King Kong

• Česko King Kong (viac)

Skupina filmárov sa vydáva do Tichomoria hľadať legendárny Ostrov lebiek, na ktorom podľa povestí kedysi žilo gigantické monštrum menom Kong. Výprava, v ktorej sú najväčšími hviezdami excentrický režisér Carl Denham (Jack Black), mimoriadne krásna herečka Ann Darrowová (Naomi Watts) a svojrázny scenárista Jack Driscoll (Adrien Brody), tajomný ostrov naozaj nájde. Monštrum, o ktorom chceli natočiť hraný dokument, stále žije, dokonca spoločne s množstvom ďalších prehistorických monštier. Výprava sa tak mení na zápas o holý život! V najväčšom nebezpečenstve sa ocitá Ann, ktorú unesú miestni domorodci a v rámci tradičného rituálu ju chcú obetovať práve King Kongovi. Ten sa však tvárou v tvár krehkej blondínke zachová úplne nečakane... (TV Markíza)

Tygrys

Přesně tohle jsem čekal. Nenudil jsem se, ale zároveň musím říct, že to není nic na co bych neměl zapomenout. Triky naštěstí nebyly tak přeplácané a nevěrohodné (viz. triky vyskytující se ve filmech Stephena Sommerse: Van Helsing a Mumie se vrací), i když některé scény k nim neměly daleko (úprk celé skupiny spolu s brontosaury před dravci se nesl ve znamení otázky: kdo se z nás snažíl kdy udělat větší pitomce, Sommers nebo Jackson?) Ještě bych dodal: Tore Kongovi se nelze divit, že ho Naomi tak okouzlila ;-) ()

dee-key

Trapné.To se Peter Jackson moc nevyznamenal. Možná že jeho LOTR dostal oskara, ale tomuto filmu se mohu jen vysmát. Ano,vizuelní efekty jsou fascinující, ale King Kong má být King Kong. A ne do něj nacpat ještě Jurský park, Indiana Jonese a nevim co ještě. ()

Sesitka

Tento film byl naprosto skvělý. Byly tam dobré triky, herecké výkony a režie. Hlavně se mi tam líbili ti dinosauři, kteří působili, jako kdyby byli živí, stejně jako King Kong. Musím se ale přiznat, že mi na konci ukáplo i několik slz. ()

Mikarda

Zbožňuji režii Petera Jacksona, který se s ničím nepáře; zbožňuji soundtrack od Jamese N. Howarda (A fateful meeting, Central park); herecké obsazení se povedlo a vyplatilo; a poslední, co zmíním, je King Kongova mimika, která v některých případech rvala srdce. Dokonalé sice ne, něco bych možná i vypustila, ale pět hvězd zkrátka uděluji. Mimochodem, nezapomenutelný boj King Konga s dinosaurem! ()

Petroff

Jsem velká opice a jdu se poprat támhle s těmi dinosaury... Ono se sice asi povídá cosi o super tricích, ale zrovna ve scénách, který se tvářej děsně akčně na vás vybafne Black snaživě napodobující běh před zeleným plátnem. Nedokoukáno - nebo jo? Ani nevim. ()

sek

Překvapivě velká spousta špatných triků, překvapivě velká spousta opravdu zbytečných scén, překvapivě velká emoční plochost a opravdu jen několik málo krásných filmových momentů. Suma sumárum - zklamání... ()

Kosmik

Vydařený odpočinkový film, kde si Peter Jackson s genialitou sobě vlastní pohrává s různými hollywoodskými klišé. Vyvážení tragédie, dramatu, thrileru i parodie je ale rovnocenné, takže film samotný tím vůbec nezlehčuje. Je to prostě oslava starých hollywoodských filmů 20. století stavěných na jednoduchém ději pro každého a velká zábava především. ()

Had6

Docela zajímavá podívaná. Až na několik vad na kráse. King Kong a dinosauři? To se na mě nezlobte, ale to není zrovna ono. Ať se propadnu, jestli scéna kdy Kong bojoval se třemi najednou nebyla krásná. To ano. Zpracované to bylo famózně, ale proč tam ty veleještěři museli být? Já bych se bez nich klidně obešel. Ale akce není nikdy dost, že? A co ta neskutečná délka filmu? 187 minut je pořádná porce. Pán Prstenů byl taky velmi dlouhou podívanou. Ovšem tam se to snad zkrátit nedalo. U King Konga bych klidně některé scény směle vypustil a stopáž zkrátil tak na dvě hodiny. Děj by neutrpěl a trikových záběrů bychom si i tak užili dosytosti. ()

ilemas

King Konga jsem měl vždycky rád a ikdyž nemám rád fantasy, tenhle příběh se mi vždy líbil. Jen mi nějak nesedí Jacksonův podpis. Místy nudné, trapné, přesto úchvatné. Kdo má rád skvělou efektní podívanou pro pobavení s vypnutým mozkem, doporučuji, pro ostatní nuda. Jackson točil a točil, ale moc u toho nepřemýšlel. Možná by to chtělo jednu * ubrat. ()

SonG

Ač jsem tomu nedával moc velké naděje, Peter Jackson mne zase přesvědčil, že je Pan řežisér a že zvládne natočit výbornou podívanou se sqělými efekty........ ()

BoredSeal

Tohle je prostě apokalypsa pro velkofilmy, pozlacená deka přehozená přes hnijící mršinu. Nuda jak hrom za obří peníze, snad 90 minut čekáme, až vyleze ta opice, "skryté" tajemství z názvu, haha. Nezajímavý děj, nepravděpodobné charaktery a jejich chování, to vše v luxusních kulisách s luxusním obsazením, absurdní nepravděpodobný příběh o lásce blondýny k obří opici a k tomu dolézajícímu Pianistovi. Škoda, že Jackson vyplácal svojí slávu z LOTRa na takovouhle debilitu, až bude potřebovat balík na opravdu dobrý scénář, už se mu to nepovede. Jediné, co nám zbylo, je pitomě se pitvořící Wattsová pro radost King Konga - myslíte, že se naučila pro tu scénu žonglovat nebo jí pomohly speciální efekty? Hvězdičku dávám za jedinou fakt pěknou soubojovou scénu s hmyzem a červy ústící v ostnaté konečníky v bažinách a za zmíněnou taškařici Wattsové, zbytek je běs. ()

easaque

-2* jako pocta původnímu King Kongovi je to dobrá práce. Ale pro mě kombinace naivní atmosféry z třicátých let a kupa přehnaných a neuvěřitelných akcí působila opačným dojmem, které sunuly mé hodnocení hodně dolů. Možná s více humorem a nadsázkou bych to vzal, ale takto to nešlo. Rozhodně mi to stačilo jednou a navíc ve spojení s reklamami je ten 4-hodinový maratón opravdu únavný.... za toto však film nemůže. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

balba

KING KONGA bych zkrátila na pouhou hodinu. Film my příjde jak složený ze tří filmů.První hodina byla spíše dobrodružná.Druhá hodina byla jak Jurský Park. A třetí část filmu byla výrazně lepší než King Kong z roku 1976. ()

HappySmile

První půlka filmu možná trochu zbytečně roztáhlá a nudnější, zato dál už se to pěkně rozjede. Skvělí herci, skvělá kamera, skvěle zrežírované. A závěrečná scéna na Empire State Building je opravdu dojemná, až sem skoro uronila slzu. :o) ()

lekr

Pokud tenhle něco zvládl na jedničku, tak to byla grafika a efekty. Myslel sem si že na příběhu není co zkazit, když je to jen remake, ale to jsem se mýlil. Samozřejmě, že teď je jiná doba, takže bylo hodně možností, jak to "vylepšit" ale spíš to bylo k horšímu. V té přemnožené změti všemožné havěti byl King Kong ne hlavní hrdina, ale spíš jen další stvůra na kterou snůška dobrodruhů narazila. Navíc tento film dělá z King Konga krvelačnou bestii, ukousávání hlav je ptady přemnožené a zbytečné. Navíc je tento film další ze série filmů ,kde zvířata útočí na člověka "jen tak z nudy", protože jakmile se na scéně objeví další zrůda hned zaútočí. Na hlavní hrdince se jich vystřídalo tolik ( hlavně jakýchsi animovaných tyranosaurů ) že to místy bylo trpané. Ale napopak ta scéna, jak King Kong pomlátí bandu tyranosaurů byl skvělá!! Ovšem ten hmyz v jeskyni, nějaký larvy a nějaký larvy podobný penisu při erekci, to bylo fakt trapný. Ale jinak to nebylo vůbec špatné. Jako vždy, King Kong měl brilantní konec, i když mě nasralo že sotva hlavní hrdince umřela "láska" v podobě King Konga, tak hned, a to ještě ani King Kong nedopad na zem, se líbala s tím blbým scénaristou, který na začátku měl možná dobrý postavení ,ale pak už vypadal jako King Kongův sok v lásce, kterýho Kong bravurně strká do kapsy. ()

rakovnik

Velmi pěkně zfilmovaný King Kong. Tato verze se mi líbí ze všech dosud natočených "gorilích" filmů nejvíce. Díky dobrým efektům, skvělému hereckému obsazení (nejvíce se mi líbil výkon Jacka Blacka) a zajímavému pojetí příběhu především v první polovině filmu. ()

Martin741

Po King Kongovi z roku 1933 je tento Kong pre mna druhy najlepsi film o obrovskej opici. K tomu velkolepa rezia Petera Jacksona /predsa len nazbieral skusenosti uz z LOTR-a/, k tomu skvele herecke vykony najma Naomi Watts, ale aj Brodyho a Blacka, cez slusne akcne sceny ...... proste masaker, treba vidiet : 85 % ()

peiton

Musím skonštatovať - som nadšená,tak krásny výpravný veľkofilm som dlhú dobu nevidela.A to dokonca na dlhé filmy nemám trpezlivosť,ale tento som pozrela jedným dychom.Vo filme som nespozorovala ani jedno hluché miesto,..no možno len ten docela zbytočne,zdlhavy zaciatok filmu inak samá akcia u akcie.Dlhých 187 minút v tomto prípade odsýpalo rýchlosťou blesku.Hl.hrdinka moja obľúbenkyna Naomi Watts mimoriadne okúzľujúca,svedčalo jej to..Celkovo čo sa týka samotnej grafiky,cez vizuálne a zvukové efekty hodnotím na výbornú.Opička sa im moc vydarila.kto by už nechcel zachrániť tak milé a uprimné zvieratko.Bola zlatá.Ja rozhodne ano.Celkom ako skutočne živá.Záverečná polhodinka zahrala na city,veľmi emotívna ak by som to pozerala sama,isto sa rozplačem,ale priznávam jedna - dve slzičky pošli. ()

Figu

Nejlepší romantické dobrodružné drama všech dob nese název King Kong! Zde zapracovala známá větička, že protiklady se přitahují. Peter Jackson je mi velice nesympatický, nemám ho prostě rád. Adrien Brody, tak na něj jsem opravdu alergický, i když se naše rypáky zase tak moc od sebe neliší. Opice mě taky od dob skvělé Žofky pěkně točí, takž nic moc. Prostě mi ten rejža musí nabídnout víc než mi dal v Pánech prstenů, ten sladoučkej ksichtík se skobou na palici se mi musí předvést minimálně jak v Pianistovi a určitě chci pořádně drsnou opici, jenž mi nebude připomínat opičáky, který denně potkávám v oranžových vestičkách s napichovátkem v pazouře procházejíc kolem svého vymydleného holobytu v našem jinak čistém a svěžím městečku! Navíc jestli u toho filmu mám sedět tři hodiny, tak to musí být fakt mazec. Já s mojí rozkošnou partnerkou pohodlně sedáme do za chvíli vyhřáté pohovky a natěšeni na filmek rozděláváme balíček chipsů. Jdeme na to... ... ... Po třech hodinách, které utekly jak voda jsme oba nadšeni! Má dívka uplakaná, já zaslzený dívčí slzou na oděvu, ona usmrkaná, já pozorujíc hejna holubů poletujíc v našem útulném bytě, ona štastná, já taktéž! Famozní kousek se skvělými efekty, úžasnou krajinkou, nádhernými zvířaty, skvělou hudbou mi daly přesně to, co jsem chtěl a co jsem si přál!!! Pět silných tučných hvězd! 95% ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (viac)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (viac)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (viac)