářů v Hollywoodu. Cameron podržel poselství Scottova příspěvku kinematografii, a navíc skvělým příběhem a výbornými triky potenciál vetřelčí mytologie rozšířil, aniž by příbehem narušil jedinečnou atmosféru izolace na opuštěné planetě. Sci-fi řežbě vystavuji jedničku s hvězdičkou. ()

čidlo

Pro mě jeden z nejlepších sci-fi vůbec! Hold Cameron patří ke špičce.Spousta lidí se mně ptá, proč se ti líbí víc 2 než 1 ? Je to jednoduché! Ja miluji akci a vyzuální efekty a v Aliens je jich mnohem víc a navíc mistrovsky zpracovány, na 80 léta samozřejmně. No a závěrečná scéna Riply vs. Královna100% ()

DominikV

Jim Cameron dostal velmi obtížný úkol. Pokračování sci-fi hororu Vetřelec. Cameron to sice natočil jinak než Ridley Scott, ale co na plat, natočil to o dosti lépe. Vymazal z jedničky psychologii a narval sem akci. Parádní zážitek. ()

WolfR

Film Vetřelci navazuje na první díl velmi dobře. Atmosféra již není sice tak hororová, ale je spíš taková akční a adrenalinová. Komando vyzbrojené od hlavy až k patě má bojovat s armádou šmejdu z vesmíru na cizí planetě. Prostě excelentní děj a velmi dobře natočený film se super výpravou, kamerou a efekty. A navíc i o kousek lepší než první díl. Tohle si zaslouží 5 hvězd. ()

V_erus_h

Nejlepší díl série.. Jednička má vynikající atmošku, ale já radši akci a té je v tomhle dost a dost.. Cameron to udělal po svém a udělal moc dobře.. :) ()

mortak

Dokonale scénaristicky vystavěno. Žádné okecávání, žádná hlubinná psychoanalýza, jednotlivé situace a krize jsou jasně definovány několika scénami a slovy. Přehledná akce, napětí se dá krájet, a charaktery postav jsou přesně vysoustruženy. Pro mě jsou Aliens cappo di tutti capi. A kdyby byly vysokozdižné vozíky v supermarketech nahrazeny těmi chodícími mašinami, na VŠ už mě nikdo neuvidí. ()

animaxis

Universum Vetřelců jsem měl v oblibě prakticky od chvíle, kdy jsem se o něm poprvé dozvěděl a tento film je jedním z nejhlavnějších důvodů. Už v prvním díle divák sledoval spolu s posádkou lodi Nostromo něco hrůzného, s čím se ještě nikdy nesetkal, a podobně to je i ve druhém díle. Tady také vše sledujeme spolu s hlavními postavami, akorát tentokrát už máme vytvořený bližší vztak k Ellen Ripleyové. Přišlo mi zajímavé, že když jsem jí během filmu sledoval, dost přesně jsem chápal, na co v jednotlivých scénách myslí. Možná právě proto, že v podstatě spolu s námi se už s onou xenomorfní bytostí setkala a během sledování filmu máme podobné pocity jako ona sama. Co se týče samotných vetřelců, tak se k nim přibližujeme velmi pomalu a tvůrci filmu jakoby si vychutnávali naše očekávání. V jednom bodu se ale všechna hrůza spustí a začíná naprosté peklo, během něhož se hlavní postavy musí snažit přežít. Líbilo se mi, že hlavní postavy tu jsou docela i sympatické (aspoň ti poslední přeživší) a za dobrý tah považuji i malou Newt, která je docela sympatická a hlavně způsobuje to, že máme strach i o ní, což místy ve filmu přidává dost velké napětí navíc (kterého tu je rozhodně dost i tak). Samotní xenomorfy se v tomto filmu předvedou ve své nějvětší hrůze (aspoň prozatím) a Gigerovo dílo tu dostává ještě mnohem více prostoru a děsuplnosti než v prvním dílu. Do toho všeho ještě hudba Jamese Hornera, která naprosto přesně a líbivě vyjadřuje pocity z jednotlivých scén. Jsem opravdu velmi rád za to, že Vetřelec vznikl a jsem stejně rád za toto jeho pokračování! ()

Šimpy

Po letech zkouknuta special edition..je to prostě dvojka, je to větší, je všeho víc, ale bohužel i víc Camerona a taky míň logiky. SPOILER! Ripleyová objeví královnua místo toho, aby jí hned odpálila do pekel, začne pálit vejce (oukej, jedno se zrovna líhlo), pak ty dva ochránce královny a pak střílí do toho ocasu, co líhne vejce, či co, ale na samotnou královnu zaútočí už když je pozdě. A nechápu, když pak leze do šachty, kde zmáčkne páku ve stěně, aby to královnu vycuclo z lodi...fajn, ale proč nepoužije tu samou páku k uzavření a musí vylízt až nahoru k ovládacímu pultu? A největší hrdina je samozřejmě Bishop. ()

FrankSusta

Upřímně preferuji svět Predátora, ale je blbost k sobě přirovnávat dva úplně rozdílné filmové světy, které i tak ale byly bůhvíproč sloučeny do společného filmu (hele, asi prachy...). Jde mi jen o to, že celý svět Vetřelce a především pak Ripleyový, i přes to, že ho mám moc rád, je na mě tak nějak umělý, postavy jsou takové moc ploché a všechno je to prostě studené. A vlastně i to, že do tohoto dílu zavítal James Cameron, úplně tomuto faktu neprospělo - i přes to, že ho mám taky docela rád. Celé je to ale kvůli tomu prostředí (vojáků, kde se snaží být jeden jako druhý drsný (což tedy ne vždy funguje)) takové ploché, s ne moc emocemi a filmu taky kvůli té vědeckosti a anti-emotičnosti odmítáte odpustit nějaké ty chyby, ať už jde o postavy či fyziku (jde ale taky o to, jestli tenhle film něco z toho obsahuje). Jinak film je to samozřejmě super, moc se mi to líbí, celý mě to baví a vizuálně je to ke všemu moc pěkně zpracovaný - a Cameron zase musel tak nějak předběhnout svou dobu. ()

Flyer

James Cameron pojal své Vetřelce mnohem akčněji než Ridley Scott. Film tak získal nový rozměr a troufám si tvrdit, že právě tento díl považují mnozí fanoušci za nejzdařilejší z celé série. Akce střídá akci, o napětí, parádní zbraně a nezapomenutelné hlášky mariňáků zde rovněž není nouze. ()

reky

Spolu s T-2 další z výjimek potvrzujících pravidlo o slabším pokračování, shodou okolností natočena také Cameronem. Oproti prvnímu dílu se dočkáme mnohem více akce, atmosféra a napětí však zůstávají. Samozřejmě ten pocit strachu z neznámého (a neviděného) již tento díl nevyvolá, což ale vůbec nevadí, všeho ostatního se divákovi dostává v míře vrchovaté. Mariňákům není možné nefandit, zvlášť, když sypou z rukávu jednu skvělou hlášku za druhou (Vasquezová, Hudson rulezz: "17 dní??!! Nechci malovat čerta na zeď, ale my nevydržíme ani 17 hodin!"). K tomu Michael Biehn, který se snad pro roli mariňáka narodil (T-1). Rozhodně doporučuji rozšířenou verzi, která nabízí o cca 20 minut více materiálu, a nutno říci, že hodně zajímavého. Vývoj vztahu mezi Rippleyovou a Newt je pak mnohem lépe podložen a zároveň můžeme sledovat obyvatele na LV-426 dříve, než tam dorazí komando. Celkově vzato se jedná o film, který můžu vidět mnohokrát a pokaždé mě vezme. Jen se mi přibýbajícím počtem zhlédnutí - SPOILER - přestává úplně pozdávat ten natahovaný závěr, souboj s královnou je sice efektní, nicméně, proč ji Rippleyová neposlala na věčnost již v jejím hnízdečku dobře mířenou ranou z granátometu, mi zůstává záhadou. Stejně tak proniknutí mamá na Solaca je už trošku přitažené. ()

otík

Skvělá akčně-hororová podívaná, která sice malinko ztratila na budované atmosféře strachu, ale o to víc získala na akčnosti a spektakulárnosti. Ripleyová se vrací s novým týmem na planetu obývanou vetřelci a čeká je nejednou překvapení. Tentokrát však je posádka řádně vybavena a začíná boj kdo z koho. ()

E=mc2

James.. druhy naj film po the abyss Videné Directors cut. Prvý krát v histórií pokračovaní sa pokračovanie kvalitatívne vyrovná prvej časti. Ale neprevyšuje ju. Votrelec - najlepšie atmosférové sci-fi. Votrelci - najlepšie akčné sci-fi vo svojej dobe. Preto vo svojej dobe lebo už bolo prekonané. Votrelec ako najlepšie atmosférové sci-fi ešte prekonané nebolo. Blade Runner sa mu priblížil. ()

Scratt

Úžasný horor, který v jistých ohledech předčí i prvního Vetřelce od Ridley Scotta. Vetřelci jsou o poznání akčnější, což jim však neubírá na hutné atmosféře. Již zpočátku visí ve vzduchu, že něco není v pořádku a to peklo, které Cameron mistrovsky rozpoutal na "vetřelčí planetě" člověku až bere dech. Doporučení pro diváka: sledujte v noci a sami :-) 100% ()

okkac

První film vetřelčí ságy, který jsem viděl. Jako malý jsem se u toho málem pos*al strachy, dnes to žeru úplně beze strachu. :-) Doporučuji Director's Cut hlavně kvůli scéně života v kolonii před útokem vetřelců a pak kvůli sentry guns, které dělají z vetřelců fašírku. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015