V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (Cinemart SK)

holtis

Komedie a vlastně taková blbina pro toho, komu nevadí krev a absurdní násilí...pokud neva tak doporučuju. Několikrát jsem si během filmu vybavil český horor Krvavý román.  Co se týká obsazení, tak Nicholas Hoult jako sluha Renfield pobavil a Cage mi jako drákula moc nesedl. 55% je tak akorát. ()

Marek.Skalka

Ale jo, proč ne. Líbilo se mi, že to nebylo vlastně o Drákulovi, ale o někom jiném. Ostatně se to také po tom někom jiném jmenovalo. A jen tak na závěr: Cage Drákulu zahrál moc dobře. Příjemné překvapení. Navíc americký film, který se obešel bez genderu a ženské v něm byly ženské, chlap chlapem. ()

Finil

Navzdory postave policajtky, ktorej by som v živote nezveril ani hračkársku pištoľ a vysielačku, to bolo zaujímavé B-čko, kde preplietli vzťahovú terapiu, mafiu a horor spôsobom, ktorý mi pripomínal typ humoru z The Simpsons. Vydarila sa typická "Kejdžovina". Takže, kto očakával presne to, nebude sklamaný. ()

Siladril

Asi ze mě mluví únava, ale tenhle film je skvělá podívaná. Je pravda, že když jsem se na něj podívala, byla jsem tak mrtvá, že jsem se smála úplně všemu, i když někdo jen spadl. Pravdou ale zůstává, že i přes všechny chyby a nedostatky, které tenhle film má, se u něj dá krásně vypnout, a člověk nemusí nad ničím přemýšlet, a může se jenom smát. ()

Leira

Devadesátky žijou! Jo, sfoukla jsem tuhle jednohubku celkem s potěšením, i když toho kečupu na mě chvílema bylo moc, stejně jako devadesátkoidního rádoby parafrázovitého patosu v podobě harpuny z utržené ruky (aha, spoiler, no není zač) nebo patosem přetékající zoufalost asijské Popelky, co si místo střevíčku nasazuje prst na spoušť a nemá žádné myšky, kterým by se vyplakala na rameno, že ji nikdo na světě nemá rád. I přes to všechno a tu spoustu veselých barev k tomu, řadím Renfielda do kategorie "asi by se mělo vidět", už jen pro ten Nickyho entuziasmus. ()

BStone

Nevím, co konkrétně tvůrci s tímto filmem zamýšleli a o jaký žánr se vlastně jedná. Děsivé to není, zábavné už vůbec ne. Jediné co je tady strašidelné jsou dialogy. Film je poměrně krvavý, tím chtěl zřejmě režisér kompenzovat tu nechtěnou hrůzu při sledování. Nicolase většinou můžu, tady ale ne. 20% ()

majorzeman13

Drsná,cool,krvavá,brutální podívaná. Nicholas Cage je skvělej a zřejmě si hodně užíval roli Dráculy. Celkově vzato fajn zábavný biják..... Nicholas Hoult a Awkwafina jsou ve svých rolích dobří. ()

Hugho

Naprosto neoriginálny Béčkový film s nepodareným a dosť nesympatickým kástingom. Potešia len dve akčné scény, inak nuda a predvídateľný dej. ()

patto

Človek až zvažuje, či vôbec ide pozrieť film s hodnotením 60%. Keďže som nečakal nič moc na základe hodnotenia, nakoniec som sa dobre bavil. Žiadne extra "lakačky", príjemne naladená komédia s čiernym humorom a až na spústu prehnanej krvi ala Mortal Kombat by som aj to horor dal preč. Za mňa podarených 74% a 5x* dávam na podporu aktuál 60% ()

Jedovka

Dneska jsem přísná, kdybych ale mohla, dám 2,5. Akční komedie fakt nemusím, tohle byla nouzovka, nebyl po ruce lepší film. Hodně mě ale potešilo neotřelé téma filmu - spoluzávislost není běžným filmovým tématem a už vůbec ne v tomto žánru. Renfield je velký sympaťák, divák ho prostě musí milovat, Dracula ten správný tyran. Za tyhle dvě věci dvě hvězdičky. Plus půlku za to, že humor není otravný a stupidní. Ten zbytek je akční krvavá pohádka pro starší děti (kdyby to nebylo tak brutální, kouknu na to se synem), nic pro náročnějšího diváka. ()

vrch07256732

Film podla mojho gusta. Treba podotknut ze vela spravili herci Hoult/Cage ktori v podstate drzali cely film na istom leveli - nebyt ich tak je z toho mozno aj becková zálezitosť, veľa aj spravilo zaradenie Akwafiny do poprednej role. Skratka dobre zmixované, dobre vystavaný dej a najmä veľká zábava ktorá mi v súčasnej kinematografii často absentuje. Pre hlbokomyseľných introvertov a iných intelektuálov je toto absolútne špatná voľba - jedná sa o zábavnú jednohubku s istým posolstvom, no najmä so spústou nadsadenej akcie a občasných krvaých kúpeľov. ()

Kalor1

Ak hľadadáte upírsku komédiu/drama s prvkami gore a uvedomením toto je film pre Vás. Nie je to dokonalé a sem tam som mal pocit že film si sám zo seba robí srandu ale hlavné ani vedľajšie postavy nesklamali a ak sa na to človek díva s nadhľadom celkom ho tento film pobaví... ()

PORTER44

Hororová komedie spíš než na strach nebo lekací scéna zde nehrozí jen samá utržená noha ,ruka a hektolitry krve,Renfield žere brouky a tím má jakou si nadpřirozenou schopnost a kosí oběti jak sirky , dá se říct že víc než Drákula ,herecké obsazení mizerné ,Cage to sice zvládl docela dobře ale zbytek nic moc na jedno zkouknutí to ušlo. ()

-krusty-

Chtěl jsem po shlédnutí ihned sednout ke klávesnici a zavčas si odplivnout. Naštestí jsem to nechal přes noc uležet! Ale i tak je jedná o blábol. Sorry! Proč se dnes točí takto zkratkovité filmy, plné lekaček, střihů, záblesků, akčních klišé... Já tohle všechno beru, miluju osmdesátky, které byly stereotypy nacpané až k prasknutí...ale byl tam alespoň příběh. Celý tenhle RENFIELD je jako nějaký pseudo-motivační dokument k tomu, jak se vymanit ze systému a být sám sebou, protože na to přece "mám právo". Nulový příběh, zato digi-krrrrrrev a násilí....joo, to je ono, to divák  chce! Neřeším skutečnost, že se upatlal scénář ze dvou literárních postav a že se jejich soužití nějakým způsobem rozvíjí. Proč ne? Prostě avantgarda. Ale  proboha proč takhle pitomě? Ten scénář je tak zoufale chabý, že ten film nemohu brát ani jako sobotněvečerní relax a blbost k pročištění vlastního harddisku. Cage opět nezklamal výběrem prostoduchého filmu, ve kterém se zase a znova objevuje. Jeho postava spíše sekunduje jakési kopii Hugha Granta (grimasy, mimika, mluva...) a jediný, kdo je sympatický (skřípu zuby), je prapodivná číňanka v roli policistky (být to černoška, tak už to nedám). Fakt slabé. Snažil jsem se. Fuj! ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)