V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (Cinemart SK)

sedm.1

Renfield je ten typ filmu, který ode mě nemůže dostat nikdy nic jiného, než nadprůměrné hodnocení, jelikož se jedná přesně o mou krevní skupinu, které nelze odolat a kterou miluji, tedy ze řetězu utržený jatka bez hranic, kde je na prvním místě zábava a kdy tvůrci z vysoka kašlou na nějaké umělecké ambice, prostě jen chtějí diváka pobavit a v tomto případě se jim to daří minimálně v mém případě na maximum. Škoda je tedy jen kvalita efektů, na kterých je evidentně znát, že rozpočet nebyl ani zdaleka kdovíjaký, na druhou stranu, u vysokorozpočtového filmu by zas minimálně polovina zde přítomných scén vůbec neprošla, takže za mě ať radši ty efekty mají slabší zpracování, než kdyby nebyly vůbec. Každopádně jinak ale nemám v případě Renfielda naprosto co kritizovat. Lze totiž snad negovat zběsilý spád zábavné, bláznivé a nápadité zápletky, disponující dvěma zásadními prvky, a to fungujícím humorem a hromadou nápaditých, schválně přehnaných splatter scén, které svou přehnanou brutalitou jsou až neskutečně vtipné, což je vlastně ale podstata splatter filmů? Nelze, jelikož je to zde prostě provedeno způsobem, který jednoduše funguje a královsky baví. Či lze snad odmítat zábavně přehnané herecké výkony většiny zúčastněných herců, kteří si natáčení též evidentně užívali, na čele samozřejmě s ďábelsky maniakálním Cagem, který si krade svými šílenými výstupy film sám pro sebe? Opět nelze. Takže ať si na Renfielda klidně všichni ti erudovaní intelektuální cinefilové kydají hnůj jak chtějí, tohle je podívaná pro cílové publikum, které je sice svým způsobem jistě i krapet více zvrácené, ale v první řadě berou filmy jako zábavu, a to tento úlet splňuje do puntíku. ()

vitekpe

Pokus udelat beckovou komedii ala Dracula-Renfield. Odkoukal jsem to az do konce, ze bych se nejak moc pobavil to asi ne, ale vydrzel jsem. A to taky neco znamena. ;) Nejlepsi postava je policistka v podani herecky jmenem  Awkwafina, kterou jsem doted neznal. ()

FilmysMartym

Zprvu bych absolutně nečekal, že nám Renfield zprostředkuje tak skvělé zamyšlení nad mezilidskými vztahy. Ano, možná až zbytečně přehnaně a karikaturně, ale tenhle styl bych u filmu s Cagem ve výsledku asi i předpokládal. Hoult už od začátku obrovskej sympaťák, kterého si snad každý oblíbí a je radost mu po celou dobu fandit. Strašně mě na celým filmu bavila extrémní, místy absurdní, gory akce, při které se celé kino smálo a to nejen u toho! Některé Drákulovy hlášky se totiž neuvěřitelně moc povedly a celá jeho vizáž v Cageovo provedení byla k nezaplacení. Renfield funguje jako perfektní oddechovka, která má srdíčko a myslím si, že stojí za zhlédnutí. ()

Wally

Blbina, ale zábavná blbina, která si nehraje na nic víc a prostě jen baví...což bývá problém u jiných filmů, které se tváří moc vážně a chtějí působit jako umělecká díla...tady to vzali s vtipem, nadsázkou a bez zbytečných časových vyplní (díky za 90 minut stopáže) a navrch s N. Cagem! Nemám ho rád, ale tady to jeho přehrávání nevadí a očividně mu zakázali ty jeho psí smutné oči... Děkuji!! Sice je tu ta hrozně užvaněná a nesympatická Awkwafina, ale se zatnutymi zuby ji lze zvládnout... ()

666Carnage

Drákula má služebníka Renfielda a ten chce normální život a to Drákulovi pije krev. Ulítlá hororová komedie a výbornou akční scénou v bytovém komplexu. Hoult hraje pěkně a to ztýraný štěně mu věříte. Cage jako Drákula krásně přehrává jako vždy. Na pobavení určitě stačí a rozhodně film nijak neurazí. Nečekal jsem nic a dostal jsem docela originální podívanou. 65% ()

Devadesát Dva

'Renfield' působí jako projekt Nicka Cage, který si chtěl z bucket listu odškrtnout, že hrál Draculu, obdobně jako se inspiroval ve starém filmu 'Nosferatu' pro svou roli ve 'Vampire's Kiss', je to jeho téma. Je to opět taková černá komedie, jenže nepřináší moc. Tenhle film jakoby se zjevil v časech, kdy už podobné dějové kostry zkrátka nudí, nebo jsem se jich já osobně za ty roky přejedl, takže jsem vlastně koukal jen protože je to 'fkin Nick Cage'. Je zvláštní vidět něco tak scénáristicky plochého, ale dobře natočeného (s dobrými vizuálními efekty), co ale nic dalšího nepřináší, protože jestli mělo a je mi jasné, že tvůrci i herci se k tomu tak stavěli, film vlastně žádnou službu nějaké terapii, nebo náhledům na cokoliv jiného, nepřinesl. Má to blíž k přeplácaným marvelovkám, a trefně, je to zkrátka a poněkud bez srdce. Řekl bych, že Nicholas Hoult se upsal lepším projektům, ale vidina práce s Cagem by určitě zlákala mnohé. Není to úplně tak špatný, jen se to zkrátka netrefilo v mnohých malých volbách a je to poněkud tupé a bez nápadu. ()

borec999

Netradičné uchopenie Drakulovského príbehu: nie zo strany Draculu, ale jeho sluhu Renfielda. Film načal veľa zaujímavých témat a dejových liniek, ku ktorým dáva však skôr podnety na premýšľanie než by sa im plnohodnotne venoval a snažil sa ich doviesť do konca (toxické vzťahy a ako ich skončiť, gangsterská rovina, romantická rovina...), čo veľa ľudí naštve. Celkovo je film žánrovým mišmašom (komédia, akčný film, horor, psych. dráma) pri čom osobne mi nie vždy takéto miešanie žánrov sadne. No teraz mi to sadlo náramne. Myslím si, že Renfield tvorcovia zamýšľali ako neškodnú, krvavú blbosť na jedno pozretie, čo dokazuje i evidentný nadhľad tvorcov. Primárne bolo, aby sme si užili: prehrávajúceho Cagea v úlohe Drakulu, drsný humor a dosť štýlovo spracovanej, ultra krvavej akcie. A presne to som si na filme užil. Celkovo je Renfield film pre pomerne úzku skupinu divákov a rozhodne nie pre mainstream (nie každému sadne prehrávajúci Cage, či štýl humoru), a preto vcelku nechápem premrštený rozpočet 75 miliónov. O dôvod viac prečo ma mrzí finančný neúspech filmu je Cage, ktorý minulý rok potešil so zábavnou sebareflexiou v ktorej hral samého seba a prípadný úspech Renfielda mu mohol pomôcť. Miesto toho ho žiaľ zrejme čaká návrat do béčkových vôd. Inak okrem pre mňa výborného a cielene prahrávajúceho Cagea, ma bavil aj druhý Nicolas- Hoult, ich vzájomný toxický vzťah a chémia i striedma dĺžka 90 minút. Jediné, čo mi výrazne vadilo bola Awkwafina, ktorá podľa mňa nie je dobrá herečka a tu ma nebavilo všetko okolo nej: jej postava, štýl humoru, dejové linky (romanca, gangsterská rovina, spomínanie na otca) ani jej životné múdra, ktoré vôbec nekorešpondovali s vyznením filmu ako krvavou béčkovou oddychovkou. Vo výsledku, tržby a vlažné prijatie divákmi naznačujú, že podobné projekty majú budúcnosť len pri striedmejšom rozpočte, keďže záujem o ne v mainstreame je veľmi nízky. Žiaľbohu. PS: chválim tiež štýlovú úvodnú poctu Belovi Lugosimu a klasickému Draculovi z úvodu. 80% ()

Han22

Horor k pivku s bráchou, kterým jsem si maximálně spravil náladu po nepovedeném seriálu. V postatě je to šílená braková kravina o tom jak se po sto letech staví Renfield proti svému pánovi Drákulovi. Ovšem šílená braková kravina, která je neskutečná zábavná všemi směry. Popkulturní komentáře, shazující dialogy, k tomu špetka psychologického dramatu. Do koktejlu se dá přihodit i policajtská krimi, kde proti všemocné mafii a zkorumpované policii stojí jediná neúplatná policajtka. Naprosto zběsilé, šílené a přestříhané akční scény s kupodivu výbornou choreografií. Gore? GORE! Doslova potoky krve, brutalit včetně Mortal Kombatovského x-ray záběru. A pod tím vším včetně šíleně přehrávajícího Cage kupodivu smrtelně nebezpečný Drákula se všemi schopnostmi (proměny, teleportace, hypnóza, superrychlost), který je 100% zlem. A jako bonus tuna filmových i vypravěčských odkazů na prastaré klasiky a kupodivu dodržování všech pravidel. Zkrátka braková, ale výborná hororová komedie, na kterou si vzpomenu až budu zas sledovat nějaké tu ultranudné horory... že to ještě jde natočit. ()

iXtr3m3

Jeden z lepších filmov Nicolasa Cagea, zábavná, uletená ultranásilná blbinka so skvele prehrávajúcim Cageom, ako vždy sympatickým Houltom, ktorý si to tiež dáva na pána aj v scénach, kedy utrhne nepriateľovi obe ruky, vymláti s nimi pár týpkov a potom každú z nich použije ešte ako oštep na prišpendlenie ďalšek dvojice, to sa len tak nevidí. Dal by som to na úroveň Warm Bodies, čo bol tiež odvážny mix všetkého so všetkým. Tu samozrejme prevláda komédia, ale tej krvi, čo sa tu vyleje, tak to nemá desať filmov dokopy. Awkwafina ako vždy otravná, ale tu jej to fuckovanie sedelo a Ben Schwartz si to tiež užil. Fajn film, ktorý pozdvihne Cageovu upadnutú kariéru zasa k lepším výšinám. ()

buzzwoody

Na papíře to mohlo znít jako pecka roku, a upřímně, nebylo k ní daleko. Nicolas Cage zase jednou našel roli, která mu absolutně sedne. Drákula jako moderní vykreslení manipulativního vztahu svěží a neotřelý, bohužel se ale jedinýmu Cageovi podařilo udržet pohromadě koncept absurdní stylizace. Všichni ostatní jinak hrajou jako v céčkový parodii, a většina komediálního timingu, který Chris McKay jakž takž uplácal, zřejmě zůstal na podlaze střižny. Nicholas Hoult je super, ale místo Renfielda hraje Eddieho Redmayna. ()

Strandmon

Konečně zase zábavná nenáročná blbina s dobrým obsazením a spádem. Renfield je o dost víc ujetější, sprostější a brutálnější než jsem čekal a dopředu ho nekompromisně táhne i výtečný Cage, který si tuhle roli neskutečně užíval. Spousta akce, černého humoru a zábavy, která při nudném odpoledni sedne dokonale. ()

woodsman

tu bol Cage naprosto bohovsky ten chlap je fakt dobry herec ma dobre filmy aj teraz zraje ako vino rychlo to uslo parada aj z tymi chrobakmi fakt originalne ()

H4ku11

Čakal som, že to bude z Renfieldovho pohľadu väčšia zábava alebo dráma a vo výsledku to nebolo vlastne nič zaujímavé. ()

Marius_ss

Na Renfieldovi odceňujem, že je presne to, čo sľuboval v traileri... Rkovou paródiou na Drakulu. To čo tento film chcel dodať, aj dodal. Žiadny trápny humor, žiadne nudné postavy, žiadna otravná politika... a z časti aj ctenie si predlohy ! Navyše, nesmrteľný Nick Cage je ako gróf Drakula lepší ako som čakal. Tomuto sa hovorí, užiť si rolu. Nicholas Hoult perfektný ako vždy, a prvý-krát boal pre mňa v nejakom filme znesiteľná (inak otravná) Awkwafina. ()

bobstock

Bohužel Nicolase mi je s přibývajícími léty trochu líto s jeho výběrem postav. Vlastně od doby Kick-Assu neměl žádnou zapamatovatelnou roli a drákula s asistentem Renfieldem není výjimka. Film o mladíkovi, který se chce ospravedlnit a vyvinit za pomoci přehrávající, nevtipné Awkwafiny z hříchů spolupachatele masových vražd je zoufale nic neříkající věc. Emočně čerpá z více směrů, ale ani jediný řádně nezaujme. Ta spousta digitální krve a chroptící sedmdesátnice Shohreh Aghdashloo tomu už vůbec nepomáhá. 20% ()

Brejlil

Něco mezi nezávaznou blbinou na jedno použití a rafinovaným pastišem. Tu a tam tvůrci ukazují, že nad něčím přemýšleli, jindy to celé odfláknou. Dokud se film věnuje vztahu Renfield - Drácula, je zábavný i "hlubavý", jakmile ale dojde na policistku Rebeccu, je to spíše bída. Naštěstí je tu spousta starého dobrého hodně krvavého ultranásilí a maniakální Cage, který jede na 110 %. Přesto se bojím, že film skončí zapomenut. I když třeba to nakonec bude kult... Doufejme... ()

Flopik

Trailer som nevidel, tak som bol riadne prekvapený z toho, aké to bolo. No a aké to bolo ? Skvelá vtipná, akčná jazda, kde strieka pekne veľa krvi a kde sa trhajú končatiny jedna radosť. Celé je to uvoľnené, Hoult a Cage skvelí, obe postavy napísané skvelo. Nie je to nič hlbokomyselné,  je to skutočné len krvavá zábava. A za mňa teda veľký palec hore, ja som sa bavil, ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)