V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (CinemArt SK)

annanah

Udělat film o toxickém vztahu Drákuly a jeho služebníka Renfielda, to mohlo dopadnout jakkoli, nicméně ve výsledku se jedná o extrémě zábavnou blbinu, při jejíž sledování si říkáte, že takhle přeci fyzika nefunguje, tolik krve v lidském těle ani není, nicméně ve výsledku to nevadí. Film je sice plný motivačních citátů, ale nějakým zvláštním způsobem to funguje a je to zatraceně vtipná záležitost, u které člověk muže udělat to nejlepší co jde - vypnout a jen se bavit. ()

TomX2

Ani neviem, či u mňa prevláda prekvapenie alebo sklamanie. Na jednej strane to už na prvý pohľad vyzerá ako totálna hovadina, na druhej strane pozitívne reakcie sľubovali niečo bizarné a vtipné. Bizarné to bolo len trošičku, vtipné nah ah. Ale bavilo ma to. Dej je svižný a hlúposti sa tam dejú prakticky neustále, nespomaľuje to a teda ani nenudí. Renfield ma naviac bavil - Nicholas Hoult ho stvárnil viac než dobre a scény z posedenia boli super. Ako prosté odreagovanie to neuškodí a vrámci možností som spokojný, ale že by išlo o nejakú extra vydarenú komédiu, to asi úplne nie. A Nicolas Cage ma irituje. Každým ďalším filmom viac a viac. ()

Baronne

Renfield bych rozdělil na dvě části, první je akce, schválně přehnaná a ne uplně můj šálek kávy, nechutný záběry a extravagantní stříkání krve, ale docela to funguje. Ta druhá stojí za to, je to actually pretty deep, dobré moudro, něco si z toho snímku odneseš, pokud budeš chtít. Houltovi jsem to sežral i s navijákem, hrál to skvěle, u Cage je zase hezký vidět, že tuhle roli si fakt užíval. ()

Freemind

Cage je přesně tam, kde má být - v roli vědomě pitoreskní, přestřelené postavičky. Zbytek obsazení se v tom ale ztrácí. Výsledkem je sice překvapivě poživatelný, ale hodně nesourodý guláš parodie, horroru a akční řežby, který před krachem zachraňuje pár trefných hlášek, parodický odstup a hlavně poměrně krátká stopáž. Být to o dvacet minut delší, šel bych s hodnocením níž. ()

Blackhand47

Renfield má naprosto debilní scénář, ale zasmějete se, což měl být pravděpodobně účel. Po staletí sloužící Drákulův služebník toho konečně začíná mít dost a uvědomuje si, v jakém toxickém vztahu se vlastně celou dobu nacházel. Do toho se na scéně objevuje statečná policistka bojující proti brutálnímu gangu a tyto dvě dějové linky se shodou náhod protnou. Humor sází na brutalitu a hrátky s upířím mythosem, ale víc od filmu nečekejte. Zápletka je klišovitá a závěrečná půlhodina je genericky nudná, kdy se všechno stane strašně rychle a sluníčkově se to vyřeší. Na zabití večera je to ideální, ale nakonec na to zapomenete, protože takových akčňáků s antihrdiny vznikají desítky až stovky. Hodnocení: 55 % ()

salalala

Dost nevyrovnaný, ale poměrně zábavný počin. Chris McKay jako by byl podivně rozpolcen, protože si byl zřejmě velmi dobře vědom, že po příběhové stránce film vůbec nefunguje, tak se ani nesnaží předstírat, že nějaký příběh vypráví. Od prvních chvil je tak jasné, že celé je to nerealistické, postavy jsou nezajímavé a kompletní děj je absolutně nesmyslný. Jakmile má ale přejít k jiným věcem, najednou je jako ryba ve vodě a baví především hodně stylizovanou a záměrně přepálenou akcí, která je extrémně krvavá a brutální, zároveň ale nápaditá a hravá a má svižné tempo. Nicholas Hoult v hlavní roli je překvapivě velmi dobrý a ani Awkwafina není vůbec špatná, nejvýraznější je ale pochopitelně Nicolas Cage, který tu dostal prostor pro své typické maniakální přehrávání, jelikož byl ale dobře veden, je výborný a nepůsobí směšně, ba naopak si Drákulu vysloveně užívá a klidně tu mohl být o něco víc. Renfield je celkově vzato pouhou jednohubkou, která asi neměla větší ambice, přesto ale měla být po příběhové stránce mnohem lepší a o něco uvěřitelnější a mohla být i parodičtější. Malé bezvýznamné plus pak zaslouží stylové závěrečné titulky. 60 % ()

Trevor

Stokorevho Draculu považujem za jeden z najlepších románov a tak úplne chápem hodnotenie odpad!, ktoré tu film dostáva a rovnako tak všetky ostatné, aj keď 5* je už asi trochu prehnaných. Zámerne som si nepozrel žiadne trailery a nechal sa v očakávaní toho, čo film ponúkne, nabitý program v práci a to že sa film premietal v najbližšom kine iba týždeň nakoniec zapríťinili to že som si na neho počkal pomerne dlho. S časti sa čakanie určite oplatilo, toto spracovanie nie je vôbec zlé, ale k nižšiemu hodnoteniu ho stiahol Bi Dracula, ktorý si nevyberal medzi chlapcami a dievčatami a ten podtext toho toxického vzťahu. Poznáte to, 21 ročná pinda sa priateľke zverí že žije v toxickom vzťahu, o 3 mesiace v ďalšom toxickom vzťahu, o 6 mesiacov v ďalšom a keď to po 9 mesiacoch zopakuje kámoške pri poháriku mojita 4 krát už aj tej jadrovej fyzičke z protiľahlej stoličke dôjde že toxickým prvkom vzťahu je práve jej kamarátka, ale taktne to nedá najavo a tieto výlevy bude počúvať ešte ďalších možno 5 rokov. Do kontextu príbehu to zapadlo, ale tlačilo sa na to až príliš a humorných scén bolo žalostne málo nato aby film spravili zaujímavejším. Aj po roku 1897 ostáva Stokerov román populárny, na McKayovho Renfielda sa do roka a do dňa zabudne a tak som (zase raz) ušetril za kino a občerstvenie 15 eur, teda približne toľko čo som pre niekoľkými rokmi bez váhania za ďalšie z vydaní tohto skvelého románu bez mihnutia oka zaplatil. ()

kajas

Výchozí premisa je hodně zajímavá, nicméně finální výsledek trochu zůstal za mým očekáváním. Jako kdyby se tvůrci nemohli rozhodnout, jestli natočí temný horor, drama, brutální akční film nebo černou komedii. Z tohohle mixu jsem nebyla moudrá a pořád nemám ráda Nicholase Houlta. ()

William_

Na to, že se jedná o naprosto průměrný až podprůměrný film, je tady na čsfd spousta pozitivních recenzí. Film nepřichází absolutně s ničím novým nebo s čím by nějak výrazně zaujal oproti ostatním snímkům. Jedinou chválu pěju na Nicholase Houlta, který hraje fakt přesvědčivě a baví mě se na něho dívat. Co se příběhové stránky týče, stačí vám trailer abyste pochopili o co tady půjde a takový bude přesně i film. Akorát v něm je spooousta krve a gore materiálu, který filmu ale spíše pomohl - jinak by to byla fakt nuda. 4/10. ()

M.i.k.e

celkem by mě zajímalo co všichni ti co dali jednu-dvě hvězdy od Renfielda čekali, protože tenhle film je přesně takový jaký sliboval už v traileru. Přepálená, ujetá, přehnaná, místy lehce krvavá a hlavně docela vtipná a zábavná jednohubka. Nic víc, nic míň. Možná tu byl trošku větší potenciál a dalo se z námětu a Cage jako Drakuly vytřískat víc, ale já se bavil přesně tak jak sem čekal a raději se podívám dvakrát znova na tohle než třeba na poslední Vřískot...70% ()

Streeper

Čekala jsem všechno, ale nečekala jsem, že se mi to bude docela i líbit. Je to taková parodie na Drákulu, i když musím říct, že Nicholas Cage jako Drákula je fakt skvělý a doslova se v té roli vyžívá. Nejvíce film ale táhne Nicholas Hoult, Awakwafina mu skvěle sekunduje a dokonce mi přišla i dost vtipná, což se o jiných filmech říct moc nedá. Jako jo, je to místy příšerná kravina s naprosto nereálnými scénami, ale překvapivě to není natočené vůbec blbě. Místy vtipný, scénář docela funguje. ()

bourec

K tomuhle jsem přistupoval velmi opatrně. Sice Válka zítřka Chrisovi vyšla na jedničku, ale námět filmu ve mě vzbuzoval obavy. Já totiž tyhle upíroviny a drákuloviny vcelku nerad. Musím uznat, že nejhorší to nebylo. Film fungoval zejména když nebyl v záběru Niky. Pak to byla správná prča. Tý umělý krve tam bylo hodně přes čáru, ale jinak vcelku svěži pitomůstka s dynamickym střihem i slušnou akcí. Nakonec bez úhony skouknutelný. 50%. ()

cariada

Skvělá podívaná, hodně krvavá a hlavně zábavná. Po dlouhé době vidět Nicolase Cage je fajn. Pořád má co nabídnout role Draculy mu sedla. Sarkastická a drsná asijská policajta je taky dobrá a skvěle se doplňuje a hlavní postavou. Je víc takových filmů. ()

Sludger

Film má dva silné tromfy. Prvým z nich je totálne prestrelené násilie, brutalita pritiahnutá za vlasy. Proste gore, hektolitre krvi a odtrhnuté končatiny. Pokiaľ si si niečo predstavil, pridaj. Dostaň sa až na level Braindead alebo Hobo with the shotgun (práve tento film mi novinku najviac pripomenul).   Druhým plusom je Nicolas Cage, ktorý si rolu užíva a bláznivo ju prehráva. Je tak prehnane temný a zlomyseľný, až je neuveriteľne vtipný a každá scéna s ním stojí za to.   To je však všetko. Zvyšok filmu je vata, prázdnota a ešte slovo by bola „capina“. Dej, pokiaľ môžem túto spleť scén takto odvážne pomenovať, je riedky a totálne bezduchý. Nemá záchytné body a nič nedáva zmysel. Režisérovi preteká súdržnosť celku pomedzi prsty a doslova mám pocit, že nevie čo robiť a lepí ho brutalitou.   Renfield je zábavná blbosť. Kútiky úst sa pohnú pri gore scénach, lietajúcich nohách či návaloch krvi, no nič viac od toho nečakaj. Pokiaľ ti to stačí, budeš spokojný, pokiaľ nemáš rád násilné a krvavé filmy, kľudne si z hodnotenia odrátaj dva body. ()

C0r0ner

Nepříliš dobré hodnocení moc dobře chápu, je to fakt hovadská haluz, jak už se při castingu Drákuly Cagem dalo čekat. Extrémní bizarní násilí ale moc mile překvapilo, k tomu dobré fóry a to, že to celé samozřejmě byla příšerná píčovina, mi fakt nevadí. 80% ()

necisty

Není to návrat Nicolase, jako třeba Brendana ve Velrybě, ale je to film, kde si to podle všeho užíval a nemusí se za to stydět. Párkrát jsem se zasmál a má to kvalitní akční scény. Neurazí, ale že bych si to někdy pustil znovu si nemyslím. ... CC Slovanský dům ()

Martrix

Mírně jsem doufal, že nepůjde o podobně polobéčkoidní nedopečenost, jako byla Denní směna. Jenže doufání, je u tohoto žánru disciplína bližší spíš bláhovému snění. Stejně jako v případě Denní směny i tady měl námět potenciál, trailer vypadal velmi dobře a účast slušných herců byla příslibem, že úmyslem producentů nebylo natočit další upírské béčko. I když slušných herců... . Akvafifina je mi svým projevem dost nesympatická, Cage...no, je Cage, však víte, takže jediný solidní herec o kterém může být řeč, je N. Hoult. Jen on udržuje Renfielda v sekci mizerný áčkový film. Bez něj je to béčko, jako vyšité. Protože: 1. Bavit se o tricích nemá smysl-nejsou totiž součástí přehledných a dobře střižených scén. 2. Scény trhaných končetin, hlav a podobné rádobyvtipné výjevy, jsou fajn leda pro teenagery odkojené hrami na PC. 3. Vtipu bych od Ridleye čekal...no nějaký bych tam prostě čekal. Úsměvné repliky by se našly, ale že by to bylo k popukání, nebo aspoň intelektuálnímu pousmání...to jen zřídka. Většina pětadvacetiminutových epizod Co děláme v temnotách, má víc zábavných momentů, než celý Renfield. Takže suma sumárum, velmi slabé 3 * a další promarněná příležitost vskřísit tento atraktivní subžánr. ()

angel74

Tak tuhle žánrovou jednohubku jsem si k mému překvapení docela užila, a to i z toho důvodu, že se naštěstí nebere příliš vážně. Kupodivu mi ani moc nevadily ty potoky krve v okázale destruktivních akčních sekvencích. Velkou zásluhu na tom má hlavně vynikající Nicolas Cage, který se v roli Drákuly vyloženě našel a s těmi zoubky jako jehličky je tady prostě k sežrání. Kdyby to bylo z hlediska děje trochu vymazlenější a Drákula se objevoval častěji na scéně, hodnotila bych ještě o něco lépe. (65%) ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)