V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (CinemArt SK)

NiWi

Podivně nesourodý mix žánrů, který ale jako celek poměrně baví. Přispívají k tomu skvělé dvě hlavní postavy, přepálená goofy akce a výrazná vizuální stylizace. Příběh je originální, ale ve výsledku předvídatelný. Vedlejší postavy jsou dost nezajímavé, i když např. podporná skupina mohla nabídnout určitou rozmanitost. Kromě spousty krve a utrhaných končetin ale film nabízí velmi málo zapamatovatelných momentů, včetně finále které mělo šanci být zapamatovatelnější. Ve výsledku se ale jedná zajímavou variaci na klasický příběh, která vám nejspíš neulpí v paměti, ale na tu hodinu a půl zabavit dokáže. ()

alchac

Očekával jsem nudnou chujovinu louhující už perunví pokolikáté Stokera, v níž bude pan Klecík utěšeně pokračovat ve zdárném pohřbívání své někdejší kariéry, abych dostal kromobyčejně zábavnou a anemikům nepřístupnou taškařici chutně louhující ty nejlepší kousky jeho strýce (pouze místo starého Corleona zde máme Expandující kmotru a Michaela zkříženého s Fredem), v níž hlavní antihrdina po drahné době dokonce i něco hrál! Jo a nevím, kde vyhrabali tu krpatou Číňanku, ale rozhodně bych z ní udělal příští bondgérl. ()

LukeUp

Každý film, kde umře Cage, ideálně hodně násilně, si zaslouží ocenit a vidět. Takže Renfield mě docela potěšil. Sympatická jednohubka, která byla docela vtipná. ()

Sabrewulf

Po všech těch kritikách a vlažných přijetí jsem čekal to nejhorší a příjemně mě to překvapilo. Svižná zábava, ve které se najde nejeden skvělý nápad. Awina (ne, nebudu louskat to její jméno) mi tentokrát skoro nevadila, protože ji postavili proti mafiánským prasatům, které nesnáším (kor ty "Víš, kdo já jsem?"), takže to u mě fungovalo na bázi - nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Cage si to užíval a Hoult... stárne on vůbec? Jinak, četl jsem několik názorů, že film neví, čím chce být, chvilku je komedie a chvilku zase hrozně vážný. S tím nesouhlasím, ten mix všeho mi tam přišel vyvážený a vyloženě vážné scény jsem tam nenašel, ona totiž třeba i ta scéna, jak se baví Renfield s policajtkou jakože vážný rozhovor u kafíčka ve venkovní kavárně, mě donutila se uchichtávat, protože to v kombinaci s krvavými fleky na riflích Renfielda (hned si vzpomenete na masakr, co se udál před tím) stále pomrkává jako nadsázka. Rozhodně jeden z nejlepších Cageho kousků posledních- už ani nevím kolik let. ()

UhLee

(7/10). Renfield patřil v mých očích k nejočekávanějším filmům letošního roku. Což představuje určitou zodpovědnost, neboť se zařadil po bok takových velikánů, jako je Oppenheimer nebo druhá část Duny. Těšil jsem se hlavně na odlišný film, oproti jiným filmům podobného ražení. Komediálních hororů není nikdy dost, a proto jsem se s chutí zakousnul do této krvavé pochutiny. Jako prvních bych chtěl asi podotknout, že moje nemalá nebyla sice zcela naplněna, ale přesto jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Hravou a bláznivou krvavou jízdu, kde stříkají hektolitry krve a Nicolas Cage na nás cení svoje krásné zoubky. Když už jsem u tohoto specifického herce, tak je nutno vypíchnout, že bez něj by byl film poloviční. Každá replika, kde se Drákula objeví je pro diváka naprostým svátkem. Jde vidět, že si to synovec slavného Fracise Coppoly na place nesmírně užíval. Moc se mi líbí ty jeho zoubky, které tomu jeho vzhledu dodávají ten potřebný šmrnc. Pokud se bavíme o hlavním hrdinovi, který musí svému pánovi oddaně sloužit, tak Nicholas Hoult odvedl poctivou práci. Možná, že to bude znít malinko tvrdě, ale nemyslím si, že by byl tento mladík takového hereckého kalibru, aby dokázal utáhnout celý film. Tento potenciál v něm zkrátka nevidím a asi nikdy nebude patřit mezi mé nejoblíbenější herce. Ostatní postavy jsou pak už jenom figurky na šachovnici, které se hýbou jak scénáristé zrovna potřebovali. I přesto, že bych to rád přehlédl, tak zde jde cítit slabší scénář, který film sráží dolů. Celkově se mi film líbil v jeho odlišnosti a jeho bizarnosti, která jej odděluje od ostatních podobně ražených filmů. K nejlepším filmům letošního roku se, které si s chutí pustím znovu se bohužel Renfield nezařadí, i když bych mu to moc přál. ()

Motinski

Krvavá zábava. Nie moc objavná ale dostatočne cool aby som bol v rámci možností spokojný. Nickovia sú obidvaja skvelí, príbeh má tempo a pár scén bolo veľmi efektne natočených. Zvyšní herci sú ale slabí, zaporaci klišoidny jak sviňa a finále nič moc. Scenár je priemer, no film sa neberie vážne a svedčí mu to. Prvá polovica šlape lepšie, neskôr už sa dostávajú do popredia aj vzťahy medzi postavami a nefunguje to. Určite som ale čakal horší film keď som videl trailer. ()

PabloFuentes

Velmi příjemné překvapení. Do kina jsem šel jen s doporučením ostatních, že se mi to bude líbit. Jinak jsem byl tímhle počinem absolutně nepolíbený.  Tím myslím, že jsem neviděl ani trailer. A světe div se, ono se mi to fakt líbilo. Od netradiční hlavní hrdinky, která si šla za svým doslova proti všem, mafinaské mamá a jejího zvučného hlasu, skvělé podpůrné skupiny až po Nicolase Cage, u kterého bylo vidět, jak moc ho hraběte Draculu bavilo hrát. Už dlouho jsem ho nikde neviděl a on hrát fakt umí. Záběry z původního Draculy delikatesní. Jeden bod ubírám za to, že v určité fázi se film začal brát zbytečně vážně a malinko vyjel z toho dobře zajetého černého humoru, který si po celou dobu držel. Naštěstí v závěru se do něj opět navrátil. ()

Sfinkter

Svérázný přístup k Drákulově odkazu vás bude bavit, prim hraje ulítlý Cage a hektolitry krve v povedených akčních scénách. Zde bych ani nelitoval lístku do biografu. ()

Johnny.ARN

Až prekvapujúco zábavná podívaná, kde ma Klietka skutočne bavil, príbeh bol fajn, Renfielda som nepoznal, čiže aj poučné to bolo. Akcia ušla, minutáž rozumná. 3 z 5 ()

elanius

(33/2023) / Veselá oddychovka a konečne po dlhej dobe film s primeranou dĺžkou. Fakt netreba aby každý film mal minimálne dve hodiny, špeciálne pri hororoch a komédiách. Obaja Nicholasovia su cool a mna sa viac páčil Hoult. Renfield ponúka dobre namiešaný mix žánrov a nadpriemernú zábavnosť. (7/10) ()

JohnSmith

Nic jsem od toho nečekal a ve finále to nebylo tak zlý. Cage je výborný, Hoult ucházející a ta malá Číňanka hrozná. Akce je slušná, hodně drsná, ale chvílemi je to až moc velký úlet. ()

sskrblik

Krasná volovina - kravina chcete-li, ale vizuálně  a scénou dobré, ale hlavně psychopatický Nicolas Cage tomu dává o jednu hvězdu výše. Z herce relativně sympaťáka se stal ikonou béčkových filmů. Na druhou stranu kdo to dneska v Hollywoodu přehání herecky - skoro nikdo?! ()

Sany33

Príbeh: Pozrieme sa na príbeh Renfielda, pomocníka lorda Draculu, ktorý sa má postarať o všetky jeho potreby. Čo ale ak sa služobník pokúsi vzoprieť svojmu pánovi? Herecké obsadenie: Vidieť hviezdu môjho detstva Nikiho Cagea v tejto úlohe bolo pre mňa zničujúce. Extrémne trápna úloha ale ak sa poohliadneme čo Cage v poslednej dobe točil tak sa asi niet čo čudovať. Houltov výkon na druhú stranu prekvapivo sympatický. Prevedenie: Tvorcovia sa idú hrať na drsnú krvavú ale groteskne zábavnú akčnú rúbanicu. Bohužiaľ mi to do konceptu celého príbehu moc nesedelo a skôr ma to miatlo. Miestami inteligenčný rozkol medzi dobrom a zlom bol v zapätí zabitý akčnou sekvenciou v ktorej lietali črevá a ruky. Pocity: Prekvapivo mi film nesadol tak, ako by som čakal. Nemám vo svojej podstate problémy s brutalitou a do nej vtesnaným humorom ale tu som si na to jednoducho nevedel zvyknúť a tak sa mi cesta k vcíteniu sa do Renfieldovej kože zdala empaticky nemožná. A ak sa ja neviem stotožniť s hlavným hrdinom ide v mojich očiach ku dnu celý film. Pridaná hodnota: Príbeh Drakulovho sluhu v modernom a drsnom svete. 55% ()

vyfuk

Naprosto chaotická střih nezapadající do našeho světořádu. Film, který promarnil příležitost, že se snaží brát až moc vážně místo toho, aby to byla totální kravina utržená ze řetězů. Občas prdel. Občas typický průměr. Třeba uzraje časem. ()

jefff

Renfield je skvělá zábavná konina, kterou se ale rád pustím ještě několikrát. Minusem jsou hůře vypointované scény a akce je na tom s přehledností na štíru. Ale Cage je jako Dracula fakt působivý a Hoult hraje svého ňoumovitého Renfielda rovněž báječně - nejde mu nefandit. Popularitu Awkwafiny nechápu a ani tady mě nepřesvědčila ale budiž. Každopádně jde o výtečnou, erkovou komedii, u který se nelze nebavit. ()

blackkocour

“Hrabě, podává se večeře.” - “Achh, konečně, už jsem si myslel že budu sát čuráky, od toho nekonečného čekání..” “Podáváme rare steak do krve, Bloody Máří, a na konec cévové řezy.” - “Tak počkat, obyč krev by nebyla..? “Hrabě Drákulo, kdybyste svým obětem neukousával jen krky, ale i zbytek těla, měl byste krve dostatek, a najedl jste se..” - “To si ze mně děláš prdel, poslíčku, to ostatní se nedá žrát, víš kolik lidí má vysoký cholesterol, z mastných se mi jen zvedá kufr..” “Hrabě, proč si raději neotevřete plazmu, kde by Vám lididobrovolně dávali svou krev, a měli byste zásob na věky věků..?” - “To jsem zkoušel, ale kdo uvěří tomu, kdo má krev po držce, a snaží se všem tahat za nos, že to je jen krev novorozence?” ** Nebudem tu ze sebe dělat čuráky, Co děláme v temnotách je o mnoho lepší, a sofistikovanější zábava, než tahle trapná parodie, ale čistě ze subjektivního názoru, je to u všech čertech krvavá sračka, která splnila svůj účel, a to z Nikolky Cageový udělat Negrulu, nebo Drágulu, taky nevíme jak se doteď vyslovuje Godzilla, nebo Gádžila, tak si vyberte sami. Možná jsem ze staré školy, ale o dost by se mi film líbil, kdyby by to byla víc komornější komedie, čistě jen o Renfieldovi a Drákulovi.. P.S.: Ta stávka scénaristů už probíhala během filmu, nebo to má fakt špatnej scénář? ()

Soweek

Nick Cage přehrává bohužel snad ještě víc, než Jared Leto. Humor chvílemi rozhodně není špatný, ale bohužel je to celé velká slátanina, která Vás vyloženě nepobaví z akční, ani z komediální stránky. ()

kenkaku

Jako… něčím co jsem čekal, ale tohle ne :). Po prvních dvaceti minutách (a cca tuctu brutálně vyrobených mrtvol) jsem jen zíral a bavil se. Sice tam byly i slabší pasáže, ale non-stop nářez to být nemohl. ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)