Jo Hardingová (Helen Huntová), rovnako ako jej kolegovia, je doslova posadnutá predstavou, že sa jej podarí „skrotiť“ tornáda, respektíve vyvinúť spoľahlivý varovný systém. Nie je to nemožné. Stačí uviesť do prevádzky a v praxi vyskúšať prístroj, ktorý navrhol jej muž Bill (Bill Paxton), niekdajší člen tímu meteorológov, za ktorými prichádza do terénu, aby Jo pripomenul, že mu ešte stále dlhuje súhlas na rozvod. So svojou novou partnerkou, psychologičkou Melissou (Jami Gertzová), s ktorou chce začať nový život, sa spočiatku proti svojej vôli, pripojí k šialenej naháňačke za ničivým prírodným živlom... (TV JOJ)

Anderton

Čože? modré hodnotenie? Pre vrchol De Bontovej tvorby? Odviazal sa tu ešte viac ako pri Speede, priniesol krásne vizuálne efekty a tým vznikla klasika 90tych rokov. Dokonca to myslím produkoval Spielberg. Bohužial podobne ako pri Speed vznikla dvojka, ktorá potenciálnu sériu zabila. Znovu podarená dvojka ústredých hrdinov, podobne ako Bullock s Reevesom si sadli aj Hunt s Paxtonom. Teším sa na ďalšiu reprízu. ()

Campbell

Nejspíš jsem se namlsal tima skvělýma efektama. Protože příběh je sterilní a ničím zajímavý. Ale film nenudí a to je hlavní. ()

PetrPan

Svižné a zábavné, typická hollywoodská limonáda s dobrými triky a áčkovým kabátem, o uvěřitelnosti vůbec nemůže být řeč, ale o tom to prostě není. ()

nash.

Spíše průměrný, jak se později ukázalo, Jan de Bont, tentokrát překonal sám sebe a stvořil jeden z nejlepších kastrofických akčnáků. Vše je tu neustále v pohybu. Lidé, auta, tornáda, vztahy i kamera. Vše se žene zběsilým tempem kupředu a pokud se objeví chvilka klidu, je jen předzvěstí ještě zběsilejší akce. Výborné efekty, výborné herecké obsazení se skvělou Helen Huntovou v pro mě její nejlepší roli, sympaťákem Paxtonem a skvělým křovím. A nenápadná, přesto atmosféru dokonale doplňující hudba. Je to sice zábava, ale vše dokonale klape a přestože si uvědomuju i jeho slabiny, zůstává Twister i po 16 letech jedním z mála katastrofických filmů, na které nedám dopustit a občas ho nechám, aby se silou F-5 prohnal mým obývákem. ()

Tomco

Jeden z mojich prvých filmov v kine. Veľmi silný a elektrizujúci zážitok, ktorý vo mne pretrvával ešte dlho po príchode z kina. Katastrofické filmy majú u mňa špeciálne miesto. Keďže som však de Bontovu vecičku už 12 rokov nevidel, je dosť možné, že by som dnes dal vlažnejšie hodnotenie. Zatiaľ sa však riadim nostalgickými spomienkami. ()

klerik

Profesionálne urobený triler so skvelou Helen Hunt, jednoduchým dejom a na tú dobu skvelými, ale nie moc početnými trikmi... ()

Chrustyn

Jeden z mých nej filmů. Skvělá podíváná s (i na dnešní dobu) vynikajícími triky a dobrými herci. Film od začátku do konce neztrácí ani trochu tempo a je to skvělá zábava. Výborný film, zpracovávající poutavé a neotřelé téma. ()

classic

Všetky filmy režírované de Bontom, sú pre mňa veľmi podpriemerné, i keď debut - Nebezpečná rýchlosť, je vskutku nadpriemerná, a ani tentokrát si lepší kameraman, ako režisér, neodpustil odkazy na filmy Stanleyho Kubricka, ako sú „2001 : Vesmírna Odysea, prezentovaná v kultovom, akčnom filme, kde sa premietala v jednom z kín, tentokrát som si všimol aj legendárne OSVIETENIE, premietané vo večernom, letnom kine, kde čoskoro plátno zmetie nevyspytateľné tornádo, tak som ani nemohol dopozerať film vo filme ! Poprípade prístroj, ktorý chce spapať TWISTER, sa volá podľa postavy z bravúrneho muzikálu - The Wizard of Oz, čiže toto sú obľúbené filmy Jana de Bonta” ? Ešte sa vrátim k citovanému : To mi až tak nevadí, pretože film sám o sebe, je veľmi hlúpy, s príšernými hereckými výkonmi, ale celkom dobrou vizuálnou stránkou, t. j. vizuálne efekty a zvuk, inak trochu sa čudujem, že to zarobilo také veľké peniaze, lebo by mi to skôr pasovalo odvysielať v niektorej z komerčných televízii, ako na velikánskom plátne, zrejme ľudia obľubujú katastrofické filmy, alebo som trebárs na vlastnej koži zakúsil, aký je to pocit pre úplne obyčajných Američanov, ktorí musia znášať takéto divoké, prírodné živly, bohužiaľ bolo mi to zdokumentované prostredníctvom, nie príliš dobrého filmového diela, kde si jeho režisér naivne myslel, že dokáže znovu a opätovne nadviazať na predchádzajúci snímok, a ani spolupráca veľkého SPIELBERGA, ma nedokáže obalamutiť, aby som bol trochu viac zhovievavejší ! Najviac oceňujem lietajúce KRAVY a TRAKTORY, inak ruky preč ! Sympatická „huntka” nedokáže sama utiahnuť celý film, a pritom ju doslova žeriem ! ()

MontyBrogan

Já viděl divoké koně, letěli soumrakem, vzduch těžký byl a divně voněl tornádem. Letěli, letěli, bez uzdy a sedla krajinou řek a hor, sper to čert, jaký twister je to zvedá za obzor. Snad vesmír nad vesmírem, snad lístek na věčnost, Dorothy ještě neumírej, sil máme dost. V nozdrách sládne zápach klisen na břehu jezera, nebo je to Helen Hunt nemytá od včera. Stébla trávy sklaní hlavu, staví se do šiku, král počasí přijíždí na popravu vyskumníků. Chtěl bych jak Bill Paxton běžet, běžet, nemyslet na návrat, s konkurencí vyrazit dveře, to bych rád. ()

ARI50

Tohle je ono co potřebuji ničivé tornádo v doprovodu výborných efektu vezme sebou vše co se mu dostane do cesty a tak svůj příběh nabírá na otázce jak zjistit kdy udeří příště super. ()

veru_needy

Někteří vědci v zájmu své branže mají v životě co do činění s ohromnou šíleností a odvahou zároveň. Zvláště ti, co se snaží něco dozvědět o tornádech. Děj je vystavěn velice skromně, takže svojí jednoduchostí nenutí nikterak u toho přemýšlet. Skupinka vědců nahání tornáda. Důvodem je do takového výru dostat elektronické senzory, aby se na základě získaných údajů mohl vytvořit dokonalejší varovný systém. A to je vše. A tak tu jsou vidět neustálé honičky za takovými výry, nadšení a zklamání zároveň. Ale aby příběh přeci jen nebyl jen o tom, přidal scénárista osobní vazbu dvou takových vědců, kteří jsou manželé a mají před rozvodem. Film je po technické stránce v rámci možností 90. let a tak vizuální efekty podle toho vypadají. I po tolika letech stále lepší, než jaké předvádí novodobé filmy. V jednoduchosti je síla a zde to platí dvojnásob. Tento film mám ráda od mala. Do dnes nemohu tu úvodní scénu dostat z hlavy. I po letech se ráda k filmu vracím. ()

JASON_X

V době premiéry tohohle überklišoidního rodinného katastrofáku jsem měl ještě daleko před koncem svého intelektuálního filmového období, takže mi tehdy tahle komerční ohavnost díky bohům unikla. Jediné pozitivum téhle šarády vidím v tom, že sama sebe nebere vážně, jako některé jiné příbuzné fláky. No dobře, možná ještě pár lehce vtipných scén, třeba létající krávy, nebo... létající krávy jsem už říkal? No a to je tak všechno. Jinak jen nudně stereotypní děj, spočívající v protivném řvaní a hýkání všech zúčastněných a podbarvený hnusně středoproudovou orchestrální filmovou kvazihudbou a la Bernstein, neustálé ježdění odněkud někam a honění tornád, stereotypní chlapácké žvásty a "vtípky" party tornádových retardů v čele s humusákem Hoffmanem a stereotypní partnerské špičkování mezi dvěma hlavními tornádovými retardy Huntovou & Paxtonem... Jsem rád (vlastně nerad), že jsem si doplnil filmové vzdělání a hned s tím do koše. ()

luka4615

Nenáročný a bezesporu i kultovní katastrofický snímek plný skvělých, s grácií stárnoucích záběrů, sympatických hereckých tváří a především nádherného scénáře plného nostalgických klišé. Ke snímku Twister se zkrátka vždy budu velmi rád vracet. Skvělá práce! „Is there an F5?” ()

Lacike

Najlepsi film o tornadach a stale je to len priemer a dost casto aj nuda. Emmerich si s tymi par tornadovymi scenami v Day After Tomorrow vytiera s celym tymto zanrom rit. 5/10. ()

Tommassi3

"Julie, musím končit, lítaj tu krávy !!" ;) Ze spojení de Bont, Crichton nemohlo vzejít nic jiného než naprosto nadčasová dechberoucí adrenalinová jízda nejen pro milovníky bouřek, po pár minutách je průměrnému divákovi i průměrnému psychiatrovi jasné, že tentokrát spojení honit se za tornádem neznamená žádnou metaforu, která na vás to obrovské nadšení, jak ze strany tvůrců, tak i hlavních postav, prostě přenese jako málokterý jiný film a ještě vám až neskutečně zvedne náladu !! Helen Hunt se mi snad nikdy nelíbila tolik jako zde, v mé oblíbené pochoutce z KFC dochucené tradičně skvělým ostrým soundtrackem Marka Manciny i na svoji dobu úžasnými triky !! A tak Twister z dílny režiséra naspeedovaných akčňáků a fenomenálního kameramana Jana de Bonta platí za moji jasnou letitou srdcovku, velmi originální, svižnou i vtipnou záležitost, která nevědomky pomohla na svět celé řadě naprosto zhovadilých následovníků s tornádem v názvu, jednu z nejvýjimečnějších v rámci krystalických akčních béček, paradoxně se spoustou ne zrovna béčkových herců, což jména jako Helen Hunt, Bill Paxton či Phillip Seymour Hoffman jasně dokazují !! ()

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022