James Bond: Len pre tvoje oči

• Česko Jen pro tvé oči (viac)

Veľká Británia je znepokojená. Pri gréckych ostrovov neznámi muži potopili britskú špionážnu loď. Hrozba je o to väčšia, keď sa preukáže, že na lodi sa nachádza počítač na ovládanie riadených striel. A je to práve agent 007 James Bond (Roger Moore), ktorý má za úlohu počítač získať pod britskú kontrolu. Rovnaké zámery však má aj Krikatos (Julian Glover) a jeho kumpán, pašerák Columb…. (RTVS)

Zofan

Tento film má takové ukázkové bondovské schéma. Je tam všechno, co má být, a nic nechybí. Navíc jedna z nejpěknějších písniček. Jsem spokojen. ()

billcarson

Moore stárne a dochází mu dech, bohužel to jde docela vidět. Konec Blofelda na záčátku filmu je obrovským zklamáním a nedůstojným odchodem legendy mezi padouchy. Tvůrci by si klidně tento začátek mohli odpustit. Pak se ale film velice dobře rozjede a dostává své grády. Honička ve Španělsku v autech, " vyhlídková jízda " v St. Morritzi je rovněž zážitkem. Po dalších stránkách je to ale hodně netypická bondovka. Bond moc sukně neprohání, což je škoda. Q - nemá chybu a je naprosto bombastický, už od jeho perfektního obleku, finta se zabijáckým deštníkem je taky něco, až po převlek za řeckého duchovního - když jsem ho viděl tak jsem se skoro potrhal smíchy. Padouch - Julian Glover je dosti nevýrazný to je docela prolém. Na druhou stranu jsem rád, že Bond nekosí své protivníky jenom sám, ale má své sympatické řecké spolubojovníky - to oceňuju. Závěrem se zastavím u BondGirl - Carole je typická francouzska, ostré rysy se mi taky hodně zamlouvají. No a když je Moore ve smrtcím objetí spolu s BondGirl a chystá se jeho smrt, tak bych si to s ním ihned vyměnil, tohle objetí mu fakt závidím. Smrt Ivana - je rovněž zklamánín, celkově ale slušné 4. Po téhle Bondovce měl Moore končit na vrcholu. ()

Honey007

Bondovka s pořadovým číslem 12, ze které mám vždy tak trochu rozporuplný pocit. Příběh na Bondovy poměry dobrý, vyjasňování si kdo je vlastně ten špatný vtipné, akční scény úžasné (zejména lyžařská honička s německým biatlonistou v bobové dráze je skvostná :)), ale Roger Moore zde působí spíše jako zasloužilý agent spíše než idol náctiletých krasobruslařek. Elegance zůstává, ale hbitost a síla je jen těžko uvěřitelná. 60% ()

Lazy87

I přes stárnoucího Rogera Moora mě tato bondovka chytla víc než předchozí. Scény na horách, skále i ve vodě byly prostě klasika. ()

Diwebrain

Obrovský rozdíl při porovnání s předchozí bondovkou. Moonraker se vůbec, ale vůbec nepovedl a možná i kvůli tomu mi teď tahle připadá tak dobrá. Pro mě zatím jednoznačně nejlepší nulanulasedmička. ()

cooler

Bondovky jsou jedinečné svou bohatou výpravou a zajímavým obsazením.Snad jen s tím rozdílem,že některé se povedou více a jiné méně,ale ani jedna není špatná a to je zásadní. ()

Ekdahl

Hodně slabej (anglickej) čajíček. V podstatě za sebe poskládaný scény bez větší souvislosti, slabá zápletka, nepřesvědčivý Moore, jemuž to bylo celý asi celkem ukradený, nemluvě o tom, že člověk má u něj pocit, že si sotva zaváže tkaničky u bot, natož aby prováděl ty akční kousky. Slabý záporák - kdo to vlastně byl? - slabé obsazením, např. ta bruslařka, to mělo být co? Klady: pár slušných scén, např. ta první, ta ve vraku lodi v moři, závěr ve sklaním chrámu a Thatcherovka na úplném konci. A jako vždy notoricky mizerný český dabing v čele s Brabcem. ()

PORTER44

Další skvělá akční Bondovka s R.Moorem tentokrát spojí síly s kráskou Melinou,které zavraždili rodiče a ta je touží pomstít,jenže Bond má jiný úkol najít potopenou loď v které byl šifrovací systém A.T.A.C. na který má zálusk i protistrana a dvojitý agent Kristatos který chce navíc zničit svého bratra na kterého poštve Bonda.Opět skvělá dávka akce ale i humoru. ()

topol999

Trochu jsem se bál, jak dopadne střídání režiséra, ale zaplaťpánbůh to všechno dopadlo celkem v pořádku. Je pravda, že určité změny jsou vidět hned na první pohled: např. méně akčních scén, což osobně mě dost zamrzelo. Navíc v Očích se vůbec nehraje na Bondův šarm a magnet na holky. Žádná pořádná milostná scéna, až klasicky na konci. Jen se trochu divím, že se i tady objevuje podmořský svět, ale což, víc možností prostě asi není, buď budeme pod vodou nebo ve vesmíru, kde jsme koneckonců byli v minulé bondovce. Do karet mi určitě hraje krásná příroda v Řecku, která má pro mě obrovské kouzlo, což se také cení. Dlouho jsem váhal, zda dám 4* nebo 5*, průběh filmu celkem vázl, ale když přišel na scénu Moore, jako horolezec, bylo vymalováno. Můj táta miluje lezení a já taktéž, jen ho neprovádím, ale obdivuji. Záporák byl oproti minulým dílům velmi velmi průměrný, což, ale vynahrazují nejen krásné oči Caroly Bouquetové, ale hlavně její krásnej zadek. Jo a opět téměř nezničitelný Němec (áriec). "Asi neměl rád výšky". O trochu slabších 5*, ale 4* by byly zase moc málo... :) "Jeďte spodem!! Takhle nééé" ()

cien

Trochu vážněji a hned je to lepší, sice Moore už je starší, ale tady byl fajn. Konečně nějaký záporák co nechce jen tak zničit svět a honička na lyžích je na jiné úrovní než ta v Agent, co mě miloval, bondgirl pěkná a Lotus parádní. ()

SNCIS

"Můžeme se dohodnout! Koupím vám delikatesy. Z nerez oceli." V pořadí 12 bondovka a pátá, kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. + Úvodní scéna s Blofeldem - Bondgirl Carole Bouquet + Akce v závěru - Sprznění bondovské melodie + Příběh - Nevýrazný záporák. "Naši chirurgové dělali, co mohli, ale trvalo jim dvě hodiny, než z jeho tváře zmizel úsměv." Celkově se mi velmi těžko hodnotí tato bondovka. - 60%. ()

Felsenberg

Dýchavičný Moore nestíhá, hraná touha jeho Bondgirl je spíš k smíchu. Zajímal by mě v této roli zvažovaný Lewis "Bodie" Collins. Ten má aspoň koule. ()

pupidup

Nemůžu za to.. ten James byl strašný geront. Mladé a krásné ženě jsem to fakt nevěřila. Pro me jsou Moorovske bodovky nejhorší. ()

EricNor

Mel jsem tuhle bondovku za jednu z nejlepsich. I proto, ze jsem ji videl jako jednu z prvnich. Ale to mi bylo dvacet. Akce je tu sice dost, ale kazi to jednoznačně nejhorsi hudba a chybejici spionazni prvky. Moore tu vypada hodne sesle. Kladem je prekrasna Carole Bouquet. Ty jeji oci. Bond tu nastesti odmitne sex s holcickou. Ac nadherna, mel bych pocit, ze deda przni dite. Fuj ()

padlar

Oproti předchozím bondovkám zde přibylo akce, ale ubylo humoru. Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že akce přibylo na úkor příběhu. Zápletka je triviální a ve finále k jejímu rozřešení stačilo otevřít sejf a trochu zabádat nad mapou. Z jednotlivých scén bych vypíchnul povedený konec jedné zločinecké legendy hned na samotném začátku filmu, automobilovou honičku v olivových hájích Španělska, ta je i místy přiměřeně nadsazená, a sněhové hrátky v Cortině. Zmínit musím i postavu pašeráka Columba, které je opravdu zdařilá. ()

Puxxx

Prestaňte, prosím, ten názov prekladať doslova, veď je to hlúposť. Anglický výraz "For Your Eyes Only" je idiomom pre výraz "Prísne tajné !" Používa sa to na oficiálnych razítkach, ktoré túto skutočnosť vyjadrujú. Ani sa mi o tom nechcelo písať, ale už to konečne vyjadril i autor ? stránky. Ešte by mal odstrániť ten český a slovenský doslovný preklad. Nevrhá to práve najlepšie svetlo na domácu inteligenciu. A pokiaľ ide o samotný film, myslím, že je to tá z skoro až nejlepších bondoviek; dovolím si povedať, že sa skoro stotožňulem s hodnotením Geminiho. Za päť. ()

Foltest

Jen pro tvé oči je vlastně poměrně sentimentální. Hned v úvodní scéně přichází snad už opravdu poslední zúčtování s Blofeldem, stejně tak jako památka na Ms. Bond. Navíc po Moonrakerovi přichází i návrat ke starému malému špiónění, což tak divákovi dává dojem poměrně chytré a zajímavé zápletky. Stejně tak musím pochválit jak prostředí alpského zimního střediska, tak řeckého závěru. Obojí je silně atmosférické. Bondgirl je krásná (sice se mi zatím líbila asi nejméně ze všech bondgirls z bondovské série, přesto je bezpochyby krásná). Dialogy diváka baví, stejně jako akce. Snímku Jen pro tvé oči tak nemám co vytknout a rozhodně jej doporučuji ke zhlédnutí. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (viac)