Příroda udeří neuvěřitelně ničivou silou. Las Vegas rozmetá tornádo, severovýchod Spojených států sužují tropická vedra, která provázejí obrovské požáry. Následují prudké bouře a hromobití století. Pro ambiciózní chicagskou televizní reportérku Amy Harkingovou, která čeká ve své kariéře na velkou chvíli, je ale strach z těchto povětrnostních anomálií podružný ve srovnání s hrozícím energetickým kolapsem. Ten by zanechal celou populaci ve tmě, bez jakékoli možnosti komunikace a vystavenou nepředvídatelným nebezpečím... (oficiálny text distribútora)

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +zvuky, hudba, atmosféra -triky, velice televizní/// Hold když chce televize dělat katastrofáky, dopadne to katastrofálně. Ale upřímě, tento druh filmů mám rád (teda až na ty ekologické), takže je snesu v jakékoliv formě. Hodnotit budu ale oběktivně. Nebudu, vlastně tedy nemohu srovnávat tohle dílko například s filmem Den poté apd. Takže na televizní film se rozhodně nejedná o odpad. Jediné co mi výrazně vadí, tak je asi ta druhá půle, kdy napovrch prosakuje nuda, není to takový napínák a vlastně první půle mě tak navnadila, že jsem čekal velkou katastrofu. No co, ta se mi dostavila alespoň v podobě triků, u kterých mohu prohlásit, že počítačové hry z roku 2000 mají lepší efekty. No a prej je pokračování, to ale bude katastrofa./// Celkem 47%/// ()

jondzavid odpad!

Category 6 je stretnutie hurikána zo severu a tornád z juhu nad Chicagom. Typický katastrofický brak - pochváliť sa dajú akurátne triky, ale nato, aby som dal aspoň jednu hviezdu by nemohli byť postavy tak extrémne smiešne napísané - čo mám však očakávať od nabúšenej us tv produkcie, ktorá určite časom urobí nejakú tú príjemnú televíznu kvótu niektorej z našich komerčných staníc. Jednu hviezdu som však chcel dať aspoň za roztomilého Randyho Quaida v malej roličke lovca tornád Tornado Tommyho a zo zostatku stojí za reč ešte Brian Dennehy, ktorý predviedol aspoň ten svoj štandard. Dianne Wiest (oscar za Bullets over broadway) tu v úlohe c.coxvreskotovskej reportérky hrozne prehráva (aj keď čo jej táto úloha okrem financií mohla priniesť). Ale absolútne najhoršou časťou je hlavná rodinka - to je hotová pohroma -vedľa extrémne nevýrazného a matného T.Gibsona stiahli u mňa tú jednu efektovú * najprotivnejšie obsadené teenie úlohy v tv katastrofickom béčku (urazil by som asi slovo klišé ak by som označil ich scenáristickú prepracovanosť) . A ešte jedno pozitívum - chýba tradičný pes. Takže pekné (tv) efekty v desnom filme - ak to pôjde u nás v tv s masívnou reklamou nedajte sa zlákať - je to škoda času. ()

Pepinec

Pokud chtěl americký B-team tvůrců katastrofických filmů vystoupit ze stínu slavnějších kolegů a probudit v nás obavu z nebezpečí, které číhá za humny, zvolil špatnou nohu, taktiku a managera. Něco pravdy na tom bude, že bez peněz se do hospody nemá lézt. Vzdor tomu si film očividně našel svoje příznivce, kteří chválí efekty, děj, či postavy. Teď to výjimečně nemyslím nijak zle; kéž by mi také stačilo tak málo... ()

fantoci

Další z nesčetné řady katastrofických filmů. Naštěstí ne úplně katastrofálních. I když ... Opět musím ocenit zvláštní efekty. Co ovšem si nezaslouží plus je logika chování hrdinů a vykreslení některých situací. Tak např. se mi nezdálo, že by se v tom obchodním centru, kde byli lidé uzavřeny v té bance se nacházeli nějací lidé jen v té bance. Že by v okolních obchodech bylo pusto a prázdno se mi mos nechtělo věřit. K nevěření byl i hladký průjezd městem, kdy hrdinové mířili na smluvené místo na letiště. Fouká silný vítr, všude se válí nejrůznější bordel a trosky a ejhle, letištní plocha je zametená jak před startem concordu. Ale jinak je to příběh krásný, charakterově černobílý, dějově předvídatelný, podle zavedené šablony vyrobený a koukatelný. ()

TheDarKnig odpad!

no tak tohle bylo asi tak tisickrat horsi nez 10.5.. hlavne, jak trailery lakaly na totalni masakr a pak celej film jedna strasna nuda s par scenama s tak strasnou kamerou, divnym snimanim a hlavne bez vizualu ze to nejde ani popsat.. Dokonce i to proklinane Asylum dela lepsi filmy (ktere aspon pobavi svoji blbosti). Ale tohle... nemam slov a tentokrat ne v pozitivnim smyslu ()

• Natáčelo se ve Winnipegu v Kanadě. (willy1)