V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (CinemArt SK)

Shakers

Zopár scén je celkom dobre natočených, vtipných a aj poriadne krvavých a ústredné duo Cage - Hoult tiež vo svojich úlohách dobre sedia, no niečo tomu chýba. Na to aké je to krátke som sa občas aj stihol nudiť. Každopádne za celkom v pohode príbeh a spracovanie, dávam palec hore. 60% - 3* ()

JohnnyD

7/10 Príjemná remeselne zručne nakrútená zábava s fenomenálnym Nicholasom Cageom, ale po príjemnej úvodnej dvadsaťminútovke sa ten námet (a žáner) trochu obohral. Bol by som rád, ak by si nejaké väčšie štúdio (napr. Universal!!!) čas od času našlo čas aj na priamočiaro hororovú a dobovú adaptáciu hororových monštier. A nemusí to byť rigidný prepis knihy. Len poprosím bez akcie a humoru. Ďakujem. ()

HAL

Obvyklé bývá že záporáci v Hollywoodských filmech stojí za hovno, ale tady je to obráceně - hlavní hrdinové stojí za hovno, zato záporáci jsou super. Jak Dracula, tak Avasarala, oba herci si to užívají a baví v každé scéně. Kdežto Awkvafina s tím nevýrazným chlapem co tu má být za hlavního geroje baví jen ve chvíli kdy někomu trhají ruce v hezky splatterových akčních scénách. Je fajn že si Cage konečně zahrál Draculu, všichni takhle divní herci mají tuhle roli aspoň jednou za karieru povinnou a u něj byl tenhle rest long overdue... škoda jen že to nebylo v nějakém lepším filmu. V takovém co by měl třetinový rozpočet, ale hravější scénáristy a režiséra, a dokázali se v něm pořádně urvat ze řetězu. 6/10 ()

mzss1

[33%] Viděno v kině. Na co jsem to proboha vlezl? Ani jsem na to do kina jít nechtěl, ale řekl jsem si, že je to možná jedna z posledních možností vidět Nicolase v kině. S ohledem na to, jaké točí poslední dobou ztkové sračky jsem tomuhle malou šanci dal. No, hned z úvodu jsem poznal, že jsem se šeredně mýlil. První třetina je hrozná, trapný humor, divný příběh, postavy, v té prostřední části tu máme aspoň jednu v podstatě ucházející krvavou akční ujetou sekvenci, která mě až tak neiritovala. Poslední třetina, tam už mě to akcí vůbec nebavilo, ale alespoň tu Nicolas trochu zazářil. Šílené role – na to on se hodí, zde jsem se chvílemi pousmál, Cage to zahrál dobře, ale už to není, co to bývalo. Nicolas Cage řekl už ve filmech své poslední slovo. To je bohužel můj názor. Chtěl jsem původně dát jen 1 hvězdu, ale nakonec přimhouřím oči ze soucitu kvůli Nicolasovi. Jako ujetý humor mám rád, ale záleží, jak se to vezme. Tohle je takový divný, laciný film … ()

Omnibus

Zchroustni chrousta, potemníka, krve spousta, pro zvrhlíka.“ Dracula leaving Las Vegas, resp. New Orleans. Nemrtvý hrabě má už stovky let problémy s pitím, ovšem anonymní závisláky navštěvuje mrtvý a neklidný sluha Hould. Vyzubený Cage a konečně film, kde se na něj dalo koukat. Škoda, že mu to nevydrželo a brzy z něj zase bylo monstrum. OKÉNKO RAKVE: [][] Co mi zubící se Cage způsobil? 1) Trauma. Z opětovného vítězství dobra nad zlou přirozeností lidské duše. 2) Zmatek v hlavě. Neměl bych se polepšit a taky se stát hrdinou? Prý na to holky letí. 3) Hlad. Lednička vyžraná, musím do koupelny, na rybenky, co nám tam furt odněkud lezou. Žena bude ráda. [][] Chcete-li upířinu zábavnou, proleťte se nocí v Drákulovinách, chcete-li mrazení hrůzou, položte se do rakve a do role jako Willem Dafoe  v Shadow of the Vampire. Máte-li chuť na střeva, ukopávání hlav a gejzíry umělé krve, otevřete truhlu s ukecaným Cage. Světovládné kydy vs. sluha v toxickém vztahu, toužící po uznání. Hodně kýčovitého gore, vtipu jen co by se za tři upíří drápy vešlo. ()

DJ Obelix

Renfield je ohromné překvapení. První trailer sliboval průměrnou komedii, ale to přestřelené stylizované násilí ála Kick-Ass tomu dodalo správné grády. Universal navíc vkusně narouboval do scén z původních filmů (včetně legendární schodišťové scény s Belou Lugosim) nové obsazení, což mi vykouzlilo úsměv na tváři. Hoult je překvapivě slušný v hlavní roli, Awkwafina se dá přežít (z toho jsem měl asi největší strach), Ben Schwartz v těchto vedlejších komediálních rolích vyniká, ale samozřejmě hlavním lákadlem je Nic Cage. "Jeho" Drákula je přesně takový, jakého byste čekali. Maniakální, démonický a po čertech zábavný. Jistě, nemáme tu nic převratného a bohužel se obávám, že tato zábavná jednohubka v obří konkurenci v kinosálech moc peněz nenastřádá, ale byla by škoda, aby propadla i u diváků. Takže nabrousit zuby a hurá do kina! ()

kingik

Každý Drákula má svého Renfielda. Služebníka v dobrém i zlém. A ten náš Renfield se dostal s mocným upírem až do naší současnosti, kde čeká, až  se jeho pán zotaví z téměř jisté smrti. Krev je pro něj životadárná tekutina, takže v rámci svého uzdravování je nutné zakousnout i nějakou tu oběť. To jeho sluha si pro změnu vystačí s konzumací brouků, po kterých se stává nepřemožitelným. Zjednodušeně by se o tomto hororovém počinu dalo napsat, že Nicolas Cage zparodoval Drákulu. Všechno tomu nasvědčuje, Cage celkem úspěšně přehrává, většina děje se nedá brát moc vážně, akce je prolnutá abnormálními litry krve a utrhanými končetinami, což také působí vesměs nadsazeně. Renfield chodí na skupinovou terapii a ve městě sídlí legrační drogový mafián (Ben Schwartz) se svojí matkou (Shohreh Aghdashloo). Těžko z těchto a takto nastavených dějových aspektů se u diváků dostaví pocit strachu, jak by to u hororového kousku mělo být. Masky a technické atributy jsou na kvalitní úrovni. Ač film pojednává o vládci upírů, není dění zasazeno jen a pouze do tmy, která krvesajnému monstru prospívá, ale bitky a akční střety si užijeme i ve dne. I tak vyvstal problém s režijním přístupem Chrise McKaye, který film mohl obohatit o větší invenci. Vzniklo neodbytné přesvědčení, že se na této látce mohlo zapracovat přece jen víc. Režie postrádala cit pro větší rozpracování scén, a jelikož film má jen 90 minut a tedy se spěchalo, režie přistoupila i na jistý mechanismus jednotlivých scén. Nicolas Cage a Nicholas Hoult jsou vydařená dvojka. Nevadil ani větší prostor pro divácky neoblíbenou Awkwafinu v roli policistky. I s upírem může být legrace. Začne-li cenit svoje řezáky, úsměv sice poněkud tuhne, ovšem jakmile se vše kolem něj zbarví do ruda, může si divák vybrat, jestli se chce chechtat, nebo si bude úlekem strkat hlavu pod polštář. A obojí je v tomto případě zcela správně. 7/10 ()

dr.horrible

Cage super, inak bol ten príbeh ohraný už niekedy v čase Wanted. A je úplne jedno, keď to zasadíte do hororových kulís, i tak je to furt o tom istom.  Kopa tuctových charakterov a prepálenej akcie. Odkopávanie hláv je už nuda. ()

Kudly4

Celkem slušná zábava, na které má velký podíl hlavně Drákula Cage. Bylo vidět, že si to užívá a nejednou mě dokázal rozesmát. Jeho grimasy byly parádní. Potěší i záměrně přepálené Gore, krev tu stříká po hektolitrech, ale vše je to zabalené do takové příjemně vtipné, až komiksové formy. Méně moralizování, sympatičtější obsazení (policajtka mě moc nebavila), o špetku více temnosti a šel bych s hodnocením výš. ()

Anderton

Námet je skvelý, scenár slabý. Cage a Hoult sú v ústredných postavách perfektní, zvyšok je obsadený väčšinou veľmi nevhodne. Historický prológ je výborný, zvyšok filmu (95%) sotva priemerný. Chémia medzi Houltom a Awkwafinou je doslova nulová. A tak by sme mohli pokračovať ďalej. Jednotlivé žánre koexistujú medzi sebou veľmi zvláštnym, za mňa nevhodným spôsobom a podobne mi nesadol ani film ako celok. Ale plne chápem, prečo môže ísť pre viacerých divákov o príjemné prekvapenie a srdcovú záležitosť. ()

boshke

Jakkoli Renfield nemá žádné velké ambice, poněkud mne (tím) zklamal. Možná to bylo i obsazením - jediný Hoult si zaslouží všechny čtyři palce nahoru. Cage mne každým záběrem lezl na nervy a u Awkwafiny se tak nějak stále nemohu rozhodnout, jestli to je (doopravdická) herečka nebo jenom chodící, otravný, vychlastaný asijský hlas... Přepálená akce super, ale ta s Houltem je to jediné pozitivní... 60% ()

silentname

Neviem či by som "Renfielda" ohodnotil ako kvalitný horor, no myslím si, že ako bláznivú hororovú komédiu, ktorá využíva všetky svoje aspekty vo svoj prospech by som to pokojne označiť mohol. Pretože presne také boli moje dojmy. Čo sa hereckých výkonov týka (primárne samozrejme Nicolas Cage), celkového podania príbehu a dokonca aj po grafickej stránke. Gore je totiž miestami tak prepálené, až som nemal pocit, že to tvorcovia chceli poňať seriózne. Sú tu doslova momentky, kedy sa tu proti zloduchom použijú aj odtrhnuté končatiny. To samo o sebe už vnímam ako solídnu komédiu. Oceňujem tiež, že sa film snaží povedať príbeh Draculu z trochu iného uhlu. Namiesto na pána sa zameriavame na sluhu (čo už aj samotný názov filmu napovedá) a akým spôsobom sa sám snaží zmeniť svoj život. Kvalitný element je aj to, že Dracula potrebuje pre to, aby získal plnohodnotnú silu nepoškvrnenú krv, kým Renfield robí maximum pre to, aby neboli nevinné obete a prináša skôr svojmu pánovi ľudský odpad, ktorý mu ale dokopy veľkú dávku enregie nedodáva. Nevedel som popravde ako ma film zaujme, no nakoniec som zhodnotil, že to bol väčší zážitok než som sám očakával. Bavilo ma to sledovať, casting bol solídny, romanca Renfielda s Rebeccou bola uveriteľná a vo svojom jadre pre mňa film nemá žiadne výraznejšie problémy. Nemôžem povedať, že by ma po príbehovej alebo charakterovej stránke nejako výrazne ohromil, no bol dostatočne zábavný a kvalitný na to, aby som mohol odporúčať. Hodnotenie: B+ ()

Yoshitsune

Renfield možná neni taková bejkárna jako Drákuloviny, což mně trochu mrzí, ale furt se jedná o zábavnou akční komedii. Které dominuje samotný Nicolas Cage, jehož ztvárnění Hrabě Papuly, je naprosto skvělý. Cage tak balancuje, mezi démonickým hrabětem Drákulou a dětinským hrabětem Papulou, což v jeho podání je naprosto fantastické. Hoult co by jeho rohožka, je taky skvělý a hrozně se mi líbil jeho vývoj a jeho pojetí Renfielda, který se snaží vymanit z moci šílence. Kdo mi tak nějak úplně nesedl, byla Awkwafina, její linka byla tuctová a její postava nudná. Co se týče akce, je to paráda a líbilo se mi, že se to celé snažilo být co nejvíc absurdní. Na odreágování naprosto skvělý. ()

PetrPan

Povedená a nádherně stylizovaná divnotaškařice s panem Klecí v  ikonické roli hraběte Draculy. Originální mix superhrdinské ptákoviny s hororovou komedií, která uctivě a s nonšalancí odkazuje i na báječná léta Universal Classic Monsters.  Čvachtavě krvavé a vzhledem k zábavnosti vůbec nevadí, že stříkají jen digitální tekutiny.  McKayovi se pak, sice místy o fous, podařilo udržet  trapné pokusy až o sitcomové vtipy ( např. scéna seřvání policistů na stanici) na uzdě a divák jel víceméně skrze krev a stylizovanou akci stále vpřed až k očekávanému finále.  No, třeba je to první vlaštovka a nadchází renesance klasických monster i ve vážnějším tónu. ()

Arsenal83

62 zubov Nicolasa Cagea potvrdilo, že si vie vybrať aj v tejto dobe celkom dobré filmy a teatrálne roly, čo mu sadnú a neslúžia len na zaplatenie hypotéky a drahej manželky. Film má veľa akcie a vyšli mu celkom aj komediálne prvky, niekedy aj s upadnutými hlavami či rukami. Celkovo je to taká blbina, ale dá sa pozrieť. Asi nie viac ako raz. ()

Claw

"Renfield" s Nicholasem Houltem a Nicolasem Cagem v hlavních rolích je divoký a neokázalý gorefest, který nepochybně uspokojí choutky milovníků žánru. S litry krve, rozřezanými částmi těl a neúprosným tempem tento film přesně ví, čím chce být, a neštítí se pustit do extrému. Hoult a Cage podávají energické výkony a své role v tomto šíleném dobrodružství si očividně užívají. Hoult jako titulní Renfield je radostně rozervaný, zatímco Cage v roli nechvalně proslulého upířího lorda přežvykuje kulisy se svou typickou maniakální intenzitou. Chemie mezi oběma hlavními představiteli je elektrizující a baví diváky po celý film. Je však důležité poznamenat, že Renfield má své nedostatky. Děj působí uspěchaně, v důsledku čehož trpí vývoj postav. Vztahy mezi postavami se vyvíjejí zrychleně, takže diváci nemají příliš času na to, aby se s nimi skutečně sžili nebo pochopili jejich motivace. Kromě toho může některé diváky zahltit bezdůvodné používání krve a částí těl ve filmu. Těm, kteří nejsou fanoušky tohoto žánru, může nadměrné množství krve vadit a může jim ubírat na celkovém požitku z filmu. Závěrem lze říci, že "Renfield" je velmi zábavný, i když poněkud průměrný film. Přináší veškerou krvavou a přehnanou akci, po které fanoušci žánru touží, a výkony Nicholase Houlta a Nicolase Cage z něj dělají sotva zapomenutelný zážitek. Navzdory uspěchanému ději a nedostatečně rozvinutým vztahům mezi postavami je to pro fanoušky hororu a akce povinnost. /65%/ ()

Chrustyn

Místy zábavná bejkovina s kvalitní akcí, která ztratí dech někde v polovině a poté už jede s těží na neutrál. Cage méně bizarní, než se čekalo. ()

SeBig odpad!

Zatím kandidát na nejhorší film roku. Příšerný, nevtipný, nekvalitní.. nechápu jak tohle mohlo být v kinech. ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)