Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

MATADOR

Resident Evil> Apokalypsa se snaží býti stylový, ale výsledek je spíše nepřesvědčivý. A tak je tu nepovedené pokračování. ()

JohnMiller

No, slabota, asi tak. Jedno obrovské filmové klišé za druhým ktoré ma zo začiatku nesmierne nudilo avšak ako plynul v snímke čas, a to plynul nesmierne rýchlim tempom, bolo to stále absurdnejšie a zábavnejšie. Keď sa obkolesí mesto plné zombíkov a niekoľko ľudí v ňom musí bojovať o život je námet celkom zábavný, hádam s dobrým rozpočtom nie je čo pokaziť. Námet ako vycucaný s prsta ma bavil. Zhustení obsah natlačený do hodiny a pól ma už tak nevzal. Tam kde mal film gradovať a skončiť sa to tvorcovia pokračovali a predlžovali až ma to pri konci začalo znova nudiť. ()

Dexter1

Máme tu príbeh z pera Paula W.S.Andersona a v rukách debutujúceho režiséra Alexandra Witta. A to je asi tá najväčšia chyba. Príbeh je nudnejší, ale na druhej strane akčnejší než jednotka. 3* hviezdičky si však tento film zaslúži hlavne kvôli Nemesisovi, ktorý mal vo filme celkom slušný priestor. ()

Aleee89

Naplněno pravidlo o dvojkách - tohle mi připadá horší. Ještě větší nuda, já už ani nevím, co k takovému filmu dodávat. Prostě nic moc, Milla je dobrá herečka, ale u mě touto rolí moc v ceně nestoupla. Na film se znova už asi nepodívám. ()

kombajn

Skutečně politování hodný film. Je na něm vidět, že se nikde nešetřilo, efekty jsou výborné, ale... Ale když už někdo obsadí do hlavní role Millu Jovovich, měl by se přesvědčit, zda umí alespoň trochu bojovat. Moc to nechápu, v jedničce to vypadalo že umí. Dvojka maskuje všechno zběsilým střihem a roztřepanou kamerou. Na druhou stranu jako parodie na sebe sama nepůsobí film zle. Taková rozverná komedie. Dvojka je prostě velké zklamání. Kdybych neviděl jedničku, dal bych 3 body, ale ja ji viděl... Dvojka má horší scénář, horší atmosféru, horší bojové scény DALEKO horší hudbu (u jedničky byla hudba opravdu velmi kvalitní, atmosferická a celý OST stál za to) a asi větší rozpočet... AvP je proti tomuto filmu logický a do sebe zapadající CELEK. ()

Hees

Dvojka dvojka čo,že je len dvojka? No je to horšie ako jednotka.Veľmi sa snaží byť lepšou ale nie je (ou toto čo píšem?).V dvojke je len príjemný pohľad na Millu a čo sa mi ešte páčilo Vermilion - Slipknot.Čiže spočítané to je tak aby to prinieslo filmu 3 hviezdy. ()

Martin741

Resident evil 2 uz nereziroval Paul W. S. Anderson, ale mne neznamy Alexander Witt. Vycitat tomuto filmu dementny scenar a otrasne herecke vykony je asi tak ucinne, ako vycitat Bruce Willisovi, ze si nezahral vo filme Posledni Tango v Parizi. Akcia strieda akciu, nachadza sa tu dostatok vybuchov a zmutovane psy tiez neboli najhorsie. Pochopitelne ale hranice priemeru film v ziadnom pripade nedokaze opustit. 69 % ()

M.i.k.e

dvojka je obecně považována za nejslabší díl série,já sem s ní nicméně nakonec spokojen.Přešla sice na fernetický videoklipový střih (což je nejvíc vidět na souboji s Nemesis),ale pořád je tak akorát zábavná a hlavně má mnohem blíž k herní předloze.Atmosfericky jí sice stále nesahá ani po kotníky,ale bere si z ní víc než by se mohlo zdát.A co je hlavní,je tu - konečně - Jill Valentine a to je velké plus...60% ()

Jino

Jednička byla dobrá, ale přenesení se z úlu do města zní docela lákavě, bohužel to ale moc tvůrcům nevyšlo. I když efekty jsou docela pěkná, příběh je hrozný a scénář taky. 50% ()

O´Neill

Druhý díl je efeketně lepší než první, který působil až hodně průměrně, nicméně co se filmu týče, řekl bych že jsou zhruba na stejno. Druhý díl je více akční, přesto předvídatelný. Atmosféra je průměrná, hudba také. Mé hodnocení je identické s jedničkou, tedy průměr. ()

Streeper

Druhý díl se mi zatím z toho, co jsem viděla líbí nejvíc. Přišel mi dostatečně akční, ale zároveň dostatečně příběhový. Je vidět, že dostali i víc peněz na budget, takže efekty už nevypadají tak uměle a počítačově (i když pořád je to místy docela cítit). Nicméně je to krásně vyvážené - akce x emoce. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (viac)