Jamesa Bonda (Pierce Brosnan) pri tajnej misii medzi Severnou a Južnou Kóreou zajmú. Našťastie, Angličania majú v zásobe kórejského zajatca, ktorého ponúknu na výmenu. 007 sa okamžite presunie do Londýna, kde ho na šermiarsky súboj vyzve miliardár – darebák Gustave Graves (Toby Stephens). Bondova misia pokračuje na Kubu, kde sa zoznámi s Jinx (Halle Berryová), agentkou CIA. Bond sa po niekoľkých peripetiách dostane do ľadového paláca na Islande, kde už očakáva ničomník Graves, jeho pobočník Zaa (Rick Yune) a Gravesova asistentka Miranda Frostová (Rosamund Pikeová). Najmä však je tu zbraň, ktorá môže zničiť celý vesmír, čomu však musí Bond zabrániť... (TV JOJ)

Hal_Moore

Tenhle film se odklání od zašlých trendů Bondovek a už tím si podkopl nohy. Z klasických špionážních a mysteriózních thrillerů se stala parodie na Robocopa s přehnaně pokaženými triky. Mám rád Jamese Bonda, ale v tomhle filmu se chová jako klon Sylvestera Stalloneho (toho mám také rád). Lee Tamahori si tvoří svůj styl, který určitě nesedne každému a tím nasral převážnou většinu fanoušků, včetně mě. Záporné postavy jsou někdy Bondovitější než sám Bond. Herci nehrají na co mají ani z poloviny. A ani Pierce Brosnan nepředvádí bůhvíjaké herectví. Ale abych byl ke svému oblíbenému představiteli Bonda fér, ne vše je jeho chyba... jen dělá, co mu režisér nařídil a scénáristé mu také více prostoru ukázat své herectví nepřidali. Originalita nikdy nebyla znakem Bondovek, ale po tomhle filmu to už nepplatí. Jak už jsem kdesik nakousnul, vizuální efekty vypadají příliš uměle a počítačově. Lépe snad vypadají i anakondy v Anakondě. A to je ostuda!!! Za tenhle film neutrácejte ani korunu. Jestli by jste měli v životě o jeden jediný film přijít, volte tenhle. ()

TeeAge

| Scenár: Neal Purvis, Robert Wade | Hudba: David Arnold | Produkcia: Michael G. Wilson, Barbara Broccoli | Distribúcia: Metro-Goldwyn-Mayer, 20th Century Fox | Rozpočet: 140 miliónov $ | Tržby: 431,971,116 $ | Presne takto to dopadne, keď sa autori presnažia, a strácajú mieru vkusu a pôvodný zámer: Vytvoriť niečo výnimočné. Do neba prešpikovaný akčný masaker, kde vymyzla základná psychika postáv, kde sa sexi ženy túlia k hrdinovi s pivným pupkom bezdôvodne - bez štipky chémie. Film, kde sa nasilu objavuje popová královná, z ktorej pohľadu srší svetový úspech a neschopnosť reálne hrať rolu (alebo je to len kôli tomu, že má dioptrie, ťažko povedať :) Možno čakám od Bonda príliž veľa, no v dobe, keď sú už na svete klenoty ako je Casino Royale (ktorý som videl skôr ako tento), kde všetky složky fungujú dokonale, je proste Die Another day len priemerným odvarom novodobého Bonda. Na jedno videnie ale určite pobaví. Ps: tie spomalené zábery na Halle Berry a dialógy plné patosu sňou... WTF? :D jednoznačný komediálny prvok ;) ()

genetique

#20 - Krajšie lokácie (úžasné a grandiózne finále na zamrznutom Islande), ešte viac sexi bondgirl, viac výbuchov, svižná akcia, premakané bondovské hračky. Zdalo by sa, že píšem komentár k najlepšej bondovke, no pravda je inde. Scenár má pomerne dosť múch, zadrháva sa hlavne v scénach mimo akciu a strhnúť na seba pozornosť sa nedarí ani hercom. Brosnan fajn, ale je vidno, že si svojho Bonda neužíva ako v prvých dvoch dieloch, záporák v podaní Stephensa - skôr priemer, našťastie tomu dopomohol Rick Yune. Bondovka (a zvlášť táto výročná) si ale jednoducho zaslúži väčší drive, vyššie obrátky a väčší zápal od všetkých zúčasnených. 60%. ()

StarsFan

Led i oheň. Nejnabouchanější bondovka. Skvělá, ale také mnohými odmítaná. Zvlášť asi kvůli silné modernizaci, která se může líbit mladým fanouškům, ale ty starší asi moc nenadchne. Mám z ní rozporuplné pocity, podívám se na ni ráda, ale... v poslední době mám pocit, že mi sedne pořád míň a míň. ()

zelvopyr

Trochu samoúčelné hračičkování, exotické lokace, technologické lahůdky, debilní příběh. No... bavil jsem se, tak *** ... ale tohle je slepá větev vývoje Bonda. ()

3DD!3

Po CASINO ROYALE je těžké si jen tak sednout a hodnotit předcházející bondovky. Ne že by byla o tolik lepší. Je spíš totiž úplně jiná. Hlavní klad DIE ANOTHER DAY je, že dobře pobaví, je vtipný a objevuje se v něm spousta narážek na předchozích 20 let bondovské historie. I když nejen to. Je zde spousta vynikajících pasáží, za všechny budu jmenovat úchvatnou honičku na ledovci, u které jsem slintal blahem (vychytávky v autíčkách jsem v Bondovi vždycky miloval). Bond girls jsou taky skvělé a záporák správně odporný. Kámen úrazu však přichází v tricích. Odporně přeCGIované záběry kazí radost nad Bondovými útěky i nad neviditelným Aston Martinem. Jaká škoda. Nicméně se jedná o důstojné rozloučení Pierce Brosnana se dvěma nulami a sedmičkou pro štěstí. Protože DIE ANOTHER DAY je po GOLDEN EYE jeho nejlepší bondovka. ()

Arachneuss

Jako akční film funguje skvěle, jako "filmová" Bondovka také, jako prznění předlohy to je dokonalé, a ani Brosmanovo charisma to nezachrání. ()

Kaka

Vizuálně nejrobustnější a nejopulentnější bondovka na velmi dlouhou dobu s přihlédnutím k tomu, že je dnes trendy úsporná, syrová a přízemní filmařina. Zprasené digitální efekty se dají přežít není jich tolik, ale celé je to občas až příliš over the top. Brosnan slušně hláškuje a bondgirls se povedly na jedničku. X exotických lokací, skvělá akce a nabitá technická stránka. Chybí šarm, napětí, atmosféra. Úlet jak blázen a završení jedné filmařské dekády. ()

sud

Asi ta nejslabší Bondovka. Začátek, kdy na dlouhou dobu takřka nezranitelný JB dostane na frak, mne navnadil, ale brzy jsem vystřízlivěl. Akce není nijak rajcovní, záporák nevýrazný (v předešlých dílech je ale konkurence veliká) a Halle Berry coby Bond girl? Marně hledám slabší :-(. Velké plus vidím pouze v obsazení noblesního Johna Cleese coby Q. 40%. ()

Tyler

Velice důstojný následovník letité série.Brosnan je určitě ten nejlepší Bond (milovníci ublíznutého Conneryho ať mi vlezou na záda),Halle Berry bez pochyb nejkrásnější bondgirl (pardon,o toto privilegium se dělí s Denise Richards) a vůbec mi celý snímek připadal velice zábavný.Dokonce jsem si všimnul několika skrytých odkazů na minulé díly,což mě,nebondofila,opravdu příjemně překvapilo. ()

castor

Třikrát -n-: neurazí, nenudí, nepřekvapí. Digitální efekty místy ruší, duo Rosamund Pike a Halle Berry nikoliv. Brosnan, který by si ovšem zasloužil lepší loučení, také ne. Přesto čtyři roky poté přišlo dle mého výrazně vybroušenější Casino Royale s Craigem, který byl o poznání drsnější, ale zároveň emotivnější a především realističtější, což dosud považuji za nejpříjemnější ozvláštnění série. Novozélandský režisér Lee Tamahori, kterého doma (i na festivalech) díky dramatu Kdysi byli bojovníky uctívali, udělal osudovou chybu a skočil po lákavých hollywoodských nabídkách. Nejprve vznikl poctivý survival Na ostří nože, ale pak také podprůměrná akce v xXx: Nová dimenze nebo v Next. Jestli mu doma nebylo líp. ()

D.Moore

Nejslabší brosnanovská Bondovka... Stejně ale čtyři hvězdy, protože mě bavila od s přivřenýma očima téměř realisticky pojatého začátku do megapřepísknutého konce. Je to dárek k Bondovým narozeninám, a tak si ho užijí hlavně jeho fanoušci, kteří budou poznávat jednu citaci za druhou a budou se cítit jako v sedmém špionážně-akčním nebi. Písnička od Madonny je děs. Hudba (až na "kubánské rytmy") také... Ach jo, kde ty Barryho časy jsou. ()

Dan9K

Rozhodně jeden z těch nejzapamatovatelnějších filmů s Jamesem Bondem. Zápletka mi přišla přitažlivější než jindy (Severení Korea za mě super). Hlavně je ale zapamatovatelný z důvodu, že už se úplně zbláznil. Já nesouhlasím s tím, že to není žádná Bondovka. Jen ty nejhorší věci z předchozích Bondovek dává do koncentrovanější podoby. Honička kluzáků na začátku? Čím je proboha plní, že vybuchují po kontaktu úplně s čímkoliv? To je asi ten nejnebezpečnější dopravní prostředek ze všech! Zároveň koncentrace technických nesmyslů zde dosahuje asi už opravdu bondovského vrcholu, který nebude překonán. Absolutně nechápu, proč tu není uveden žánr sci-fi. Však ta genová terapie, virtuální realita, neviditelnost, a zejména Icarus, to jsou věci jak z Hvězdné brány. Jenomže zpracováno je to jako trapná komiksárna (v tom je to dost pokrokový snímek) navíc s příšernými efekty po celou dobu stopáže. Poslední půl hodina (zhruba od útěku před slunečním paprskem) je už jenom trapná. Přicházejí rádoby šokující odhalení a Bond přežije úplně jakoukoliv situaci, i když je pravděpodobnost přežití někde okolo 0,0001 %. To bylo v Bondovi vždycky, ale tady je toho nějak víc a pořád. Je to škoda, protože se autorům podařilo udělat mnohem zábavnější snímek, ale na úkor toho, že je to už úplná blbost, ne jen pořádná blbost, jako v předchozích filmech s Bondem. Písničku Die Another Day jsem v době vzniku upřímně nesnášel, dneska mi přijde docela cool a dost předběhla svojí dobu (ač nemá s Bondem nic společného) a s úvodní znělkou funguje bezvadně. A baví mě, že John Cleese prostě musí být v každém filmu John Cleese, to jinak nejde. Nejlepší část filmu. ()

Niktorius

No samozřejmě, image Brosnanovek je bambastická a superakční. Ale ke konci spíš už superdebilní a supertrapná. Černá ovce celé bondovské série. ()

ripo

S trikmi a výpravou by sa to dalo vytiahnuť kľudne na 4 *, ale posledná tretina scenára bola trápna a pripomínala mi nesmrteľného Meresjeva. A len tak naokraj páni tvorcovia : V ktorej časti Islandu je také šialené množstvo ľadu ? Nepomýlil ste si to náhodou s Grónskom ? ))) ()

Wacoslav1

Tak nevím co se tady zase strhlo za hysterii, ale mě tahle Bondovka nijak zvlášť nepohoršila. Pravda je to místy hodně přehnaný, ale já se zase domnívám, že v rámci filmů o agentovi 007 je vše povoleno a když si mohl klidně v Moonrakerovi hrát na Star wars, tak mi tu prostě ani nepřijde divný, že Bond jezdí z neviditelným autem po ledovým paláci, surfuje na 50metrových vlnách a podobně. To k tomu prostě patří a já to nevnímám jako zásadní chybu. Spíš si myslím, že si mohli odpustit to neustálé používání názvů předchozích filmů ve všech možných a nemožných hláškách i tam kde to vyznělo vyloženě samoúčelně. Záporák je taky průměrný a nijak mě nenadchnul. To moje oblíbenkyně Halle Berry to je jiný kafe. Každopádně určitě důstojná Brosnanova rozlučka. Která rozhodně v rámci kvality celé série není tak mizerná jak to na základě zdejšího hodnocení vypadá.80% ()

Davies182

Hvězdičku za Halle Berry, další za slušnou akci, a poslední za charismatického Brosnana jako Bonda (i když byli tu už lepší). Efekty přímo strašidelné, režie zdlouhavá... no prostě rozhodně jsem čekal více! ()

Amarcord_1

50% - Nemastné, neslané, předvídatelné... Trochu víc mi připomíná parodii na Bondovky, než jejich seriózní pokračování. Muselo tohle být? ()

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)