James Bond: Len pre tvoje oči

• Česko Jen pro tvé oči (viac)

Veľká Británia je znepokojená. Pri gréckych ostrovov neznámi muži potopili britskú špionážnu loď. Hrozba je o to väčšia, keď sa preukáže, že na lodi sa nachádza počítač na ovládanie riadených striel. A je to práve agent 007 James Bond (Roger Moore), ktorý má za úlohu počítač získať pod britskú kontrolu. Rovnaké zámery však má aj Krikatos (Julian Glover) a jeho kumpán, pašerák Columb…. (RTVS)

Barak

(12) Bondovky s Moorem jsou pro mě velmi vyvážené, co se týče kvality. Tahle má slabšího záporáka, opět výbornou akci a plytký a rozvleklý příběh - pozornost si ale udrží a já se u ní příjemně bavil.... 7.5/10 ()

tranquill

Roger Moore sice není Sean Connnery, ale bondovka nezklamala. Naopak, honička lyží a motorek na sjezdovce, respektive v bobové dráze, je opravdu originální a výborně zvládnutá. Atd., atd., takže 4 :-) ()

Jakubik

Vtipné, akční, nápadité a napínavé. Takto by se dala popsat tato bondovka. Nemám, co bych napsal více méně k záporům filmu. Jsou tu, ale nějak zvlášť nevadí. Dám plný počet. Bavil jsem se fakt královsky. Chronologicky první bondovka která si u mě vysloužila plný počet… ()

longercz

Po rozmáchlém Moonrakeru přichází parádní vystřízlivění, protože tady Bond není největší, nejsilnější ani nejvybavenější, ale je nejchytřejší. Jedna z nejlepších bondovek vůbec. (Škoda pouze hudebního vkusu 80. let, s tím ale nic neuděláte... :) ()

Stíba

Trcohu vážnější bondovka s mneším počtem těch typických vtípků a taky s menším počtem triků a vychytávek, která se tak trochu, jak tu taky někdo píše, vrací až kamsi ke kořenům Dr. No. Každopádně třeba lyžařský úsek a i další se velmi povedly. ()

Jajar

Svůj bondovský debut pojal John Glen jako řemeslně povedenou, ale mohutně prostříhanou nonstop akci. Roger Moore totiž stárne a drtivou většinu práce za něj odvádí dubléři a kaskadéři. Jedna z nejcharismatičtějších bondgirl Carole Bouquet v naprosto průměrné moorovce. ()

Biopler

Zase lyže a zase prepálená vec. Aj celkovo pobyt v Cortine mi prišiel únavný a komický. Akoby tvorcovia potrebovali pripraviť hitparádu zimných olympijských športov, ktoré môžu poslúžiť ako spôsob ako na Bonda spáchať atentát. Mamamia, keď si spomeniem na Bonda na lyžiach v bobidráhe ako doháňa boby a jeho naháňa motorkár! Proste úlety, z ktorých neskôr vyšiel klon MI. Čo najviac mrzí, že to tvorí nemálo zo stopáže a jedným slovom je to vata. Pre dejovú linku zbytočná vec. Ďalším failom je boj o britskú vychytávku - ATAC. To ako že čo mal byť za fór? Protivník napadne loď, má na to dôvod, to je nám podané. No zrealizovanie svojho motívu odkladá? To mám zožrať, milí tvorcovia? Keď sa vrátim ku komickým kúskom, tak ma pobavil identigraf - Bond s Q pri ňom sedia do noci, šteľujú tváričku v nejakom špecisofte na super ultra počítači tej doby, vyzerá to ako MS DOS, supervyhľadávač nájde osobu zo zdrojov CIA/Interpol/Mossad či západonemeckej polície v rozmedzí sekúnd a korunu tomu dá parádna fotka na počkanie z tlačiarne za akú by sme sa ani dnes nehanbili, skrátka úsmevné paradoxy. ()

donkocicak

Bondovka tak, jak má být. Oproti Moonrakerovi se 007 drží zpět při zemi a to je dobře. Jde o skvělou, napínavou a humornou špionážní podívanou. Vidíme Bonda lyžovat v Kortině, plavat pod mořem v Řecku nebo přepadnout přístaviště se zlými hochy. A když Rogera Moora pronásledují teroristé, ještě se na ně usměje. Jo, tohle mám rád :) ()

MeaCulpa

Těžký oříšek. Glen servíruje výbornou akci, které vévodí tahání Bonda za člunem jako návnada pro žraloky. Bohužel už v této bondovce se začala projevovat Brocolliho nerozhodnost jak s Bondem a celou sérií dále naložit. Už v Moonrakerovi se začalo s vykrádáním populárních filmů a stále větším odklonem od špionáže na které stály Conneryho filmy. Bond je čím dál větší komendiant, kterému sexuální mašinu a neohroženého zabijáka prostě věřit nemůžete. Odklon ke komedii je razantní a jen kousek chybí k parodii ve stylu Austina Powerse. Moore se po několikaleté pauze vrátil ke své nejslavnější roli a věk je na něm bohužel vidět. Což je opravdu škoda, protože k ruce mu debutující Glen dává výborné bondgirls, ale bohužel i velmi slabého záporáka, který na bondovku není dost šílený ani světovládný, ale je prostě obyčejný zlodějíček. PS: úvodní naháněčka s Blofeldem je vtipná, ale totálně WTF. Každopádně palec nahoru za úvodní záběr ()

FireTight

O hvězdičku lepší než "Žít a nechat zemřít", ovšem stále se nemohu zbavit pocitu, že Moorův Bond na Conneryho Bonda zkrátka nemá. Nevím čím to může být, vždyť akční scény jsou tam hodně slušné, hlavně úprk v autě a na lyžích, film nemá hluchá místa a v některých momentech jsem se o hlavní postavy začínal i trochu bát (akce v ponorce, šplh Bonda na útes), jenže Moore... mi asi jako Bond zkrátka nesedí. Nejvíc to pociťuji ve chvílích, kdy Bond něco suše a ironicky komentuje, to bych ho opravdu raději přiškrtil. EDIT: Inu, na druhé podívání musím své hodnocení změnit na čtyři hvězdičky, tahle Bondovka s Moorem se řadí mezi ty lepší. ()

kwaicheng

Bond s hlasem majora Zemana, to si dám líbit. Film zpestřovala krásná kraslobruslařka Bibi, Blofeld na vozíku, kterého James shodil do komínu a z jeho mícy si uděll kominickou štětku. Dobré. ()

andosdre

Opět jedna z vyjímečných Bondovek s Rogerem Moorem.Výborný herecký výkon Carole Bouguet,díky níž není postava BondGirl pouze ,,obětí,,kterou musí Agent zachraňovat.Podmořské záběry jsou hezky udělané a efekty se také vydařily.Pouze malá detailní výtka,která se vyskytuje v mnoha filmech-mluvím o scéně,kde jsou Bond s Melindou svázáni a taženi lodí-Bond při oné jízdě utrží pár zranění o útes,která vydatně krvácí a kamera zabere žraloky,kteří začnou připlouvat k nim.Chvíli poté do vody spadne jeden z členů posádky táhnoucí lodi(ten je samozřejmě nezraněn).V tom okamžiku se žraloků pravděpodobně zmocní jakási zběsilost a chudáka námořníka sežerou i přesto,že 1-není zraněn a 2-okolo stále projíždí Bond s několika krvacejícími ranami na zádech.To je jen taková nejasnost pro pobavení :-).Úvodní znělka byla fantastická(písen dokonce získala nominaci na Oskara)Takže celkem 4 hvězdičky.. ()

Martin79

Pro mně osobně nejlepší bondovka ze všech dosud natočených. Kontrast zima - léto funguje bezvadně, příjemná atmosféra. Roger stále ještě ve formě. Navíc nejlepší bond song "For your eyes only" od zpěvačky Sheeny Easton.Tuhle bondovku jsem viděl nejvícekrát a ještě možná uvidím. Sean Connery byl nejlepší představitel bonda ze všech a těžko bude kdy překonán, přesto všechno je pro mně tato bondovka, která je ještě ke všemu, z mých oblíbených 80-tých let absolutní Top. ()

Acrobat

Najneakčnejšieho predstaviteľa JB v histórii – Roger – musí zachraňovať John Glenn sťaby vyslúžilec britskej oldschoolovej akcie a mužských blbých účesov. Súhlasím z už wikipediestickými tvrdeniami o nepochopenom Moonrakerovi a pád z nezmyselného vesmíru (bez Red Bullu) rovno do boja muža proti mužovi, Waltherovi proti automatom, automobilovej ľahkosti, kaskadérskym kúskom hodných potlesku (áno, strmý svah a lyžiarske schopnosti). Jemne prispatučká Bond-girl sa hýbe opatrne, zato so šípovou presnosťou, Gréci sú na môj vkus príliš akcie chtiví a falošne vyvracajú nálepku lenivcov a darmožráčov. Zvláštne pôsobenie Týchto očí znie skôr v hlavách divákov. Psychicky sa treba vyrovnať s tým, že JB je pevne na zemi, žiadne technické serepetičky sa nekonajú a že po „stáročiach“ sa dočkáme aj krvi na Bondovom zvráskavenom tele. Poctivá akcia minulých rokov, ktorú paradoxne už neťahá dýchavičný JB. http://www.youtube.com/watch?v=TT_vm7b9CsQ (videné 16.12.2012, JOJplus) ()

007.

Roger Moore mě na agenta 007 nikdy moc neseděl, ovšem v tomhle filmu už hrát neměl. Působí na mě dost unaveně, když se zvedal z písku na pláži, bylo jasně vidět, jak je pomalej a i v akčních scénách mi přišlo, že byly usnadněné k jeho věku. Jak se snažil hůlkou si podat na sněhu zbraň, tak mi přišlo, že je vystrašenej jak Alík. 43% ()

Martensson35

Asi nejlepší bondovka s Moorem, a jedna z nejlepších vůbec. Ke slovu přišla řemeslně skvěle provedená akce a střízlivější přístup, místo poněkud kýčovitého sci-fi stylu z předchozího filmu. ()

diodoros

Úvod (ktorý definitívne ukončil úlohu SPECTRE v sérii) a záver so "Železnou" premiérkou sú síce až príliš od veci, ale to, čo sa odohráva medzi nimi, tvorí určite jednu z najlepších Moorových bondoviek. Má to síce pár slabších momentov a strih je občas príliš rýchly, ale to všetko sa stratí v napínavej, stále originálnej a výborne natočenej akcii a pútavom deji s primeranými zvratmi a príbehom, ktorému samozrejme nechýba zábava, aj keď ju tentoraz skôr prevažuje vážnosť a napínavosť, čo ale určite nie je na škodu. Výprava pokrývajúca lokácie od zasnežených talianskych hôr, cez podmorské scény až po subtropický španielsky a grécky vidiek lahodí oku a zároveň to nepreháňa s exotickosťou. Moore je síce stále starší, ale tu ešte akciu zvláda a film určite nezhadzuje (zatiaľ...). V rámci Moorovych bondoviek je táto určite minimálne jedna z najlepších. ()

danny_21

Další nevýrazné pokračování Bonda, který vetšinu filmu pořád jen před někým utíká, dokonce i na skokanském můstku Opět mořské prostředí, ale neslané nemastné, Bond girl nevýrazná, stejně jako záporák a chudák sedmička už nám krapet sestárnul - 45 % ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (viac)