Mirokukii

Ponechal skvělou atmosféru. Přídal výbornou, nervy drásající akci. Cameron Scottova Vetřelce neznásilnil, ale pozvedl na další úroveň a zavedl nás kousek dál do vetřelčího světa. Hrstka mariňáků vs. hordy Vetřelců. Ripleyová vs. královna. Souboje krev na kyselinu slyzovou. ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $17,000,000 // Tržby USA $85,160,248 // Tržby celosvetovo $183,316,455 // Otváraci víkend $10,052,042. Skvelý, skvelý, skvelý. Iné slovo pre tento film neexistuje. Ripleyová sa nám vrátila v plnej paráde a spolu so špeciálnou vojenskou jednotkou, idú loviť votrelcov. Najozaj neskutočný zážitok, sledovať, ako vojaci bojujú s votrelcami, strašidelné prostredredie, dej, hudba, herecké výkony. Po všetkých stránkach je tento film dokonalý. ()

skrblik007

James Cameron vystřídal Ridleyho Scotta a napětí nahradila akce. Jedno ale zůstává - Sigourney Weaver coby zabiják vetřelců. Aliens je jeden z nejlepších sequelů všech dob a děkovat za to můžeme především Cameronovi. EDIT: Po zkouknutí režisérského sestřihu na velkém plátně (díky za navracení těchhle klasik!) se dojem jen a jen vylepšuje. ()

Lachtaan

Můžete po mně házet kameny nebo nože, já tenhle vetřelčí sequel ale nikdy nebudu mít rád, i klidně právě pod pohrůžkou smrtí. Sigourney Weaver mi nikdy nebyla sympatická, naopak bych ji s klidem zařadil mezi desítku nejodpudivějších ksichtů Hollywoodu. A co se týče samotného filmu, jedná se o nesmyslný bordel, který pohřbil veškeré částečky tajemna a napětí svého předchůdce. ()

BROKEN_

Vetřelec nebo Vetřelci? To je otázka, kterou si kladou fanoušci pořád a pořád budou. První díl je mistrovský horor, druhý díl je mistrovský sci-fi akčňák. Tak si vyberte co je lepší. V mých očích vede o kousíček první díl režiséra Ridleyho Scotta, poněvadž mám rád tu komornější práci a taky tu nezapomenutelnou atmosféru. Teď je čas si říct, jaká je dvojka Vetřelci od génia Jamese Camerona. Druhý díl je větší, výbušnější s více postavami, které nemají chybu. Sigourney Weaver a její nesmrtelná Ellen Ripleyová. Michael Biehn v roli Hickse je jediný, který se chová normálně, ostatní mariňáci mají své ego, ale Hicks je sympaťák, který má během filmu pár chvil, kdy mezi ním a Ripleyovou vzniká chemie. Vasquezová a ostatní mariňáci jsou zkrátka povedení. Koho musím hlavně zmínit, tak to je nikdo jiný než Bill Paxton. Ten si se svým hláškujícím Hudsonem krade film pro sebe. Jeho hlášky jsou trefa do černého - " Hudson: Možná, že jsi nesledoval poslední události, ale dostali jsme na prdel, kámo. Hudson: A máme to, panstvo! Je po všem! Je to v hajzlu! Co teď kurva budeme dělat? Co budeme dělat? Carter Burke: Co kdybychom si udělali ohníček a zazpívali pár písniček? Co vy na to? Ripleyová: Za jak dlouho se tu můžeme dočkat nějaké záchrany? Hicks: Sedmnáct... Sedmnáct dní. Hudson: Sedmnáct dní?! Bože, já nechci být prorok, ale tady nevydržíme ani sedmnáct hodin. Ty věci sem vlezou přesně tak, jako to udělaly předtím. Ripleyová: Hudsone, Hudsone... Tohle dítě přežilo mnohem déle a nemělo žádné zbraně a žádný výcvik. Je to tak? (Newt zasalutuje.) Hudson: Tak z ní bude velitel? - těch hlášek je tam více, a všechny jsou super. A poslední postava, android Bishop. Ten je oproti Ashovi z předešlého dílu výrazně jiný, hlavně proto, že je to klaďas, který se netváří jak tvrdý Y. Zkrátka postavy jsou důsledně vykreslení a skvěle zahraní. K vizuálu: I když jde poznat, že je to starší snímek, tak je to úžasný na pohled, a především královna Vetřelců je LEGENDÁRNÍ! Její zpracování je opravdu výjimečné, a i v dnešní době je to nádhera. Dovolil bych si tvrdit, že takové praktické efekty by v dnešní době měly pořád své kouzlo, místo těch CGI triků, ale co si budem povídat, taková je dnešní doba. Hudebně je film výborně podkreslený. Skladatel James Horner složil soundtrack, který má podobné motivy jako první díl, ale více můžeme slyšet nové tóny, které Horner výborně zkompletoval. Co bych v tomhle filmu vytknul, tak to jsou Vetřelci neboli Xenomorphové. Ve druhém dílu jsou to terče pro mariňáky, a vidíme dost často jak vetřelci vybuchují, a chovají se jinak. V prvním díle to bylo inteligentní monstrum, které se pohybovalo nenápadně a zabíjelo bez toho, aby na někoho rychle skočilo. Svým způsobem to je chyba a není, je to každého věc, ale fakt se má tak, jak jsem psal. Vetřelci jsou pokračováním, které se nejenom vyrovná jedničce, ale může být i pro některé lepší. Je to zkrátka legendární dílo génia Jamese Camerona, které ve svém žánru dost často soupeří s druhým Termimátorem o to, kdo je nejlepší scifi akčňák. ( nejhustější na tom je, že oba filmy natočil Cameron, WOW). V mých očích je nejlepší T2, ale Vetřelci......... jsou zkrátka nezapomenutelní. I LOVE IT! P.S. Doporučuji vidět prodlouženou verzi, ta je mnohem lepší než klasická verze. () (menej) (viac)

Raven0

Mimořádně podařená akční řežba. Lidé versus hnusný, slizký příšery z kosmu. Nezapomenutelné scény mariňáků v hnízdě vetřelců (ze kterých mrazí v zádech), skvělé herecké výkony a hlášky které se vám vryjí do paměti. Asi nejlepší díl celé série, který sice nepůsobí příliš hororově, ale vše vynahrazuje v akci a promyšleném příběhu. Film jako hrom! ()

Cushing

Některá pokračování nikdy neměla vzniknout, řetězec vetřelčích supermarketů od dvojky po kolikátkuužnevim je příklad za všechny. Zbožíčko exkluzivního butiku plného komorních hrůz, snad nejdokonalejší mix sci-fi a hororu v dějinách filmu, to měla jednička. V dalších nacházím jen spotřební zboží, pouťové lekačky a plastová monstra. A taky, ó hrůzo, jednu holčičku! (Jak je tam holčička, potažmo chlapeček, až na výjimky to vypínám.) ()

BS

Nevím co bych k tomuto filmu napsal, byl prvním dílem který jsem z téhle skvělé série viděl a navždy utkvěl v mém srdci. Ukažte mi prosím akčnější, zábavnější, hororovější, brutálnější, temnější ... sci-fi řezničinu než je tohle povedené dílko páně Cameronovo. Miluju tenhle film, miluju Alieny a miluju Ripleyovou. Jasných 5 :) ()

Akumulátor

Další příklad toho, že druhé pokračování nemusí být vždy horší. Tohle se opravdu povedlo po všech směrech (hlavně na svou dobu pozoruhodné speciální efekty). ()

anli

Cameron přebírá režisérskou taktovku po Scottovi a natáčí jeden z nejlepších filmů všech dob.Klasický sci-fi horor přeměňuje ve válečné akční sci-fi a rozpoutává na plátně válečné peklo.Perfektní a precizní scénář,mistrovská režie,parta mariňáků a jedna Ripleyová s malou holčičkou.Výsledek-atmosféra přímo dýchá z plátna a diváka nepustí ani na vteřinu z dohledu.Cameron přesně ví,jak udržet diváka ve filmové hypnóze a předvádí svůj mistrovský um a cit pro detail,atmosféru a napětí.Velmi mu k tomu pomáhá Stan Winston,který je mechanický bůh a budiž mu česta a sláva na věky věků.Hodně tvůrců se tady může učit,jak má vypadat válečný,sci-fi,či akční film.Ano,Cameron zvládá vše dokonale a při tom nezapomíná na postavy samotné a umí je perfektně napsat a zasadit do děje,takže Ripleyová je jedna z nejlepších akčních filmových hrdinek všech dob,bezesporu.A malá hočička,která přežila beze zbraní a výcviku?Nádherný Cameronův nápad,který nepotřebuje komentář.Dnes už si film nedovedu jinak představit,než v režisérském sestřihu,který ke geniálnímu filmu,objasnil pár detailů navíc a ještě kousek té geniality přidal.Nemám vůbec nic ,co bych vytkl.Je to podívaná,ke které se budem vracet zas a znovu a tak pořád.Dávám naprosto jasných 100% a je to opravdová válka. ()

Teebo

Cameronovi Aliens jsou bezkonkurenčně nejlepším dílem celé tetralogie a obecně naprosto strhujícím nátěrem! A to prosím prohlašuje člověk doceňující snímky širokého žánrového spektra, mezi jehož oblíbené ale rozhodně nepatří ani horory, ani jakékoliv jiné filmy, které je radno pouštět si za tmy, klepat se hrůzou pod dekou a prožívat dvě hodiny malé infarkty. Tady na mě ale třicetiminutové finále, ve kterém se dá napětí krájet, zapůsobilo maximálním možným dojmem a v mé sbírce kinematografických zážitků je tak tatřka unikátem. I po dvaceti letech ztrácí Vetřelci jen pramálo ze své působnosti a téměř nevím, co mám vytknout. Snad jen že nemám rád až moc chytré děti. 5/5. Skutečná sci-fi pecka ovšem přijde až o pět let později. ()

tomxxx

Viděl jsem Director's cut a délka mi opravdu nevadila, bylo to jedním slovem úžasné. Od doby, kdy posádka měla problémy s jedním alienem se hodně změnilo a dnes je kosí po stovkách. Tento film byl a je předlohou všeho možného s alienskou tématikou. ()

lennyd

Po své záchraně Ripleyová (Sigourney Weaver) zjišťuje, že od událostí na lodi Nostromo strávila v hybernaci přes 50 let. Ale naštěstí se vetřelci již nikde na zemi neukázali - a tak se Ripleyová smíří i s tím, že je odsunuta na okraj společnosti. Když se ale přestanou ozývat osadníci z LV-426, planety odkud si loď Nostromo přivezla nechtěný dárek, společnost ještě ráda kontaktuje Ripleyovou s prosbou o pomoc. Má doprovázet po zuby ozbrojenou vojenskou jednotku, která má zjistit, co se na LV-426 stalo - a případně nakopat vetřelce tam, kde má jeho druh pozadí ... Na celé sérii Vetřelců se mi líbí, že každý pojal svůj díl po svém, a svého předchůdce se nesnažil nikterak kopírovat, ale naopak jeho snahou bylo trumfnout ho. A tak James Cameron nepojal "svého" vetřelce jako plíživý horor, ale akčňárnu od první do poslední (a fakt do poslední!) minuty. Těžko uvěřit, že tento film má již přes 20 let - když po vizuální stránce by v pohodě mohl konkurovat leckterým filmům natočeným dnes. Určitě doporučuji režisérskou verzi, celému filmu to pak dodává zvláštní nádech. Díky Jamesi... ()

Nihlathak

Dobrá vyvražďovačka, solidní napínák a slizodílo. Nicméně kdo to uvidí s českým dabingem, bude se muset skoro pozvracet jako já. Ono je už samo o sobě nanic, když tam jeden černý velitel kouřící doutníky nezavře ani na sekundu klapačku a furt musí něco mlít, burcovat, jedem jedem jedem, honem honem, bla bla bla, ale když ho ještě dabuje kdosi s tak příšerným hlasem, to je hrozné, navíc se všichni jmenují téměř tak, jak se to foneticky píše... Takže na český dabing raději zapomenout, en tak si bez jakýchkoliv znechucujících věcí můžete užít už tak dost nechutnou slizkou akční jízdu plnou slizu, potu, slizu, krve, řevu a slizu. ()

honz

Tajemná, stísněná až děsivá atmosféra a ovzduší plné napětí, jak je známe z prvního dílu, se pozvolna vytrácí. O to víc se tady střílí a střílí... Škoda. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015