Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

Aven

Tentokrát o jednu hezkou hlavní hrdinku víc, ale oproti jedničce jsem postrádal atmosféru....na její úkor je zde však víc akce. ()

demented

Po zhliadnutí jednotky a zabijáckej prístupnosti by si len debil mohol myslieť, že RE: Apokalypse sa pretransformuje do normálneho zombie-hororu. Keďže som k tomuto filmu pristupoval s takmer nulovými očakávaniami (to hernú sériu RE zbožňujem), žiadne sklamanie sa nekonalo. Áno, Alexander Witt nie je tak zručný režisér ako Anderson a celý film sa drží po kope len silou vôle, ale napriek tomu je to vcelku zábava. Značné kvantum značne neprehľadnej akcie, minimálny priestor pre zombíkov (hovorte si čo chcete, ale oni mali byť hlavnými hviezdami filmu a nie nejaká druhotriedna herečka Milla Jovovich s treťotriednymi parťákmi :), celkom pekný Nemesis...a to je asi všetko, čím sa tento film vyznačuje :) ()

Mihail123

"Ty ju krmíš? Si úchyl?" Ouch, nepozeratelná blbosť. Ešte väčšia ako predošlí diel. Či už to je Milla Jovovich alebo Sienna Guillory, ktorá tu podáva svoj "životný" výkon alebo trápne chodiace monštrum Nemesis. Herná séria je moja srdcovka, ale toto je niečo hrozné. ()

skretik

Lepšie ako 1. diel (ale ako hovorím, to, že som videla 3. diel a zdal sa mi najlepší, najviac prepracovaný, tak to zostáva aj po pozretí 2. dielu)... Už to bolo trocha menej snahy o bububu a viac o tých ľuďoch, o ich pocitoch... ()

VanTom

Atmosféra zombie apokalypsy v uzavřeném městě, kde je ponecháno pár přeživších napospas hordám nemrtvých, je téměř dokonalá (a dovolím si tvrdit, že se velmi blíží původní videohře - rozhodně nejvíc z celé filmové série). Škoda tedy, že to celé není příliš dobře natočeno, hlavně zmatený střih dává přepáleným akčním scénám dost zabrat. Jinak scénář mi přišel adekvátní, herci také, tempo ani na chvilku nevypadne, a za tu snad nejlépe ztvárněnou herní hrdinku na stříbrném plátně vůbec, Jill Valentine v podání Sienny Guillory, mám chuť přidat i čtvrtou hvězdičku. ()

harryy

Residentu evil : APokalypsa sa režisérsky a akčne nedá nič vytknúť ale nedá sa ani nič pochváliť. Slovo priemer je veľkými písmenami napísané na každom jeho kúsku.Trošku nad priemer ho sa dostalo len vdaka Jill Valentine a Alice a ich chémii na plátne dvom efektným akčným scénam a záverečnému dejovému zvratu. Práve to že film začne byť naozaj zaujímavý až v posledných 10-tich minútach, je smutný výrok o nevalnej kvalite predchádzajúcej hodiny a pol.Ale lepšie ako jednotka... 50% ()

pravdovravny

Tak takto má Kurva vyzerať Apokalypsa Zombie!!!! nie ako sme to mohli vidieť ( s prepáčeným, niesom Homofób, ale žiadne iné slovo ma teraz nenapadá) vo teplošskej Worl War Z!!!. Tá je oproti tomuto slabý odvar pre deti. Toto je Vojna, toto boj o prežitie, a nie Pitt s reklamou na Pepsi a Lesk na vlasy:) ()

Sany33

Ak sme v jednotke mohli vôbec hovoriť o horore v dvojke som si už istý, že o horore určite hovoriť nemôžeme. Ide o plnohodnotný akčný film kde absolútne upadá do prachu čaro a atmosféra jednotky. Jednak sa mi to zdá pre to, že sme sa s interiérov dostali do exteriérov čo ponúka množstvo možností, ktoré sú ale maximálne nevyužité. Pozitívne je, že tam kde jednotka končí dvojka voľne nadväzuje akoby išlo o seriál čo je dobré, lebo keď si to ľudia pozrú tesne po sebe ako ja postrehnú mnoho detailov, ktoré si napríklad ľudia čo si to púšťajú po dvoch rokoch ako tieto filmy vychádzajú sa uberajú o dosť veľa zabudnuteľného obsahu, čo im ale v konečnom dôsledku môže byť asi jedno. Milla tu síce je ale nie je ani taká sexi ani taká dobrá herečka. Ale je to dobrá, teda mierny nadpriemer. 55% ()

lykan9

Apokalypsa není tak, dobrá jako jednička, ale přece jenom se jedná o velmi slušnou podívanou. Má však mnoho much. Ta největší je Sienna Guillory, který v roli drsňačky vypadala tak nepřesvědčivě, že mě v každém záběru jen iritovala. Oproti jednička však má tento díl jednu velkou výhodu a tím je napětí. Nevím jak se jim to povedlo, ale přirovnání k hororu má mnohem blíže než jeho předchůdce. ()

fabecc1222

Ze začátku to vypadalo, že se na Millu skoro zapomnělo, a dobrou první půlku filmy táhne dopředu hlavně Sienna Guillory. Milla akorát sem tam zahodí motorku, a svoje lepší party dostane až ve druhé půlce, kdy dojde na i na souboj s místním Trigenem. Na poměry silného béčka je tu hodně známých jmen, které dostávají více či méně prostoru, a je to také jedno z malá pozitiv na celém filmu. Scénář už prakticky neexistuje, a místo filmu se jedná spíše o klasickou herní střílečku, kdy se hlavní parta snaží prostřílet skrze nepřátele k hlavnímu bossovi. ()

JohnSmith

Takže,dvojka je rychlejší,akčnější a mnohem méně zmateně natočená.Což ovšem neznamená,že kdovíjak lepší než jednička.Závěrečná bitka mezi Alice a Mattem je dost špatná.Ne vždy se snaha o rychlost povede a pokud jde o Jovovichovou,tak je jako akční mlátička stejně věrohodná jako nominace van Damma na Oscara. ()

Puyi

Dvojka slabá jak čaj, ale nečekal jsem ani nic jiného, to ne. No dobře, přiznám se, doufal jsem, chtěl jsem, aby Milla z toho mála vytáhla něco echt nebo aspoň něco průměrnýho. Jenže špatného toho bylo tentokrát až moc, od obsazení až po dost odfláknutou hlavní potvoru. No tak, snad příště. ()

stitch7

/// Apokalypsa už nemá to srdíčko, které měla jednička. Jo, je velkolepá, hodně bouchá, ale zároveň působí chladně. Prostě akčňák, který si někdo trochu spletl s hudebním klipem, jinak si nedokážu vysvětlit ty děsné zpomalené, trhavé záběry. Postava L.J. navíc není vůbec vtipná a akorát ruší, o moc lepší bohužel není ani rádoby badass Jill. Ale nástup Nemesise byl velmi efektní, to se musí nechat. 6/10 ()

Narcis

O hvězdičku horší jako jednička - film založený na akci (a to dost dobré akci), ale stále tu je Milla Jovovich, dobré efekty a masky (hlavně Nemesis je dobře udělaný) a film odpovídá na otázky které si možná někdo pokládal během 1. dílu (proč vznikl T-Virus, jak vypadá programátor a jeho dcera a co znamená zkratka STARS). I konec se docela vyvedl - je jasné že pokračování bude. ()

jefff odpad!

Jednoznačně nejhorší díl série. Naprosto odfláknutý a zbytečný film, který kazí pověst vcelku povedené hororové sérii. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (viac)