What Is a Woman?

• Veľká Británia What Is a Woman?

Dokument venujúci sa rodovým a transrodovým otázkam, v ktorom Matt Walsh hľadá odpoveď, či ako sám vraví pravdu, na otázku: Kto je žena? Hľadá ju naprieč USA skrz rozhovory s bežnými ľuďmi na ulici, no aj s odborníkmi z pediatrie, psychiatrie, psychológie či ľuďmi, ktorí podstúpili zmenu pohlavia, taktiež s terapeutom potvrdzujúcim pohlavie či nakoniec s chirurgom, ktorý operácie zmeny pohlaví vykonáva. Pri hľadaní odpovede neváha a vycestuje za kmeňom Maasaiov v Keni. Snímka sonduje fenomén, ktorý sa objavuje v USA a to, že stále viac a viac mladistvých rozhoduje o zmene svojho pohlavia, často neuvedomujúc si, aké následky zmena môže priniesť. Matt Walsh si berie na paškál aj ošemetnú stránku fenoménu trans - vysporiadanie sa s oslovovaním, nároky týkajúce sa návštev sociálnych priestorov ako šatne či WC či nevyriešenú otázku hodnotenia športových výkonov. (Biopler)

verbal

… a na pěšině zbydou po nich tranzistoráky, a uříznuté čuráky…“ Když mi bylo třináct, cítil jsem uvnitř úděsné pohlavní pnutí, a byl jsem neochvějně vnitřně přesvědčen, že bytostně toužím být dmol dominantní samička toustovače. Až kompulzivně jsem snívával o tom, že do mě někdo rve chleba, který jsem po důkladném ogrilování vyflusával na talíře s růžovými slony, a byl jsem dokonce svou novou transelektrospotřebičovou sociální rolí natolik posedlý, že jsem o svačinových přestávkách žádal spolužačky, aby mě zapojovaly do zásuvky a tahaly mě za penis, dokud to necvakne. Když jsem pak začal i úzkostlivě každou chvíli odpočítávat tři minuty, abych ty tousty nepřipálil, a pokud mě někdo vyrušil, chtěl jsem se vyhodit do elektroodpadu, vzala mě má starostlivá matka k lékaři, jestli by se s tím teda nedalo něco udělat. Tomu jsem se s neochvějnou důvěrou v moderní medicínu pravdivě, otevřeně, upřímně a komplexně svěřil se všemi svými tužbami a sny a poprosil jej, jestli by mi do hrudníku nevyvrtal dva obdélníkové otvory o rozměrech 3 x 15 centimetrů, k prdeli mi nepřišil napájecí šňůru na 220 V a nepředepsal mi pár neškodných hliníkových tablet qůli nerez lesku, abych se již konečně mohl plně genderově identifikovat. Jenže tenkrát byli ještě doktoři neprobuzení, stereotypní, konzervativní a pohlavně jednopólově vyhranění zmrdi bez sebemenšího smyslu a pochopení pro sebevědecky naprosto jasně definované citlivé dětské nitro. A tak mi ten zpátečnický dinosaurus nejdříve jednu přimrdal, načež prohlásil, že si není až tolik jistý, jestli jsem jen labilní pičus, nebo mi už dočista jebe, ale prý když s těmi pičovinami hned nepřestanu, nechá mě hospitalizovat a napajcovat tolika psychofarmaky, že budu tumpachový a nepostaví se mi ještě ve třiceti. Inu, raději jsem přestal, ale za půl roku se celá ta situace znovu opakovala, když jsem se cítil na cis šovinistického mikrovlného troubu. A tak to šlo až do osmnácti, kdy jsem se definitivně vyhranil ve fisdur multidecimálního kokota, a nechal si konečně přišít toho vytouženého čuráka. O 15 centimetrů delšího. To dnes je zaplaťsatan situace již zcela progresivní. Třináctiletý oligofrenik si v pohodě skákne za bezpohlavním či vícepohlavním androgynním mutantem, hlavním to lékařem, -řkou, -řkouce a vědcem, -kyní, -kynem, -kynete, -kynou univerzity Džona Marxe, sponzorované naším nejvyšším spasitelem a filantropem – Pfizerfaustem dobrotivým, řekne, že si připadá jako pohlavně nevyhraněný primát, načež ten/ta/to jen se sluníčkovým úsměvem účastně a s bohorovným pochopením prohlásí „Hm, hm, jasný progresivní genderový moribundus, doufám, že to znělo dost učeně, protože je to nepopiratelný vědecký fuckt, jednoznačně definovaný dokotorem Bolítem!“, bez mrknutí oka mu předepíše klinicky netestované opičí hormony, zeptá se jej, jak velkou si bude přát tu mandrilí prdel za 80 000 USD a nakonec mu sdělí, že kdyby rodiče náhodou měli nějaké hemzy, po bolševicku s nimi pomocí pár neziskovek, Instáče a Tiktoku sociálně i ekonomicky zatočí za hrubé nerespektování pohlavní identity dětí a mládeže. Na straně jedné sice kapku tendenční, ovšem potřebný, naprosto děsivý, chytře a vtipně naformulovaný dokument ze světa obráceného v prdel o tom, jak nám tu sqostně vymatlané, odporně zmutované a záměrně sebepoškozované loutkové zrůdy bez argumentů z 0,6ti procentní minority, které v neomarxistických dobách utiskování většiny na úkor kdejakého parafilika narostla křídla, už mohou beztrestně v některých nejzdegenerovanějších koutech Zeměplacky programovat a přešívat děti k obrazu svému. Nasraně druhé dokument s až hořce úsměvně paradoxní a kontraproduktivní prdelí. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „pozadím“. Když si totiž na sarkastického glosátora, ochránce tradičních hovnot, dětí a světa před bezesporu degenerativními vlivy levičácké pseudokultury hraje fanatická kudlanka a hlásná trouba křesťanské pedosekty, je to tak trochu jako ten „kat, co na rohu ulice o morálce káže“. () (menej) (viac)

Slasher

Co byl ještě nedávno jen bizár pro smích, teď už přestává být prdel, aneb když se z otázky "co je to žena?" stane totální minový pole... Walsh mistrovsky trollí různý pseudo-experty a genderový šejdíře, oťukává zhoubný levičácký proudy a teorie, přičemž odkrývá solidně zakořeněný Absurdistán dnešní západní civilizace. Vysoce zábavný, zároveň drsný (sranda —> temno) a varovný dokument z produkce The Daily Wire, jehož dopad bude doufám veliký (a nasere co nejvíc divnolidí). Zajímá vás víc, doporučuji zbrusu nový knižní titul "The War on the West" (D. Murray). Uznávám, jsem v tom poslední dobou celkem hluboko, ten posun v iracionalitě a v "máš opačný názor - budeš umlčen" je fascinující. P.S. přičemž rozhodně neschvaluji Walshe debilní pánbíčkářský mindset, viz jeho dráha na Youtube, zde hodnotím čistě tento dokument / jednoznačně k poslechu: podcast kauza JK Rowling ()

xxmartinxx odpad!

Jediný klad tohohle filmu je, že když se přiřadí na nějakou filmovou databázi, jde si rychle udělat jasno o tom, kdo na ní je debil. Tyhle propagandistické blbosti špatně maskovaných nácků mě nechávají celkem v klidu, protože se k tomu nikdy nedostane nikdo s výjimkou lidí, co hledají validaci svých ignorantských názorů a už jsou ideologicky "hotoví". Takže Matt Walsh pokládající s tónem objevitele Ameriky otázky, na které by si mohl vygooglovat desítky let staré jasně formulované odpovědi, je celkem neškodný. Není to ani moc zajímavé coby ukázka filmařské manipulace, protože každý trochu soudný člověk vidí, jak je tu manipulováno a proč, je to velmi průhledné. Ale jak říkám, jako indikátor debilů dobré. ()

berg.12

V roce 1949 byla udělena Nobelova cena v oboru medicína a psychologie. Za lobotomii. Jestli pro mě tenhle dokument něco odráží, je to především naprosté selhání vědy, lékařské etiky a terapeutických postupů, na jejichž výsledky budeme jednou nahlížet stejně, jako na onen zákrok prováděný dlátkem a kladívkem. Matt Walsh sice stojí nepokrytě na abrahámovských základech, ale uvidíme, jestli jeho otázka bude pro naše potomky jednou stejně nepochopitelná jako pro něj. ()

*CARNIFEX*

Krásny pľuvanec do ksichtu všetkým liberálnym, psychicky narušeným jedincom, ktorým z tej chorej predstavy o záchrane sveta, nakomplet zajebalo. ()

DJ_bart odpad!

Matt Walsh, jedna z internetových superstar konzervativní lobby – kam třeba patří takoví demagogové jako Ben Shapiro (a celkově redakce Daily Wire), Jordan Peterson, Steven Crowder, Charlie Kirk a jiný vymrdanci – natočil další z řad manipulativních dokumentů o tom, že největší hrozbou pro lidstvo není klimatická změna, války, či hladomor, ale transgender lidé. Fakt tleskám twl, protože tohle přilije olej do ohně už tak extrémně vyhrocenejch a zcela zbytečnejch kulturních válek – vzhledem k tomu že USA se rozhodli dát zpátečku do středověku. Už mě fakt nebaví, že jsme se dostali do bodu, kdy člověka neposuzujeme podle osobnosti, ale podle toho co má mezi nohama. Transfobní kidi a ČSFD pseudo-intelektuálové ale budou skákat nadšením...... navíc, existují tři druhy pohlaví: 1) muž, 2) žena, a 3) co je ti kurva do toho. ()

Allien.9

Strach ze ztráty oblíbenosti dohnaný do absurdna. Lidé se dnes bojí normálně (ano, budu to slovo používat) odpovědět i na ty nejzákladnější otázky, protože co když to pak někdo použije proti nim?!? I dítě ve školce dokáže říct, co/kdo je žena. (Pokud ho tedy nezpracovává některá z oheň a síru plivajících menšin.) ()

Vančura

Pokud bych měl hodnotit čistě z hlediska subjektivní zábavnosti, tak mě to bavilo fakt moc (hlavně v první půlce), byť Matt Walsh mi byl dost nesympatický. Velký otazník se mi ale vznáší nad tím, že v tom filmu zazní mnoho závažných obvinění (pro mě asi to nejpřekvapivější padlo v souvislosti se jmény Alfred Kinsey & John Money), a já bohužel nemám dost informací na to, abych je mohl nějak kvalifikovaně posoudit, takže ve mně ten film spíš vyvolal ještě větší zmatek, než jsem měl předtím. Místy je to ale fakt sranda, byť ke konci už to dost hořkne, takže každý asi ať si udělá názor sám, protože co jiného k tomu lze říct (a většina lidí na to už stejně nejspíš bude koukat s názorem dávno vytvořeným, takže si ho vlastně jen upevní, ať už bude z jedné nebo druhé strany barikády). ()

dr.horrible

Ono to často neni o tom, že by tí opýtaní nevedeli odpovedať na jednoduchú otázku, pravdepodobnejšie len nechcú spolupracovať na hre, ktorá ich uráža, nezávisiac od toho, či majú pravdu, alebo sa mýlia. Pretože TÁ otázka podporuje Walshov názor aj vtedy, keď na ňu neodpovedajú, a oni to vedia. A  často mu aj odpovedajú (gender a sex rozlíšenie), ale on to za dostatočnú odpoveď nepovažuje. Chýba tam veľa argumentov; napríklad pri zmienke o častých samovraždách ľudí, ktorí podstúpili tranzíciu, nie je porovnanie s častosťou samovrážd u transsexuálov, ktorí ju nemohli podstúpiť. Je to návodné. Walsh sa nesnaží zisťovať pravdu, pretože je o nej od začiatku presvedčený. Nechce chápať dôvody vedúce názorových oponentov k ich presvedčeniam, ale presvedčiť ich o jeho “objektívnej” pravde a otvoriť im oči. Ponúka vyjadrenia dotknutých ľudí (napr. ženy, ktorá musela opustiť štúdium pre nepriateľsky militantné woke prostredie, alebo hlas otca, ktorého žaluje vlastná dcéra za použitie zlého zámena), ale za celý čas jediný raz nepripustí vôbec existenciu nejakého historicky nepriateľského prístupu okolia voči trans komunite. Nesnaží sa hľadať dôvody, prečo je táto časť aktivizmu natoľko ofenzívna. Kritizuje možnosti sexuálnej sebeidentifikácie teenagerov - vyjadruje jasne, že je proti, ale zamlčuje debatu o  dopadoch jej nemožnosti. Miestami som reálne zvažoval, či sa nesnaží predať konverznú terapiu.  Matt Walsh pravdepodobne (súdiac  z tohoto dokumentu) neverí v existenciu transsexuality (sic!), pričom má vo svojom dokumente obeť hormonálnej liečby trpiacu genderovou dysfóriou (sic!). Občas samozrejme má pravdu; sú tu aj tienisté stránky. Sú tu aj nekompetentní ľudia, s vysokými kompetenciami. Je tu nedoriešená športová téma. Je tu prenasledovanie. A čo zabudol, sú iritujúce cancel culture nezmysly, ako útoky na komediálny žáner, alebo mňa osobne dosť vytáčajúci tlak na ne-lgbti hercov hrajúcich lgbti postavy, prípadne zdravých hercov hrajúcich tie hednikepované.  Ale on je taký ignorant! To je to isté ako vždy; konzerva príde do tv show, povie transvestitovi, že celý jeho život je šaráda, a vzápätí sa cíti dotknutý, že dotknutí sa cítili dotknutí, a tá telka to potom stiahla. Tak snaď akcia - reakcia, nie? Kto šikanoval koho?  V prípade, keď chodil na ženskom pochode (s cedulou a la Bruce Willis v Die Hard With a Vengeance), s obojstranným nápisom “What Is a Woman?”,  kto bol ten exot? Keď otec nerešpektuje sebeidentifikáciu vlastnej dcéry až do tej miery, že sa idú súdiť; keď tak moc nechce, aby sa cítila ako to, čím sa cíti byť (či už má pravdu, alebo je zmätená), je to dobrý otec? V závere film z predstieraného skúmania prejde do protiútoku a otvoreného anti-trans aktivizmu,  a presvedčení sa cítia utvrdení, a nepresvedčení sklamaní. A potom sú tu ľudia ako ja, ktorí si užili trolling medzi Masajmi, ale nebudú to hodnotiť, pretože je to demagogická propaganda (je jedno ktorej strany). Alebo možno dám neskôr tri hviezdy za spracovanie, alebo odpad za nefér boj; čo ja viem. Ps: Tiež je pre diváka dobré vedieť, koho propagandu sleduje, pretože než sa nazdá, môže byť vytrolený katolickou cirkvou. A ten cool pán v hlavnej roli, prirovnávaný ku Cohenovi, je v skutočnosti bigotný, katolický pro-life aktivista, podľa ktorého by kresťania nemali cvičiť jógu (pretože Satan). :) 12-ročná znásilnená vlastným otcom by podľa neho nemala ísť na potrat, aby sa nezničili dôkazy, a cirkev nemá problém s pedofilnými kňazmi, pretože väčšina prípadov sú teenageri. Tak nezabudnite, že tento chce úprimne chrániť vaše deti. Širší prehľad  TU. Pss: Jedna z long term štúdií vyvracajúca Walshove demagógie TU. Super recenzia od Current Affairs debunkujúca hromadu ďalších Walshových hoaxov a lží TU. () (menej) (viac)

sochoking

Ježišmariá, máš vagínu, si dievča, máš penis, si chalan. Tu netreba nič riešiť. Pochybujem, že sa matka príroda mýli. Tento dokument je o mentálných poruchách! ()

Frajer42

Jsem rád, že v dnešní zdegenerované a retardované době chodí stále po světě i příčetní lidé jako je Matt Walsh, kteří se nebojí říkat na plnou hubu názor stále příčetné části obyvatelstva. To, co ještě před lety vypadalo ještě jako blbý vtip, se bohužel více a více prodírá do našich životů a nesmírně je to obtěžuje. Nacházíme se v době vůbec největšího úpadku lidské příčetnosti. Aby se člověk v dnešní době bál ohmatávat po pár drincích mezinožní prostor kdejaké ženy, kterou v alkoholovém rozpoložení považuje za pohlednou. Při troše smůly zde totiž může nahmatat něco, kvůli čemu se bude již nadosmrti budit zpocený ze spaní. Je opravdu otřesné, na jakou úroveň během tak krátké doby dokázaly USA po sérii nejdivnějších ústupků klesnout. Současný vývoj je naprosto proti jakémukoli přirozenému vývoji nastaveného matkou přírodou. Zdegenerované, deviantní a narušené kusy by měly být ze společnosti vytěsněny a vyloučeny, aby zde existovalo ideální prostředí pro zdravý rozvoj normálních a zdravých jedinců. Bohužel, opak je pravdou. Všemožní narušení transzmrdi, kteří tvoří jen naprosto minimální část populace, jsou vidět a slyšet všude. Mám pocit, že zdaleka nejvíce je nejrůznější pičusové, co mají vystudované zpravidla všemožné zbytečné sociální pseudo obory, cpou bohužel do seriálů a filmů. Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem viděl nový seriál, kde by nebyl alespoň nějaký buzerant, lesba a nebo to vůbec nejodpornější, co po světě chodí - transzmrdi. Dnes už snímek nemá nárok získat nominaci na Oscara, aniž by splnil sérii nejretardovanějších gender pravidel. Tisíceré díky za podobné odvážné dokumenty, které na tento již dlouholetý problém upozorňují. Navíc takovou odlehčenou formou. Ono je to vděčné téma. Ty dementní genderové "experty" (čti vygumované zmrdy) stačí nechat jen mluvit a v ten moment sledujete jejich automatickou sebeparodii. Smějete se, ovšem už to začíná být takový ten smích, při kterém vás současně mrazí v zádech. Pohlaví by měla určovat výhradně příroda, jako tomu bylo miliony let. Nikoli kdejaký, mnohdy neplnoletý, pomatený retard. [80 %] ()

Arsenal83

Pre mňa zatiaľ dokument roka. Matt Walsh nastavil libiotom také zrkadlo, že chudáci sa zmohli len na zajakávanie, nadávky, nálepkovanie a koktanie. Ale ani jeden z libtardov nevedel jasne pomenovať, čo je to žena, pritom na to jednoducho odpovedala Walshova žena v závere. Matt Walsh si toho zažil a vďaka mu za túto odvahu konfrontovať šialencov. Dieťa, čo verí v Santa Clausa je vraj dostatočne zrelé na to, aby si zmenilo pohlavie. Iní poblúznenci tvrdia, že "keď tvrdíte, že neexistujem, tak neexistujem", to je vraj vec pohľadu... Iný pomätený profesor genderových štúdií tvrdí, že ak niekto o sebe tvrdí, že je žena, tak mu máte veriť. To isté platí asi aj o buldozéroch a kredencoch - vôbec to nie je psychická porucha, to je proste identita. Pri argumente Walsha, že "chcem sa dopátrať pravdy", mu profesor zahlási, že to je transfóbne. Pravda je teda transfóbna. Psychopati z genderových štúdií, aktivisti a študenti nevedia na pochode za potraty definovať čo je to žena a radšej na ňho kričia nech si dá rúško a nadávajú mu. Feministky nevedia definovať sami seba a tvrdia, že muži môžu rodiť deti. Ozajstní vedci sú vytláčaní zo škôl, pretože nemôžu robiť výskum bez toho, aby nebol vopred daný výsledok - inak by mohli naštvať aktivistov... Priestor dostane aj psychicky chorá chudera s modrými vlasmi, ktorá sa identifikuje ako vlk. A zatiaľ, čo sa kradnú príležitosti skutočným ženám a deťom vnucujú zvrátenosti, Matt Walsh s názorom, že žena je biologické pohlavie je označený za extrémistu. Vitajte v neomarxistickom svete. Každý s normálnym pohľadom na svet je extrémista, fašista, nácek. Dokument dostupný tu. Na 100% sa oplatí pozrieť. ()

Marze

Není to točeno ze zvědavosti nebo empatie. Walsh má poker face a ostrý humor. Film je nejzábavnější, když dává otázky aktivistům. Jednoduché filosofické otázky vedou k velkým důsledkům- ()

SOLOM.

Svět se vážně v prdel obrací. Za chvíli obyčejní normální heterosexuálové budou pomalu pranýřování za svůj styl života a tradiční hodnoty klasické rodiny, pohlaví (od pradávna muž -žena) na úkor kdejakých úchylů, sluníčkářů, psychicky narušených jedinců a politiků+ expertů, kteří si honí body a upřednostňují kdejakou píčovinu, co někdo vymyslí. Já patřil taky k těm, kteří si z různých exotů dělal ještě nedávno srandu, ale ona to už přestává být sranda – podle dnešního škatulkování jsem ateista, rasista, xenofob a antivaxer – a jsem na to kurevsky hrdý. Stejně jako vyznávám svazek manželství muže a ženy a maximálně registrované partnerství pro homosexuály. Pokud se někdo cítí jako muž či žena ale ve skutečnosti je jiného pohlaví – tak ať se nechá klidně přešít někde v tichosti na klinice, nebo nosí oblečení druhého pohlaví, paruky, ať si klidně píchá hormony, ale do prdele cpát takové hovadiny do děcek – tak to už je vrchol. Další magoři si myslí, že jsou veverky, vlci, houpací kůň – no tak ať tyhle blázny zavřou někde do ústavu, ale proč by měli mít stejná práva jako ostatní – jak vůbec chtějí zavést třetí či kolikáté pohlaví, nebo změnit skloňování sloves či odsoudit někoho do vězení, že nesouhlasí s tím, aby jeho děcku někdo píchal kdejaká svinstva…Přitom ani nedokáže většina těchhle expertů odpovědět na normální otázku…Proč by měli genderové soutěžit s normálními holkami či kluky, proč by měli být ve společných šatnách-sprchách – kdejaký úchyl – tam ať jim udělají ty jejich speciální hajzlíky a dají všem ostatním normálním lidem pokoj. Už i ti černoši v Africe mají víc rozumu než ti slavní američtí experti, lékaři a politici…Matt Walsh se možná choval místy povýšeně, arogantně, ale v tomhle mu držím palce. Pro úchylky a výstřednosti existuje možná jistá míra tolerance, ale pokud nám to přeroste přes hlavu, tak je lidstvo vážně odsouzené k zániku… ()

TheEvilTwin

To, co zpočátku vypadá jako komediální satira, se v průběhu času překotí do brutální filozofující dystopie, ze které doslova mrazí. Komediální část poukazuje úsměvné prvky v chápání pohlaví a vlastní identity, ale později zabrušuje čím dál víc do témat sexuální identity, transgenderu a rostoucího trendu pohlavních přeměn, stejně tak jako ukazuje snahu dnešního světa umlčet kohokoli, kdo by svými slovy “emocionálně poškodil trans lidi” a kohokoliv, kdo respektuje základní biologii a nerespektuje 1000 odlišných pohlaví. Celá situace, která se rychle vyvíjí nejen v Americe, ale v celém světě, je postavena na hlavu a z celého “dokumentu” je mi až fyzicky zle, když si uvědomím, v jakém pošahaném světě budou děti naší generace muset vyrůstat. Hnus, nechutnost nejvysšího kalibru a neskutečně cením autora za jeho koule veřejně proti tomuhle vystoupit. ()

HellFire

Tisíce let vývoje a k tomuhle jsme dospěli? Aneb co se stane, když menšina privilegovaných lidí začne vytvářet koncepty, které se pak snaží protlačit jako normu (a přitom, místo, aby se vyrovnali se svou identitou, tak chtějí po ostatních, aby tuhle odpovědnost převzali). Každý správně uvažující jedinec se musí při sledování tohohle dokumentu popadat za hlavu 100x za minutu. Obdivuji Walshe, že se tímhle tématem dokáže zabývat a vůbec poslouchat všechny ty popletené lidi, protože já bych to nevydržel ani vteřinu. ()

ScarPoul

Účelový dokument. Matt Walsh veľmi cielene ide po otázke a skôr desí než hľadá rozumný dialóg. Nieže by sa druhá strana nejako snažila. Nechcem to zhadzovať ale sú fundamentálne pravdy. S niektorými súhlasím a s niektorými nie. Na jednu stranu nech sa každý stotožňuje s tým čim je. Biológia, nebiológia. Ak sa nikomu tým neubližuje som s tým okej. Ale verím tomu, že dieťa si má hľadať cestu ku svojmu šťastiu samé. Na rodičoch je, aby ho navigovali. A rovnako ako si má samo zvoliť náboženstvo ( či už sa narodilo do moslimskej alebo kresťanskej rodiny) svetonázor, politickú preferenciu, sexuálnu preferenciu alebo čokoľvek iné, má na to právo. A nikto by to nemal súdiť, ale ani jeho cestu riešiť za neho. Deti sú deti a dospelí sú dospelí. Lenže to by tam musela byť snaha o dialóg. Rétorika bola kedysi umením. Tí čo chcú byť vypočutí ( účelovo tu nie sú, lebo neverím že toto je reprezentatívna vzorka, je len pre účely dokumentu najviac kontroverzná) kupodivu nerozprávajú a nesnažia sa o prienik. Nikdy som nečakal že najväčšiu pravdu v konflikte bude mať Doktor Phil. Najviac ma mrzí že tu každý musí obhajovať názor. Nech je aký chce. Ak sa niekto dopracováva k uvedomeniu pomalšie nie je mu to dovolené. Nie je mu to vysvetlené. Neverím somarinám že Eddie Redmayne trepne blbosť, že Dánske dievča mala hrať transgender postava. Vráť oscara potom. Tvojou úlohou ako herca je ich reprezentovať čo najpresnejšie. A to sa stalo. Čokoľvek okolo je politický blud. Je to desivý dokument pretože ukazuje neschopnosť komunikovať a riešiť. Jediné čo to robí je, že to vytvára nenávisť, aj medzi ľuďmi čo ju medzi sebou nikdy necítili, priepasť...smútok a aj tak sme sa k nejakej strednej ceste nedostali. Asi to netreba riešiť. O sto rokov nás budú súdiť iní. My sa len môžeme snažiť robiť všetko čo robíme najlepšie ako vieme a ako cítime aj napriek hádkam, osočovaniu a nadávkam. Teraz by som bol rád za dokument od niekoho kto je transgender, ktorý sa mi pokúsi sprostredkovať svoje pocity, názory a túžby... tak nech ich viem pochopiť a aj podporiť. Lebo táto účelová reprezentatívna vzorka mi ich pohľad na vec vôbec nepriblížila. ()

Borrtex

Matt Walsh je svou lehkostí, vzděláním, tématickou přesností a humorem zkrátka skvělý. Obsah je svou vážností ovšem více než zdrcující. Kam až dále je naše moderní civilizace schopna zajít? To už jsme úplně zapomněli na obyčejný život a prostý selský rozum? Jak jsme se vůbec dostali od nevinné diskuze na téma práv homosexuálních párů až k operacím fyzicky ještě nevyvinutých a mentálně nevyzrálých dospívajících dětí, které na doporučení politicky korektních lékařů činí nezvratitelná, život ohrožující rozhodnutí? ()

Lacike

Kto by to bol povedal, že má suchár Matt Walsh taký veľký zmysel pre humor. Natočil "dokument", ktorý sa dá brať rovnako seriózne ako dokumenty Michaela Moorea. Dokonca má aj rovnakú štruktúru ako jeho dokumenty. Prvú polovicu sa ešte tvári relatívne objektívne a pozornejšieho diváka trkne len to, že sa niektoré otázky (ktoré by nabúrali jeho naratív) schválne nepýta. V druhej polovici dokumentu už ale začne naplno pretláčať svoje názory. Takže nie, ako objektívny dokument, ktorý objavil svätú pravdu to fakt nefunguje. Ale ako legitimný a nie argumentačne prázdny názor to stojí za zamyslenie a diskusiu. Najsilnejšia časť dokumentu bola tá, v ktorej sa ukazuje, čo sa stane, keď sa z medicínskej otázky stane politika. Nikdy nič dobré. Matt ma trochu sklamal, že aj on zabudol na chuderky (chuderákov) transmužov, ktoré/í nemajú šancu sa presadiť v mužských športoch. Z toho by mu vyšla oveľa trefnejšia štatistika (ako u transžien postupne ovládajúcich ženské športy), ktorá ukazuje, že na genetika pohlaví naozaj záleží a naviac by nebol za hatera ale za zástancu transľudí. Celkovo ale zábavný a miestami aj emocionálne silný "dokument". 8/10. P.S. Ako človek identifikujúci sa ako osoba s nadmerne rozvinutým kokotom, bez ohľadu na genetickú realitu, by som poprosil každého, kto sa mi ozve, aby ma oslovil ako Lacike s nadmerne rozvinutým kokotom. Buďme k sebe tolerantný. ;-) ()

annanah

Tenhle dokument je tendenční, absurdně bizarní a chvílemi ujetý. Některé myšlenky v něm však stojí za to. Pro člověka je důležité si pustit i věci od lidí s kterými ve všem nemusí souhlasit. Uvidíme kam jako západní společnost nakonec dojdeme. ()