What Is a Woman?

• Veľká Británia What Is a Woman?

Dokument venujúci sa rodovým a transrodovým otázkam, v ktorom Matt Walsh hľadá odpoveď, či ako sám vraví pravdu, na otázku: Kto je žena? Hľadá ju naprieč USA skrz rozhovory s bežnými ľuďmi na ulici, no aj s odborníkmi z pediatrie, psychiatrie, psychológie či ľuďmi, ktorí podstúpili zmenu pohlavia, taktiež s terapeutom potvrdzujúcim pohlavie či nakoniec s chirurgom, ktorý operácie zmeny pohlaví vykonáva. Pri hľadaní odpovede neváha a vycestuje za kmeňom Maasaiov v Keni. Snímka sonduje fenomén, ktorý sa objavuje v USA a to, že stále viac a viac mladistvých rozhoduje o zmene svojho pohlavia, často neuvedomujúc si, aké následky zmena môže priniesť. Matt Walsh si berie na paškál aj ošemetnú stránku fenoménu trans - vysporiadanie sa s oslovovaním, nároky týkajúce sa návštev sociálnych priestorov ako šatne či WC či nevyriešenú otázku hodnotenia športových výkonov. (Biopler)

GMVajgl

Nebudeme se tvářit, že to je objektivní reportáž. Matt Walsh je konzervativec a klade nepříjemné otázky. Čest těm progresivistům, kteří "měli koule" se s ním setkat a v dobré víře zkusit diskutovat. Ona ta první polovina je spíše jen otevřená a stydlivá / uhýbavá diskuse. V druhé polovině se začne pořádně odkrývat původ hniloby a nemoci západní kultury. O "výzkumu" Alfreda Kinseyho a Johna Moneyho s jeho dvojčaty Reimerovými by se mělo vědět. Ano, je to tak sestříháno a podmalováno hudbou, že asi každý divák dojde ke stejnému závěru. Diskuse s africkými domorodci už vázne a když na scénu přjde Jordan Peterson, tak končí prdel a poslední zbytky nerozhodnosti dostanou otcovských pár facek opřených o tvrdá fakta. Díky za tento dokument, je dokonalou protilátkou na západní mediální bullshit. ()

agassi68

To sme dopracovali až tam, že musíme bojovať o očividné tisícročiami preverené pravdy. Vďakabohu, že sa nájdu ľudia, ktorí za ňu sú ochotní zabojovať. Nerád by som sa zobudil do rána, keď na mňa budú v škole žiaci mňaukať či zavýjať. Tiež na tom poctivo pracujem.. ()

Rockerman

Děkuji vám, pane Matte Walshi, takový dokument jsem potřeboval! Ano, je jasné komu moderátor fandí a je to tak dobře, protože i mě čím dál víc děsí to transgenderové šílenství. Já, jako starý muž to už nějak doklepu, ale mám sedm vnoučat od jednoho do dvanácti let a bojím se o ně, že budou muset žít v takovém světě. Názory těch bláznů se přes Atlantik dostanou a vlastně už dostaly. Němci zvažují přijetí zákona, podle kterého byste mohli změnit pohlaví jednou za rok!!! Tohle všechno má ještě jednu příčinu,která ve filmu bohužel nezazněla. Je to důsledek blahobytu. Po několik generací nemusela mládež ve Státech čelit žádným existenciálním problémům. Války se odehrávají mimo jejich území, neznají hladomor a pandemie Covidu byla slabá. Proto mají čas řešit pseudoproblémy se sexuální identitou a jinými uměle vyráběnými potížemi! ()

Biopler

Američania nezažili fašizmus, trochu ich lízol komunizmus, no razantne ho odmietli... a tak si musia prejsť érou debilizmu. Dokument je poučný pre mňa v tom, že mi ukázal ako sú bežní Američania zblbnutí až tak, že nevedia sformulovať názor či definovať slovo žena bez toho, aby použili samotné slovo žena... i to, že je im to ľahostajné... skrátka dokument, z ktorého sála doba, v ktorej je všetko vlastne relatívne. Vrchol je hneď v úvode keď sa pýtate ženy kým je a ona vám odpovie, že nevie, lebo ona nie je vlastne žena. A takýto človek je terapeut, no zbohom. A tak po ďalších nepresvedčivých skúsenostiach definíciu toho "kto je žena?" musí ísť Walsh hľadať až do Afriky. Slabšie je to trochu s odhaľovaním zárodku gender ideológie skrz predstavenie postáv ako Kinsey a Money. Akosi mi to do skladačky o fenoméne gender prihralo málo dielov. Som na strane Walsha, ale chtiac-nechtiac sa nezbavím dojmu, že v stretnutiach s "gender expertmi" vystupuje až priveľmi povýšenecky. So stoickým kľudom im kladie otázky, aby ich potom dokolečka otáčal v hľadaní odpovede, ktorá je zaručene správna, pravdivá. Lapajú sa do svojich pavučín, no dokumentu ako takému to uberá dych. ()

Kalimero13

Na celé té tématice je ve skutečnosti nejděsivější ten obecný přístup k diskuzi - extrémní polarizace, vytvoření dvou táborů, kde místo mají jen silné emoce a názory. Pokus o opatrné použití logiky se trestá dehonestováním jednou či druhou stranou, vtipně mnohdy oběma :) V momentě, kdy dobrá víra v konstruktivní diskuzi je smetávána ze stolu, víte, že je něco špatně? Přál bych si, aby k sobě lidé byli více ohleduplní a empatičtí, otevření pohledům, které sami nemusejí sdílet nebo chápat, protože to neznamená, že nejsou reálné. Zároveň pevně věřím, že v honbě za touto snahou neztratíme smysl pro logiku. ()

LuiCJ

Brutálne šialenosti a totálna dekadencia Západu katalyzovaná americkou internetovou pomätenosťou brilante zdokumentovaná na poli 95 minút. Matt Walsh patrí k mojim obľúbeným konzervatívnym katolíckym komentátorom. Dielo typickou, neoblomnou satirou bez zmeny výrazu tváre hádže jasné svetlo na skutočnú pandémiu. Pandémiu feminizmu, ktorá potom núti sa súčasných svetových intelektuálov pýtať absolútne esenciálne otázky ako Kto je to žena? Film sa pozerá dobre, ide o kinematograficky kvalitné dielo. Silná je atmosférická zmena približne v polovičke snímku, kde sa uletenosti spoločnosti za Veľkou mlákou menia na bezcitnú historickú realitu homo ideológií. Snáď podobné projekty aspoň trošku pomôžu znormalizovať ľudstvo a ukázať mu správnu cestu Pravdy. ()

mystrdat

Kvantová fyzika je nesmysl, tvrdí Newton. Matt Walsh vystavuje celý svůj dokument na nepochopení rozdílu mezi pojmy gender a sex a ačkoli se tato problematika v určitých kruzích mírně extremizovala, jeho snímek spíše prvoplánově odmítá než aby upřímně objevoval. ()

PlysovyMacko

Matt Walsh sa pýta jednoduchú otázku: Co je žena? doktorov, psychiatrov, psychológov, profesorov a nikto na to nevie odpovedať. Matt neverí na transexualitu, zatiaľ čo títo ľudia áno. Šokovalo ma co muži ako Kinsey a Money zodpovední za genderovu teóriu, robili pokusy na deťoch-o tom by mal svet vediet a to ako je v Amerike rozšírené meniť pohlavie malým deťom. Celkom ma prekvapilo aká veľká je komunita transexualov, ja som myslela, že tvoria strašne malé percento populácie. Dokument je veľmi poučný, miestami z neho mrazi a chvíľami je aj vtipný ako sa vzdelaní ľudia vykrucaju pri odpovedi na tu jednoduchú otázku. ()

shinbone

spousta transgender lidiček žije v americe šťastně právě díky velmi liberálnímu zřízení, ale bohužel za cenu toho, že dochází i k omylům - puberťák si pár let po operaci pohlaví uvědomí, že vlastně neni trans a návrat do původního stavu už neni možnej. ale ještě horší je, když vypatlaná levičácká matka vede svý dítě odmalička ke změně pohlaví, aby o tom mohla točit tiktok videa. dítě okamžitě dostane prášky na hormonální terapii a začne proměnu, protože lékaři v americe nikomu neřeknou ne. to už je zvrácenost. celkově slušnej anti-woke dokument o transgender ideologii jako trendu. mojí jedinou výtkou je, že matt walsh nijak nepřipouští legitimní případy transgenderismu a pravděpodobně by oslovoval v mužskym rodě i blaire white. ()

Porculus

"It's clear that gender ideology is a uniquely western phenomenon." Akože vážne? Veľmi lacné zrno pre dobrovoľne nedovzdelaných. *2/10 ()

Sefik

Z některých lidí dost mrazí, jak demolují nevinnost v malých a dospívaících dětech. A jak zde píše jeden recenzent své pomatené bláboly o jakési propagandě špatně maskovaných nácků, tak já opravdu nevím, kdo v tom filmu je nácek, hrající si na doktora s pokusnými obětmi a kdo se aspoň trochu snaží moderním zvrácenostem zabránit anebo snížit jejich počet tím, že na ně koukatelnou formou upozorní. A pokud jiný tvrdí, že dokument je jako od Aliance pro rodinu, tak by si měl uvedomit, že nebýt rodiny, resp. muže a ženy, tak by nikdy takové nesmysly dotyčný ani psát nemohl, protože by nikdy nevznikl. ()

Deus3x

Nahlédnutí pod pokličku západní levicové transgender ideologie skrz prominentní psudo/odborníky a nevinnou otázku “Co je to žena?”. Dokument ukazuje následky ideologie i její původ a úspešně odhaluje pokryteckou tvář takzvaných odborníků, kteří nedokáží na jednoduchou otázku odpovědět nezacyklenou definicí. Komediální prvek dokumentu plně obstarává samotná absurdita ideologie a schopně ho dobarvují i její podivní, dokonce směšní propagátoři. Matt Walsh je ve všech rozhovorech naprosto vážný a hlavu si drbe zpravidla až po nich, což dál podtrhuje směšnost celého tématu. A že směšné by to skutečně bylo, nebýt toho mrazení v zádech. ()

zenit

"Češi jsou jiní...", "Tady by se tyhle kraviny nechytly...", "V americe jsou magoři... V Česku to nehrozí..." - všechny tyhle naivní kváky slýchávám posledních 15 let a stejně se prvky této ideologie pomalu, a hlavně potichu, objevují i tady. Skvělý dokument pro lidi, kteří nemají čas investovat stovky/tisíce hodit, aby se v této postmodernisticko-marxistické sračce líznuté kriticko-genderovou teorií vyznali. Otázka je jednoduchá - "Co je žena?". Tuto otázku pochopí naprosto každý, a tak je možné na ní krásně ilustrovat naprostou degeneraci společnosti, která se na nás valí. ()

kockodan

Přesně kvůli tomuhle (a dalším pomatenostem levičáků) vyhrál Trump volby a Republikáni a konzervativci jsou na vzestupu v USA. Identifikuj se jak chceš, ale jen tvé chromozomy rozhodují o tom, jestli jis muž nebo žena. A tudíž ženské WC, ženský sport, ženské šatny atd, jsou ti zapovězeny pokud máš v každé buňce chromozomy X a Y. Konec diskuze! ()

Birter

Že Západ pálí dobré bydlo není žádná novinka, ale že projevy těchto problémů prvního světa nalézají stále rychlejší, kreativnější a radikálnější formy je fakt, jenž stojí za to zmapovat. Daily Wire alias propaganda American Dream sponsored by Express VPN se na tomhle filmu nemuselo zas tolik snažit. Walsh ani nepotřeboval střihy z rozhovorů dělat z těch odborníků pitomce, oni je ze sebe udělali sami a rádi. Překvapivě tak vznikl relativně pokojný dokument notující konzervám (které budou stejně jak už to u nás konzerv bývá převálcovány pokrokem), který se dle mého skvěle dotknul i důležitého tématu zneužívání dětí v rámci experimentování s pohlavím/rodem. Jak odtud tak z Walshova podcastu sice vyzařuje totožná zatvrzelá neochota přistoupit alespoň trochu na názor odchýlený od tradičních amerických hodnot, ale u některých případů transgenderového bludu si občas budete přát aby se jednalo jen o to. Větší serióznosti by dodala třeba diskuse nad Walshovým pohrdáním intelektualismem, nebo na téma absolutní a relativní pravdy a následném nakládání s těmito pravdami... Nicméně jsem zvědav jak otázku Co je žena? zodpovíme za pár let my v České republice. ()

silv_r

Hele, chápu, transsexuálové jsou kontroverzním tématem pro mnoho lidí. Sám uznávám, že jejich začlenění do společnosti není tak jednoduchý jak se tvrdí. Ale tohle není správný “dokument” na jakoukoliv konstruktivní kritiku. Není to totiž ani dokument. Je to circlejerk o tom, jak jsou liberálové vypatlaný gumy. Už když v prvních pár sekundách vybliklo Shapirovo Daily Wire, začal jsem pochybovat o schopnosti objektivně upozornit na cokoliv. A helemese, ono to fakt není objektivní. I když Walsh opakuje slovo “pravda” každých deset minut a úlisně se ušklíbne pod fousky. Prezentovaná fakta nejsou úplná nebo jsou podaná dost zavádějícím způsobem. Což o to, něco nového jsem si z tohoto filmu odnesl. Ale celá zpráva je podseknuta tím, že jsem u každého segmentu měl pocit, jako kdyby si filmotvůrci specificky vybrali co ukážou a co ne. Walshe jsem před filmem neznal, ale stačilo si otevřít jeho Twitter. Tam přirovnává čerstvé zrušení portratů k novému osvobození koncentračních táborů. 12-létá znásilněná dcera by neměla jít na potrat, protože se tím zamete zločin pod koberec. Klinická deprese podle něj neexistuje a největším skandálem pedofilních kněží bylo, že šlo o homosexuální vztah. Sorry jako, ale jestliže někdo mele hovna, tak mu nemůžu věřit že tvořil “dokument” s, jak sám tvrdí, dobrými úmysly a při jeho tvorbě se choval objektivně. ()

charlotteLnD odpad!

Proč si tohhle říká "dokument", věru nepochopím. Spíš takovej Matěj na vejletě, snaže se přesvědčit všechny ty pomatený liberály o svý jednojediný pravdě. Znamenité, posíláme tleskánky. Akorát že vůbec. ()

Fender odpad!

Je mi jasné, že lidé tomuhle budou tleskat, protože většina z nich nerozumí trans problematice a nemají v tom dostatečné informace a myslí si, že jediný reprezentativní vzorek jsou pošahaní aktivisti, kteří hlásají chujoviny o existenci několika druhů pohlaví apod. Trošku jím rozumím ale pravdou ve skutečnosti je, že je tohle jen pouhá propaganda a vymývárna mozků, za kterou stojí skrytá nenávist k určité skupině lidí, kamuflující to za údajnou pravdu, jenže pravda ve skutečnosti není tak jednoduchá, ale tady je to klasické klišé "my jsme lepší a oni jsou zlí", jenže bohužel jednoduchým lidem bez selského rozumu a snaze porozumět tématu tohle stačí. Je zajímavé, že lidé Walshovi podobní vždy vedou debaty s idiotama, nebo s lidmi, kteří si nedokáží obhájit názory, místo aby je raději vedl s pravými odborníky nebo s někým, kdo je inteligenčně výše, ale tak jasné, musí přeci ta jejich strana vypadat o něco chytřeji, jinak to nejde. Walsh je pokrytec a celkem kontroverzní osoba sama o sobě, ať už je to jeho knížka pro děti, která jim vymývá mozky o tom, jak jsou trans lidé nechutní, nebo jeho výrok o tom, že je naprosto normální, aby starší muž mohl mít sex se 16 letou dívkou a měl s ní rodinu. Není to však nic ojedinělého, že tihle mravokárci sami trpí nějakou úchylkou a zastávají naprosto stupidní stanoviska a manipulativně vnucují svůj pohled na svět ostatním. Bohužel obdiv u lidí stejně bude mít, protože umí slovíčkařit a hrát si s publikem a dotýká se tématu, které plno lidem pije krev, nehledě na to, zda říká pravdu. Většina aktivistů tomu nepomáhají a akorát mu hrají do karet. ()

Tunheber odpad!

Matt Walsh po dobu hodiny a půl pokládá otázky a hrozně se diví, když jeho hosté nejsou schopni na takové otázky odpovědět, na druhou stranu, když se ho zeptají co je pro něj pravda odpoví vágní odpovědí bez smyslu, kterou kdyby někdo odpověděl jemu, následoval by hodinový proslov o tom, jak moc ta odpověď nedává smysl. Skutečný shitfest. ()