James Bond: Len pre tvoje oči

• Česko Jen pro tvé oči (viac)

Veľká Británia je znepokojená. Pri gréckych ostrovov neznámi muži potopili britskú špionážnu loď. Hrozba je o to väčšia, keď sa preukáže, že na lodi sa nachádza počítač na ovládanie riadených striel. A je to práve agent 007 James Bond (Roger Moore), ktorý má za úlohu počítač získať pod britskú kontrolu. Rovnaké zámery však má aj Krikatos (Julian Glover) a jeho kumpán, pašerák Columb…. (RTVS)

Kingjiri

Bondovka v odlehčenym stylu, která zaujme humorem, hláškama a velkou porcí akce. Začátek v podobě stylový likvidace vozíčkáře byl sympaticky nekorektní stejně jako Bondovo rychlý nalezení náhrady za jeho "bývalku". Uvítal jsem taky rozličnou výpravu od podvodních scenérií až k těm horskejm. Roger Moore už působil dost staře, ale díky nadhledu celýho bijáku to nijak zásadně nevadilo. Určitě jedna z nejzábavnějších Bondovek (což však neznamená jedna z nejlepších), čtyři slabší hvězdy. ()

Inozuka

Návrat ke střízlivosti a špionážním kořenům bondovek ... Humor a mírně parodický nádech zůstává, ale sned kromě úvodní sekvence s helikoptérou na dálkové ovládání je akceptovatelný a doplňující Mooreův šarm. Ponorky, řecké soukromé komando, fešná Carola Bouquet se samostřílem, Železná Lady, střídání lokací i parádní záporák. I na tu tradiční vraždu žralokem dojde .... Bondovka jak noha. ()

Likan7

Bond nemá čas na ženský, divná ústřední píseň a Roger Moore, který na to jednoduše nemá a je to vidět na každém záběru, kde se má trochu rychleji pohybovat. Pod taktovkou Moorea se ze série stala tak trochu parodie. ()

Armin82

Další průměrná bondovka s průměrnými záporáky a průměrými bond girl. Tak jako u poslední bondovky Conneryho, tak i zde se musím opakovat. Bond, kterýmu je víc jak 50 není prostě věrohodný. Psí kusy, který postarší pánové ve filmu dělají, nezvládnu ani já v 38ti a to jsem celkej ve formě. Jak Connery, tak zde Moore měli tuhej kořínek a v padesáti vypadali stále dobře, ale na Bonda je to prostě moc a už je ten věk na nich vidět. Když to srovnám s Brosnanem, tak tomu bylo v poslední Bondovce cca 49, ale ten na to prostě nevypadal. No, asi tehdá neměli producenti mladšího a zajímavějšího brita, protože jinak si to nedokážu vysvětlit. Bondovky mám rád, ale tohle mě moc nebavilo. Minimálně mi tam chyběl Jaws, zajímavější herečky a lepší Bond. 60% ()

Ceberus

Úvodní scénka sice totálně zesměšnila jednoho z nejznámějších bondovských soupeřů, ale co už. A dál? Honička na lyžích už patří ke standardnímu bondovskému repertoáru, tentokrát obohacené o motorky a jízdu v bobovém koridoru, kde už Bond taky jednou byl, akorát měl tehdy místo lyží řádný bob. A hlavně konečně kameramani omezili green-screen z lyžařské honičky na absolutní minimum a nevytrhává to tak z akce. Stejně tak se klasikou stává potápění pod vodu. Všechna čest kaskadérovi visícímu na skále, ten pád dolů teda vypadal dramaticky. Jinak Carole Bouquet je za mě aspirantka na nejkrásnější bond-girl vůbec, jelikož mi hodně připomíná Terry Farrell ze Star Treku. A tentokrát místo "mladého" Christophera Leeho v Muži se zlatou zbraní se zájmem sleduji, jak vypadá "mladý" Charles Dance (Tywin Lannister z GoT). ()

Belmondicek

V pořadí dvanácté nasazení nepřemožitelného britského agenta s krycím číslem 007 a povolením zabíjet. U albánských břehů se potopí britská špionážní loď. Toho chce využít šéf KGB generál Gogol a získat z potopeného vraku zaměřovací systém Atack. Jednou zárukou toho, že se tak nestane, je James Bond. Ten si nejprve vyřídí účty se svým úhlavním nepřítelem Blofeldem (kdysi mu zabil ženu), jehož hodí do továrního komína, a pak odletí do Madridu, kde se pustí do pátrání po vrahovi archeologa Havelocka a jeho ženy, pracujícího pro britskou tajnou službu. Zjistí, že za vším je nájemný vrah Locque, pracující pro řeckého pašeráka Columba. Poté, co se mu podaří uniknout několika vražedným útokům, dostane se až ke Columbovi, od něhož se však dozví, že  jeho hlavním nepřítelem je Kristatos, dvojitý agent pracující pro KGB.... Debutující režisér John Glen tentokrát nabídl mnohem jednodušší příběh, než bylo zvykem, plně to však vynahradil dynamičtějším dějem s větším množstvím efektních honiček a soubojů na zemi, ve vodě, ve vzduchu a dokonce i na lyžích. Zkrátka esence toho nejlepšího ze starých bondovek. Roger Moore je tady v té nejlepší formě, vedle sebe má okouzlující francouzku Carole Bouquet. ()

Tiiso

Velmi dobrý díl série. Obsahuje výborně provedené akční scény, ve kterých situace před zadním plátném najdeme poskrovnu. Okamžiky natáčené v Cortině patří k nejsilnějším ve filmu. Honičky jsou nápadité a dobře provedené. Zmíním jako příklad tu, ve které agent ujíždí před svými pronásledovsteli na lyžích v dráze určené pro boby. Je udělaná na své roky obstojně a dobře nastříhaná. Vůbec kamera a střih patří k tomu lepšímu co ve filmu lze nalézt. Moore hraje svou roli tak jak jsem již zvyklý a jen jeho věk sráží celkovou kvalitu snímku. Úvodní píseň je silná. Na rozdíl od skladby otevírající Chobotničku. Celý doprovdný soundtrack je udělán pečlivě a dobře doplňuje průběh děje. Záporné role jsou ztvárněny s uspokojivou kvalitou. K slabším článkům filmu přičítám mizivou atmosféru, a upadající tempo vyprávění ve dvou třetinách děje. ()

john.h

Parádní bondovka, která téměř vůbec nenudila. Navíc mě bavila část z italské Cortiny, kde jsem jednou byl a mám pocit, že jsem tam i viděl ten můstek, z kterého Bond seskakoval. Taky se mi dost líbila honička, podvodní boj proti týpkoj ve vychytaným potápěčským obleku a další drobnosti. Jediné, co trochu pokulhávalo byla ne moc výrazná bondgirl. Pěkná byla to ano, ale v porovnání s konkurentkami s předchozích dílů patří určitě mezi ty horší. Celkově bych tomu dal lepší čtyři hvězdičky. ()

Rodin

Ne že by to bvyla úplná nuda, ale pro ty, kteří se chtějí OPRAVDU pobavit, mám jediný návrh. Zhlédněte to se slovenským dabingem, to fakt stojí za to. Jinak z Bondovek jde o jednu z nejslabších historií. ()

Oskeruše

O poznání menší taškařice, než když si James jen tak poletoval v meziplanetárním vakuu. Že by tedy nuda? Tak to ani náhodou. Spíš něco jako návrat ke kořenům. Skvělé honičky na lyžích i mezi olivovníky, padouch – hračička (Proč bych měl protivníka jen tak odprásknout, když ho můžu připoutaného k vlasaté krásce vláčet po korálech a ještě tak nakrmím případné žraloky?), bond girl s kuší (neodbytně připomínající Arwen Večernici), blahobytné sídlo v jednom z řeckých poustevnických klášterů, ke kterému turistické trasy rozhodně nevedou… Vše, co k Bondovi patří. I když pocitu, že tohle všechno už James zažil někdy dříve, jsem se zbavit nedokázala. Lyže, ponorky – pro agenta Bondova formátu to musela být trochu rutina. Poznámka na okraj: Bílý kocour s uspokojením pronesl: „Bílé kočky jsou, na rozdíl od Blofelda, věčné.“ ()

MRPitivier

Dvanáctý díl této velkolepé série s už stárnoucím Rogerem Moorem je opět úspěšný, sice hlavní představitel musel být nahrazen dablerem ve většině akčních scén, ale charizma, styl a nadsázka jeho výkon zachraňují. Přece jenom se každý zadýchá, kdyby měl běžet víc jak 5 pater po schodech a ještě byste chtěl chytit zločince unikajícího v autě, ale Moore řekněme "běží" po schodech, lapá po dechu s pohyby staříka a k Vašemu překvapení přece jen dostihne zločince! Dalším záporem je hlavní padouch Kristatos, který je jen nevýrazný pašerák s neuvěřitelně cenným britským počítačem ATAC na ovládání řízených střel balancující mezi Západem a Východem! Chybí mi u něj trochu lepší motiv, ale na druhou stranu ho zachraňuje výborné zázemí na Orlí skále a jeho svalnatý, německý přisluhovač Kriegler s partou belgických zabijáků! Ale klady převyšují tyto dva zápory...výborná Bondgirl, která má řeckou krev a nebojí se pomstít, je opravdu užitečná při dopadení Kristatose! Začátek je výborný, plný zvratů a překvapení...konečné zneškodnění Blofelda zajímavým způsobem, poslední vzpomínka na první a poslední Bondovu ženu, potopení britské válečné sledovací lodi s ATACem na palubě, zabití rodičů Havelockových, pomsta jejich dcery, která zúčtuje dluhy s jejím vrahem útočnou kuší! Při její pomstě se poprvé setká s 007 a hned si spolu střihnou jednu z nejlepších akčních scén, automobilové honičce v portugalských olivových sadech a jejich mini auto je prostě úžasné! Spolu přijdou na zvrácenost Kristatose! Navedl je na špatný cíl, na konkurenčního pašeráka Columba, který jim ale trochu nastíní a v závěrečné části filmu i pomůže dopadnout Kristatose! Výborné jsou akční scény v pašeráckém přístavišti Kristatose či Kristatosův pokus zabít svázaného 007 s Bondgirl taženého za člunem nebo pod hladinou u vraku britské lodě. Ale i mimo Řecko nám 007 nelenil, zkusil veškeré zimní sporty, od útoku ledních hokejistů po dotěrné lyžaře! Tento díl, i když je 007 trochu starší, patří k nejvíce akčním ze série! A velkolepé finále na Orlí skále je dokonalé, napínavé a plné zvratů! Sovětský generál Gogol si musí nechat zdát o ATACu! Prostě velkolepá podívaná s kvalitním obsazením a výborným příběhem, kde se střídá akce za akcí! ()

TommyDiamond

Bond s pořadovým číslem dvanáct. Celý příběh ani záporák nejsou tak silné jako třeba u předchozího dílu. Ovšem akční scény (honička v malém citroenu, honička na lyžích+jízda korytem) to byla dech beroucí záležitost. Myslím, že Roger Moore už začíná být na Jamese Bonda trochu moc starý a vedle těch mladých dívek působí jako víc než jejich otec. I konec filmu nebyl nijak pompézní. Ale za tu akci a za to, že mám filmy o Bondovi rád dávám čtyři hvězdy. ()

departed

Už ani jako komedie to není vtipný. Zasmál jsem se jen jednou a sice když se bondgirl v potápěčským obleku bouchla nechtěně do hlavy. Takovej roztomilej fail. I ten úsměvně špatnej střih byl do očí bijící. Zkrátka jsem to celé přetrpěl, abych si mohl hrdě odškrtnout další zhlédnutou bondovku a poté si třikrát za sebou namasírovat kozy. Uf, jestli to ale takhle kvalitativně bude pokračovat, tak se můžu jít rovnou dobrovolně zapsat do ústavu. ()

Godhaj

,,I am a night person. I have champagne and oysters in the fridge.“ Tato bondovka mi přišla poměrně povedená. Tvůrci konečně vsadili více na humor a to se jim myslím vyplatilo. Automobilová honička v broukovi a zimní sporty v Dolomitech toho jsou výbornou ukázkou. Obecně se mi v tomto filmu hodně líbila práce kaskadérů, kteří figurují skoro v každé akční scéně. Co se mi ale vůbec nelíbilo, byla bondgirl, která se za celou dobu neusmála a tvářila se jak kakabus. Za to Bibi mě potěšila, protože byla celý film vysmátá jak sluníčko. Opět ale jako každá bondovka je i tato hrozně dlouhá, a ke konci už trochu natahovaná. Kdyby byla tak o půl hodinky kratší, mohl být výsledek mnohem zábavnější. ()

Gromit

Zní to možná divně, ale tato bondovka má především skvělý začátek. Bond stojí u hrobu své ženy, aby se jen o pár minut později definitivně vypořádal se svou Nemesis - Blofeldem. Ale nebojte se, i zbytek filmu je moc dobrý, místy dokonce vynikající, těšit se můžete zejména na další nezapomenutelnou lyžovačku (nejlepší od dob Lazenbyho). Jediné, co mi trochu vadilo, byl hodně divný hudební doprovod Billa Contiho - a to je nedostatek, který lze velmi snadno přehlédnout a odpustit. ()

Knor

Tohle bylo hodně slabý. Roger Moore mě tady už nudil, záporák absolutně nezajímavej a jediná hezká bondgirl byla na scéně ani né pět minut a pak ji zabilo auto. Moc mě tahle bondovka nebavila. Jediný co, tak bylo těch pár vtipnejch a akčních scén. Hned úvod mě dostal asi nejvíc, když ten chudák vozíčkář lítal napíchnutej na helikoptéře a pak zahučel do komína, to jsem šel málem do kolen, pak honička v bobový dráze, bitka s hokejistama, bitka pod vodou ve skafandrech a nakonec drsňák co po Bondovi házel motorku... to byla docela prdel :-) ()

Najt

Bond č.12. Dalsi skvělý Bond, už třetí v pořadí. Sice kvalit Moonrakera a Špiona nedosahuje, ale stále je to čtyř hvězda. Příběh me tentokrát nijak neoslovil a ty 4* jsou opravdu za scény a to jak je to natočené a opět skvělého Rogera. Bond hračky se tu taky moc neobjeví, ale za to je super bond girl a bond hudba. Akce byla zábavná a v pořádné kvalitě už i parádní efekty. ()

Hydr0gen

Všichni se tady rozplývají nad realističností, mě naopak snímek přišel jako seriál z 80., v lepším případě přelomu 80./90. let... Něco ve stylu Knight Ridera-skutečně, kdyby se hlavní hrdina nejmenoval Bond, nikdo by to tom filmu ani neštěkl. Což neznamené, že je špatný... ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (viac)