V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (Cinemart SK)

TheSpearCZ

Tak bych řekl, že Renfield je letošním filmovým miláčkem publika, solidní černá komedie o Drákulovo pomocníkovi v dnešním světě, která rychle uteče hlavně díky přehnaným hereckým výkonům (trojka Hoult/Cage/Awkwafina skvělý). A chválím i "poselství" nenechávat se zmanipulovávat narcisty, ti jsou totiž horší než kdejaký Drákula. Lepší 3* ()

Harpy

No konečne sa vyplnilo Nickymu po Vampire Kiss byť ten ozajstný upír !!! :D bolo to super zábavné, páčili sa mi bojové scény, striekanie krvi a vnútorností - tak ako to mám rada. Na nudu nebolo čas a film mi ušiel extrémne rýchlo. Páčilo sa mi tiež, že to nebola vyslovene komédia a zároveň sa to nehralo na príliš vážnu vec. ()

majec4

Svojsky ponaty pribeh o Drakulovi, resp jeho sluhovi Renfieldovi. Herci boli super vybrani, po dlhsom case som videl Cagea v akcii. Nie je to sice ziaden jackpot, ale par krat som sa zasmial a samotny Rendfield bol celkom sympatak, takze som mu fandil. Cage bol super, ulohy sa zhostil na vybornu a rola ho asi dost bavila, takze v hodnoteni idem strednou cestou. ()

molcan2

Nicholas Cage je v tomto filme oveľa menej, ako som si predstavoval, a oveľa, oveľa menej, ako by som chcel. Napriek tomu Hoult odvádza skvelú prácu a nesie film ako obťažovaný Renfield a zaslúžený potlesk patrí Shohreh Aghdashloo, ktorá je VŽDY lahôdkou. Hlášky sú vtipné, gore je TAK dobre využité, akčné scény tu už boli (nikto z nás však nemôže očakávať, že uvidí niečo príliš nové, však?), ale boli naozaj dobre natočené. Jediný zápor pre MŇA je, že NIE som fanúšikom Awkwafiny. Nezaujala ma v Šialene bohatých Ázijčanoch, zničila mi Jumanji (The Next Level) a v tomto filme bola rovnako nepríjemne zlá. VY môžete mať iný názor, ale toto je môj názor a toto je moja recenzia (nižšie môžete nesúhlasiť). :) Naozaj nerád, že budem znieť ako recenzenti, s ktorými väčšinou NEsúhlasím, ale mám pocit, akoby si ju Hollywood vybral len preto, aby si odškrtol políčka. Napriek Akwafininej úlohe je to dobrý až skvelý film. Má dobré tempo, je vtipnejší, než som si myslel, že bude, mal dobrú dávku akcie a gore a rozhodne niektoré postavy stoja za to. Jediné, čo mi chýbalo, bolo viac Nicholasa Cagea!!! Cage odvádza ako Dracula naozaj skvelú prácu a make-up a špeciálne efekty sú na úrovni! Moja vernosť je teraz rozpoltená medzi Dracom Garyho Oldmana a Dracom Cagea. (Robím si srandu. Akokoľvek je v tom Cage dobrý, Gary to stále berie). 7.5/10. ()

rexino

2,5* - B-čko ako bič, kde scenár ani jednu minútu nenadchol nad priemer, akcia aspoň neurazila a humor fungoval ledva na pol plynu. Krátka stopáž to pri poslednej móde 3h filmov zachránila. Pozitívom bol Nicholas Hoult a hlavne One True God - His Nicolasness himself. Scény s jeho prítomnosťou bola jediná pridaná hodnota filmu a už mu PROSÍM v Hollywoode dajte poriadnu akčnú rolu, kým na to ešte má vek. ()

Punkey

Poprvé jsem zavítal na projekci ČSFD a do kina snad po 4 letech, naposledy jsem v kině viděl tuším Le Mans '66, ale to teď není podstatné a ani cena občerstvení v sále se do recenze nepromítne 😊.   Klasický příběh, pán (Drákula) a nespokojený sluha, protože pán je tak trochu ko……egomaniak. Je to horor, který neděsí, komedie, která pobaví, ale nerozesměje. Nicolas Cage po dlouhé době „hraje“, Nicholas Hoult odvedl standard a Awkwafina opravdu není sympatická herečka a tento film na tom nic nezměnil. Chris McKay je kreslený tvůrce a s herci si až tak moc rady neví. Tudíž se občas ani nehraje, jen potoky CGI krve a dalšího CGI. Dávám 2 hvězdičky. Možná bych dal i 3, ale bohužel jsem krátce před tím viděl Armádu temnot a bavil a bál jsem se více i bez CGI. ()

warrenur

Som rad, ze Nicolas po vynikajucich filmoch Skale, ci Conair za cele tie roky stale muti vodu v zaujimavych a i experimentalnych filmoch, kde mava mnohe herecke podoby. Respekt. Tento kusok je poriadne uletena blbinka, ktora stavia primarne na vtipe v kontraste s brutalitkami a celkom to funguje. Hoult, tiez Nicholas, ale s "h" v mene :D je uveritelny a jeho zjav po boku malickej ostrostrelkyne celkom funguje. ()

Bozvav

Pokud se někdo těšil na strhující upírský horor, pak bude děsivě zklamán, stejně tak si asi "nepochutnají" fanoušci parodií. Renfield je totiž komedie s krvavými prvky. Námět je originální a vtipný. Jistý psychologický podtext by se také našel. Třešničkou na dortu je skvělé obsazení, kde nelze nevyzdvihnout herecké výkony Cage, Houlta  a Awkwafiny. Ti si své role viditelně užívali. Jistě je to v podstatě blbinka, ale navzdory hektolitrům krve vtipná, roztomilá a povětšinou i zábavná. Cage co by Drákula působí místy i hrozivě, Hoult je čumáček, tedy až na to pojídání hmyzu. To byla za mne jediná nechutnost, která se ve filmu objevila. Některé hlášky (třeba ta o genderové vyváženosti Drákulovi stravy), byly fakt mega dobré. Takže za mne vypněte mozek a nechte se bavit. 80%. ()

Saur.us

Zábavná jednohubka, která přináší špetičku osvěžení do upírského žánru ale to je tak všechno. Ale k pobavení a rychlému zapomenutí to stačí. ()

TaanStari

Průměrná píčovina, kterou sráží jak Hoult (jindy slušný herec), tak Awkwafina (vždycky strašná herečka). Přehrávající Cage je k popukání, škoda, že je ho tam tak málo. ()

panvasik

Neuvěřitelná, jak dokážou být lidi vynalézaví a dokážou pobavit. Já se bavil od začátku do konce a i když si myslím, že si to těch 5* asi nezaslouží, tak já jsem si nemohl pomoc... Když se člověk v kině směje jak debil a odchází úplně uvolněný s debilním úšklebkem v obličeji, tak nemůžu jinak.... Doufám, že to v nejbližší době bude online, už teď se na to těším 9/10 ()

Pinegirl

Od Renfielda jsem neměla velká očekávání, proto jsem ani nebyla zklamaná. Hodnotím jako průměrný, místy vtipný film. Akční scény à la stříkající sriracha, všudelétající končetiny -  za mě nic moc. Ale skvělý výkon Nicka Cage coby Drákuly, užil si ji a na plátně to bylo vidět, vyzdvihnout musím i jeho služebníčka Nicholase Houlta, kterému ta role neskutečně sedla a zahrál ji výborně. Za mě super dvojka. Co se týče příběhové linie, toxický vztah a řešení otázek manipulace, strachu, sebevědomí, touha postavit se někomu, téma sice dobrý, ale furt mi tam něco chybělo. Jednou stačilo a proto 3***. ()

CaptainCzech

Očekával jsem sice hororovou komedii a dostal akční komedii s ojedinělým nádechem hororu, ale i tak jsem si snímek užil. Absolutní strop tu předvedl Nicolas Cage, který je tu zkrátka fenomenální a každou jeho scénu jsem si užíval. Awkwafina tu byla úplně v pohodě a společně s Houltem mě ve dvojici dokázali zabavit. Gangstři byli trošku zbyteční, ale jako maso do mlýnku ideálka. Akce byla tu byla jak na houpačce, chvilkama nápaditost, která vás zaujme a poté chaotická a nepřehledná. Každopádně tenhle filmek má kvalitu a při správné náladě vás dostane. Za mě krásné 4* ()

AnanAss

Renfield již nechce svého pána tahat z jednoho průseru za druhým a je znuděn obstaráváním potravy v podobě jeptišek a roztleskávaček. Proto se rozhodne dát výpověď a konečně si začít, po osmdesáti letech tvrdé dřiny, užívat života. To se však samotnému hraběti Draculovi vůbec nelíbí a svého zaměstnance chce, bez jakéhokoliv odstupného, poslat pod drn. Na papíře zajímavá ujetina a ve výsledku se mohlo jednat o nenáročnou zábavu se spoustou digitální krve, sem tam povedeným mordem a stylovým černobílým úvodem napasovaným na původní klasiku. Bohužel, toto vše spláchnuto do háje špatně natočenou akcí s podivným střihem a hlavně, krom ústřední dvojice pána temnot (Nicolas Cage, se svým zkaženým chrupem, vybledlou kůží a potřebou důkladné manikúru, si přehrávající roli užívá) a jeho služebníčka, naprosto otravnými postavami, kterým vévodí policajtka a mafiánská mátinka se synáčkem. Waititi to se svými historkami z temnot zvládá ve všech směrech o mnoho lépe. ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)