William celý život sníval o tom, že pôjde v otcových šľapajach a stane sa lovcom búrok. Jeho legendárneho otca pred rokmi vzalo so sebou supertornádo. Odvtedy sa z prenasledovania tornád stal skutočný biznis a cestovný ruch spojený s katastrofami prekvitá. Tínedžer utečie z domu, aby sa spolu s bývalým kolegom svojho otca vydal za hurikánom, ale tornáda sú už väčšie a ničivejšie, ako kedysi. Williamova matka medzitým zúfalo pátra po svojom synovi, netušiac, že sa do oblasti chystá najväčšia búrka všetkých čias, supercela, ktorá ohrozí životy nielen lovcov búrky, ale všetkých ľudí v oblasti. (Vertigo Distribution)

sir-dave

Tady trochu může mást plakát s hodnocením. Určitě to není žádný stupidní film o tornádu, které zvedá žraloky nebo odnáší domy na vedlejší kontinent na kterém by šly vidět triky studentů prvního stupně. Tornáda je tady popravdě pramálo a je to spíše jakýsi pokus o komorní drama chlapce, co chce být jako svůj otec. Bohužel se to hrozně táhne a toho zajímavého je tam hodně málo. ()

Adramelech odpad!

V anotaci se píše: „Williamova matka mezitím zoufale pátrá po svém synovi, netušíce, že...“ Pisateli vzkazuji: Máš tam chybný tvar přechodníku, poloanalfabete! U ženského rodu má být koncovka –íc, takže správný tvar zní „netušíc“. Chápu, že rozčilovat se nad takovou „maličkostí“ v době, kdy naše školství, jehož sešup úrovně po roce 1989 byl věru děsivý, už stačilo vyprodukovat celou generaci pologramotných magistrů a bakalářů, může působit puntičkářsky, jenomže v části populace dosud přetrvává znalost českého jazyka a na takové osoby potom působíš dojmem, že jsi vůl. Inteligentnější děti se ostatně dokážou naučit pravopis i dnes, i když spíše navzdory škole než ve škole, např. s pomocí rodičů, neboť intelektuálně založení rodiče nesnesou, aby jejich ratolest byla pologramotná, a naučí své dítě pravopisu sami. To však evidentně nebyl tvůj případ. – K samotnému filmu poznamenávám, že jsem už viděl výrazně lepší filmová díla na dané téma, např. Twister (1996). Tomuhle chybí nápady, spád, šmrnc a vlastně skoro všechno. Výstižné komentáře: Arsenal83, Dannyyy, LIVINGDEAD, peterfriusjilek. ()

ing.man

Od začátku ten film ukazoval jak moc chce být dramatický, ale vůbec nebyl. Diemer je dobrý, ale tady mě vůbec nepřesvědčil. Tupé dialogy, klišé "matka bojící se o syna", atd. Rád bych viděl film, který by aspoň zopakoval nějakou katastrofickou klasiku a vtáhl mě do děje, ale tohle je ztráta času. Jedna hvězda protože miluju americký venkov, a druhá je za Baldwina, který tady nemusel střílet a Heche, která vypadala, že umí řídit. ()

jokino

Úprimne povedané, mám pocit, akoby som sledoval remake Twisteru, ktorý ale, ak by to tak bolo, by originál totálne predčil. Síce sa to celé pomaly rozbieha, je to komorné, miestami možno nezáživné, ale stálo to za to. Absolútne realistické búrky, kde sa proste musí čakať na správnu chvíľu a akési "vyvrcholenie", a človek - "lovec búrok", musí za tým proste jazdiť. Som veľmi rád, že film nezodpovedá svojmu posteru, že ho neprecpali zbytočne prepálenými CGI, čo je dnes tak zvykom, ktoré v mnohých prípadoch nestoja vôbec za nič, len kazia film a nedá sa na to pozerať, ako je to odporne umelé a neprirodzené. Film s reálnymi búrkami, ktorý sa na nič iné "nehrá". Miestami mi soundtreckom pripomínal 80 a 90-te roky, čo mi do toho úplne pasovalo. Za mňa, výborná práca.. ()

majo0007

Netuším, čo si od tohto sľuboval tunajší distribútor, keď to dotiahol do našich kín. Superúspech? Toto museli ponúkať na filmových showroomoch zadarmo ku káve, pretože si neviem predstaviť, že by film niekto kúpil dobrovoľne. Ale na druhú stranu - marketing to má tutový - pecka názov a ešte väčšia pecka poster. ()

• V čase 00:41:29 jsou na zadním světle jasně patrné efekty blesků. (Johnny.ARN)
  • Na začátku filmu se píše, že se odehrává v západním Texasu, ale v jejich televizi běží vysílání Zpráv 9 z Oklahoma City. Meteorolog zmiňuje Geary a Kingfisher, které leží severozápadně od Oklahoma City. (Johnny.ARN)
  • Tornáda, která se ve filmu objevují, jsou skutečná tornáda. Režisér Herbert James Winterstern údajně pronásledoval tornáda čtyři roky. Oslovil také známého pronásledovatele bouří Pecose Hanka, aby mu poskytl záběry některých tornád, které zaznamenal. (Johnny.ARN)