V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (CinemArt SK)

Marze

Nejaky dojem tato hororova komedie s digitalni krvi zanecha, ale celych 90 minut bavit nedokaze. Je to spis takova krvava besidka a ze zabijacke zapletky sel vytezit vetsi potencial. Sluha se vzepre zamestnavateli, kteremu po staleti dodava lidskou potravu a resi sve pracovni problemy na skupinove terapii pro vztahove zavislosti. Hlavni atrakci je Nicolas Cage.Vypada to, ze se narodil jen proto, aby hral upira. Necekal jsem, ze bude zamestnavatel reagovat masakrem. Vubec maskeri udelali ze vsech remesel nejlepsi praci. Objevi se klise jako korupce, drogova mafie, asiatka mstici se za smrt sveho otce. Vadilo mi mnozstvi digitalnich efektu jako krvava streva ci utrzene hlavy. Humor jsou jen detinske hlasky. K tomu unavne uslechtile reci a moralni kazani. Bojova scena je jen zbezne nasnimana. Cage mi chvilemi pripadal, jako by hral Shakespeara na maskarnim plese. ()

Flego

Účasť grófa Draculu ( skvelý Cage ) ma zmiatla, očakával som komediálny príbeh klasickejšieho strihu. Dostalo sa mi modernej bláznivej blbosti, ktorá je však neuveriteľne zábavná a vtipná. ()

BMW12

Konečně zase po delší době dobrý film s Nicolasem Cagem, jenž si roli Drákuly opravdu užíval. Hlavním hrdinou je však Nicholas Hoult, který už nechce Drákulovi sloužit a chce žít samostatný život. Za mě fajnová zábava s dostatkem krvavých scén. ()

rikitiki

Kdyby to bylo zábavné jako samotný námět: Drakulův poskok se za pomoci podpůrné skupiny snaží vymanit z toxického vztahu se svým pánem, šlo by o podařený film. Leč autoři jakoby nevěděli, co si s námětem počít. Snímek osciluje mezi brutalitou, pokusy o psychologii a vtipy a jakési soupeření mezi jednočlennou upírskou mafií a tradiční mafií italskou, jakoby vypadlou z nějakého filmu ze sedmdesátých let. Míra roztrhaných těl a vzduchem létajících vnitřností byla pro mě neúnosná a znechucovala mě. SHRNUTÍ: Když se neumíte rozhodnout, jestli chcete krvák nebo komedii a u obojího tlačíte příliš na pilu. ()

TheEvilTwin

Renfield je jednoduše nenáročná, neseriozní a úplně odlehčená gag jednohubka kombinující drákulu, černý humor, mafii a přímočarý příběh do svižné 90minutovky, která skončila dřív, než jsem kouknul na hodinky. Překvapivě si zde hlavní roli krade dvojka Nicholas Hoult (Xmen) a Awkwafina (Shang-Chi!!!) a Nicolas Cage je spíše jen vedlejší postavička, ale jinak jde o “oukej” souhru humoru, hromady dynamické akce, urvaných končetin a levné falešné krve. Renfield určitě není žádná pecka, ba naopak jde spíš o levný béčkový průměr, ale oscarový kousek zde asi nikdo ani nečekal a pokud chce divák jen vypnout a nemá do čeho píchnout, je tohle dobrá volba. I tak se ale nemůžu ubránit pocitu, že je Renfield až moc obyčejný, humor jsem čekal daleko údernější a celková nevýraznost z něj dělá jen (pod)průměrnou jednorázovku, na kterou si po týdnu nevzpomenu a u které jsem se momentálně sice zabavil, ale kino návštěvu bych nejspíš nedoporučil a počkal si až na online verzi. ()

Othello

Vždyť on je ten nápad s tím, jak se Reinfield po sto padesáti letech začne identifikovat s lidmi žijící v toxických vztazích fakt použitelnej ale k čemu to je dobrý, když to celé vypadá jako uměle vygenerované a je úplně jedno, jestli to točil nějaký McKay, Cathy Yan, J Blakeson nebo Daley s Goldsteinem, je to prakticky ve všech aspektech audiovizuálního vyprávění stejný jako většina jiného hollywoodského průmeru. Jmenovitě opět posté: 1) Někdo nevysvětlil scénografovi, že se bude dělat film, nikoli brodwayský muzikál; 2) Nikdo to nevysvětlil ani hercům; 3) Čím více se to snaží být vtipné, tím více se u filmu stydíte za jeho trapnost. Humor se opět skládá z ironických komentářů, nepatřičnosti postav či jejich chování v dané situaci a record-scratch twistech; 4) Proč se věnovat náročné tvorbě vlastní hudby, když můžeme zatřást měšečkem a sáhnout do databanky po nějaké té řízné klasice; 5) sadisticky si užívám to jak spolu nekomunikuje produkce s post-produkcí. Konkrétně scénograf ani maskéři moc nevěděli, co se bude dít potom, co torzo filmu předají VFX týmům. Ti úplně zběsile zaplavily každý ukopnutý palec nesmyslným a digitálně hnusným oceánem stříkající krve, která se ale rozprostře někde asi ve vzduchu, protože na ničem neulpí. Videohry si na tohle dávají větší pozor; 6) Awkwafina má výborně vykročeno k tomu stát se dalším Omarem Sy, tedy hercem jedné role, který nějakou dobu bude do omdlení nasazován absolutně oproti svému typu, schopnostem a předpokladům.; 7) Proč je Hoult ještě herec?; 8) Vsadím kilo, že Chris McKay nebyl během natáčení ani na place a odřídil to přes Skype. ()

HellFire

Instantní klasika. Renfield mi dokonale padl do noty a smál jsem se od začátku do konce. Nicholas Hoult jako Drákulův služebník je prostě dokonalý a Awkwafina ho úžasně doplňuje. Jak ji v jiných filmech nemám rád, tady jí role padla jako ušitá na míru. Perfektní je paralela mezi ní jakožto policistkou, která marně bojuje proti zkorumpovaným kolegům a zločincům a Renfieldem, který marně bojuje proti mocnému vlivu Drákuly v podání Nicolase Cage (ten si roli užívá plnými doušky). Film se nebere vůbec vážně a tenhle styl humoru bych si mohl pouštět každý den pořád dokola. Když třeba Drákula po Renfieldovi chce, aby mu přinesl buď milence, turistu, jeptišku nebo autobus plný roztleskávaček, divák se samozřejmě zasměje, protože jsou to směšné požadavky. Když se ale v následující scéně Renfield nervózně pooohlíží v baru po obětech, které by mohl Drákulovi přinést, zahlédne u jednoho stolu milence, u dalšího stolu rovnou několik jeptišek a za oknem se mihne autobus, aby následně do baru nakráčelo tucet roztleskávaček, můžete se roztrhat smíchy. A podobných vtípků je tady celý pytel. Už jsem ani nedoufal, že bych někdy zase uviděl film, který bych si zamiloval na první zhlédnutí. Při následné přestřelce jsem vrněl blahem a cukaly mi koutky úst při pomyšlení, jak nápaditě natočená a promyšlená celá bitka je v porovnání s Rebel Moon onanisty Zacka Snydera, kterýžto paskvil jsem viděl pár dní předtím. Takhle si představuje cool bitku 2 vs 10 Zack Snyder, který je má v krvi a takhle Chris McKay, který začal točit filmy teprve před pár lety. P.S. Dokonale využitý Rkový rating. ()

JASON_X

Samozřejmě, že Dracula v podání Cage je v první řadě šašek a až potom upír. Stejně jako celý film je v první řadě komedie a až potom krvák. Ale to se dalo čekat a píše se to i v anotaci, takže žádné velké zklamání. K dobru lze připočíst hlavně dostatek vtipně brutálních gagů z hromadných řežebných akcí, nejvíc mě asi pobavilo kosení protivníků rukama utrženýma jinému protivníkovi. Záporů je ovšem taky dost. Třeba Draculovy zuby, těžko pochopitelná infantilita dialogů a vlastně i celého scénáře, pitomé moralizování, všeobecné přehrávání a šaškování, nebo i nehezká hrbatá hobitka v roli Rebeccy. Tahle parodie na filmy o upírech mě sice víc bavila než nebavila, ale bylo to o chlup. Slabé tři. ()

Morholt

Zábavná hříčka z drákulovského světa stojící tentokrát na Renfieldovi, který se potýká s problémy, které musí řešit především týrané ženy. Nedokáže opustit svého tyrana. Jo a když spolkne brouka, promění se ve vytuněného Johna Wicka. Tady nemám ten nejmenší problém. Děj si sviští kupředu nepolevujícím tempem, má to nenucený vtip, herci jsou do jednoho výborní a erková akce je místy až lahůdková. Bitka v bytovém komplexu za doprovodu Beastie Boys je naprosto špičková a jsem si naprosto jist, že tuhle sekvenci si pustím i počtvrté. Soundtrack je vůbec výborný a vedle výše zmíněných Bestií tu zazná třeba My Chemical Romance nebo Yungblud. Kdo neznáte, doporučuji. Stejně jako Renfielda. 80% ()

ScarPoul

Asi prvých 40 minút sa jedná o pomerne sviežu a funkčnú interpretáciu pôvodného príbehu. Je to vtipné, nápadité a cool. Lenže potom sa začnú riešiť veci, vzťahy a celý príbeh skĺzne do prostoduchého amerického výplachu, kde nielenže vieme, čo sa bude odohrávať v každej ďalšej minúte ale aj tie nápady ( ktorých je tu stále dosť) pôsobia ako päsť na oko. Logiká fikčného sveta ustupuje štúdiovej logike a zaužívaným šablónam a posledných 20 minút sa tým pádom stáva fraškou pôvodného nápadu. Vzťah medzi Renfieldom a Draculom mal byť kľúčový. Tu hrá niekedy až tretie husle. Akčné scény krvavé, ale po chvíli pôsobia únavne. A finále je zase raz spravené ako zlý žart plný úsmevou a happyendou. Takto domrviť potenciál, je dakedy umenie. Cage je tam ale výborný. ()

Lacike

Toto je tá upírska pecka, ktorú som čakal od filmu Day Shift a nedostal som ju. V skratke niečo ako mix filmov Kick-Ass a Blade. Najprekvapivejší a najoriginálnejší je ten vzťah medzi hlavným hrdinom a Drakulom, ktorý je podaný ako toxický vzťah medzi narcistickým tyranom a jeho obeťou. V tých momentoch je film dosť vážny, ale do filmu to dokonale sedí. Humor obstaráva hlavne prehrávajúci Cage ako Drakula. Tentoraz jeho extrémne prehrávanie filmu prospieva. Najviac som sa obával často otravnej Awkwafiny, ale aj ona je v tomto filme dostatočne sympatická. Len tá romantika medzi ňou a Houltom dvakrát nefunguje. Hoult je v trpiteľskej polohe skvelý ako vždy. Dlhodobo je to môj obľúbenec. Dosť ma ale šokovala akcia. Jednak jej množstvo. Nechápem prečo nebol film v traileroch prezentovaný ako akčná pecka. Je skvele natočená, prehnane brutálna do takej miery, že je to strašná zábava. Krv prúdi v hektolitroch podobne ako napríklad v Evil Dead 2. Dočkáme sa kopy originálnych krvavých fatalít. Proste v každom ohľade film funguje skvele a tvorí takmer dokonalý celok. Už predošlý McKayov film Tomorrow War bol vydarený, ale toto je ešte lepšie. Teším sa na jeho ďalšiu pecku. Za mňa najvtipnejší akčniak tohto roku, ktorý strčí do vrecka všetkých Wickov alebo Zbesilých a Nemožných. Dodatočný edit: Druhý Vyproštovák má holt o niečo prepracovanejšiu akciu. 9/10. ()

BoPo

Zombieland skrížení s Kick-Ass. Teda keď sa odohrávajú akčné scény, alebo keď Nicolas Cage prská šarm. V čom však táto komédia, oproti spomínaným peckám, zaostáva je tá zákulisná časť príbehu. Nevznikajú žiadne sympatie k postavám (Hoult, Awkwafina,...). Žiadne vydarené slovné prestrelky, ktoré by rozvíjali vzťahy. Nicolas Cage si postavu užil a bol skvelou voľbou. Akcia šmakuládne crazy krvavá. Fajn komédia, ale škoda premrhaného potenciálu. ()

corpsy

V časoch, keď sa film natáčal, tvrdil Nicolas Cage, že ponúkne inovatívnu a svojskú verziu Draculu. To bola hlavná inšpirácia pre mňa, tento snímok zhliadnuť. Nevadil mi necharizmatický Nocholas Hoult, stále v tom istom móde hrajúca Awkwafina, či je to táto muzika, JUMANJI, či dámska Oceánovka. Chcel som svojho obľúbeného herca opäť vidieť v niečom, čo dokáže naozaj iba on. Nedošlo k tomu, ale nezazlievam. Prezlečený za žánrového konzumenta som dostal to, čo sa dalo čakať. Horor akčný, s prehrávaím a CGI gore. Nečakajte bašavel, čakajte diskotéku. ()

salisbury

Režisér Chris McKay toho ve své filmografické filmové sbírce moc nemá a i pro tento fakt se musí přistupovat k jeho novému dílu Renfield s mírnou obavou. Film je pln brutální řezničiny, kdy divák z kina odchází s nějakou tou krvavou kapkou na triku a vcelku mírně nadprůměrným zážitkem. Dracula, kterého hraje Nicolas Cage není v jeho podání špatný a to i možná díky tomu, že už si z poslední doby nepamatuji s Nicolasem film, který by byl jakkoliv koukatelný. Už dávno pryč je bohužel doba, kdy se člověk na filmy s ním těšil. Renfield nás mezi krvavou smrští dokáže občasně černým humorem rozesmát, ale jinak si myslím, že bude za čas film zapomenut, ač tohle je za poslední dobu to nejlepší, co jsem s Cagem viděl. ()

Astaroth12

Keď sa začali šíriť fotky z natáčania tohto filmu a videl som vizáž Nicolasa ako Draculu, tak som si pomyslel, že to zas bude riadna kravina, ako skoro všetko čo v poslednej dobe natočil. Ale ako začal film, tak sprvoti vyzeral ako napodobenina Bella Lugoshiho, ale už potom mal svoj nezameniteľný štýl aj šarm a bolo vidieť, že si to celé užíva. Ale hlavne som bol prekvapený, že film je jedna veľká Gore jazda a i keď určite nie originálna a ani trikovo pôsobivá, ale niekoľko nápadov bolo celkom obdivuhodných. Príbehy o Draculovi bývajú obyčajne temné a atmosférické, ale tento sa tou linkou nevybral. Po hlavných postavách ide polícia, mafia aj sám Dracula a tak je to celkom solídne svižná akčná jazda, plná krvi, vnútornosti a vybuchnutých tiel. Herecky to bolo dosť tragické i keď aspoň dvaja Nicolasovia sa aspoň snažili, čo o ostatných sa povedať nedá. Ale najtragickejší výkon podala Awkwafina, tá ma tam iritovala po celú dobu filmu, jej výkon bol jedna veľká katastrofa. Sem-tam je to vtipné, inokedy úsmevné, hlavne kvôli niektorým trikom či hlupostiam v príbehu. Ale i tak som veľmi prekvapený, že to nieje vôbec strata času a tento Nicolasov počin je konečne jeden s tých lepších za posledné roky. Slabé 4*. ()

agentmiky

Ale jo, jako pořádně krvavá jednohubka to fungovalo na jedničku, jen si od toho neslibujte něco více. Cage za mě coby Drákula kastingovou trefou, to jeho přehrávání zde fakticky sedělo, udělal si z toho svou vlastní one-man-show. Ale i ostatní nezaháleli, třeba taková Awkwafina se svým bezchybným komediálním timingem. Trochu tak ve výsledku zamrzí, že samotný komplikovaný  vztah Renfielda s Drákulou zde byl spíše jen načrtnut, nikoliv do hloubky rozebrán. Akce se zde utrhává ze řetězu, to ano, ale ten přehnaný komiksový nádech k tomu za mě úplně neseděl (jakože horor je zde naplno převážen plnokrevnou komedií). Takže suma sumárum, jedná se o o dílo, jež neurazí, ale po druhé ho vidět popravdě nepotřebuji. Aspoň ten Cage z toho vyždímal (nebo vysál?) maximum :D Za mě dávám 6/10 ()

maddy

Hmm ... túto síce nič nehovoriacu, ale výstižnú frázu som si hovoril v priebehu celého filmu. Renfield totiž podľa trailerov vyzeral ako paródia na upírsky žáner, s pomerne pitvořícím sa Nicolasom Cageom. Výsledkom je nakoniec omnoho serióznejší film s pomerne vážnejšími myšlienkami (celé je to postavené vlastne na metafore Drakulu a akéhosi toxického vzťahu), čoby nebolo najmenším problémom, avšak Renfield sa za celú stopáž nevie rozhodnúť akým filmom chce vlastne byť. Či hororom (ktorý však nie je nijako atmosférický, tobôž strašidelný), či komédiou (na to je až príliš málo uletený), drámou (ten dôraz na psychológiu postáv však v podobne žánrovo neuchopenom filme nijako nefunguje) alebo miestami dokonca až akčným filmom (s avšak absolútne nenápaditou a rutinnou akciou). Nič z toho síce Renfield nerobí vyslovene zle, ale vlastne ani nijako dobre. A teraz buď múdry, pán komentátor. Najvystížnejšie to asi vystihuje slovenské príslovie ani z voza, ani na voz s týmto filmom. CELKOVO: 5/10 ()

Lokutus

Cage se pro tuhle roli doslova narodil a stěží si vzpomenout na kohokoliv, kdo by si Draculu užíval až v takový míře. Tím bohužel veškerý klady ale spíš končí. Schwartz a Hoult dělají, co můžou, ale chatrnej scénář a hlavně v případě Houlta skutečnost, že jeho postava má většinu času na plátně společnýho s jakousi aquapindou, co jen chrlí s rádobydrsným xichtem (jinak to neumí) sprosťárny a marně valí šikmý voči do kamery, aby vypadala normální, jsou povětšinou spíš nesnesitelný a veškerý snahy o humor (či chemii) se zde ZCELA míjí účinkem. Hektolitry nerealistický digitální krve taky příliš nepřidají neexistující atmosféře, kterou sice může místy zachraňovat hudba, ale ani ta na tohle nestačí. Možná moje očekávání byly asi přecejen příliš vysoký, ale aspoň díky Cageovi (v životní roli) za vidění rozhodně stojí. ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)