Berlín zasiahla nevídaná vlna horúčav. Tristo kilometrov juhozápadne zničí úrodu na poli krupobitie a na vrchole stromu objavia mŕtvolu roľníka. Pre miestnu políciu je jeho smrť veľkým otáznikom, no nie pre meteorológa Mathhiasa Koeberlina, pretože tento fenomén videl už niekoľkokrát v USA. Je možné, aby sa tornádo vytvorilo aj na území Nemecka? (oficiálny text distribútora)

Easykk odpad!

Tornádo blbosti z německé odpadové roury, chcete příklad...Spoiler....traktorista stojí u traktoru který chvíli předtím poničila bouře při které padaly kusy ledu, smutně kouká, otočí se, no a co se na něj neřítí, mega tornádo které valí skrz les, který si toho očividně ani nevšiml, má asi pět vteřin...1.vteřina:čumí, 2. čumí, 3. jeho pes je dávno za polem, ale on pořád čumí, 4.čumí, 5.letí a asi trochu nechtěně ale krásně mává :) Promiňte, ale demence je oproti tomuto lichotivý výraz!!! ()

Orlau32

Prokristapána, proč udělal z této ptákoviny režisér 2 dílný film ? Vše, co tím chtěl říci (včetně absolutně neschopné mladé lékařky) by se dalo natočit za 40 minut. Zbyly čas herci prochodili od ničeho k ničemu. Dejme tomu, že by skutečně tornádo tohoto druhu postihlo střední Evropu, pak by jistě napáchalo nedozírné škody a nezanechalo po sobě pár rozlámaných prken a převracených stoliček. Chápu, že Němci asi nemají takové možnosti jako finanční magnáti Hollywoodu, ledacos by se dalo odpustit... ale nudu u katastrofického filmu prostě odpustit nelze.Myslím, že 1* je akorát z úcty k promrhanému filmovému materiálu. ()

Nivenx

Na tv film to i ušlo. Viděl jsem to na nově a film byl vysoce tupý a bez naděje z toho něco vytřískat, ale já se neustále smál. Pro mě to byla spíše komedie a jak ten blb uniknul z tornáda tím, že ho to vzalo i se stanem a pak ho to vyplivlo jinde, kde hulil, tak to byla tak debilní scéna, že jsem se musel smát. ()

Pepinec

Hurvínkova představa o válce není nic proti tomu, jak si Němci představují katastrofický megafilm. Uprostřed Evropy se vylíhne hejno tornád a vzruší to všehovšudy jen jednoho blonďatého bambulu, který má ke vší smůle zrovinka rozhárané vztahy rodinné, partnerské i pracovní, takže ho chudáka všichni poslouchají asi jako puberťáci svoji mámu. Navíc je zřejmé, že logika scénář ani neviděla a napětí od něj dalo ruce pryč po jezeďácké vsuvce s traktorem, kde si patrně natáhlo přitahovač divákovy pozornosti. Ta jedna hvězda je pro mě, aby bylo jasno, protože za ty tři hodiny u telky si ji fakt zasloužím! ()

T600 odpad!

Jestli ta ženská byla slepá tak já sem císřovna. Bože co sem si myslela? Druhou část sem nedala. To budu raději tlouct hlavou o zeď než skouknout další "americkou", levnou, debilní, trapnou a já nevím jakou ještě kravinu, která má popsat obrovskou katastrofu a naprosto neúspěšně se snaží napodobit většinou už tak dost strašné Americké ptákoviny. Bože to byla ale debilita!! ()

• Natáčelo se v Berlíně v Německu. (willy1)