James Bond: Len pre tvoje oči

• Česko Jen pro tvé oči (viac)

Veľká Británia je znepokojená. Pri gréckych ostrovov neznámi muži potopili britskú špionážnu loď. Hrozba je o to väčšia, keď sa preukáže, že na lodi sa nachádza počítač na ovládanie riadených striel. A je to práve agent 007 James Bond (Roger Moore), ktorý má za úlohu počítač získať pod britskú kontrolu. Rovnaké zámery však má aj Krikatos (Julian Glover) a jeho kumpán, pašerák Columb…. (RTVS)

mr.bredok

Ty kousky na laně s tkaničkama od bot znám. Takhle jsem se musel vysoukat přes převis v Dolomitech při cestě Demuthovou hranou na West Cimu. Takže mě Jamesova akce v Meteoře zaujala. Moore je skvělý a scénář zase řádně praštěný. Paráda. ()

route60

Úsměvná bondovka s tragickým Rogerem Moorem, už tu roli neměl brát, jinak docela slušné akční scény které nestačí na celkovou křeč jménem Jen pro tvé oči. ()

Blackadder

Roger Moore je prostě společně s Connerym jediný pravý Bond. A jediné co lze tomuto filmu vytknout, je skutečnost, že je zde již opravdu starý :((. ()

elanista1

Pre mna to je jedna z najslabsich bondoviek, ja som pri tom hrozne trpel nudou a nebavilo ma nic, neveril som nicomu asi od 55. minuty filmu. Prva polovica bola este dobra, nahanacka autom, nahanacka na lyziach ktora mi mimochodom pripomenula V sluzbach jej velicenstva, zvysok je velka fraska. Agent ktory ma miloval je u mna zatial najlepsou bondovkou ale za nou prisli dva prepadaky, a uz pomaly stracam chut. ()

lobo87

Ďalšia z priemerných bondoviek (z dnešnéh pohľadu). Moore sa už svojim vekom na rolu neohrozeného agenta s povolením zabíjať jednoducho nehodí (a to ani nehovorím o tom, že o 30 rokov mladšie dámy mu nevedia odolať). Priemerná bond girl, priemerný záporák... 65% ()

Fíma

Blíží se nám další zimní olympiáda a agent 007 je žhavým kandidátem hned v několika disciplínách. Jen hokeji by se měl asi vyhnout, neboť by celý zápas proseděl na trestné lavici. Slušná bondovka, moorovsky nadsazená, ale řekl bych lehce nad průměrem. ()

PetrJulian

Standardní nadprůměrná bondovka, a taky nadprůměrně vtipná. Zvláště honička v autech je jedna z nejlepších a lyže a motorka v bobové dráze se taky nevidí každý den. Skvělé! A ta hudba... inu Bill Conti, génius. ()

martins

Naprostý souhlas s hodnocením Limy. Na Rogerovi Mooerovi je už bohužel znát věk, přece jen 53 let k 24 leté Carole Bouquet, v Československu s Ursulou Anderssen nejznámější Bondgirl, působí spíše jako vztah otce k dceři, než jako dva zamilovaní jedinci, zde měla být starší partnerka např. Cassandra Harris, která se ve filmu mihne jako falešná hraběnka a která pak pomohla k roli Bonda svému manželovi Pierce Brosnanovi. Jinak poslední výborná Bondovka, hlavně scény v Itálii jsou skvělé natočeny. Julian Glover v další ze svých rolí padouchů a výborný řecký klášter sv. Cyril(ve skutečnosti kostel Svaté trojice), kde film vrcholí. Někdy film překládán jako Přísně tajné...Poprvé jako režisér John Glen, který pak natočili všechny bondovky osmdesátých let. ()

Stanmi

Ve svém dvanáctém filmovém dobrodružství se James Bond (Roger Moore) vydává do Řecka, aby našel potopenou britskou loď, která měla na své palubě počítač, který se nesmí dostat do nepřátelských rukou... Po vesmírném dobrodružství v Moonrekerovi se tvůrci rozhodli držet při zemi, což se ukázalo jako správná volba. Příběh je tak více komorní a také realističtější než v předchozích dílech, nečeká nás zde žádný bohatý megaloman se světovládnými choutkami, ani jeho takřka neporazitelný protivník a Bondův protivník se neukáže hned v úvodu, ale až v průběhu filmu, takže celkově je tato bondovka bližší tradičnějšímu pojetí špionážních filmů, což je oproti předchozímu Moonrakerovi vítaná změna. Bond tentokrát ani příliš necestuje, většina filmu se odehrává buď v italských Alpách nebo na řeckých ostrovech, což je však v rámci příběhu zcela dostačující. Roger Moore jako agent 007 opět prohodí nějakou tu vtipnou hlášku a podává tradičně velmi povedený herecký výkon. Jako bond-girl pak zaujme krásná francouzská herečka Carole Bouqouet. V tomto díle Bond není příliš vybíravý co se vozového parku týče (spíš mu tedy nic jiného nezbyvá), takže kromě svého Lotusu Esprit, před nepřáteli ujíždí také třeba v Citroenu 2CV. Opomenout nesmím aní ústřední melodii, která je v podání Sheeny Easton příjemným osmdesátkovým ploužákem. Jen pro tvé oči tak sice nenabízí velkolepé a efektní akční scény s množstvím exotických lokalit, ale sází především na příběh a zajímavé charaktery, což naprosto stačí na kvalitní a zábavnou podívanou. ()

eMeMko

Bond č.12. Oproti bondovce Moonraker a laserových soubojích ve vesmíru zde sledujeme návrat řekněme k realitě. Pěkné prostředí Řecka a zápletka ohledně získání šifrovacího přístroje, je příslibem zajímavého snímku. K tomu přidejte velmi povedené akční scény, ať už helikoptérovou show ze začátku filmu či motocyklo-lyžařskou honičku, a máte kvalitní 007 film. Je pravda, že Rooger Moore už trochu zestárl, ale co na tom. Kvalitu zde sráží pouze pár scén, ve kterých se někdo pokouší Bonda zabít a z neznámých důvodů nepoužije klasické zastřelení, ačkoliv drží pistoli. Na druhou stranu, uvláčení za lodí přes korálový útes a žraloky, či odsekávání karabiny při horolezectví je přeci jenom originálnější způsob vraždy. Finální hodnocení: Velice koukatelný snímek. ()

blondboss

Tentokrát ďalšia "mooreovka", ktorá nebola ani náhodou tak uletená ako predošlý Moonraker a jednotlivé scény už viac do seba zapadali a dávali zmysel. Akčné scény naozaj vydarené, aj keď na niektorých už jednoducho vidieť zub času, a to nehovorím o samotnom Mooreovi. Bond girl jedna z tých krajších, ale menej charizmatických. Titulná pieseň nádherná. Celkovo sa teda jedná a vydarenejšiu bondovku, ale určite ich bolo teda viac lepších. 70 % ()

sAreOn

Pro mě až moc šílený začátek, přece jen zbavit se tak rychle Blofedla mi přišlo... mno... hloupé. Sice se to pak celé uklidní, ale nějak to nebylo ono. Moore je mi nesympatický, navíc chybí nějaký ten charismatický záporák. Pro mě průměr ()

Ajay

Nesmrtelnej Bond, James Bond ukazuje, že i na zimních olympijských hrách by natrhl triko všem a ve všech disciplínách :) ()

kishi_SO

nadherne Bondgirls, nadherne Spanielsko, nadherne Grecko, nadherne Talianske alpy. Prva polovica uzasna, druha uz zaostavala. Scena s lyzovackou super. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (viac)