Neznesiteľná váha obrovského talentu

• Česko Nesnesitelná tíha obrovského talentu (viac)

Herca Nicka Cagea trápia finančné problémy. Aby odvrátil nevyhnutný bankrot, musí prijať ponuku vystúpiť na narodeninovej oslave bohatého fanúšika za odmenu milión dolárov. Týmto fanúšikom je však mocný drogový barón Javi Gutierrez (Pedro Pascal), ktorý uniesol dcéru mexického prezidentského kandidáta. A tak musí slávny herec Nick pod vedením agentky CIA Vivan (Tiffany Haddishová) predviesť pred gangstrami svoje životné predstavenie, aby zachránil nielen seba, ale aj svojich blízkych a splnil cieľ tajnej misie. (TV JOJ)

Goldbeater

Hádal bych, že mnoho z nás si ze synopse ten film představovalo mnohem bláznivější, než nakonec je. Highlightem jsou samozřejmě meta scény, kde se buď řeší Nicolasova filmografie a memorabilie z jeho děl, nebo kde se současný Cage hašteří se svým mladším já, což je jeden opravdu geniální a skvěle realizovaný nápad v jinak ne úplně nápaditém snímku. Ve výsledku je to velmi fajn zábavná oddychovka, která prakticky nemá čím urazit, ale po výrazné chvále, která tenhle film zpočátku provázela, má očekávání byla trochu výš. ()

Hwaelos

Rozhodně by to mohlo být ještě praštěnější a rozhodně to má problémy s tempem. Ale zároveň... Cage hraje alternativní verzi sama sebe, který si povídá v psychotických momentech se sebou samým ve filmu, který je o tom, jak píše scénář akční buddy movie, v níž je jedním z hlavních hrdinů, ale ve skutečnosti to jen předstírá, protože se stal tajným agentem - a na konci se to celé překlopí ve zfilmovanou verzi tohoto příběhu, který Cage sleduje v kině. Tomu prostě musíte fandit. Zvlášť ještě, když dostanete takovou kopu citací jeho starších filmů. ()

Anderton

Čo tam po tom, nápad je to skvelý. Gormican s Ettenom však nie sú tak kvalitní scenáristi, aby z neho dokázali vydolovať maximum a v prípade Cagea a meta rekapitulácie jeho kariéry sa skrátka maximum všetkého vyžaduje. Parodické momenty sú síce vtipné, avšak kto videl niekoľko paródií akčného žánru, otvárať ústa nad originalitou tvorcov nebude. V zásade ide o príjemnú jednohubku s niekoľkými skvelými nápadmi a naopak s viacerými scénami a dialógmi, ktoré vyznejú do stratena. Adaptácia je ako meta film predsa len niekde inde. ()

Morien

Ne že by to nebyla chvílemi docela zábava, ale vsadila bych se, že kdyby člověk hodil kamenem do skupiny shitpostujících memerů a tři z nich trefil, tak že by na zadané téma přišli s mnohem vypečenějším a pikantnějším scénářem. Řekla bych, že filmu nejspíš dokonce až ublížila účast samotného Cagee, protože to vypadá, jako by se z respektu k němu tvůrci drželi celkem při zemi a vytvořili neškodný a vlastně i dost neoriginální rodinný film na deštivé odpoledne. Z filmu, jehož největší devízou jsou štěněcí oči Pedra Pascala, si internetoví milovníci deep cutů budou gify posílat jen stěží. Chybí tam něco jako "Malkovich, Malkovich" scéna z Being John Malkovich, ne že by měl tento film mít nějaké kaufmanovské ambice, ale chtělo by to aspoň jeden nějaký opravdu cageovsky šťavnatě šílený nápad, který by to celé ospravedlnil/spasil. Dvojice pozlacených zbraní nestačí. ()

3DD!3

Aneb když se vaše lepší polovička chce na film podívat kvůli facebookovému memu. Výborné meta blbnutí, konečně role šitá na míru pro Cage a neskutečná oddechovka k tomu. Žánrový vývoj od lidského dramatu po akční komedii je celkem nečekaný, ale funguje - protože tak má snímek od všeho trochu. Pedro Pascal je výborný a jako Cageův fanoušek číslo jedna naprosto uvěřitelný i v těch nejabsurdnějších situacích. Linka s dcerkou tne do živého. Bude se malé líbit Kabinet doktora Caligariho stejně jako mě? ()

• Scénář byl uveden v Blacklistu 2019 a je považován za jeden z nejlepších nerealizovaných scénářů. (HanzoBureshi)

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)