The Greatest Lie Ever Sold: George Floyd and the Rise of BLM

• USA The Greatest Lie Ever Told: George Floyd and the Rise of BLM (pracovný názov)
USA, 2022, 79 min

Réžia:

Candace Owens

Candace Owens (sprievodca), George Floyd (a.z.), Joe Biden (a.z.), Dave Chappelle (a.z.), Ana Kasparian (a.z.), Al Sharpton (a.z.), Cenk Uygur (a.z.) (viac)

alyalessio

Doporučuji. Neuhodli byste, kam BLM peníze šly. Dokument je přiměřeně dlouhý, má dobré tempo a sděluje jak fakta, tak nechává otevřených pár otázek, na které nejsou aktuálně odpovědi, ale které člověka donutí přemýšlet nad tou situaci, která se v USA okolo Floyda a BLM odehrávala a odehrává. Candace jako průvodce tohoto typu dokumentu funguje velmi dobře. Když už sděluje svůj názor, podává ho jako myšlenku a pobízí k přemýšlení nad věcí s chladnou hlavou. Ona ani způsob, jakým je dokument dělaný, se nesnaží vzbuzovat silné emoce, ale nastínit jiný úhel pohledu než pohled BLM "kdo není s náma, je rasista". ()

Fifer

Konzervativci a republikáni si často stěžují na to, že woke magoři ovládli univerzity, firmy atd. A tam tlačí svoji propagandu (a někdy je to pravda). Nemám nic proti tomu, že Daily Wire začal vyrábět filmy a snaží se tomu konkurovat. Problém je v tom, že Ben Shapiro (DW) a Candace Owens představují stejně zaujatý protipól. A lékem na zmanipulované informace progresivní levice, nemohou být zmanipulované informace konzervativní pravice. To je z bláta do louže. Nechci tu psát všechny případy, kdy Candace Owens pronášela prokazatelné bludy, na netu jsou k tomu desítky článků. Já prostě Candace dávno nevěřím, že jí jde o nějakou pravdu. Pro dokumentaristu je ale zásadní, abychom mu mohli věřit. Protože Candace si určuje, co nám ukáže a co vystřihne. Příkladem budiž její návštěva vily jedné z žen z BLM. Je jasné, že pokud se podíváte na instagram Candace a té ženy, dostanete 2 odlišné příběhy. Podle každné z nich je ten druhý Hitler. Já nevěřím té dámě z BLM, ale nevěřím ani Candace. Ale k samotnému BLM, to si kritiku samozřejmě zaslouží. Protože fungovalo na demagogickém principu: podporuj naše hnutí, nebo jsi rasista. A to je špatně. Nikdo nemá monopol na antirasismus. Je určitě dobře, že tu jsou afro-američtí konzervativci, kteří se nebojí mít jiný názor. Ale stačí se podívat, jak se momentálně znemožnila Candace s Kanyem Westem (a jeho antisemitské kecy).  Chcete sledovat někoho, kdo kritizuje woke kulturu? Sledujte třeba Colemana Hughese nebo Davea Chappella. Asi nejlepší kritikou BLM stále zůstává onen fenomenální záběr z vysílání, kde hoří celá čtvrť a moderátor to komentuje slovy: Fiery but mostly peaceful protest. To vydá za 20 dokumentů. ()

*CARNIFEX*

V mnohom to pripomína smrť Kuciaka, na ktorej sa detto priživili ako média, tak politici, či rôzne osobnosti z kultúry. Dokument poukazuje nato, že v prípade zásahu voči Floydovi nebolo niečo v poriadku, pričom média urobili martýra z niekoho, kto bol pre svoje činy, vyslovene nebezpečný pre spoločnosť. Priestor dostanú aj kolegovia či blízky zasahujúceho policajta Dereka Chauvina, ktorý bol médiami odsúdený skôr, ako začalo vyšetrovanie. Z anjela Floyda sa následná stala značka pre “B.L.M.” pričom jeho ksicht zarobil pre tuto organizáciu krásnych 90 “melónov”, po ktorých sa v tomto dokumente taktiež pátra (a to je teda krása, to vám teda poviem). No a dostane sa aj na detaily z vyšetrovania, kedy sa absolútne ignorovali dôkazy v prospech zasahujúceho policajta. Od klamstiev Floyda počas komunikácie s policajtmi, až po detaily zo záberov počas zásahu. Čo sa mne páčilo na dokumente najviac, bol detail v podobe citácii Malcolma X. To sa muselo podaktorým naozaj ťažko čítať, obzvlášť tým s tými hysterickými prejavmi, pre ktorých je to jediný spôsob, ako prejaviť svoju “pravdu”. Poslednou kvapkou je postoj kadejakých vraj herečiek (skôr kuriev, ako by povedal Bohuš), ktoré útočili na sťažujúcich sa (bielych) ľudí, ktorým boli počas protestov zničené obchody. Úplný záver je tak krásna komédia, že mne takmer slzy padali :D A teraz zásadná otázka. Je tento dokument jednostranný? Kurva je! To si treba priznať. No taktiež treba dodať, že je snáď jediným z mnohých, ktorý stojí na opačnej strane jediného, schvaľovaného názoru. ()

gemi

Brilantně vyargumentovaný dokument, stojící na skvělé investigaci a argumentační obratnosti Cadace Owens, který ukazuje BLM v úplně jiném světle, než jak se tato organizace léta prezentuje. V zásadě je to obrovský scam, postavený na adoraci gaunera a feťáka George Floyda. BLM je realitní společnost, sloužící především k obohacení jejích zakladatelů, jejich rodin a známých. Taky jste se nechali oblbnout otřesnou story, kterak psychopatický bílý policajt zaklekl dobráckého černého obra a klečel mu za krkem, dokud neumřel udušením? Well, zřejmě to bylo hodně, ale opravdu hodně jinak. Policajt udělal osudovou chybu tím, že na tom smrtelně předávkovaném feťákovi pózoval se svým kolenem za jeho krkem. To bylo úplně zbytečné a kopl bych ho za to do prdele, ale poslat ho na 22,5 roku za katr? To z něj dělá regulérního politického vězně. ()

Slasher

BLACK LIVES MATTER – ať už jsi čecháčkovsky pobouřen, že přeci bílý život taky matters, nebo vnímáš optikou trvající systémové diskriminace a x staletí útrap, tak možná stojí za to udržet si zdravý pohled z více stran. Candace Owens jde přímo do vosího hnízda, tedy dovolí si zpochybnit symbol George Floyda jako nebohého can’t breathe světce mučedníka a odkrýt BLM jako podezřelou finanční operaci (kam šlo 80 mega?), profit na neštěstí černošský komunity a vlně validních sympatií. Neposkytne jasný závěry, mohlo jít víc do hloubky, brát s rezervou, i tak díky Daily Wire za fajn "nemainstreamový" informační protipól. ()