James Bond: Len pre tvoje oči

• Česko Jen pro tvé oči (viac)

Veľká Británia je znepokojená. Pri gréckych ostrovov neznámi muži potopili britskú špionážnu loď. Hrozba je o to väčšia, keď sa preukáže, že na lodi sa nachádza počítač na ovládanie riadených striel. A je to práve agent 007 James Bond (Roger Moore), ktorý má za úlohu počítač získať pod britskú kontrolu. Rovnaké zámery však má aj Krikatos (Julian Glover) a jeho kumpán, pašerák Columb…. (RTVS)

Stejšn

Můj oblíbený Bond. Lyžařská scéna v Cortině nemá chybu. Ale Bibi deroucí se agentovi 007 do postele byla teda už moc i na mě. ()

helrohir

Ďalšia z Moorových bondoviek pokračuje v slabšej tradícii jej predchodcov. Skôr nezáživnejší príbeh o nejakom stratenom prístroji je jedným z hlavných kameňov úrazu. Ďalšia vec je Roger Moore samotný. Mám pocit, že už v tomto filme bol na svoju rolu pristarý a vo filme sú častejšie kaskadéri než sám Moore. Veď uznajte, keď už niekto potrebuje náhradníka aj na beh po schodoch, nie je všetko v poriadku. ()

Patches1984

Po sci-fi Moonrakerovi se vracíme zpátky na zem. A For Your Eyes Only má popravdě asi jednu z nejrealističtějších zápletek ze všech bondovek - místo lidstva a světového míru tu jde "jen" o jeden počítač na ovládání řízených střel a padouchem není megaloman s touhou ovládnout svět, ale jen obchodník, co zmíněný počítač chce prodat Rusům. Právě záporák mě nijak zvlášť nenadchnul, je takový nemastný neslaný. Zápletka není špatná, ačkoliv by si zasloužila trochu víc logiky (vedoucí závodník biatlonu si jen tak uprostřed závodu odskočí zastřelit Bonda a nikdo si toho ani nevšimne? Really?) a občas možná i nějaké to zkrácení (konec mi připadal už trochu natahovaný). Moorovi sice vážnější pojetí moc nesedí, ale udržel svůj průměr. A víceméně průměrně tak hodnotím i celý film, s malým bonusem za Columba a jeho pistácie. 7/10 ()

subic

007 vletěl do osmdesátek. Počáteční scéna s vrtulníkem bez pilota, honička v Citroenu kachna, potápění, lyžování i s motorkami na sjezdovce a zase potápění. Bílý Lotus je zničen, nahrazuje ho červeným zřejmě ideální do švýcarských Alp do olympijského St. Moritz. Moore už tu měl 54 let, obletuje ho tu mladinká bruslařka a taky dcera zabitých archeologů, zároveň si starý Moore hraje jakože na brilantního lyžaře. Na bobové dráze za sebou sáně, lyžař a motorkář, to je něco. Děj se pak přenáší do Řecka nějak mezi ostrov Korfu a Albánii, kde je potopená loď a spousta hledačů památek. Ale ke konci si 007 zahraje i na horolezce a to tu ještě nebylo. Nevýhodou Mooreovek je, že už mi celkem splývají. Téma je navíc trochu podobné tomu, co tu už bylo, tentokrát pod hladinou nezmizí letadlo ani ponorka, ale loď s kódovacím přístrojem na ovládání raket a je tedy jen otázkou, kdo se k ní dostane první a sebere to, co ukrývá. V pořadí třetí "nejlepší" Mooreovka. ()

0verseer

Bondovka č. 12: Po strašnom Moonraker-i sa 007 vrátil v prekvapivo dobrej forme. Tvorcovia po sci-fi experimente opäť Bonda uzemnili do zabehnutých štandartov, samozrejme "mooreovských" - (nielen) suchý britský humor spolu so značnou dávkou nadsázky (má toto slovo nejaký slovenský ekvivalent??). Na moje prekvenie až prekvapivo svižné na to, že Mr. Moore už nie je nijaký mladík (54 rokov je na Bonda vysoké číslo). To sa to "hrá" Roger, keď polku filmu (teda skoro všetky akčné scény) za teba pekne odmakajú dabléri (lyže, horolezec...), čo? ;) K tomu nádherná bondgirl (no dobre, jedna z najkrajších vôbec) - pozerať sa na nádherné pozadie Carole Bouquet ako sa všakovako pod vodou krúti bolo doslova a do písmena potešenie... ;) Až na cameo Blofelda v úvode, ktoré mi tam vôbec nepasovalo a hroznej doprovodnej hudby pri akčných scénach nemám čo vyčítať. Za štyri... For your eyes only: https://m.youtube.com/watch?v=fN1WBgS9u_E ()

ostravak30

Už ve Špion, který mě miloval působil Moore dost unaveně, zvláštní, že v Moonraker, který byl natočen později vypadá víc akčně než v tomto snímku. Ale zde opět působí trochu starším a unavenějším dojmem. Ani ty ženské už nebalí tak jako dříve a to i když se mu nabízí. Na druhé straně horské prostředí působí svěže. Honičku na lyžích jsem ocenil již ve snímku Špion, který mě miloval a litoval jsem, že nebyla delší. Tady delší naštěstí je a navíc okořeněná několika zajímavými skoky a kaskadérskými kousky. K tomu honička na bobové dráze vypadá skvěle. Mírně ji kazí fakt, že při záběrech na Bonda je jasně vidět, jak se za ním prohání plátno, ale musíme si na rovinu říct, že se stále jednalo o rok 1981 a dnes by tyto scény vypadaly jinak, takže buďme spravedliví. Tato honička mě nadchla. K tomu zajímavé podmořské prostředí. Docela mě překvapil návrat k tomu, že se měl Bond ženit. To, že se objevil u hrobu své manželky bylo sice zajímavé, nicméně nechápu, proč si tvůrci hrají na to, že se jedná pořád o jednoho a toho samého Bonda. Vždyť i v reálu se agenti střídají a nikdo nevydrží věčně. A předtím se nikdy o jeho manželce nikdá nemluvilo. A tuším, že ani potom. Nakonec i M v tomhle filmu zmizel. Trochu mě mrzí, že se s ním producenti nerozloučili lépe a neudělali mu i filmový pohřeb, když bohužel zažil ten skutečný. Přece jen byl v bondovkách od začátku. Jinak se ale dá se říct, že to byla docela povedená Bondovka Rogera Moora, i když i on sám na mě chvílemi působil, jako by si sám přiznával, že už není nejmladší. A překvapilo mě, že tohle nebyl jeho poslední Bond. ()

maoc

Řecká mafie a kontramafie, reklama na Cortinu (ahoj Tofany, Cristallo, Rochetta, Sorapiss, Fanes, Fiames, Averau, Nuvolau, Formin, Cinque Torri, Antelao, atd. atp.) a krasobruslení, noření i lyžování (zase?!), honička kachnou, pomsta ženy, samé skvělé věci a sevřený příběh, ale prostě mne to nějak minulo. Holoubku můj sivý, na tý větvi krivý. ()

PlayEasy

Další velmi vtipná bondovka s vtipným Moorem, plnou dávkou akce a velmi hezkou písní, zkrátka Bond, James Bond jak má být. Už při začátku na lyžích to bylo skvělé a potom v Řecku též a nakonci v řeckých Meteorách (nebo spíše ve studiu:) to bylo perfektní, měli jsme celkem velká očekávání a do puntíku se vyplnila. 75% ()

Jehan

Velmi veselá bondovka, pro Čecha přímo lahůdková, zejména je-li milovníkem zimních sportů a ocení čs. pušku vzor 58 v akci. Roger Moore jako obvykle s nadhledem. ()

Jereme

Být zde Rodger Moore tak o dvacet let mladší, tak si troufám říci, že by to mohlo kandidovat na jednu z nejlepších Bondovek, ale takto, přestože se snaží co mu ještě jeho zbývající síly stačí, mu prostě někdy v akci dochází dech... Ale i tak je to fajn zpestření, kdy po poměrně dlouhé době přichází zase jedna trochu vážněji pojatá... For your eyes only má poměrně kvalitní scénář, krásnou Bond girl (jednu z nejhezčích vůbec) a atmosféru dotváří i jeden z nejpovedenějších soundtracků... ()

Pete

Moore #5 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Kristatos, první zlodouch, co se půlku filmu tvářil jako hodnej pašerák, kdo by to byl do něj Řek? Ale moc se nepředvedl, a nakonec dostal kudlu do zad od Topola. ()

Danulinda

Jedna z těch Bondovek, u které není potřeba na konci všechno zničit a vyhodit do povětří, k tomu kvalitní zápletka, přičemž Roger Moore čím je starší, tím je větší frajer, takže jasný plný počet bodíků. ()

mr.bredok

Ty kousky na laně s tkaničkama od bot znám. Takhle jsem se musel vysoukat přes převis v Dolomitech při cestě Demuthovou hranou na West Cimu. Takže mě Jamesova akce v Meteoře zaujala. Moore je skvělý a scénář zase řádně praštěný. Paráda. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (viac)