Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

C0r0ner

Jednička byla někde jinde, ale i tohle pokračování se dalo sledovat bez větších potíží. Atmosféra je sice ta tam, ale díky příjemné stopáži film uteče velmi dobře a nenudí. Smutným faktem je to, že série Resident Evil každým dílem klesá o kousek níž. Zajímalo by mě, jestli se někdy Anderson dostane až na úplné dno. 60% ()

Flynn

Pěkně zmatené, pár záběrů tam stálo za shlédnutí ale jinak trochu slátanina, total mi nedalo smysl, proč na hřbitově začali vylézat zombi z hrobu když se jaksi nedostali do styku s virem, ale co už, aspoň to navodilo další zmatenou bojovou scénu, trhaná kamera mě fakt štvala v některých soubojích nebylo vidět ani hlavu ani patu jen zvuky. Jediné co tam za něco stálo byla krásna policistka:). Na konci už sem se nemohl dočkat titulků, bylo to jak kinder vajíčko 3 konce v jednom. Kdybych už měl koukat na zombie horor tak dám možná přednost Úsvitu Mrtvých to byl sice taky masakr bez vysvětlení počátku ale nějak mi seděl více než tohle. ()

sulimo

Jednička, co si budem povídat, byla kravina, ale koukatelná, tohle už je jen a pouze kravina....děsně překombinovaná, trapaná, nezvládnutá....asi nejhorší díl z celého počinu. ()

Juto

Ide o zbesilú filmovú tvorbu, ktorá do postáv nič neinvestuje a pre svoje dobro má frenetické tempo. V poslednej tretine sa však veci trochu zlepšia, keď konečne prichádza príbehová línia. 5/10 ()

c.tucker

Dost značně pokurvená a nesmyslně provedená bezduchá akce, která postrádá nepětí, ale i všechno jiné co obsahovala jednička. Ale největší pekelník byl prostě hovaďák převlečený za zrůdu (původně Erik z jedničky vyšlechtěnej na idiota). Na režii je dost vidět, že se jí na rychlo chopit kameraman, plno věcí nedává smysl a co dává smysl, to je zas nepovedená. Ale jako bezduchý akční nářez dobrý, takže níž s hodnocením nejdu. ()

Plangi

První díl mám rád. Nebyl to bůhvíjak převratný počin, ale docela slušně pobavil a jako start RE série nezklamal. Ovšem toto pokračování trpí snad všemi neduhy po scénáristické a režijní stránce. Paul W. S. Anderson nyní jen jako scénárista vykradl co mohl, takže nám servíruje pod nos guláš scén, které jakžtakž vytvořily torzo příběhu zrežírovaného A. Wittem do podoby 90minutového klipu. Ovšem i to se rozpadne pod úděsností hereckých výkonů (hlavně Alice Milly Jovovich je unylá až to bolí, její společnice Jill jí zdatně sekunduje co se týče topornosti) a úrovní triků...pochodující robocop-frankenstein monstrum mi způsobilo nefalšovaný záchvat smíchu, kdykoli se ukázal v záběru. Takže to vlastně zase taková nuda nebyla. ()

Ice123

Prozatím ze všech třech dílů co jsem viděl je tenhle tem opravdu nejslabší. Dějově je to strašně přehnaný, bitka s Nemesis je ubohá a celé je to takové nemastné neslané... Po prvním dílu jsem si na dvojku zašel do kina a byl jsem nad míru zklamán..... 40%. ()

WolfR

Pokračování Resident Evilu (adaptace hry Biohazard)je jiné než první díl, ale rozhodně není špatné. Příběh se odehrává tam, kde skončil první díl. Ve zničených ulicích města, plného zombie. S nimi se bude muset vypořádat Alice alias Milla Jovovich, která mě tentokrát přesvědčila, že dokáže utáhnout hlavní roli. Ovšem nebude sama, pomůže ji ještě skupinka lidí, která se bude chtít z města plného zombie, dostat pryč. Všechno je to samozřejmě zamotanější, ale zase takový záběr na mozkovnu to není. Úhlavní monstrum, či hlavní lidský padouch, nejsou nějak extra skvělí, ale ujdou. Bohužel zmizela ale skvělá atmosféra i silná hudební stránka, kterými se mohl pyšnit první díl. Ale i tak film obstojí, díky skvělé akci, solidní režii, Mille Jovovich a skvělému konci, který opět svadí k pokračovaní stejně jako v jedničce. Výsledek je tedy opět stejný jako v případě jedničky. Dosaženo ho však bylo jinak, tedy 3 hvězdy. ()

animaxis

Podle mě z celé série nejhorší.Hráče Resident Evil to urazí,protože tohle je asi nejdůležitější část a oni ji natočí takhle špatně.Ostatní to budou s kladným hodnocením brát jako zábavu,ale druhý den na to zapomenou a zbytku se to nebude líbit vůbec.Na druhou stranu musím uznat,že Milla to s meči opravdu umí,problém je v tom,že ty meče se mi taky nelíbily. ()

dr.fish

Jízda pokračuje. Na scéně se nám konečně objeví hlavní padouch. Už to není jen bezejmená korporace Umbrella, ale má i tvář- dvojice vědců genetických experimentátorů. Scénář je zcela prostinký a nemá smysl se zabývat logikou děje. Jde o přiznané "béčko" a takové to mám rád. Naladit vlnu, vypnout ochranné obvody a otevřít lahvinku. Jistota, že něco nepochopím je minimální a relax může začít. 70% ()

mortak

Když Milla se sveřepým výrazem kosí rychlopalnými zbraněmi zombíky, je to solidní zábava, ale jakmile dojde na kontaktní boj, je to katastrofa. Mám docela velkou představivost, ale v tom šíleném snu střihače jsem žádnou choreografii neviděl. A ten závěrečný souboj Milla - monstrum je opravdu směšný. ()

Sabrewulf

Pravděpodobně Andersona po prvním dílu kamenovali fanoušci hry a tak si řekl, že dvojku už radši nebude točit on a scénář tedy napíše přesněji podle hry. Ale ouha! Jak udělat stejný jablečný mošt jako CAPCOM (tvůrce hry), když jsem předtím zasadil třešeň? Z toho nemůže vzniknout nic než slátanina. Jenže po studené sprše z jedničky, jsem se alespoň trochu kochal Siennou (po vizuální stránce opravdová Jill), Nemesisem a několika stejnými sekvencemi ze hry. ()

otík

Druhý díl série. Slušný slepenec akce a hororu, který na rozdíl od jedničky přidal na jízdě a střílí se tu o sto šest. Bohužel některé akční scény nejsou příliš přesvědčivé, ale i tak jde v dnešní době o slušnou pecku. Dějově se film příliš nepovedl, velmi prostinká zápletka nedokáže diváka zlákat k tomu, aby se o hrdiny více zajímal. I tak ale spokojenost pro fanoušky akce a Milly. ()

3n3my

Asi pôjdem proti prúdu, ale myslím že o niečo lepšie ako jednotka. Konečne sa vyšlo do ulíc, viac zombíkov, viac akcie, vymakanejšie efekty a čo je dôležité, menej trapných dialógov. Sice scenár je opäť biedny a logika tomuto filmu taktiež niekam odišla, ale myslím že toto je o pol hviezdy lepšie, čiže suma sumárom slabé tri. ()

Radiq

Hodně, hodně tady zasmrdělo béčko, hlavně tak v první polovině. Bylo to snad jenom o bezduchém střílení těch nakaženejch a kde nic tu nic. Navíc Milla se tam vyskytovala docela málo a byla jedinou postavou, která mě tam zajímala. Ostatní ať si klidně zhebnou nejhorší smrtí. Druhá polovina trochu rozvila děj, kterej je ale pěkně stupidní a i když akce je poměrně koukatelná, tak je až moc nesmyslná a to já nemám rád. Odpad si to nezaslouží, ale kérku na prdel s nápisem Resident Evil: Apokalypsa si teda určitě neudělám... ()

Nivenx

Druhý díl mého oblíbeného Residentu je stále dobrý, i když o něco slabší jak první díl. Atmosféra je téměř pryč a tůstali akce, které fungují skvěle. Občas překvapivé. 55% ()

Deyw

Diky tomuto dilu jsem si zamiloval millu jovovich.. dale cernousek s hlaskama byl skvelej..GTA zmrde! uzasna Jill..a projekt nemesis..celkove lepsi nez prvni dil..technologie sla neskutecne dopredu a bylo to videt na vsech nestvurach a nepusobili komicky..hudba super..konec filmu zase wtf scena a neskutecna natesenost na dalsi...nechapu ten hate na tenhle dil..za me 3,4/5 ! ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (viac)