No Safe Spaces

Existuje v USA ešte slobodný priestor na diskusiu, alebo sa pretláča jednostranný názor a všetko iné je vytesňované? Komentátor Dennis Prager a komik Adam Carolla hovoria s vysokoškolákmi a učiteľmi o bezpečných priestoroch na univerzitách. Dokument tiež pokrýva spory o slobode prejavu, ku ktorým dochádza, keď sú konzervatívci pozvaní k diskusii na univerzitách. (Arsenal83)

Marze

Ze širšího pohledu lze sledovat, co se děje ve společnosti, kde je během 50let nahrazeno 50 procent obyvatelstva jinými kulturami ať již vymírání bílého obyvatelstva nízkou porodností, nebo nafukování Ameriky množstvím přistěhovalců z celého světa. Sociologická teorie tzv. tavícího kotle kultur musela být opuštěna. Již první minuty dokumentu Evropana musí zarazit, proč si studenti nemohou vzít na svátek Halloweenu vzít kostým podle svého uvážení. Vidíme demonstraci proti člověku, který s tím nesouhlasil. U masky Kevina Harta bylo provinění "kulturní přivlastnění". Pro nás Evropany je aktuální diskuse, jestli mám každý právo mluvit o čemkoli. Jsem antifašista, ale souhlasím se slovy autora dokumentu, který je mimochodem Žid : "Pokud dnes v USA zakážeme mluvit nacistům, zítra to můžeme zakázat i ostatním. My věříme , že pokud každý bude mít možnost mluvit, zvítězí ty dobré myšlenky". Jeden z profesorů říká :" Život v bublině je příjemný. Cítíte se bezpečně, pod ochranou. Máte pocit, že s vámi všichni souhlasí a máte pravdu. Ale od lidí, co s vámi nesouhlasí se můžete učit. Pokud mluvíte o emocionálním nebo intelektuálním bezpečí, pak nechápu , proč jste šli na vysokou? Pokud neustále mluvíte o diverzitě, toleranci, lidé si pak myslí, že jste tolerantní a že vám záleží na diverzitě. Ale skoro pokaždé se v současné době jedná o pravý opak. Diverzita kterou nesnáší je diverzita v myšlení." V závěru dokumentu jsou současní vysokoškoláci, přirovnáváni ke kosmonautu v prostředí bez gravitace, kterému ochabnou svaly. Nesmíte nikomu říct svůj názor, protože by jste mu mohli způsobit nepříjemný emoční pocit. Často mluvím o USA jako o fašistickém státu a jsem rád, že profesor v dokumentu hovoří o ideologickém fašismu, který se v USA rozšířil. Jak jsem z mluvčích pochopil, jsou zde hodně rozšíření levičáci , kteří nesnáší konzervativce a křesťany. Dokument se lehce dotkne vychýleného morálního kompasu majitelů sociálních sítí jako Facebook, Youtube a dalších, kteří stanovují kdo se s kým o čem může bavit. Vymazání videa o desateru na Youtube už je vyloženě tragikomické. Autor říká, že mluvit zde o desateru je jako mluvit o pornografii. "Rozhodl jsem se , že desatero dám na Youtube jako Devatero" dodává. Líbil se mi postřeh černošského profesora na černošské Univerzitě Atlanta "člověk nezůstává na jednom místě. Buď jdete nahoru, nebo dolů". ()

Alementina

Nejlepsi a nejvice znepokojujici dokument, co jsem videla.... Nejaky social dilema se muze jit zahrabat, to je pohadka pro deti... To, ceho si delsi dobu vsimam a znepokojujeme me to, po tomhle snimku se vazne bojim a desi me, v cem budou pristi generace vyrustat. Vidim tu neschpnost diskutovat, neschopnost prijmout jiny nazor, vidim ten strach vyjadrit nazor, protoze nikdo nechce ztracet cas nenavistnymi reakcemi bez schopnosti diskuze. ()

verbal

Nemáš rád negry? Myslíš si, že homosexualita je úchylka? Domníváš se, že slepice by měly držet hubu a kojit u plotny? Nesnášíš „nadřazené a privilegované“ bílé zkurvence? Máš za to, že celý svět by si měl upřímně myslet, že je buzerantství naprosto přirozené a normální? Chtěla bys chcát ve stoje a přeješ si, aby zasraní šovinističtí maskulíni v bolestech rodili a rozfoukávali doma oheň, zatímco ty je budeš živit? No, máš na to v moderní civilizaci, kurva, rozhodně právo, a nikdo, ABSOLUTNĚ NIKDO, by ti nikdy neměl bránit v tom, říct nahlas co si myslíš! A pokud začne, začínáš žít, nebo už žiješ v některé z pojebaných diktatur. Problém samozřejmě nastává, pokud začneš o svých patonázorech přesvědčovat ostatní, prohlásíš se za největšího rozumbradáče v galaxii, zburcuješ tebou viktimizované debily a naroste ti východoněmecký pornoknírek či mužikovská pleš a bradka. Poučeni z historických fucktů již víme, že každá taková pojebaná diktatura (ať už zprava či z leva) vždy zásadně začíná jediným – potlačováním svobody slova, individuality, inteligence, cenzurováním a ostrakizováním všech nebučících s kolektivně smýšlejícím zmanipulovaným stádem. Fáze dvě je pak násilí místo argumentace, protože ta pičoidní dogmata mezitím zaxiomovatí a racionálně se již odargumentovat nedají. Toto je naprosto děsivý dokument o tom, že nám po necelých třiceti letech zjevně začalo ve druhé dekádě 21. století další kolo. Devastujícím zlem jsou nyní korporátní zmrdi, monopolně sedící na nebývale rozkvetlých a světotočných informačních technologiích, jejichž prostřednictvím si několik let cílevědomě stavěli cestu k tomu, aby se patomorálka, demagogie a dezinformace k jejich vlastnímu finálnímu prospěchu šířila rychleji než korona ve starobinci. A ta jasně zřetelná hrstka pamrdů nyní nedělá nic jiného, než že spolu s tou armádou uměle vytvořených rádoby utlačovaných obětí a ze squatů vylezlých levicových smažek, které sice neví, co chtějí, ale hlavně, že se angažují a je chaos, sveřepě globálně bojuje proti všem těm odporným ismům a iím, co tak strašlivě deformují svět, v podstatě starým, dobrým a léty praxe osvědčeným fašismem. Čímž optikou informační demagogie nyní civilizovaný svět vypadá, jako by se tu posledních pár dekád jen urputně lynčovali negři, vraždily buzničky, týrali vozíčkáři a lidé s jizvami a bily a ponižovaly samostatné a cílevědomé samice. A jestli si náhodou myslíš něco jiného, byť ti to potvrzují empirická pozorování, tvé vzdělání i nepostižené informační zdroje, jsi zkurvený rasista, šovinista, xenofob, homofob a misogyn a brzy s tebou zatočíme. Po nacibolševicku! Ve Spojených sráčích už pomalu trháme první dodatek, a to byl nějaký velkohubý pilíř! A nejdekadentnější na tom všem je, když zjistíte, že v té žumpě současného mediálního tmářství, cílené manipulace, tupé agresivity a obracení světa v prdel opravdu nejracionálněji, nejvěcněji a nejkultivovaněji argumentuje partička bigotních židů. Takže se na tohle pěkně podívejte, vyděste se a pak i nadále držte huby, přizdisráči, budete pro Nové pořádky ideální masou. Masou plnou kýžené vizuální diverzity, ovšem s dokonale uniformním myšlením. Pro sichr se ještě můžete schválně zmrzačit, začít píchat stejná pohlaví, popřípadě se naučte rapovat, zapadnete do Matrixu mnohem hladčeji. () (menej) (viac)

Slasher

Až do nedávna by mě nenapadlo, že se kdy budu regulerně obávat o základní svobodu projevu v USA (potažmo na Západě). Čekal jsem progress ve smyslu méně hloupých omezení a vyhroceností, ve větší míře rozum a nadhled... Tady to je neprůstřelná prezentace právě PRO svobodu slova a otevřené diskuze. Zatímco na půdě univerzit (a odtud dále) sílí pravý opak - snaha zavřít hubu, utvrzovat lidi v mentalitě obětí, dělit je dle indentit a uzavřít ve vatě určitých "safe" názorů na úkor zdravých demokratických hodnot. (x) Jako v individualismu zhýčkaný post-komoušský děcko mě z toho celkem mrazí. Jak jinak, značka konzervativní a účinkuje tu řada prominentních členů klubu Intellectual dark web. Brzy možná vážně přijde čas vstát a za NĚCO bojovat. Pokračovat račte sem, pro pohled více z levé perspektivy doporučuji After Truth. "Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet." (Orwell) ()