V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (CinemArt SK)

Enšpígl

Je to taková blbina, ale pozor, je to po upírech zábavná blbina. Nejedná se o žádnou parodii a pitvoření žánru, ale nejedná se ani o nějaký atmosférický kousací horor. No, teď jsem úplná chytrá horákyně, ani nahej ani oblečenej, ani pěšky, ani nepěšky. Tak jinak, zábavnost je daná originalitou, akcí, skvěle napsanejma postavama a taky kukučem pana Nikyho Cage že kterýho jsem měl pocit, že si natačení užíval, stejně tak jako já si užíval dívání. ()

MrHlad

Renfield sloužil Drákulovi dlouhá léta a nechal se jím terorizovat. Teď má ale šanci vzít roha a být konečně šťastný, jenže ve světě zkorumpovaných poldů, gangsterů a naštvaných upírů to nebude mít snadné. Stejně jako vy, pokud vyrazíte do kina. Renfielde je přeplácaná nuda, která neví, čím chce být, a tak zkouší být hororem (neděsí), komedií (nebaví), akční podívanou (blbě sestříhanou) i psychologickým dramatem (nepříliš funkčním). No a Nicolas Cage tu jede na půl plynu, takže to není ani zábavně divné. Odfláknutý film, který stojí za to vidět snad jen proto, abyste mohli sledovat, jak se to celé tvůrcům sype pod rukama. ()

T2

║Rozpočet $65miliónov║ Tržby USA $17,152,625║ Tržby Celosvetovo $26,321,009▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Teraz už riadne vypriahnutý béčkar Nicholas Cage postraší vo filme s áčkovým rozpočtom. Vo výsledku pohodový skoro úlet. Pravežne pobaví, akcia v pohode aj gejzíry krvi. /60%/ ()

Algernons

Skvělá premisa, vynikající Nickové (Hoult i Cage), super neonová estetika a New Orleans. parádní krvavá akce a pořádná dávka nadsázky s humorem. To je jasná záruka kvalitní zábavy, že ano! Že ano? Co by se mohlo pokazit? A jo, Awkwafina která je otravnou klišovitou postavou, která i přes parádní pojítko s hrdinovou cestou tahá film dolů. Stejně jako všichni ostatní herci krom obou Nicků. K tomu je tu nedoladěný scénář a slabší finále. Jsou tu holt části které nudí a části které baví. Pokud to z traileru působí jako film pro vás, určitě si to pusťte. Je to nevinná jednohubka, která má dobré nápady a scény, ale skrze nedolazenost to není nic, k čemu se asi bude kdokoliv moc často vracet. ()

Fr

„VY JSTE ZLÝ ČLOVĚK PANE RENFIELDE!“ … „JO, ALE NĚKDY SE TO HODÍ“… Erková, nenáročná, černohumorná, akční kravina. Sluha a jeho Drákula. Hele… zábavná píčovina, vod který jsem dostal víc, než jsem očekával, a která má kliku, že se tam Cage nevyskytuje moc často.  Na to se zase rád někdy podívám. Heil Satan! /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Předlohou pro film byla povídka Roberta Kirkmana (The Walking Dead), který je také producentem. 2.). Film měl původně zapadat do hororového spektra studia Universal. Po neúspěchu Mumie (2017) byl scénář přepracován na komediální. 3.) Úvodní černobílá scéna odkazuje na snímek Drácula z roku 1931. 4.) V dubnu 2023 vyšla videohra "Renfield: Bring Your Own Blood", která je založená na tomto filmu. 5.) Thx za titule „num71“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  **  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Překvapivá jízda od začátku do konce a skvěle přehrávající Cage v roli Dráculy Letošní rok upírů se zatím jeví slibně a Renfield se rozhodně může zařadit mezi povedené hororové komedie i jako bratříček výborného Day Shiftu. Příběh je sice jednoduchý, ale úplně postačující. Máme tu Nicholase Houlta v roli Renfielda, který hledá potravu pro svého pána Dráculu. Do toho ve městě řádí gangster Teddy Lobo ( vtipně napsaná i zahraná postavička) a policistka Awkwafina se snaží mafianskou organizaci zničit. O děj tu ale nejde, ale stačí, že je podán zábavně a má skvělé tempo. Potěší akční scény, které sice mají zběsilejší střih, ale to nejdůležitější vidět je. Bitky jsou dynamické, fyzicky drsné a hlavně hodně brutální. Gore je tu fakt libový, je takový až komiksový, hezky přepálený a krev tu lítá v galónech. ( Gore je tu snad ještě víc než v novém Evil Dead, takže milovník násilí si opravdu užije spousta zábavných a šílených fatalit). Urvat někomu ruce, které se následně použijí jako vražedný oštěp je zkrátka boží. V tomhle ohledu mě film hodně překvapil i příjemně potěšil. Je však potřeba film brát s nadsázkou a nadhledem. Povedly se i masky a make up Draculy a Cage tu roztomile přehrává, že si krade scény pro sebe. Za mne hodně zábavná a brutální oddechovka, kterou bych si klidně pustil s přáteli ještě jednou. 75% ()

tron

Ty bastard, Nicolas Cage, dávam ti 4* a choď za ne do pekla! Fakt som si myslel, že ma to nebude baviť, pretože nemám rád hororové komédie a toto vlastne ani horor nebol (či?). Ale bolo to natoľko „iné“, že ak by som dal len 3*, sklamal by som sám seba. Cage si to fakt užíva (hoc ak niekto tvrdí, že je tu megautrhnutý z reťaze, tak vôbec nevie, čo činí, pretože bol podobne, ak nie ešte viac, utrhnutý už v 9O. rokoch a vtedy za to dostával Oscarov), Nicholasa Houlta mám rád od báječného Ako na vec, akčné scény sú prekvapivo vydarené a krvavé (videl som už „všetko“, ale tvorcom sa podarilo vymyslieť pár drasticky originálnych momentov, aké som vážne ešte nevidel) a scény z psychoposedení sú skutočne báječné. Scenár na jednej strane nie je enormný zázrak, no treba dodať, že je to skutočne divoká a nepredvídateľná kombinácia, kde sa rieši samotný Dracula, ako i Renfield, toxický vzťah, ktorý medzi sebou majú, je tu tiež odvážna policajtka, naopak sakra skorumpovaný policajný zbor, do toho mafia a neviem, čo všetko ešte. Dlho som odolával, istým spôsobom som „chcel“, aby sa mi to nepáčilo... ale je to dobré. Fakt dobré. Ale jasné, je to „blbosť“. ()

B!shop

Takovej ten film, kterej je vlastne naprosta debilita a clovek si rika, jestli je vlastne jeste ok se smat u neceho, kde hlavni hrdina zabiji utrhnutejma rukama, ale zaroven si nemuze pomoct a vubec bych se nedivil, kdyby to byla jednou kultovka. Ja se proste bavil od zacatku do konce. Stupidni, ale vlastne celkem originalni pribeh, na dnesni pomery kratka stopaz, takze krome par zdrzujicich dialogovejch scen v podstate jizda od zacatku do konce, skvela a napadita akce, podareny triky a hektolitry krve. K tomu sice tezce prehravajici, ale skvela hlavni trojice. Marne premyslim, co bych tu mel vlastne kritizovat, uz dlouho jsem se u filmu takhle nebavil. ()

Slasher

Příjemná kravina, vtipná a s lehkostí. Hoult uplatňuje svoje mládenecký silent-era emo charisma, zatímco Cage s Draculou nadšeně přehrává a dělá si prdel sám ze sebe - nebudu se zlobit, když by si to ještě někdy zopakoval. Přidává i špetka z kouzla New Orleans. Relaxační hororová zábava, nemohl mě nasrat ani potok přepálený cgi krve. Tohle > Day Shift ()

Bebacek

Důkaz, že i mainstreamová zábava vám může nabídnout hlubokou sebereflexi a sebeterapii. Já jsem Renfield a všechny mé poslední toxické destruktivní vztahy s narcistními muži jsou Drákula, kterého třeba rozsekat na kousky, zabetonovat a vysypat do kanálu. Amen! ()

Morien

Mám jednu otázku. Ve světě, kde je Drákula skutečný, by přece Awkwafina při pouhé zmínce jména neměla vědět, kdo je to Drákula, ne? My víme, kdo to je, protože jsme četli knihy a viděli filmy, ale v jejich světě tenhle kanón neexistuje. ()

Gilmour93

New Orleans, současnost. Hmyzožravý sluha navštěvuje skupinovou terapii, protože žije v toxickém vztahu se svým narcistním pánem v reverzním procesu tlení. A pak vykřičí do světa jako miliony dalších Renfieldů: „I am enough. I deserve happiness!“ Takhle v pár větách to možná vypadá dobře, ale skutečnost je mizerná. Groteskní akce s příchutí Johna Wicka nebaví, nějaká hlína je leda v loži transylvánského hraběte a kurvující dámská verze Kena Jeonga nemá po boku emo Houlda co nabídnout. A Cage, kterému bych kvůli jeho přehrávání nejraději narval do huby tucet stroužků česneku? Viděl se při tom v zrcadle? Jo vlastně.. Očekávám ho ve volném pokračování, kdy si na záda připne trojúhelníkovou ploutev a začne brázdit Barentsovo moře jako hrůzostrašný Dr. Akula.. ()

NinadeL

Nádhera. I když je Renfield na první pohled jen obyčejná legrace ze sekce "zábavné násilí" a obsazení křičí do světa etnickou diverzitu, je to zároveň naprostá bomba v tradici hororů Universalu. Není přece nic příjemnějšího, než plynule navázat na Draculu (1931) a sledovat, kam se vztah Draculy a Renfielda vyvinul. Pastiše tohohle druhu jdou tak daleko, že jsou zde znovu natočeny klasické černobílé záběry Bely Lugosiho a Dwighta Frye s Nicolasem Cagem a Nicholasem Houltem a je to celkově radost. Navíc se pohybujeme v New Orleans, takže mi nechybí ke štěstí vůbec nic. #čsfdprojekce ()

Spiker01

Jsem rád, že se Nick Cage zas podíval na chvíli do kin, leč není to hlavní role, aspoň že tu není tak málo, jak jsem se bál. Od Renfielda jsem nečekal žádné zázraky, nečekal jsem ale, že to celé bude až groteskně brutální (až ve stylu Tarantina) a tak moc cheesy. Tento styl příliš nevyhledávám, tudíž to na mě tolik nezapůsobilo, ovšem řemeslo akurátní a jistě si to člověk může patřičně užít více než já, pokud mu tato forma sedle. ()

*CARNIFEX*

Bol som nesmierne skeptický a Renfielda som neskutočne podceňoval. Musíte pochopiť, že ja osobne mám rád skôr seriózne poňatie Drákulovej story, no musím uznať, že aj tento zábavný nádych či chcem alebo nie, my proste v danom okamihu sadol. ()

Wacoslav1

Na tohle jsem se docela těšil a Cage v nejrůznějších šílených a přehrávajících rolích můžu a ani tady mě nezklamal a svoje si odehrál. Krvavý a násilný scény jsou záměrně přehnaný a ne úplně vyloženě špatný, ale to co je mezi nimi mě vůbec nebavilo a rozhodně to netvoří nic jako souvislý celek a tak v neakčních scénách jsem se i přes krátkou délku docela nudil plus hlavní hrdina mi přišel dost necharizmatický a divný. Takže místy dobrej úlet, ale ty přesahy a rádoby poselství si mohli klidně odpustit.45% ()

Xmilden

Kluci z Moviezone to strhali a já si ve 40. minutě říkal, když že mě ta kravina vlastně přestane bavit a dojde jí tempo. Holt nedošlo. 65% ()

darkrobyk

Rozhodně nesouhlasím s tím, že se jedná o blbinku či kravinku. Hlavní hrdina, Renfield, trpí jako zvíře, a pokud se někdo nedostal do podobného vztahu, pak mu asi těžko porozumí. Ano, v prvním plánu je Draculova snaha ovládnout svět, ale hned vedle se řeší sociální vztahy a popravdě každá postava má své noční můry, pochybnosti a nemalé problémy. Uvítal jsem stylizaci Cageho do Draculy ztělesněného Bélou Lugosi a současně říkám, že Cage byl naprosto skvělý. Ano, místy přehrával jako o život, ale nechovají se snad ti, co by rádi poroučeli světu, podobně? Stejně tak mě bavila i jistá přehnanost ohledně násilí a gore. Pokud jindy vyčítám pixelovou krev, pak sem sedla jak zadek na hrnec. Ty rozkošné krvopády, létající hlavy, ruce a střeva ven neměly chybu. A několikrát jsem se tak zasmál, až jsem se sám lekl, ale naštěstí se smál i skromný zbytek kina. Akční scény výborné, ať už přepadení v restauraci nebo masomlejn u Renfieldova bungalovu. A ocenil jsem si skvělou hudbu, která mě bavila ještě během titulků a vystřižených scén. Teď jde jen o to, co běžný divák od filmu očekává, ale já se bavil královsky. ()

Shakers

Zopár scén je celkom dobre natočených, vtipných a aj poriadne krvavých a ústredné duo Cage - Hoult tiež vo svojich úlohách dobre sedia, no niečo tomu chýba. Na to aké je to krátke som sa občas aj stihol nudiť. Každopádne za celkom v pohode príbeh a spracovanie, dávam palec hore. 60% - 3* ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)