V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (CinemArt SK)

david141474

No a je to tu, můj nejočekávanější horor letošního roku je za mnou a já musím říct, že nezklamal. Bylo to skvělý, ale ne nejlepší. Rozhodně to není nejlepší letošní kino film, to vůbec, ale je to fajn popcornovka u který se i zasmějete. Já jsem třeba padal smíchy u akční potyčky v paneláku. Sakra to byl jeden z nejvtipnějších akčních soubojů co jsem za dlouhou dobu viděl. Soundtrack byl solidní. Děj byl skvělej ani minuta nenudila. Krví se zde rozhodně nešetřilo a některý pasáže jsou dost brutální, teda pro slabší povahy, pro mě už moc ne. Střevama se zde také nešetřilo a v úvodní čtvrthodině je uvidíme celkem 3x nebo 4x. Utržený ruce, zlomený nohy atd. atd. takhle bych mohl mluvit do aleluja, ale film je opravdu solidní a Nicolas Cage s Nicolasem Houltem a Awkwafinou podávají skvělý výkony. Hoult mě zaujal i v jeho předchozím hororu Menu, kde zahrál svoji postavu solidně a zde tomu není jinak. No a co je na tomhle filmu jedno velké plus je samotný Nicolas Cage, ano myslím toho Nicolase Cage. Konečně jsem tohoto "skvělého" herce viděl na velkém plátně a opravdu to stálo za to. Doufám, že ještě v budoucnu Nicolase Cage na velkém plátně uvidíme. 9/10 Inu film opravdu stojí za vaše zhlédnutí a ne náhodou to byl můj nejočekávanější horor letošního roku! (Olympia - 23.4.2023) ()

Jemes

šel jsem do toho, že to bude tak trochu ujetá blbost a i když byla, tak mě to bavilo :D Cage mi do té role seděl a i když jsem si říkal proč není těch upírů víc na tom světě, když existuje Drákula, tak mě to vlastně ani nevadilo. Ale to pojídání hmyzu, aby mu dodalo nadlidskou sílu bylo fakt divný. ()

Tomko87

Nie zlá jednohubka. Priznám sa, od Cagea som čakal viac ..no..jeho Cagea. Nakoniec Ghost Rider 2 sa nekoná. Celkovo je to zábavná blbina plná krvy a akcie... ()

HanzoBureshi

Je to totální hovadina, ale je to celkem zábavná hovadina! Nicolas Cage postupně vzestupuje a konečně se objevuje v lepších filmech, protože třeba The Unbearable Weight of Massive Talent byl velký masterpiece. A nyní opět ukázal, že je stále cool. Nicholas Hoult a jeho Renfield byla též dobrá role a užíval si to a tím pádem i my. Svým charakterem připomínal vtipného a zároveň překvapujícího ňoumu ze seriálu Veliká, takže o zábavu bylo postaráno. Není to klasický film s Drákulou, je to spíše akční komedie této doby. Celkově ten film není nic velkého, ale celou dobu si držel mou pozornost a to je pořád lepší, než ty levné a céčkové filmy. Mohlo to být ještě lepší a dal bych 4 hvězdy. Mé hodnocení: 6/10 ()

Stepca

Skončilo to dřív něž to vůbec začalo a možná to tak je i dobře. Vůbec nevím, co chtěli tvůrci vlastně vytvořit. Největší snaha byla nejspíš o akční gore komedii a proto nechápu, proč se do toho snažili přimíchat drama a horor prvky, které v tomto prostředí a kvalitě nemůžou nikdy fungovat? Tomu nepomáhají ani postavy, které jsou až na výjimku Drákuly a Renfielda ve všech ohledech nezajímavé, zbytečné a herecky odfláknuté. Mezi hlavní taháky filmu patří neoriginalita a lenost, která se line celým scénářem. Na oba Nicky je aspoň zábava koukat, ale kvůli ničemu jinému bych si tento snímek nepouštěl a pokud nechcete vidět další odbytý rádoby komediální film, tak vám Renfield opravdu nedoporučuji. ()

Easykill

Mistr renfield byl překvapivě povedený. Já dostal přesně to, co jsem čekal. Rkovou zábavu s Démonickým Nicooo fakiiiin yeah cage. Zahrál to absolutně skvěle. Je to úlet, ale kdo čekal něco jiného že jo. Za mě paráda. A pokud se z toho, co mu na konci provedli princ ala hrabě Drákula dostane, tak by mohl být klidně renfield 2, vůbec bych se nezlobil. Já se bavil. ()

Kushina

Jsem hrozně rád, že Cage konečně dostal po delší době roli ve filmu, který není naprostým propadákem. Solidní úpírská krvárna, Dracula byl fakt nesympatická postava, což bylo super. Příběh průměrný, zvraty nic moc, ale prostě - not bad. 50% ()

obedovapauza

A zase jedna správná akční nechuťárna. Pana Drákulu určitě všichni už dobře známe, ale na jeho věrného chudáčka nohsleda se vždycky tak nějak zapomnělo. Universal Studios to však v letošním roce konečně napravilo a vpustilo do kin snímek Renfield, který ve zkratce vypráví o tom, že mít za šéfa Drákulu není úplně vysněný džob. Děj se odehrává v současné době, kdy je zesláblý hrabě uklizený a závislý pouze na tom, co mu jeho věrný sluha zrovna přinese k snědku. Renfield však odmítá zabíjet nevinné lidi a tak popravuje pouze zloděje a další podobné prevíty, které však Drákulovi úplně nešmakují. Nabrat plných sil totiž může pouze z nevinných lidí. Zatímco je hrabě v ústraní, Renfield má možnost pozorovat lidi kolem sebe a snaží se znovu najít smysl života. Hodně mu v tom pomůže navštěvování podpůrné skupiny pro podporu obětí psychického zneužívání a poznání jedné neohrožené policistky. Zvrat nastává ve chvíli, kdy se Drákula doslechne o rebelujícím jednání jeho sluhy a rozhodne se vylézt ze svého úkrytu, aby ho zase hezky usměrnil k obrazu svému. (SPOILER ZONE ->) Může být něco skvěle špatný? Ano může, třeba zrovna tenhle film. Dámy a pánové tady opravdu nehledejte žádné životní moudra (nebo vlastně jo?), jde prostě o typickou akční nechuťárnu s tématikou upírů, mafie a policejní honičky v jednom. Myslíte si, že taková kombinace nemůže fingovat? Vlastně může. S tím že z toho vznikne pěkná kravina, ale kravina která vás bude bavit. Akční scény byli dobře zpracované, nevíte kam dřív s očima a s tou hudbou v pozadí to byl prostě jeden velký wow + fuj zážitek. Obzvlášť v situaci, kdy se utržené ruce použili jako nunchaky. Nebo fakt, že Renfield potřebuje k aktivaci svých schopností požírat brouky. Vesměs tam vzduchem lítalo všechno možné, takže citlivým žaludkům doporučuji koukat skrz prsty. Těšila jsem se na Awkwafinu, která ztvárnila roli hlavní policistky. Je to sám o sobě střelený člověk, takže do tohohle filmu se prostě výborně hodí. Paradoxně mě její charakter ale docela zklamal, jelikož tam předvedla až moc vážnou roli a s tím jak se prezentuje všude jinde jsem jí to úplně nebaštila, obzvlášť v rámci toho v čem zrovna hraje jsem se těšila na více bláznivou Awkwafinu. Zato Nicholas Hoult v roli Renfielda byl jedním slovem roztomilouš. (by Kristýna) ()

Emperor1

Na komedii málo gagů, tedy těch vtipných, myslím. Horor už vůbec ne. Takže taková vyčpělá, slabomyslná slátanina s pár akčními scénami a romantickou vsuvkou. Ani Cage to nezachránil, ač dělal, co mohl - také za něj dávám bod navíc, než si film zaslouží. ()

MorraEddie

Renfiled je po všech stránkách hodně pohodový film. Hlavní postavy jsou dobře napsané a hlavně zahrané. Hlavně Nick je v roli Drákuly parádní. To, že zde hraje prim komedie kvituji nejvyšší mírou. Úvod filmu je možná i tím nejlepším co za celou dobu uvidíte. Hodně se mi líbí i ta vynalézavost v otázce vražd, ale co mne na druhou stranu vyloženě sralo, tak byla ta příšerná digitální krev. Film o upírech a oni tam naperou digitální krev. To prostě nevymyslíš. Další věc, která mi celkem vadila byla celá ta linka točící se kolem postavy ztvárněnou Awkwafin. Úplně zbytečně se film zaobíral tímto směrem. Já bych raději viděl více z toho zrodu Renfielda a jeho vztahu se svým pánem. Přes všechny výtky jsemse vlastně dobře bavil a 6/10 je za mne uplně fér. ()

Saxos

Vše splněno. Máme chinoamíčku, afroamíka, upíroamíka, tlusťochoamíka, spoustu jiných všechnoamíků a přesto strašná píp, píp, píp a pípčovina. Horor - bát se nebudete, komedie - smát se nebudete, fantasy - marně hledat. Závěr: nedoporučuji. ()

bonovox

Dosť uletený príbeh o Drakulovi a jeho sluhovi Renfieldovi. Prepálená akcia s gejzírmi krvi, Cage hrá ako v časoch najväčšej slávy, takže celkom spokojnosť. 60% ()

Sebule

Velice zábavná a akční jízda. Hodně násilí, krve, dobré herecké výkony. Sice tam je plno klišé, jedna spíše o takovou blbinu, ale velice dobrou blbinu. Hodnocení: 8,5/10 ()

gogo77

2/10 ... 2 body iba a len za hlavnu postavu stvarnenu Nicholasom Houltom, pre mna skvelym hercom, aj ked teda v tomto filme sa musel namakat .... predstavte si, ze by urobili Scary Movie o Draculovi .... asi lepsie by sa to ani opisat nedalo ... sled uplne debilnych prihod, nahod a neustaleho snazenia sa o ovladnutie ludksej rasy kym inym nez-li slavnym Draculom .... lenze ten ma jednu chybu .... hra ho obludne otrasny Nicolas Cage, ktoreho obsadenie si muselo vyziadat asi vyspanie sa s celym natacacim stabom, lebo inak si to neviem vysvetlit .... masky ktore Nicolas pocas filmu vystrieda su zarucene kupovane u nas na Mileticke tesne pred spustenim Halloweenskeho vypredaja masiek, ktore nikto nechcel .... a jeho primitivna snaha byt ftipny alebo strasidelny alebo dokonca zaujimavy bola totlane marna .... jedna vec ktora bola naozaj pozitivna bola ze tam bolo naozaj vela vela vela a este viacej krvi, rozthanych tiel, odtrhnutych ruk a hlav co bolo obcas groteskne ale celkovemu filmu to az tak nepomohlo ... obcas treba pochopit ze kariera sa skoncila a Cage-a dat do Cage (klietky) :) ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)