V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (CinemArt SK)

Hashirama

Překvapivě pohodový ucházející výplach s nenucenými fórky, solidní akcí a zábavně pointovanými scénami, který si na nic nehraje a jde na věc zpříma. Navíc podpořený účastí tradičně vyšinutého Mikuláše a zcela nečekaně poměrně hrajícího Nicholase Houlta, jemuž role uťápnutého šulina velice sluší. Děj je sice poskládaný z tisíckrát vymletých béčkových prefabrikátů, které se plácají jeden přes druhý a žádný z nich tak naplno nefunguje, film však nedovolí divákovi se začít nudit. Navíc má celý ten eintopf dnes již netradičních devadesát minut, takže uteče jak voda. Nemluvě o moudrém tvůrčím rozhodnutí nechat ladem jakýkoliv zbytečný drákulovský lore, který by to celé zbytečně ředil, takže konečně někdo netelluje, ale taky trošku showuje. 6/10 ()

Trixinka

V mém okolí byl tento film přijat velmi dobře, hodně známých mě přesvědčovalo, že je to něco, co rozhodně jako filmová fanynka musím vidět. Řekla jsem si, proč ne, bylo by fajn vidět po dlouhé době Cage v nějakém slušnějším filmu. A tak jsem se s pořádnou dávkou popcornu, pití a nadšení do tohoto filmu pustila. Popcorn, pití a nadšení ubývaly stejnou rychlostí, jak se film plížil ke svému konci. Po celkem zdařilém úvodu, se kvalita propadala a propadala a propadala, až skončila u neuvěřitelné trapnosti a nudnosti. Neuvěřitelně jsem zírala na přede mnou míhající se obrázky a říkala si, tohle někdo myslí vážně, tohle že má být vtipné, toho že se mám bát.... Ne, tohle vážně ne. Jediné pozitivum vidím ve výkonu Nicolase Cage, ten si tu roli vysloveně užil a dělal si legraci sám ze sebe. Ostatní bylo příšerné, bohužel i představitel hlavní role. Chápu, že někomu se to asi líbit bude, ale tohle nebyl můj šálek kávy. ()

Likan7

Za hodinu a půl dostaneme horor, komedii, akční výplach, sociální drama, mafiánskou gangsterku a jedno přehravajícího Cage, který je na plátně tak 10 minut. Nebavilo mě to od začátku do konce a někde v polovině člověk pochopí o čem to vlastně bude. A pak už jen trpí a čeká na konec. Akce je zbytečně šíleně přepálená, likvidaci komanda jsem si dokázal užít, ale v dnešní době to je prostě šíleně málo... ()

Nemmonn

Renfield je... zvláštní film. Ale rozhodně to není špatný film, spíše takový průměr. Oba Nickové to táhnou nahoru, zatímco otravná a trapná Awkwafina to zas táhne dolů. Scénář taky není dokonalý ale například hudba je tu hodně fajn. To, co to pro mě zachraňuje a zároveň je nejlepší věc na filmu jsou barvy a styl filmu a občasná akce, která se mi hodně líbila. Čekal jsem to horší, takže překvapilo. 6/10 ()

rublik05

Na Nicolasi Cageovi se mi líbí, že v posledních několika letech zkouší opravdu široké spektrum žánrů, nebojí se jít klidně i do úplných absurdností, které častokrát obohatí svým netradičním hereckým projevem. Renfield by se do této kategorie svým způsobem dal zařadit také, neboť se jedná o obyčejnou, ne moc složitou oddechovou záležitost, ve které se Nicolas Cage opět pěkně vyřádil. Snímek má vlastně hned několik pozitivních aspektů, v první řadě jsou to herci, dále pak akce a humor. Jak už jsem zmínil, Nicolas Cage si svou roli neskutečně užívá, Nicholas Hoult s Awkwafinou tvoří sympatické duo, perfektní byl ale i třeba takový Ben Schwartz. Akční scény jsou hodně přepálené, což se ale tak nějak dalo očekávat a ve finále to filmu ani trochu neškodí. Akce je drsná a brutální, krev teče po hektolitrech, je i nápaditá, takže za mě spokojenost. Filmu nechybí humor na odlehčení, který funguje a nepůsobí trapně, na můj vkus ho ale mohlo být klidně i víc. Renfiled mě jako celek bavil, čekal jsem ale mnohem větší nářez, příběh má bohužel pár hluchých míst, takže za mě je to spíše takový lepší průměr. Mohlo to být sice lepší, i tak ale Renfield patří jednoznačně k tomu lepšímu, v čem se Nicolas Cage v posledních několika letech objevil. 6/10. ()

Mitopus

Rádoby hustá slátanina s humorem úrovně uhrovatých výrostků přesně ve stylu té příšerné sračky Harley Quinn. Jedna hvězda za maestra Nicholase Cage, bez něj by to bylo nekoukatelný. ()

Mkartaylas56

Je to totální blbost, ale pokud nečekáte zázraky, tak vás dokáže dostatečně zabavit. Hlavně i proto, že svou přestřelenost si dle mého uvědomuje a nebojí se tak, hlavně v akčních scénách, chodit od extrému k extrému a vy se tomu v daný moment zkrátka musíte smát. No a navíc je tu vynikající a téměř až parodicky hrající Nicolas Cage, který si svou roli plně užívá a krade si pro sebe každou scénu. I přes své zjevné problémy (scénář, občas zvláštní střih, vedlejší postavy) tak Renfield zasluhuje alespoň průměrné hodnocení a jakožto jednoduchá a řádně krvavá rychlokvaška je to vlastně ok. ()

Terka_127

Dostala jsem všechno, co jsem chtěla - Drakulu, krev, Nicholase, krev, Nicolase, krev, Drakulu, jo a krev :-) Fanoušky Drákuly prostě tahle jízda musela nadchnout. Jaký osud má Renfield, co ho trápí a spojení s podpůrnou skupinou mi přijde geniální vyobrazení jádra pudla. Super! ()

Cooller

na komedialni horrory moc nejsem, ale Nick opět předvedl excelentni - skoro až divadelni - vykon, rozhodně jsem se nenudil a místy opravdu trefně umistěný humor, vicemeně žadná propaganda. Za mě pozitivni i když herec Nickova charakteru zaří spíš v dramatu ()

RAFT

McKay natočil film Renfield .Nicolas Cage v roli drákuly přesto musel vlíst do další sračky.Ani mě to nepřekvapuje .Kde jsou ty časy kdy Cage točil kvalitní trháky na které se dá podívat .To už je asi vážně pryč.Film Renfield je dost nudnej film.Asi je ve filmu vše špatně .Za mě 50% ()

GameboyNES

Béla Lugosi ožil, vážně Niky přehrával upe stejně jako on. Uvodní černobílá scéna jak s originálu. Akční scénky jsou zábavný, krásně krvavý. Bohužel celé to kazí výplň mezi něma, kdy se film snaží bejt přehnaně vážný a přinášet rádoby poselství. Jo a ten hnusnej otravnej skřet Analwifina, to celé ještě o třídu shazuje. Rád bych dal víc ale nejde to, fakt jsem se mezi akcí nudil a měl jsem i nutkání to i několikrát vypnout.  35% ()

Clark_Kent

Z Renfielda se nakonec vyklubal, poměrně sebevědomej služebníček. S Nicholasem Houltem to byla celkově radost. Nic Cage coby hrabě Drácula, uměl a dokázal vytvořit dobrej vtip ale i potřebný strach. Svižná horor fantasy, která nenudí. P.S.: Musím si dát brouka. ()

Brooks

Zatiaľ najhorší áčkový scenár tohto roka transformujúci klasické draculovské témy do generického komiksového originu, pojatý ako uvedomelá komediálne-hororová žánrovka. Nasilu vtipná, otrasne obsadená, audiovizuálne odpudivá (prehnané farbičky, hnusná digitálna krv, akože vtipná brutalita) žánrovka, ktorá považuje svojho diváka za blbca. A to som sa kvoli Nickovi celkom tešil... ()

Crosshair

3,5* Necekal jsem od toho vubec nic a mozna proto takova spokojenost. Odsypa to, akcni sceny jsou vynikajici a diky stopazi to ani nestihne nudit. ()

ANTYCHRYST

Tak to jsem asi koukal na něco jiného..slatanina..kde Cage opět hraje úplně zbytečnou a zoufalou roli jak je tomu bohužel poslední dobou zvykem..Kdyby to bylo alespoň zábavné..ale vtípky a roztrhana těla vůbec nefungujou..hlavní postava ženská policistka - ta je maximálně nesympaticka brrr... 1 hvězda za bojové sekvence...20% ()

Duke90

Já si tedy nenáročnou zábavu a případnou parodii na Draculu představuji jinak než jako trapnou a nevtipnou snůšku nesmyslů s rádoby cool zběsilými scénami kontaktních soubojů, kde jediným koukatelným hercem je Nicholas Hoult. Bohužel nebylo moudré se dopředu těšit na stylovou jednohubku ve filmografii Nicolase Cage. Film je totiž stejně "krásný" jako hrabě Cage po styku s přímým slunečním světlem. ()

oldy

Fajn hororová komedie. Asi jediné co mi vadilo byla Awkwafina. Nějak mi přišla moc otravna. Tak bych dal i ty 4*  Tak jen silné 3* ()

papadoce

“Je to netvor, hnusný zasraný netvor. Ale neviem sa od neho odpútať.” “A spomenieš si čím ti tak imponoval?” “On mi ukázal svet. Tvrdil mi, že sa spolu postavíme všetkému. Prišiel som si dôležitý.” Prekvapivá blbinka plná dobrých áčkových efektov, litrov krvi a vtipných docela originálnych scén. Nikymu Kejdžovi sa nestane často, že zapadne do áčkovej produkcie. Rozhodne má svoje najlepšie časy za sebou. Na Renfieldovi je super, že sa neberie vôbec vážne, no zároveň Draculu neparoduje. Ben Schwartz (nepoznám ho) išiel bomby a inokedy málo výrazný Nicholas Hoult bol tiež dobrý. Herecky tomu nechýbalo nič. Navyše akcia bola najparádnejšia, nápaditá a nevidená, plná krvi, hnátov a hláv. Príbeh skôr jednoduchší, lenže vôbec to neprekážalo. Ak máte radi upírov, akciu a viete sa filmom baviť, neváhajte. Má to navyše chrumkavú minutáž. “Hahahaha” “Máte radosť alebo som v prdeli?” ()

incognito

Drákula v moderní dobš z pohledu jeho poskoka Renfielda + je to brutální ERko + drákula je Nicolas Cage = to musí být pecka...? Tohle všechno zní naprosto skvěle. Ale výsledný produkt mi přišel jako kdyby si nebyl jistý jestli chce jít víc cestou hororu nebo komedie. Podobně "nerozhodnutých" filmů nebo minisérií je v poslední době docela dost. A mě to úplně nesedí. Protože potom tak nějak nefunguje ani jedna část pořádně. Akce je tady super. Krev stříká na všechny strany. Ale otázka za milion zní: je to tak zábavné, že si to pustím znovu..? Asi úplně ne ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)